Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

"Bezpieczny Przedszkolak"

Pod takim hasłem w Łomżyńskich przedszkolach wdrażany jest program informacyjno edukacyjny na temat zasad bezpieczeństwa dzieci. Uczy jak zachowywać się na drodze, pomaga zrozumieć zasady ruchu drogowego.

Ponadto dzieci dowiadują się by unikać kontaktów z obcymi osobami i nieznanymi zwierzętami, jak reagować na zagrożenia codziennego życia w domu i na podwórku. Dowiadują się jak przebiega i na czym polega służbę policjanta, zdobywają wiedzę że każdy policjant jest przyjacielem dzieci jak go rozpoznać na ulicy i że zawsze można zwrócić się do niego o pomoc.

„ Co to za niebieska postać
wszystkim dzieciom uśmiech śle?
Dba o nasze bezpieczeństwo,
Czy Wy wiecie? – bo ja wiem!
To policjant – mój przyjaciel
Twój przyjaciel i Wasz też,
Który zawsze nam pomoże
Ufasz mu? Ja ufam też”


Proste wpadające w ucho wierszyki, śmieszne piosenki o „morowym panu policjancie”, okrzyki: „I maluchy i straszaki to bezpieczne przedszkolaki” , zabawy w „planetę skamieniałych łobuziaków” i „planetę przyjaznych policjantów” przygotowują dzieci do świadomego korzystania z jezdni, jak bezpiecznie się bawić po za przedszkolem w okresie wolnym od zajęć. W spotkaniach czynnie biorą udział policjanci Sekcji Ruchu Drogowego i Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży. W akcję zaangażowane są panie wychowawczynie wraz ze swoimi wychowankami z Łomżyńskich przedszkoli nr 1 ul. Wyzwolenia , nr 4 ul. Spółdzielcza 8, nr 5 przy ul. Sikorskiego, nr 14 i nr 15 przy ul. Kołłątaja, a także z przedszkola niepublicznego "Wesołe Słoneczko" przy ul. Spółdzielczej. Zajęcia odbywają się systematycznie od jesieni ubiegłego roku. W okresie przerw świątecznych SRD KMP w Łomży w szkołach, przedszkolach miasta i powiatu prowadziła także akcję „Bezpieczne ferie”. Warunkiem przystąpienia do programu było odbycie krótkiego kursu przygotowawczego dla nauczycieli organizowanego pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Bezpieczeństwo naszych dzieci jest przecież nadrzędnym celem.


Każdy z nauczycieli przedszkoli i szkół w celu zorganizowania atrakcyjnego spotkania z przedstawicielem "drogówki" może skontaktować się z Sekcją Ruchu Drogowego KMP w Łomży pod numerem telefonu 0-86 216-12-73

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę