Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 15 listopada 2024 napisz DONOS@

Od dziś nie epidemia, a stan zagrożenia epidemicznego

mm pon, 16 maja 2022 08:53

Od dziś, 16. marca 2022 roku oficjalnie w Polsce nie obowiązuje już stan epidemii. Do końca września pozostał stan zagrożenia epidemicznego.

Witaminy dla kobiet

JJS cz, 12 maja 2022 08:33

Organizm kobiety jest narażony na wiele schorzeń i idących za nimi dolegliwości, które mogą mieć poważne konsekwencje. Czasami sięgnięcie po preparat witaminowy jest koniecznością, by uzupełnić w organizmie to, czego nam brakuje. Jakie witaminy powinny zażywać kobiety? Jakie preparaty znajdziesz na drogeriadrzdrowie.pl?

Ciśnienie atmosferyczne, a złe samopoczucie.

mm so, 07 maja 2022 11:56

Niewidzialne a dla wielu ludzi odczuwalne, takie jest ciśnienie atmosferyczne. O tym aspekcie wpływu na  zdrowie i samopoczucie człowieka piszą analitycy IMGW w „Magazynie Popularnonaukowym IMGW-PIB Obserwator”.

Czy tabletka dzień po może zaburzyć menstruacje?

JJS pt, 06 maja 2022 09:22

Tabletka „dzień po” to wydawana z przepisu lekarza antykoncepcja ratunkowa, która ma za zadanie uchronić przed nieplanowaną ciążą. Zawiera dużą dawkę hormonów, więc nieprawidłowo stosowana może negatywnie wpływać na organizm kobiety. Czy pigułka „po” może zaburzać owulację? Jakie objawy po jej zażyciu wymagają konsultacji z lekarzem?

Czy zajady są groźne? Czemu powstają?

JJS cz, 28 kwietnia 2022 14:40

Zajady to przesuszona i popękana skóra kącików ust, pokryta drobnymi pęcherzykami, z których sączy się płyn surowiczy. Ze względu na ruchliwość tego obszaru, zajady są nieprzyjemnym, bolesnym i trudno gojącym się stanem zapalnym warg. To problem nie tylko natury estetycznej. Powstają przez nie nadżerki i blizny. Do występowania tej dolegliwości przyczyniają się bakterie i grzyby. Okolice ust są środowiskiem sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów.

Zielona herbata – dlaczego warto umieścić ją w diecie?

JJS śr, 20 kwietnia 2022 07:48

Szukając w Internecie porad jak wspomóc odchudzanie, często można natrafić na temat zielonej herbaty. Niefermentowane liście herbaty mają wiele zalet zdrowotnych: mają działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chronią przed rozwojem komórek nowotworowych i pomogą walczyć z wysokim cholesterolem. Dodatkowo mają działanie przeciwzapalne i działają pobudzająco. Zielona herbata jest też wskazana dla cukrzyków, ponieważ pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Czy wśród wielu zalet zielonej herbaty znajduje się też wspomaganie odchudzania?

Zdrowsze i spokojniejsze święta na SOR-ze i w szpitalu

mm wt, 19 kwietnia 2022 15:42

- Byłam miło zaskoczona, że święta wielkanocne w tym roku minęły nam tak spokojnie - ocenia 3 minione i wolne od pracy i nauki dni dr Anita Świętochowska, koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Łomży. SOR w sobotę, Wielkanoc i poniedziałek przyjął ok. 200 pacjentów. - Na dyżurze w poniedziałek wielkanocny nie miałam ani jednego pacjenta w upojeniu alkoholowym.

Dla kogo czwarta dawka szczepionki przeciw Covid

mm pon, 18 kwietnia 2022 09:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 20 kwietnia 2022 roku rozpocznie proces szczepień drugą dawką przypominającą u osób, które ukończyły 80 lat. Przy spełnieniu kryteriów tzn. wiek, odstęp między szczepieniami oraz przyjęcie dawki przypominającej, e-skierowanie zostanie wystawione automatycznie.

Jak ciało zdradza chorobę

mm so, 16 kwietnia 2022 09:13

Ciało zdradza stan zdrowia na różne sposoby - początek niektórych schorzeń wypisany jest na twarzy, w głosie, w oczach. O toczącym się procesie chorobowym świadczyć może uścisk dłoni. W sukurs lekarzom w uchwyceniu tego rodzaju subtelności przyjść może sztuczna inteligencja, ale czasem wystarczą proste przyrządy i dokładne oględziny pacjenta.

Zaburzenia snu: uważaj na pułapki samoleczenia

mm pt, 15 kwietnia 2022 09:30

Najczęściej nie ma jednej przyczyny zaburzeń snu. Skoro wiele czynników wpływa na to, jak (nie) śpimy, leczenie zaburzeń snu obejmować musi wiele obszarów zdrowia i stylu życia. Prof. Adam Wichniak - psychiatra zajmujący się m.in. medycyną snu przestrzega przed samoleczeniem i zachęca do odpowiedniej aktywności sprzyjającej nocnemu odpoczynkowi. Dowiedz się więcej.

