Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rolnik z gminy Szumowo doprowadził do śmierci zwierząt. Grozi mu do 5 lat więzienia

Główne zdjęcie
Fot. OSP Szumowo

Pięć lat więzienia grozi rolnikowi z gm. Szumowo, który doprowadził do śmierci co najmniej 10 sztuk swojego bydła. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zambrowie.

W interwencji uczestniczyli policjanci, strażacy i służby weterynaryjne. Po otwarciu drzwi obory okazało się, że zwierzęta gospodarskie były zaniedbywane już od dłuższego czasu. Dziesięć sztuk było martwych, kolejnych siedem w stanie bardzo ciężkim.

- Zarzuty znęcania się nad zwierzętami i doprowadzenie tym do ich śmierci postawiono 31-letniemu właścicielowi gospodarstwa. Ten wyjaśniał, że miał problemy osobiste i zajmował się inną pracą, dlatego może zbyt rzadko interesował się inwentarzem – powiedział prokurator rejonowy Marek Mioduszewski.

Było to jednak na tyle rzadko, że na miejscu stwierdzono nie tylko niewłaściwe warunki utrzymania, ale nawet brak pokarmu i wody niezbędnych zwierzętom do życia. Dlatego też część z nich padła, a kilka innych było w stanie ciężkim, na dodatek były na pół zdziczałe. Tymi musiał zająć się samorząd i przekazał je do gospodarstwa, z którym gmina ma podpisana umowę na taką ewentualność – poinformował wójt Szumowa Jarosław Cukierman.

- Prowadzący dochodzenie teraz zainteresują się nie tylko motywami postępowania właściciela gospodarstwa, ale także jego sąsiadów – dlaczego nikt nie zareagował wcześniej na tę sytuację – zastanawia się prokurator.

Wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Ma on także, aż do odwołania, wydany zakaz posiadania zwierząt gospodarskich.


https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/226475

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę