Jak zrzucić brzuch? Połącz dietę z ćwiczeniami!
Płaski brzuch to marzenie wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tkankę tłuszczową z brzucha nie jest jednak tak łatwo usunąć. Potrzebna tutaj jest nie tylko przemyślana dieta, ale i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna.
Dieta o niskim Indeksie Glikemicznym – na czym polega i komu służy?
Indeks Glikemiczny jest wskaźnikiem używanym w określeniu jak po danym produkcie spożywczym podniesie się poziom cukru we krwi w porównaniu do spożycia takiej samej ilości glukozy w czasie po około 120 minutach. Wskaźnik ten jest często używany w dietach osób chorych na cukrzycę, w zespole policystycznych jajników, cukrzycy ciążowej jak i w chorobach nowotworowych.
Lepsze samopoczucie i uczucie lekkości? Catering oferujący dietę ketogeniczną Ci to zapewni!
Nie masz czasu by przygotowywać sobie wyszukane posiłki? Nie wiesz od czego zacząć by pozbyć się zbędnych węglowodanów? Dieta pudełkowa została stworzona właśnie dla takich osób. Cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie bardzo wiele diet pasujących do każdego konsumenta. Jesz co chcesz! Wybierz mądrze.
Serce złamane stresem
Kardiomiopatia to rzadkie zaburzenie serca, które powstaje w wyniku emocjonalnego lub fizycznego stresu, przy czym szczególnie dotyka kobiet po 50. roku życia. Objawami przypomina zawał.
Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie wspomaga leczenie choroby alkoholowej
Alkoholizm to ciężka choroba, której podłożem jest patologiczne spożywanie napojów wyskokowych. Uzależnia się nie tylko organizm, ale również umysł, przez co zaprzestanie picia jest tak trudne. Długotrwałe picie doprowadza do wyniszczania narządów wewnętrznych i układu nerwowego, dlatego leczenie alkoholizmu jest niesamowicie ważne. Dopóki alkoholik sam nie przyzna, że ma problem, leczenie najczęściej okazuje się nieskuteczne.
„Przychodnia otwarta” w niedzielę
Baza wyjazdowa Grupy Ratowniczej Nadzieja w niedzielę zamieni się w „przychodnię otwartą”. Od godz. 8:00 do 14:00 każdy mieszkaniec będzie mógł oddać krew, wykonać test na obecność Covid-19 lub się zaszczepić, zbadać poziom cukru czy ciśnienie krwi.
Zabiegi na sercu zapobiegają udarom mózgu
- Udarowi mózgu można zapobiegać od najmłodszych lat przez aktywność fizyczną i zdrową dietę, czyli jak najmniej potraw smażonych, a dużo warzyw i owoców - mówi dr hab. nauk medycznych Adam Kobayashi, ordynator oddziału neurologicznego w Siedlcach i profesor UKSW. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wygłosił wykład o zabiegach kardiologicznych na sercu, aby zapobiegać udarom mózgu. O zabiegach zapobiegających udarom mówił też kardiolog dr nauk med. Sławomir Gołębiewski, kierownik oddziału kardiologii interwencyjnej w Legionowie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Czy jedzenie ma wpływ na samopoczucie?
Jesteś tym, co jesz. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał od kogoś lub nawet sam wypowiedział te słowa. Być może jest to popularne hasło, jednak wbrew pozorom tkwi w nim wiele prawdy. W końcu trzeba uświadomić sobie, że produkty spożywcze, które zjadamy każdego dnia, bezpośrednio przekładają się na kondycję naszego organizmu. I to nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. Dlatego, jeśli pragniesz czuć się dobrze, stawiaj na zdrowe nawyki żywieniowe. Zbilansowana dieta to priorytet, na który trzeba zwracać uwagę zawsze, nie tylko wtedy, gdy z zapałem wdraża się w życie noworoczne postanowienia. Już teraz sprawdź, jak jedzenie ma wpływ na samopoczucie i stwórz listę produktów, które pozwolą Ci poczuć się o niebo lepiej.
Rehabilitacja układu oddechowego po ciężkim przebiegu Covid-19
W trakcie pandemii straszeni byliśmy, że Covid-19 niszczy płuca – być może nieodwracalnie. Okazuje się jednak, że nawet po bardzo ciężkim przebiegu tej choroby płuca mogą wrócić do formy, choć lepiej im w tym pomóc. Dowiedz się, co doradza doświadczony klinicysta zajmujący się chorobami płuc.
Całodobowe punkty wymazów i testy antygenowe
Dwa nowe punkty: wykonujący szybkie testy antygenowe w kierunku Covid-19 i wymazowy zaczęły funkcjonować w Łomży. W sumie w mieście i okolicy dostępnych jest 6 takich miejsc.
Szpital ma akredytację ministra zdrowia
- Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał Akredytację Ministra Zdrowia i tym samym utrzymał status ,,szpitala akredytowanego” - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora specjalistycznej placówki. - Minister Zdrowia udzielił Szpitalowi Wojewódzkiemu akredytacji na 3 lata.
Spada ilość zakażeń koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 87 przypadkach zakażenia koronawirusem w rejonie Łomży. W porównaniu do danych sprzed tygodnia ilość zakażeń o 36,5% spadła. Prawie 14% z tych oficjalnie zakażonych, już wcześniej przechodziło Covid-19. Przybyło hospitalizacji.
Piąta fala słabnie?
Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nt. koronawirusa pokazują, że na dość wysokim poziomie utrzymuje się liczba zakażeń. Porównując je jednak z tymi sprzed tygodnia widać spadek. Przedwczesne byłoby raczej ogłaszanie słabnięcia piątej fali.
Zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu nie należy się bać
Tak, to prawda: po szczepieniu może dojść do zapalenia mięśnia sercowego. Ale jeśli w ogóle taka sytuacja się zdarzy, a dzieje się tak niezwykle rzadko, choroba przebiega łagodnie i szybko kończyły się wyzdrowieniem – podkreśla prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Najczęściej zapalenie mięśnia sercowego to – także zwykle niegroźne - powikłanie infekcji wirusowej.
Aktualne zasady kwarantanny
Przybiera V fala koronawirusa, która spowodowana jest bardziej zaraźliwą mutacją Omikron. Rządzący obawiają się, że wielu obywateli zostanie odesłanych na kwarantannę, a to może zakłócić działanie wielu firm i urzędów. Jakie są zatem aktualne zasady kwarantanny?
Doradca NFZ z komputera
Od 1 lutego 2022 roku w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ funkcjonuje nowa bezpłatna usługa e-doradca – informuje Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor POW NFZ. Jest to usługa, która umożliwia pacjentom, szczególnie w czasie pandemii, konsultację z pracownikiem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za pomocą wideo-spotkania.
Przybywa zakażonych
Przybywa zakażonych koronawirusem w Polsce i regionie. Testowanie w aptekach na razie tylko w zapowiedziach rządzących, a ci zapowiadają skrócenie w najbliższym czasie kwarantanny i izolacji służbom mundurowym i medykom.
Dawka przypominająca dla dzieci 12-15 lat
Od jutra 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 r.ż. - informuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie.
Omicron łagodniejszy i bardziej zaraźliwy czy nie?
Eksperci z MOCOS szacują, że średnia z modelowań wskazuje, że za tydzień, 3 lutego, dobowa liczba nowych infekcji może wynieść ponad 86 tys. Według najbardziej pesymistycznych prognoz może to być nawet blisko 140 tys. zakażeń. W kolejnym tygodniu może być ich jeszcze więcej, nawet 160 tys. przypadków.
NFZ czeka na wnioski aptek
Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał przed kilkoma dniami uruchomienie powszechnego testowania w kierunku Covid-19 w aptekach. Testy miały ruszyć 27 stycznia br., na razie jednak NFZ szuka chętnych.