Pijany prezes Podlaskiego ZPN wpadł na drzewo
Jak podaje serwis weszlo.com pijany Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej miał wypadek drogowy. Prowadzony przez niego mercedes wparł na drzewo pod Wysokiem Mazowieckiem i dachował. Działacz dwukrotnie próbował wymknąć się policji, ale mu się nie udało. Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni Witold D. miał blisko półtora promila alkoholu.
Mistrzowie LZS
Ponad 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 8 powiatów Województwa Podlaskiego rywalizowało w Wojewódzkich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych, które odbywały się w Łomży. Zawody wygrała reprezentacja Powiatu Łomżyńskiego uzyskując 220 pkt. i nieznacznie wyprzedzając drużynę Powiatu Suwalskiego (217 pkt) oraz deklasując zajmującą trzecie miejsce ekipę Powiatu Grajewskiego (129 pkt.).
„Polonia, Polonia, sportowa kolonia...” po raz XIV w Łomży
- Kiedy w Łomży zaczynały się czternaście lat temu Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, byłem w wieku moich wychowanków i startowałem w turnieju tenisa stołowego, niestety, bez sukcesów... – uśmiecha się absolwent AWF w Kownie Dariusz Biełopietrowicz (lat 28) trener i z Ejszyszek na Litwie, którego nastoletni podopieczni triumfowali w ping pongu podczas XIV edycji zmagań w 11 dyscyplinach sportowych. - Bursa „Jeden”, gdzie wtedy mieszkałem, była skromniejsza i nie taka ładna jak teraz, po remoncie, a Łomża przez lata też stała się nowocześniejsza i bardziej kolorowa. Nie zmienił się tylko przyjazny, życzliwy i ludzki stosunek do nas organizatorów i łomżyniaków. Tym razem na igrzyska do Łomży przyjechało 492 dzieci i nastolatków z pięciu krajów: Ukrainy, Białorusi, Litwy, Estonii i Rumunii. Razem z Polakami z Podlaskiego i Łomży było ich prawie 800.
Łomżyński Klub Sportowy 1926 w sezonie 2014/2015 zagra w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej!
W środę 2 lipca do Podlaskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo od Klubu LZS Narewka, w którym Gminny Klub poinformował, że sezon 2014/2015 zacznie w Klasie Okręgowej. - Dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 oznacza to, że biało-czerwoni w przyszłym sezonie zajmą miejsce LZS Narewka w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej i w sezonie 2014/2015 nadal będą występowali na tym szczeblu rozgrywkowym - podał klub na oficjalnej stronie internetowej.
Triumf nad Tamizą
Paweł Grygo, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, świetnie wypadł w dwóch kolejnych biegach na dystansie 10 km w okolicach Londynu. Łomżyński biegacz wygrał Fuller’s London Pride oraz zajął drugie miejsce w Kings Langes Puffaten Race.
Brąz Białobrzewskiego
Karol Białobrzewski, zawodnik UKS „Olimpijczyk” działającego przy Publicznym Gimnazjum Nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, wywalczył brązowy medal podczas odbywających się we Wrocławiu XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w Taekwondo Olimpijskim. Podopieczny Krzysztofa Rychtera na podium stanął w kategorii wagowej 65 kg.
Juniorzy zagrają wśród najlepszych!
W rozegranym w Szepietowie barażu o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 po dramatycznym meczu pokonał Olimpię Zambrów 5:2. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Arkadiusza Obryckiego w przyszłym sezonie w dalszym ciągu będą reprezentować nasz region na arenie ogólnopolskiej.
Wędkarski start...
Niemal 50 młodych wędkarzy w wieku do 16 lat rywalizowało w XX Zawodach Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży o puchar Tygodnika „Kontakty”. Zawody na terenie stawów w Jedwabnem zorganizowało - jak co roku - Koło Nr 80 Polskiego Związku Wędkarskiego w Łomży. - Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu – mówi prof. PWSIiP Krzysztof Sychowicz, zapalony wędkarz i prezes Koła Nr 80 PZW.
Na podium makroregionu ORLIK BASKETMANIA 2014
Bardzo dobrze zawodniczki i zawodnicy z Łomży w Finale Makroregionu ORLIK BASKETMANIA 2014 w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. Dom rozgrywanego w Lublinie finału dwóch województwa podlaskiego i lubelskiego awansowały dziewczęta z SP 4 Łomża i chłopcy z UKS 9 Łomża. Tam, po emocjonujących i wyrównanych grach dziewczęta „czwórki” zajęły trzecie miejsce, a chłopcy z „dziewiątki” ukończyli rozgrywki na drugiej pozycji.
Brąz Korytkowskiej na Mistrzostwach Polski
Justyna Korytkowska, LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, zdobyła brązowy medal Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km. W Mistrzostwach, które zostały rozegrane na warszawskim Ursynowie wystartowało około 2000 zawodników z Polski i zagranicy. Biegaczka z Łomży dystans pokonała w 16 minut i 42 sekundy.
Jak być mistrzem radzą mistrzowie Polski, Europy i świata
Najłatwiej zostać mistrzem świata we wchodzeniu po schodach na najwyższe wysokościowce kuli ziemskiej. Wystarczy w Internecie poszukać, w którym z około 200 miast odbywają się zawody z kilkoma tysiącami uczestników, chcących jak najszybciej i najlepiej bez zadyszki czy zawału serca, wbiec na szczyt drapacza chmur. Może to być wieżowiec w Tajpej w Chinach, gdzie pokonuje się 95 kondygnacji, czyli ponad 400 metrów wzwyż. Pokonał ten dystans 29-latek Piotr Łobodziński z klubu LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża, który w 2013 roku zdobył za takie przebieżki po schodach Puchar Świata, w tym roku jest liderem. - Bieganie po schodach bardzo boli – wyjawia mistrz przed 3 000 m z przeszkodami I Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego. - Ale od piątego piętra zaczyna kręcić się w głowie, boli brzuch, ręce i nogi, przyspiesza oddech i rośnie puls. Jest ciężko...
