Kolejne punkty ŁKS-u
Drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III ligi zanotowali piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. W weekend zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego 2:1 pokonał na wyjeździe GKS Wikielec i dzięki temu awansował na 12. miejsce w tabeli
Przełamanie ełkaesiaków
Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/18. Po czterech meczach bez wygranej podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali na własnym stadionie Tura Bielsk Podlaski 1:0 i... wydostali się ze strefy spadkowej.
ŁKS w dalszym ciągu bez zwycięstwa
Trzeciej porażki w czwartym meczu nowego sezonu III ligi doznali piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środowe popołudnie zespół prowadzony przez Krzysztofa Ogrodzińskiego 0:1 uległ na wyjeździe Finishparkietowi Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
ŁKS znowu bez punktów
W meczu 3. kolejki III ligi zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 uległ na własnym stadionie Ursusowi Warszawa 1:2. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Brazylijczyk Reinaldo Melao.
Pierwszy punkt ŁKS-u
W meczu 2. kolejki III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Huraganem Morąg. Dla prowadzącego ŁKS trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego był to premierowy punkt zdobyty na tym poziomie rozgrywkowym.
Triathlon dla jednej twardzielki i 32 twardzieli
Piotr Stefanowski z Białegostoku zwyciężył w IV edycji Triathlonu MOSiR Łomża. Łączny dystans 19.200 km przepłynął, przejechał rowerem i przebiegł w czasie 00:51:33, wyprzedzając Michała Utykańskiego z Ełku i Adama Nizio z Białegostoku. Jedyna kobieta wśród uczestników, Magdalena Kaczko z Białegostoku, uzyskała czas 01:04:28, a wśród 10 zawodników z Łomży najlepszy okazał się Michał Sowa, minimalnie wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę Daniela Pupka oraz Dariusza Poredę. Dużo emocji wywołał też udział w zawodach ich najstarszego, bo 63-letniego uczestnika, Zbigniewa Zielińskiego z Łomży oraz najmłodszego, debiutującego w triathlonie 13-latka z Białegostoku, Kacpra Omieliańczyka.
Porażka na początek
Przegraną zakończył się pierwszy mecz biało-czerwonych w ligowym sezonie 2017/2018. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego polegli na własnym terenie z Olimpią Zambrów 0:1 (0:1). Jedyną bramkę meczu zdobył Mateusz Jastrzębski w 3. minucie spotkania.
Nieudany debiut Ogrodzińskiego
Na rundzie wstępnej zakończyli swój udział w fazie centralnej rozgrywek Pucharu Polski piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W minioną sobotę zespół prowadzony przez nowego szkoleniowca, Krzysztofa Ogrodzińskiego uległ na własnym stadionie I-ligowej Bytovii Bytów 2:4.
Cel – pierwsza ósemka
Od poniedziałku zespół seniorów Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 ma nowego szkoleniowca. Został nim Krzysztof Ogrodziński z Wyszkowa z którym rozmawiamy o dotychczasowej karierze, podejściu do pracy oraz celach na nadchodzący sezon w ŁKS-ie.
Mistrzowie Europy i rekordziści świata z ZSR w Marianowie
Są przyjaciółmi i uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie. Mają po 19-lat oraz bicepsy twarde jak skała. Daniel Gnatowski i Rafał Biedrzycki w kwietniu zostali mistrzami Polski, a teraz z Białej Podlaskiej przywieźli złote medale na znak, że mistrzowie Europy mają z „Boną” szansę na tytuły mistrzów świata we wrześniu w Czechach. Rywalizowali w dźwiganiu sztang z obciążnikami i z ok. 350 zawodnikami z 26 krajów. Osiągnięcia w międzynarodowych zawodach federacji Global Powerlifting Committee nie przewróciły siłaczom w głowie: nadal są skromnymi, sympatycznymi i szczerymi chłopakami, potrafiącymi żartować z siebie nawzajem i... wziąć dyrektora ZSR na ręce. Przyjazny belfer okazał się dla nich jak piórko: przecież w pojedynkę dźwigają po 100 czy 200 kilo.
Wakacje na Orliku
„Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej” dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście odbył się „Moje Boisko Orlik 2012” przy ulicy Bernatowicza. Pomimo kapryśnej pogody, punktualnie w południe na rozpoczęcie sportowej imprezy stawili się zawodnicy zamieszkujący „starą” części miasta.
Gumball 3000 przejechał przez Łomżę
Porsche, Maserati, Rolls Royce, Bentley, Ferrari, Lamborghini czy ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros. Ponad 130 cennych samochodów biorących udział w wyścigu „Gumball 3000” przejechało w niedzielę przez Łomżę. I choć to drogie i w większości bardzo szybkie auta, nawet one musiały zwolnić, bo tradycyjnie przed wjazdem do Piątnicy na „61” tworzyły się korki.
Chciałem iść do przodu
Ku zaskoczeniu wielu sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Mateusz Miłoszewski przestał być trenerem III-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża. O przyczynach jego odejścia, długiej pracy w Łomży, sukcesach, porażkach oraz planach na przyszłość rozmawiamy z pochodzącym z Pułtuska szkoleniowcem.
Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z krytyką i pochwałą
- My mieszkamy w obcym kraju i na co dzień mamy bardzo słabe więzi z Polską... Integrujemy się między sobą, próbując przechować wspólne obyczaje i tradycje, dlatego jesteśmy szczęśliwi, kiedy Polska o nas pamięta... - mówiła na chwilę przed powrotem na Ukrainę Danuta Skrobańska, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, oddział w Stryju, goszcząca na XVII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Łomży. Po 5 dniach zawodów w 10 dyscyplinach rozdano około 600 uczestnikom z 6 krajów setki dyplomów, dziesiątki pucharów i medali w hali sportowej II LO. - Jesteśmy Polakami z Kresów, spragnionymi kontaktów z Polakami w Ojczyźnie naszych przodków.
Młodzież z Białorusi, Ukrainy i Irlandii biega, skacze, strzela gole
- Na igrzyskach w Łomży najważniejsza jest nie ta rywalizacja o medale i miejsca na podium, tylko nawiązywanie przyjaźni i koleżeńska współpraca między dziećmi z różnych krajów - mówi Oksana Pacuk, trenerka i opiekunka 31-osobowej grupy dzieci od 8 do 13 lat z Mińska, rywalizujących w lekkoatletyce na stadionie miejskim podczas XVII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie w biegach na 60 m (8,2 s) i 300 m (41 s) triumfował 13-letni Rusłan Pryszczepczuk z Korostenia na Ukrainie. - Jestem bardzo zadowolony z obu zwycięstw, ale i ze sportowej atmosfery, jaka panuje na zawodach i w bursie – cieszy się Rusłan, na co dzień trenujący biegi średnie: 400 i 800 metrów.
Trzy dni sportowej rywalizacji podczas pięciu dni w Macierzy
Ponad 570 uczestników z zagranicy i ok. 300 z Polski bierze udział w XVII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, jakie w niedzielę zaczęły się w Łomży. Zawodnicy polonijni przybyli z 5 krajów: najliczniej z Białorusi i Litwy, Ukrainy, Estonii i Irlandii, ażeby wypoczywać i poznawać miasto, jeździć na wycieczki po Ojczyźnie przodków, chodzić na plażę nad Narwią i na basen oraz rywalizować w 10 konkurencjach sportowych. Inauguracja 17. igrzysk odbyła się w hali sportowej II LO. Uczestniczyli w niej: prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Piotr Bonisławski i minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Rady Krajowej SWP. Oprócz podziwiania śpiewów i tańców na parkiecie, po południu goście poszli na mszę św. do Katedry i koncert na Starym Rynku. Przez trzy dni (poniedziałek, wtorek, środa) będą trenować i współzawodniczyć o medale i puchary.
Młodzi wędkarze rywalizowali w Jedwabnem
- Zawody były udane. Ryb było dużo, choć same w sobie nie były duże – największa złowiona sztuka miała ok. pół kilograma, ale ich połów sprawił dużo radości dzieciom – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, które na stawie w Jedwabnem, już po raz XXIII zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16. - To zawody rodzinne i przyjazne także rybom, które po złowieniu, zważeniu i sfotografowaniu wracały do stawu.
Polska Liga Wraków - Piątnica 2017
Są stare, zdezelowane i poobijane. Wraki czyli wycofane już z ruchu samochody, których wartość nie przekracza tysiąca złotych ścigały się w niedzielę na Fortach w Piątnicy. I choć także ze względu na tor po którym jeździły rozwijane prędkości nawet nie przypominały tych z wyścigów F1 czy Rajdów Polski, to emocje były podobne.
Polska w Łomży wysoko wygrała z Litwą!
Reprezentacja Polski kobiet wygrała 5:0 z Litwą w spotkaniu towarzyskim rozegranym na stadionie miejskim w Łomży. Biało-Czerwone dominowały od pierwszej do ostatniej minuty.
Świetna passa Polek przed meczem w Łomży
W środę minął dokładnie rok, odkąd reprezentacja Polski kobiet po raz ostatni przegrała mecz. Osiem meczów, siedem zwycięstw, jeden remis. 25 goli strzelonych, 5 straconych. To bilans polskich piłkarek pod wodzą selekcjonera Miłosza Stępińskiego. W środę w Buczy pod Kijowem biało-czerwone pokonały 3:2 wyżej notowane Ukrainki, a już dziś na stadionie w Łomży polskie piłkarki podejmą reprezentację Litwy.