Idzie lato – uwaga na kleszcze!

mm śr, 13 kwietnia 2022 13:01

Zbliża się lato, więc chętniej korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu – wycieczki do parków, relaks nad jeziorem czy prace na działce lub w przydomowym ogródku stają się codziennością. Pamiętajmy jednak o kleszczach – małych pajęczakach, których ukłucie może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Zapytaliśmy eksperta, jak rozpoznać kleszczowe zapalenie mózgu i jak się przed nim chronić oraz czy oddawanie wyjętego ze skóry kleszcza do badań ma sens.

Otyłość można i da się leczyć

mm pon, 11 kwietnia 2022 09:54

Otyłość to poważna choroba, która rozwija się z powodu splotu różnych czynników. Na szczęście należy i da się ją leczyć. O dostępnych metodach, także farmakologicznych, opowiada kardiolog prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zmiany nazewnicze i faktyczne na urologii i kardiologii

mm cz, 07 kwietnia 2022 13:05

Specjaliści w Szpitalu Wojewódzkim imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wykonują zabiegi medyczne, które uzdrawiają pacjentów. Lekarze przywracają cudownie zdrowie, sprawność i radość w życiu ludziom, więc dyrektor Jarosław Pokoleńczuk występuje do Sejmiku Podlaskiego o zmiany w statucie placówki, dotyczące np. Oddziału Urologicznego i Oddziału Kardiologicznego.

Oddział Dziecięcy po 2 latach przyjmuje pacjentów

mm wt, 05 kwietnia 2022 15:36

Chory na zapalenie płuc 7-miesięczny chłopczyk jest pierwszym pacjentem Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pediatria przez 2 lata miała zawieszenie działalności z powodu pandemii Covidu i odejścia zespołu lekarzy, aż dyrektorowi Jarosławowi Pokoleńczukowi udało się znaleźć i namówić na posadę koordynatora dr Martę Kuźmicz. Na powitanie specjalisty pediatry, onkologa i hematologa dziecięcego przyjechali wicemarszałkowie Markowie: Olbryś i Malinowski.

Doktor Kuźmicz poprowadzi Oddział Dziecięcy w Łomży

mm pt, 01 kwietnia 2022 18:37

Przez 2 lata pandemii Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży był zamknięty - czyli "czasowo zawieszony". Rodzice z chorymi dziećmi szukali pomocy w szpitalach w Białymstoku, Kolnie, Zambrowie czy jeszcze dalej. - Od 1. kwietnia 2022 roku nasza łomżyńska pediatria została odwieszona - przekazuje optymistyczną informację dr Anita Świętochowska, wicedyrektor szpitala.

Już nie pandemia a zwykły Covid

mm cz, 31 marca 2022 09:49

Od 1 kwietnia 2022 roku zmienią się zasady zlecania i wykonywania testów na koronawirusa. Faktycznie oznacza to koniec traktowania Covid-19 przez system zdrowotny jako pandemii.

Jak łatwo schudnąć przed latem? Pomysły na zdrowe odchudzanie

JJS cz, 31 marca 2022 09:20

Pragniesz pozbyć się nadmiernej masy ciała przed latem? Można to zrobić w łatwy sposób, a co ważne, nie popadając przy tym w skrajności i nie katując się rygorystycznymi dietami, po których zwykle czeka nas efekt jojo. Istnieją zdrowe sposoby na piękną sylwetkę, które ani nie są trudne do wdrożenia w życie, ani nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Jakie?

Dzwon zabił przed wejściem na pododdział onkologii

mm śr, 30 marca 2022 14:54

Donośny dźwięk dzwonu z metalu zabrzmiał na piętrze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie pojawił się przed drzwiami nowy element wystroju ściany wielkości wiadra do góry dnem. Echo poniosło się, dudniąc po korytarzach, że to inicjatywa Fundacji Era Nowych Kobiet z Białegostoku.

Kiedy boli szyja – badania obrazowe

JJS wt, 29 marca 2022 08:37

Ból okolicy szyi nie należy do rzadkości. Za tę dolegliwość odpowiadać może wiele czynników, w tym m.in. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, urazy mechaniczne, stan zapalny okolicznych tkanek (np. tarczycy lub gardła), naciągnięcie lub naderwanie mięśni. Aby określić, co jest przyczyną bólu szyi, trzeba przeprowadzić badania obrazowe.

Koniec z maseczkami w pomieszczeniach

mm pon, 28 marca 2022 08:59

Od dziś (28.03) rząd zniósł obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu. Jedynie w podmiotach leczniczych i aptekach nadal obowiązują maseczki.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę