Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Strażacy ochotnicy z gminy Miastkowo kupili nowoczesny sprzęt - m.in. do gaszenia samochodów elektrycznych

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Sprzęt przeznaczony między innymi do gaszenia samochodów elektrycznych kupili strażacy ochotnicy z gminy Miastkowo.

30 tysięcy złotych na zakupy dostali w ramach dotacji z fundacji KGHM.

- OSP Łuby-Kurki kupiła wyposażenie dla strażaków, m.in. hełmy i buty. A OSP w Miastkowie kupiło kamerę termowizyjną i wtyczkę do unieruchamiania samochodów elektrycznych. Jest to bardzo istotne wyposażenie, bo takich samochodów jest coraz więcej. A dzięki temu ratownicy mogą bezpiecznie pracować przy takim aucie. Ta wtyczka "oszukuje" system samochodu elektrycznego i symuluje ładowanie. Przez co w aucie automatycznie zaciągany jest hamulec  - mówi gminny prezes gminnej OSP Rafał Bąkowski.

Samorządy wspierają ochotnicze jednostki straży pożarnej, ale to dobrze, że szukają one wsparcia także w innych źródłach - mówił podczas przekazania sprzętu wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. 

- Bardzo się cieszymy, że nie tylko samorząd gminy i województwa wspiera strażaków ochotników, ale też ich kreatywność jest bardzo duża. Strażacy z OSP z gminy Miastkowo doszli do wniosku, że można aplikować do fundacji KGHM i zdobyli pieniądze. Ale samorząd wojewódzki nadal będzie dofinansowywał OSP. W poniedziałek, podczas sesji, będziemy zatwierdzali wsparcie dla strażaków ochotników z całego województwa - mówił wicemarszałek.

Wsparcie z samorządu województwa ma trafić również do OSP z gminy Miastkowo.

To, że OSP jest coraz lepiej wyposażona to dobra wiadomość dla Państwowej Straży Pożarnej - mówił Komendant Miejski PSP w Łomży, brygadier Adam Kalinowski. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo, ale też komfort pracy ochotników i zawodowych strażaków, którzy z nimi współpracują.

Poseł Kazimierz Gwiazdowski przypominał, że każda inwestycja w Ochotnicze Straże Pożarne, niezależnie od źródła finansowania, jest ważna. Bo to często jednostki OSP są pierwsze na miejscu różnych zdarzeń. A gmina Miastkowo leży przy drodze krajowej nr 61, gdzie często dochodzi do wypadków.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/225574

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę