Wizyta lekarska online - umów się i uzyskaj receptę albo zwolnienie
Możliwości internetowego konta pacjenta otworzyły drogę do wielu rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu byłyby trudne do wyobrażenia. Dostęp do konsultacji online stał się właściwie powszechny. Przepisane leki można wykupić w każdej aptece. Zwolnienie lekarskie pojawia się w systemie automatycznie, a ty nie musisz go dostarczać do zakładu pracy.
Dziecko w brzuchu widzi, słyszy i czuje
Być może nie bez powodu przyszłe mamy lubią śpiewać lub nucić przyjemne melodie do swojego brzucha. Rozwijający się płód odbiera dźwięki i na nie reaguje. To nie wszystko – m.in. odbiera też zapachy i smaki, dociera do niego światło, które może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju.
Co to jest psychoterapia online i czy warto z niej korzystać?
Wielu osobom psychoterapia kojarzy się z koniecznością odbycia wizyty w gabinecie, co z różnych powodów może nie do końca odpowiadać pacjentom. Czasami chodzi o brak czasu na dojazdy do specjalisty, a czasami o brak komfortu w obcym gabinecie. Z myślą o takich osobach powstała psychoterapia przez Internet. Daje ona możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy każdemu i to niezależnie od jego miejsca zamieszkania.
Niedosłuch – co to jest i jakie są jego rodzaje?
Słuch to bardzo ważny zmysł. Niestety ze względu na stosunkowo wysoką wrażliwość jego aparatu może łatwo ulegać pogorszeniu. Niedosłuch jest często spotykanym problemem i wbrew pozorom dotyczy nie tylko osób starszych, ale także dzieci. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj rodzaje niedosłuchu!
Wszywki alkoholowe Lublin
Z alkoholizmem mamy do czynienia wtedy, gdy osoba nie jest w stanie kontrolować swojego spożywania alkoholu i kompulsywnie go nadużywa, pomimo jego negatywnych konsekwencji i/lub doświadcza stresu emocjonalnego, gdy nie pije.
Czy Twoje dziecko ma nadwagę? Rodzicu, nie bądź obojętny!
Otyłość wśród dzieci to poważny problem XXI wieku. Według badań nadwaga u dzieci jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Przyczyny mogą być różne – niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, efekty uboczne leków, skutki przewlekłej choroby.
Jak wygląda badanie EEG u dzieci?
Badanie EEG, czyli elektroencefalografia, to badanie, którego celem jest zweryfikowanie bioelektrycznej czynności mózgu. Można przeprowadzać je zarówno u dorosłych, jak u dzieci, choć w przypadku najmłodszych przygotowanie i przebieg jest nieco inny. Wyjaśniamy, jak wygląda badanie EEG u dzieci i w jaki sposób się do niego przygotować.
Badania w kierunku wykrycia raka: nie wiemy, jakie, nie wiemy gdzie, boimy się
Aż 64 proc. mieszkańców Polski nie wykonuje podstawowych profilaktycznych badań, które mogą uchronić przed rakiem, niemal połowa nie potrafi wymienić nawet jednego tego rodzaju badania, a niemal 40 proc. twierdzi, że nie wie, iż tego rodzaju diagnostyka przesiewowa jest dostępna bez skierowania i bezpłatna. Zaś eksperci przestrzegają, że wkrótce mierzyć się będziemy z większą liczbą nowotworów.
Zdrowe napoje, których jeszcze nie pijesz, a powinieneś
Woda jest z pewnością najmądrzejszym napojem, ale jeśli masz ochotę na coś więcej, te zdrowe napoje zapewnią Ci zastrzyk wartości odżywczych. Na półkach supermarketów jest tak wiele napojów pełnych pustych kalorii, że trudno jest znaleźć zdrowe napoje zawierające witaminy i minerały. Ale nie obawiaj się, istnieje wiele odżywczych napojów, które ugaszą twoje pragnienie, jeśli masz ochotę na coś innego niż zwykła woda lub woda z dodatkiem cukru.
Kosmicznie drogi prąd na oświetlenie i sprzęt w szpitalu
Ile kosztuje prąd do oświetlenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i funkcjonowania urządzeń? - Nie ma rozdziału pomiaru energii na oświetlenie i na urządzenia – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Jarosława Pokoleńczuka. - Wysokość rachunków uzależniona jest od zużycia energii i od ceny energii. Przy podobnym zużyciu prądu jak w 2021 r., koszty w 2022 r. wzrosłyby o ok. 100%.
Dieta przy podwyższonym poziomie bilirubiny
Nieprawidłowe wyniki badań mogą powodować niepokój. Jest to jednak idealny moment na to, aby baczniej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Podwyższony poziom bilirubiny najczęściej świadczy o problemach z pracą wątroby, trzustki lub dróg żółciowych. W ramach wspomagania leczenia warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do diety więcej produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Dowiedz się, jak powinien wyglądać taki jadłospis.
Co oznacza czarny język?
Czarny język może wzbudzać niepokój, ale zwykle zmiana wyglądu narządu wynika z nadmiernego rozrostu bakterii w jamie ustnej. Nierzadko bywa też reakcją organizmu na stosowanie leków, np. niektórych antybiotyków. Dolegliwość nie stanowi jednak zagrożenia dla zdrowia.
Prawo.pl: wykonanie zastrzyku z adrenaliny będzie „pierwszą pomocą”
Zastrzyk z adrenaliny wejdzie do definicji „pierwszej pomocy”. To zmiana, której oczekiwali pacjenci oraz rodzice dzieci zagrożonych wstrząsem anafilaktycznym - informuje Prawo.pl. Serwis podaje, że taki zapis zakłada projekt nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw, który został przekazany do konsultacji publicznych.
Kiedy powinniśmy się udać do psychoterapeuty?
Każdy z nas, raz na jakiś czas, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rozwód, żałoba, rozstanie, przemoc fizyczna czy psychiczna sprawia, że trudno poradzić sobie ze swoimi emocjami. W każdej z takich sytuacji możemy odwiedzić gabinet psychoterapii. Z zakresu psychoterapii możemy spotkać takie dziedziny jak psychoterapia par, psychoterapia indywidualna czy psychoterapię dzieci. Jak jednak wybrać psychoterapię indywidualną? Gdzie i kiedy się udać? W czym pomoże nam psycholog, w czym psychoterapeuta? Czym różni się psycholog dzieci, psychoterapeuta dzieci lub specjalista psychologii uzależnień? Gdzie jest najlepsza psychoterapia warszawa?
Inwestycja w kolagen - czy to dobry pomysł?
Od pewnego czasu coraz więcej osób decyduje się na zakup naturalnego kolagenu. Wiele ludzi nie ma jednak pojęcia, dlaczego coś takiego mogłoby im się faktycznie przydać i oni dalej korzystają z powszechnie dostępnych kremów, maści i odżywek. To, że chcemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć to normalna sprawa – ale niestety często po drodze popełniamy wiele błędów i dlatego też nie osiągamy oczekiwanych rezultatów.
Maść na oparzenia i inne kosmetyki po opalaniu. Który wybrać?
Stęsknieni słońca i wakacji Polacy często narażają się na nieprzyjemne oparzenia. Zbyt duża dawka promieniowania na raz powoduje wysuszenie, przegrzanie, zaczerwienienie i podrażnienie. Nie musisz czekać, aż samo przejdzie - odpowiednia krem, żel lub maść na oparzenia pozwolą Ci doznać ukojenia i przyspieszyć regenerację skóry. Niektóre produkty mają też właściwości utrwalające opaleniznę. Poznaj opcje dostępne na rynku.
Jedno życie może uratować osiem innych
W Polsce na przeszczep serca dzieci czekają średnio ponad 450 dni. Jak alarmują transplantolodzy, rocznie kilkoro dzieci umiera z powodu braku dawcy. Mamy doskonale wykształconą kadrę oraz najnowocześniejszy sprzęt. Jednak na co dzień lekarze spotykają się z bardzo niską świadomością społeczną na temat transplantacji, a szczególnie transplantacji dziecięcych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Fundacja BGK, której fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca, zaangażowała się w ogólnopolską akcję budującą świadomość problemu transplantacji u najmłodszych „Twoje tak ma moc!”.
O ziołach na ANS-ie
Botanicy, fitoterapeuci, osoby zaangażowane w ochronę unikalnych gatunków roślin przed zanikaniem z ekosystemu, czy pasjonaci krajowej flory i naturalnej medycyny spotkali się w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, by w roku Jakuba Wagi porozmawiać o ziołach, lekach ziołowych i epigenetyce.
Wizyta u lekarza w sezonie jesienno-zimowym
W sezon jesienno-zimowy to czas kiedy w przychodniach lekarskich tłumnie tłoczą się potrzebujący porady lekarskiej pacjenci. Na każdym kroku bardzo łatwo przeziębić się lub zarazić wirusem przenoszonym drogą kropelkową. Za moment rozpocznie się sezon grypowy, który także znacznie ogranicza dostępność do lekarzy pierwszego kontaktu. Jak wobec tego uzyskać receptę na potrzebne leki bez konieczności wizyty lekarskiej i przebywania w niekończącej się kolejce innych chorych?
Teleporada online- krok po kroku
Podczas okresu trwania pandemii oraz wprowadzonego lockdownu kontakty z innymi ludźmi, a w szczególności z lekarzami zostały nam znaczni ograniczone. Wstępy do placówek medycznych w tym okresie były nie lada wyzwaniem stąd wziął się pomysł zorganizowania teleporad online, z których wiele osób korzysta do tej pory. Najczęstszym problemem, z jakim dzwonimy na teleporadę, jest przeziębienie lub rutynowe schorzenie, podczas których wizyta w gabinecie lekarskim nie jest koniecznością, a wszystkiego możemy dowiedzieć się podczas połączenia telefonicznego, lub przez internet.