Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Malutkie dzieci bez opieki na ulicach Grajewa - rodzice byli pijani

Dwoje dzieci w wieku dwóch i trzech lat bez opieki i odpowiednich ubrań szły jedną z ulic Grajewa. W tym czasie pijani rodzice nawet nie zauważyli, że nie ma ich w domu.

Do tego zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek (10.04), ale policja - ze względu na dobro dzieci - przekazała informację dopiero w czwartek.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok mł. asp. Grzegorz Gardocki z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, dyżurny dostał informację od jednego z przechodniów.

- Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającego oraz chłopca i dziewczynkę w wieku dwóch i trzech lat. Dzieci były wystraszone, przemoczone i wychłodzone. Policjanci zaopiekowali się rodzeństwem, a zespół ratownictwa medycznego przetransportował je do grajewskiego szpitala - mówi mł. asp. Grzegorz Gardocki.

Policjanci bardzo szybko ustalili dane i adres rodziców dzieci.

- Jak się okazało oboje byli nietrzeźwi. Nieodpowiedzialna matka miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. natomiast jej mąż ponad 2,5 promila. Noc spędzili w policyjnym nareszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia - dodaje mł. asp. Grzegorz Gardocki.

Zgodnie z decyzją grajewskiego sądu dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę