Co łomżyniak powinien wiedzieć o Strefie Czystego Transportu w Warszawie
1 lipca 2024 r. w Warszawie zaczęła działać pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. Obejmuje większość Śródmieścia i fragmenty otaczających je dzielnic. Na tym obszarze ograniczony jest wjazd pojazdów emitujących najwięcej trujących spalin. Warszawa przypomina, że 97 proc. posiadaczy aut nie musi podejmować żadnych działań i nie potrzebuje się rejestrować ani starać o nalepkę.
Szukali czaszki w Narwi
Dwóch mężczyzn spacerujących po Narwi w Piątnicy wyciągnęło z wody coś, co przypomniało im czaszkę. Przedmiot odrzucili do rzeki, ale wezwali służby.
Pracodawca i ZUS muszą wiedzieć, gdzie chory przebywa podczas e-ZLA
Chory pracownik ma obowiązek poinformowania o zmianie swojego miejsca pobytu w czasie zwolnieniu lekarskim. Na przekazanie takiej wiadomości do ZUS-u i pracodawcy ma 3 dni. Wiele osób o tym obowiązku jednak zapomina.
Odpoczynek od upałów
W nadchodzącym tygodniu czeka nas odpoczynek od upałów. W połowie tygodnia temperatura maksymalna będzie wynosić niewiele więcej niż 20°C, co oznacza spadek o ponad 10°C w stosunku do ostatniej niedzieli (32,2°C – Marianowo IMGW). Wraz z ochłodzeniem zwiększy się prędkość wiatru, będziemy więc mogli odczuć ulgę po ostatnich dusznych dniach i parnych nocach. Upały powinny powrócić dopiero pod koniec tygodnia.
Kolizja w Miastkowie
Na drodze dojazdowej od Czartorii w Miastkowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.
Dzień Psa na strzelnicy
Reda-Freja, Ajra, Ramzes, Mila i kilkanaście innych psów różnych ras było bohaterami niedzielnego pikniku familijnego na strzelnicy przy Konstytucji 3 Maja. Zorganizowana przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z okazji Dnia Psa impreza miała wymiar charytatywny, ponieważ zbierano karmę i preparaty przeciwkleszczowe dla psów ze schroniska Arka. Nie zabrakło też jednak okazji do dobrej zabawy dla młodszych i starszych.
Specjalny punkt i warsztaty dla rodziców dzieci z problemami emocjonalnymi
Stowarzyszenie Sapere Aude kontynuuje działania na rzecz dzieci borykających się z problemami emocjonalnymi. Po powołaniu zespołu ekspertów, mających opracować lokalną strategię zapobiegania negatywnym skutkom chorób psychicznych dzieci i młodzieży, przyszła pora na stworzenie punktu informacyjno-edukacyjnego dla rodziców i opiekunów prawnych. Jego głównym zadaniem będzie zorganizowanie spotkań, szkoleń i warsztatów, co poszerzy wiedzę rodziców na temat problemów emocjonalnych i psychicznych ich pociech oraz gdzie mają szukać pomocy, bo problem narasta, a jego skutki mogą być w przyszłości bardzo poważne, negatywnie rzutując na dorosłe życie obecnych dzieci i nastolatków.
Kolejny pożar zboża "na pniu"
Około 30 arów zboża spaliło się na polu pod Jeziorkiem. To kolejny taki przypadek podczas rozpoczynających się żniw.
W dzień upał, w nocy burze
Niedziela zapowiada się upalna, a noc burzowa. IMGW-PIB w wydanych komunikatach ostrzega przed dynamiczną pogodą w ciągu najbliższych godzin.
Połamane drzewa po burzy w Łomży
Krótkotrwała nawałnica przeszła w piątek wieczorem nad Łomżą. Uszkodzonych zostało kilka samochodów, instalacja fotowoltaiczna przy SP9 i powaliło kilka drzew.
