Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Potrafią zarabiać

Wiedza o majątku i dochodach prezydenta Mariusza Chrzanowskiego to nie jest przejaw wścibstwa mieszkańców Łomży. Przyglądamy się zestawieniom majątkowym, złożonym przez prezydenta i wiceprezydentów: Andrzeja Stypułkowskiego i Andrzeja Garlickiego, ponieważ mają oni ustawowy obowiązek złożyć oświadczenia jako urzędnicy, pełniący funkcje samorządowe. Dokument zawiera informacje na temat: dochodów, nieruchomości, pojazdów, kont bankowych, udziałów w spółkach i innych wartości majątkowych. Oświadczenia o stanie: zarobków i posiadania przez 3 prezydentów mają charakter publiczny. Są udostępniane obywatelom oraz sprawdzane są przez służby skarbowe.

W 2022 r. najwięcej majątku z trójki prezydentów zebrał wiceprezydent Andrzej Garlicki - ponad 630 tysięcy złotych - po odjęciu kredytów. Drugim co do wielkości majątkiem dysponuje prezydent Mariusz Chrzanowski – to ponad 470 tys. zł po odjęciu kredytów, natomiast wiceprezydent Andrzej Stypułkowski posiada majątku na około 330 tys. zł (po odjęciu kredytów). W 2022 roku o ponad 50 procent wzrosły dochody obydwu wiceprezydentów Łomży, którzy w tym czasie zaciągnęli kredyty hipoteczne i zwiększyli wartość posiadanych nieruchomości. Dochody Mariusza Chrzanowskiego w 2022 r. wyniosły bez mała 360 tysięcy zł i o prawie 40 procent były wyższe niż o rok wcześniej. Wyniki z oświadczenia majątkowego prezydenta Łomży to znacznie więcej, niż wynosiła inflacja. 

Garlicki

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki pisze o oszczędnościach na kwotę 153 tys. zł. Stanowią one współwłasność małżeńską, podobnie jak większość majątku. Na Indywidualnym Koncie Emerytalnym zgromadził 23, 4 tys. zł. Duża zmiana nastąpiła w posiadanych nieruchomościach. W 2022 roku wiceprezydent wzbogacił się o ponad 80-metrowe mieszkanie. Jego wartość wycenił na 520 tys. zł. Ponadto posiadał już 60-metrowe mieszkanie (wartość 280 tys. zł), które stanowi jego odrębną własność i garaż (26, 33mkw.) o wartości 84, 5 tys. zł.

Andrzej Garlicki nie posiada akcji spółek i nie zasiada w radach nadzorczych. Jedynym wskazanym źródłem dochodu jest praca w Urzędzie Miejskim w Łomży, gdzie w 2022 roku zarobił 239 tysięcy 419, 21 złotych. W stosunku do 2021 r. oznacza to wzrost dochodu o 55 procent. Nie zmienił się zasób posiadanych samochodów. Podobnie jak przed rokiem, Andrzej Garlicki wspólnie z żoną dysponują pojazdami: Volvo S80 z 2008 roku i BMW w serii 2 z 2015 roku. Wartości samochodów Garlicki nie określił, ale mogą być warte około 70 tys. zł (posiłkując się dostępnymi informacjami). Wiceprezydent ds. inwestycji na 20 lat zaciągnął ok. półmilionowy (496 tys. zł) kredyt hipoteczny.

Stypułkowski

Zastępca prezydenta Łomży ds. edukacji, kultury, sportu, pomocy społecznej Andrzej Stypułkowski w minionym roku za pracę w Urzędzie Miejskim zarobił 221 tysięcy 717 zł. To o ponad 50 procent więcej niż w 2021 roku. Podobnie jak w przypadku drugiego wiceprezydenta, także on twierdzi, że swoje dochody czerpie tylko z pracy w ratuszu. Cały dochód i dobra tworzy jego majątek odrębny.

Na swoim koncie zgromadził 5 tysięcy zł oszczędności. Znacząco, w stosunku do ubiegłorocznego oświadczenia majątkowego, wzrosła wartość ponad 200-metrowego domu i działek budowlanych o łącznej wartości 1100 mkw. W 2022 roku wartość ich wzrosła ponad dwukrotnie do około 740 tys. zł. Podobnie jak przed rokiem, Stypułkowski dysponuje Citroenem C3 z 2018 roku. Wiceprezydent na budowę domu jednorodzinnego zaciągnął na ponad 30 lat kredyt hipoteczny w banku PKO BP.

Chrzanowski

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w 2022 roku zarobił w sumie 359 tysięcy 556, 63 zł. To oznacza w stosunku do roku poprzedniego wzrost dochodu o ponad 37 procent. Chociaż źródła jego zarobku nie zmieniły się, to wzrost był znaczący. 

Za pracę na rzecz Miasta Łomża w 2022 r. Urząd Miejski wypłacił Mariuszowi Chrzanowskiemu 248 tysięcy 771, 34 zł, co oznacza wzrost o 34, 51 procent. Akademia Nauk Stosowanych w Łomży za pracę akademicką zapłaciła 50 tysięcy 939, 58 zł, zaś zasiadanie w radzie nadzorczej Geofizyki Toruń SA wiązało się z dochodem 49 tysięcy 845, 36 zł. O ile z ANSŁ dochód prezydenta wzrósł tylko o 13 procent, to z bycia w radzie nadzorczej Geofizyki podniósł się już o 57 % w stosunku do ubiegłego roku. „Z tytułu przeniesienia praw autorskich za wykonanie artykułu naukowego” Chrzanowski otrzymał 10 tys. zł. Rok wcześniej było to 550 zł. Znacząco prezydentowi wzrosły oszczędności. W oświadczeniu z 2021 roku Chrzanowski deklarował ich wysokość na poziomie 40 tysięcy zł, a na koniec 2022 r. ich wartość wzrosła blisko trzyipółkrotnie i osiągnęła 145 tysięcy zł.

Nie zmienił się deklarowany stan posiadania nieruchomości. Podobnie jak przed rokiem, prezydent razem z żoną posiada 148, 2-metrowy dom, który z działką ma wartość 810 tysięcy zł. Na 3 tys. zł wycenił wartość udziału w części wspólnej gruntu, tj. terenu zielonego z placem zabaw. Włodarz często korzysta ze służbowej skody z kierowcą, więc nie musi inwestować w samochody. Posiada audi A4 z 2004 r., którego wartość ocenia na 15 tys. zł. W ciągu roku o ponad 16 tys. zł do 498 tys. 332, 08 zł zmniejszył kredyt hipoteczny, jaki zaciągnął na zakup domu w PKO BP. Majątek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego stanowi małżeńską współwłasność majątkową, choć w przypadku samochodu współwłaścicielem jest także jego ojciec.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę