Odkurzacz bezprzewodowy czy robot sprzątający?
Wybór odpowiedniego sprzętu do sprzątania domu może być wyzwaniem, szczególnie w dobie nowoczesnych technologii, które oferują szeroką gamę możliwości. Dwa najpopularniejsze urządzenia to odkurzacze pionowe bezprzewodowe oraz roboty sprzątające. Każde z nich ma swoje zalety i wady, które mogą być decydujące przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do Twojego domu. W tym artykule przedstawimy różnice między nimi oraz pomożemy zdecydować, co wybrać: odkurzacz bezprzewodowy czy robot sprzątający?
Wyjazdy survivalowe również w naszym regionie – czy warto się na nie wybrać?
Aktywność na świeżym powietrzu przyjmuje mocno zróżnicowane formy. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć wariant dla siebie. A nasz region oferuje pod tym względem sporo możliwości i atrakcji, z których naprawdę warto skorzystać. Sposobów na to jest wiele. Coraz więcej osób decyduje się choćby na prawdziwą szkołę przetrwania, czyli wyjazdy survivalowe. Dla kogo są takie eskapady? Dlaczego warto się na nie wybrać i z jakich opcji można skorzystać? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.
To był ekstremalnie ciepły i suchy maj
Odczucia czytelników potwierdza raport IMGW. Średnia obszarowa temperatura powietrza w maju 2024 r. wyniosła w Polsce 16,0°C i była o 2,7 stopnia wyższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca. Tegoroczny maj należy zaliczyć do miesięcy ekstremalnie ciepłych – stwierdza IMGW-PIB. Suma opadów w rejonie Łomży wyniosła tylko 20-30% wieloletniej normy.
Zmiana dyrektora łomżyńskiego WORD-a
Robert Wojciech Czerwiński od dziś będzie kierował Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży. Dotychczasowy dyrektor Mirosław Oliferuk zostaje w jednostce i będzie nadzorował pion BRD.
Szczuczyn będzie miał zbiornik wodny
Hektarowy zbiornik wodny powstanie w Szczuczynie na rzece Wissa. Inwestycja ma zapewnić dostęp do wody w okresach suszy, a mieszkańcom służyć jako miejsce rekreacji.
„Jedziesz na Campus”
„To festiwal dla osób młodych, kreatywnych i dojrzałych do tego, by rozmawiać o przyszłości naszej Polski” - mówiła o festiwalu społecznym Campus Polska Przyszłości posłanka Alicja Łepkowska – Gołaś.
Rowerowa pielgrzymka do Krynicy Morskiej
Dziś, 11 czerwca 2024 roku, z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży wyruszyła kolejna, siedemnasta już pielgrzymka rowerowa. Tegoroczna trasa wiedzie ku Krynicy Morskiej – miastu położonemu na Mierzei Wiślanej. Pielgrzymkę rozpoczęła grupa siedemnastu mężczyzn, ale w trakcie jej trwania kilku jeszcze ma dołączyć.
Wężykiem, wężykiem...
Mimo obowiązywania przepisów o konfiskacie aut pijanych kierowców, wielu z nich ciągle sprawdza ich aktualność. W Łomży do tej pory skonfiskowano 11 pojazdów, a ostatni przypadek miał miejsce w niedzielę.
Kaskiem w policjanta
Kierowca skutera, który uciekał policjantom, przed zatrzymaniem bronił się uderzając policjanta kaskiem. 33-latek najpierw skończył w zaroślach, a następnie w areszcie.
Województwo podlaskie i Łomża przegrały wybory do Parlamentu Europejskiego
Województwo podlaskie do tej pory miało w Strasburgu dwóch europosłów, teraz nie będzie miało żadnego. Jednego wykluczyła partia, drugiego wyborcy. Także łomżyńscy kandydaci w tych wyborach wypadli gorzej niż w ostatnio.
Najważniejsze
Co jest najważniejsze w idei honorowego oddawania krwi? – W pierwszej chwili nasuwa się odpowiedź: krew! Ale czy rzeczywiście tak jest?
Okienko transferowe 2024 otwarte do końca lipca
Od 1 kwietnia do 31 lipca ZUS otworzył kolejne okno transferowe. Przyszli emeryci w tym czasie mogą zmienić decyzję dotyczącą przekazywania części składki emerytalnej na subkonto w ZUS-ie lub do OFE. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie.
Awaria autobusu z dziećmi na wycieczce
Zaniepokojony Rodzic napisał do redakcji, że był świadkiem sytuacji, do której – jego zdaniem - „nigdy nie powinno dojść”. 4. czerwca 2024 r. „spod kwiaciarni „Marzenie” odjeżdżał przepełniony autobus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autobus był pełen niepełnosprawnych dzieci, które wymagają specjalnej opieki”. Opinii Rodzica nie podzielają: dyrektor Lucyna Antecka z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży i prezes Spółki MPK Janusz Nowakowski. Przedstawiamy tu zdarzenia, opinie i stanowiska w sprawie, z perspektywy Rodzica, Dyrektor ZSS i Prezesa MPK.
Tydzień pochmurny z deszczem
Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem chłodnych mas powietrza polarnego morskiego, napływających do nas bezpośrednio znad północnego Atlantyku. Od poniedziałku do czwartku przelotne opady deszczu będą występować prawie w całym kraju. Burze możliwe w poniedziałek na wschodzie i południu kraju. Bez opadów tylko na zachodzie. Od piątku zrobi się cieplej, w niedzielę ponownie pojawią się burze, tym razem na zachodzie Polski – prognozuje IMGW.
W podlasko-wamińsko-mazurskim okręgu zwycięzcami Protas i Wąsik
Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce i w naszym okręgu nr 3. Najwięcej głosów otrzymał Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej, choć do Strasburga pojedzie także Maciej Wąsik, jedynka PiS.
Wypadek motocyklisty na Zjeździe
Starszy mężczyzna jadący motocyklem uderzył w naukę jazdy. Motocyklista trafił do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.
Głosujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Do godziny 21:00 można oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierają 53 europosłów, w tym 3 w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim.
Hiena między ludźmi
Czego nie strawił ogień, chciał zabrać złodziej. Mimo, że spłoszył go jeden z mieszkańców, wyniósł towarów na kilka tysięcy złotych.
Klimat 2023: ciepło, coraz cieplej
"Klimat jest zasobem cywilizacyjnym niezmiernie istotnym z punktu widzenia rozwoju społeczeństw, a w kontekście historycznym niejednokrotnie całych cywilizacji – pisze prof. dr hab. Robert Czerniawski Dyrektor IMGW-PIB we wstępniaku do raportu Klimat Polski 2023. Niestety ociepla się, a dowodem na to poza wzrostem temperatur, jest częstotliwość występowania zjawisk ekstremalnych.
Nowe Centrum Rozwoju Młodzieży otwarto w Łomży
Grupa absolwentów III LO w Łomży z Patrykiem Klejem na czele założyła przed 10-oma laty YHI – Stowarzyszenie Youth Human Impact. Młodzi społecznicy rozwijali skrzydła w samorządzie uczniowskim III LO pod opieką Marcina Mikołajczyka, nauczyciela historii i wos, ale szybko usamodzielnili się na tyle, że przez dekadę w dorobku mają 115 przedsięwzięć, autorskich i partnerskich, m.in. zrealizowanych ze środków unijnych.