Spod powiek namiotów patrzą na wschód Słońca
Trzydniowe kolonie pod 7-oma namiotami dla 33 dzieci i nastolatków zorganizowała parafia pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Łomży. - Bardzo przyjemnie spędzamy razem czas – twierdzi 9-letni Wiktor Dąbkowski. - Jesteśmy poza domem i możemy poczuć się wolnymi od elektroniki. Nie mamy tutaj ze sobą komputerów, laptopów ani telewizorów. Ksiądz prosił, by nie używać telefonów komórkowych. Fajnie się śpi pod namiotem. O świcie możemy usłyszeć ćwierkanie ptaków. Można wyjść na świeże powietrze i od razu jeździć rowerem. Na kolonii można poznać się bliżej z ludźmi.
Biznes na oszustwach
Blisko 9 tys. zł straciła wczoraj mieszkanka podłomżyńskiej miejscowości, która sprzedając opony, kliknęła w spreparowany przez oszustów link. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w województwie podlaskim oszuści wyłudzili blisko 200 tys. zł.
Zmiana władzy w kolejnej jednostce podległej marszałkowi
Wczoraj, 27 czerwca objąłem obowiązki Prezesa Zarządu Podlaskiego Funduszu Rozwoju – potwierdza Janusz Józef Cieciórski. To kolejna instytucja podległa marszałkowi województwa, w której następuje zmiana władzy.
Renciści również mogą pracować
Osoby, które pobierają rentę z tytułu niezdolności do pracy, mimo ograniczeń wynikających ze stanu zdrowia mogą podejmować pracę zarobkową. Muszą tylko uważać na graniczne kwoty przychodu.
„Wstąpili na zaszczytny posterunek”
- Polska dziś potrzebuje takich jak wy i wie że może na was liczyć – napisał wicepremier minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz do absolwentów certyfikowanych klas mundurowych, którzy w Łomży składali swoją przysięgę wojskową. Dowódca 18. ŁPL płk Paweł Gałązka, w którym przeszli skrócone szkolenie podstawowe, widzi w nich ziarno, które odpowiednio pielęgnowane wyda wspaniałe plony.
Upał i burze
Weekend będzie w wielu miejscach upalny i burzowy za sprawą przemieszczających się z zachodu na wschód frontów atmosferycznych i napływu gorącej, zwrotnikowej masy powietrza. Przed upałem, a następnie przed burzami ostrzega IMGW-PI w wydanym ostrzeżeniu meteorologicznym dla Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wywłaszczenia gruntów na potrzeby budowy elektrowni jądrowej w Polsce
W kontekście planów budowy pierwszych elektrowni atomowych w Polsce, pojawiają się istotne pytania dotyczące sposobu nabywania gruntów pod te strategiczne inwestycje. Zapoznaj się z aktualnie obowiązującymi przepisami, które są kluczowe dla realizacji projektów z branży jądrowej.
Jak dbać o buty ze skóry naturalnej? Pielęgnacja skórzanych butów krok po kroku
Aby buty skórzane na długo zachowały swój dobry wygląd i służyły przez kilka dobrych sezonów, należy o nie odpowiednio dbać. Nieodpowiednio pielęgnowane, szybko tracą swój blask, robią się matowe i zaczynają pękać. Jak powinna wyglądać pielęgnacja butów ze skóry naturalnej? Główną zasadą jest odpowiednie czyszczenie i regularna impregnacja. Każdy rodzaj skóry wymaga jednak nieco innego podejścia.
4 argumenty za tym, aby uszyć garnitur na miarę zamiast kupować gotowy
Garnitur to nieodzowny element męskiej garderoby, który podkreśla elegancję i profesjonalizm. Choć gotowe garnitury są łatwo dostępne, coraz więcej mężczyzn decyduje się na garnitury szyte na miarę. W poniższym tekście przedstawimy 4 kluczowe argumenty, dlaczego warto zainwestować w garnitur na miarę, zamiast kupować gotowy. Zapraszamy do lektury.
Damskie torebki - jaki materiał wybrać?
Damskie torebki są tworzone z różnorodnych materiałów, a ich wybór nie zawsze jest prosty dla kobiety. W tym wypadku mamy duże oczekiwania, zwłaszcza że akcesorium ma nam służyć przez długi czas. Sprawdźmy zatem, jakie materiały są najchętniej wybierane przez kobiety podczas zakupu torebki! Które z nich są godne uwagi?