Rekordy mitingu w Łomży
Kilkadziesiąt rekordów życiowych ustanowili zawodnicy startujący w I Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym „Prefbet Śniadowo” Łomża. Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd rywalizowało około 300 lekkoatletów w tym wielu należących do krajowej czołówki. W tej grupie dobrze zaprezentowali się także zawodnicy z miasta, którzy kilka razy stawali na najwyższym podium. Justyna Korytkowska zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zdecydowanie wygrała bieg na 5000 metrów i przy okazji poprawiła o 13 sekund rekord życiowy, który teraz wynosi 16:20.97. - Wspaniale mi się biegło, nawierzchnia na stadionie super, pogoda rewelacyjna, a jeszcze u siebie! - wyrzucała z siebie zziajana i szczęśliwa po biegu Justyna Korytkowska. - Krok po kroku wracam do sił po kontuzji prawej stopy, ale po takim wyniku jestem całkiem zdrowa! To dodaje mi wiary w starcie na mojej koronnej konkurencji 3 000 m z przeszkodami i w biegach na 5 i 10 km, w którym zdobyłam brązowy medal Mistrzostw Polski.
Łomżyńskie Szakale pokonały Jastrzębie z Trójmiasta
- To był naprawdę wspaniały mecz, wręcz klasyk, który rozstrzygnął się w ostatniej minucie prawie dwugodzinnej rywalizacji – cieszy się Adam Pyczot (lat 28), trener zespołu PWSIiP Łomża Jackals, który właśnie awansował do ćwierćfinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - To, co nie udało się nam rok temu, zdołaliśmy nadrobić z nawiązką, bo trójmiejskie Seahawks – Jastrzębie to bardzo doświadczona, silna i zgrana drużyna, triumfująca dwa lata temu na boiskach i w tabelach PLFA. Łomżyńskie Szakale wyskoczyły ze swojej grupy, dzięki udanej współpracy podczas meczów z kolegami z KFA Kurpie w Ostrołęce, gdzie odbywały się długie, zacięte rozgrywki kwalifikacyjne.
Łomżyńskie święto „królowej sportu”
320 zawodników reprezentujących 41 klubów sportowych z Polski ale także zawodnicy z trzech innych krajów będą rywalizować w środowe popołudnie na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Rozegrany tu będzie I Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym „Prefbetu Śniadowo” Łomża, na który zaproszeni zostali m.in. medaliści Mistrzostw Polski i reprezentanci kraju. W sumie rozegranych ma być 25 konkurencji, a wyniki 7 będą liczone do Lekkoatletycznego Pucharu Polski i jednocześnie do Ligi Seniorów. Dodajmy, że dziś wstęp na stadion jest bezpłatny.
Dobry występ gimnazjalistów łomżyńskich na Mistrzostwach Województwa w LA
Z pięcioma medalami powrócili łomżyńscy gimnazjaliści z Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. Zawody rozegrano na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku i jak przekazują trenerzy poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Najlepiej z łomżan zaprezentował się Damian Brutkowski z PG 8, który w pchnięciu kulą 5 kg z wynikiem 13,56 m zajął pierwsze miejsce.
„Przemotywowany” ŁKS przegrywa w Grajewie
W kończącym sezon meczu III ligi ŁKS 1926 Łomża przegrał na wyjeździe z Warmią Grajewo 1:3. Łomżanie kończyli to spotkanie w ósemkę po tym, jak czerwone kartki obejrzeli Daniel Lemański, Mariusz Baranowski i Jason Villagomez. - Podeszliśmy to tego spotkania chyba przemotywowani. A jak się za bardzo chce, to nie zawsze wychodzi. I tak było w tym wypadku - powiedział po meczu asystent trenera Roberta Speichlera, Marcin Mroczkowski.
Czołówka lekkoatletów jedzie do Łomży
Karol Zalewski, najlepszy obecnie polski sprinter, Młodzieżowy Mistrz Europy na 200 metrów w przyszłym tygodniu w Łomży podejmie próbę bicia rekordu Polski. Sprinter zapowiedział swój udział w I Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym „Prefbetu Śniadowo” Łomża, który w środę, 11 czerwca, rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Zjazd. Tego dnia wstęp na stadion będzie bezpłatny. - Według moich informacji będą to pierwsze zawody lekkoatletyczne tej rangi w Łomży. Spodziewamy się od 200 do 300 zawodników – podkreśla prezes klubu Andrzej Korytkowski.
Zajkowskiej złoto AMP
Łomżanka Aleksandra Zajkowska wywalczyła złoty medal I Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin Karate. Zawody odbyły się w Hali Studium WF Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z udziałem 104 zawodników reprezentujących 28 uczelni.
Łomżanki wśród najlepszych akademickich drużyn lekkoatletycznych
Wysokie 8 miejsce (wśród 52) w klasyfikacji drużynowej wywalczyła kobieca reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podczas rozgrywanych w Białymstoku Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Najlepiej łomżanki wypadły w biegu na 1500 metrów. Izabela Dziedziech przebiegając dystans w 4:30,90 s wywalczyła 3 miejsce, Justyna Korytkowska (4:33,67 s) była piąta, a Ewelina Lubiejewska (4:40,19 s) 8.
Worek medali karateków
Z 14 medalami indywidualnymi i drugi miejscem w klasyfikacji drużynowej powróci zawodnicy Łomżyńskiego Klub Karate z X Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO w Ostrowi Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział 254 zawodników z 22 klubów z całej Polski.