Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 14 stycznia 2025 napisz DONOS@

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „NAREW – OBLICZA RZEKI”

mm cz, 29 czerwca 2006 09:10

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem jest rzeka Narew. Jest to jedyna w Europie i jedna z trzech na świecie rzek zwanych warkoczowymi, gdyż płynie ona siecią rozgałęzionych i łączących się koryt. Czyniąc przedmiotem zainteresowania i obiektem fotografii konkretną rzekę chcemy zwrócić uwagę na specyfikę rzeki i pejzażu w jakim się pojawia. Zachęcamy do tworzenia cykli fotografii, będących opowiadaniem rzecznych historii. Galeria Ostrołęka OCK, Organizator

SB wiecznie żywa... Świadkowie nieznanych historii. Bezpieka na tropie Czesława Miłosza...

cz śr, 21 czerwca 2006 22:02

Noblista Czesław Miłosz w czerwcu 1981 roku w Łomży spędził dwa dni. Jego wizyta w mieście była ważnym wydarzeniem nie tylko dla literatów i inteligencji, ale zelektryzowała także miejscowy aparat bezpieczeństwa. W 25 lat po tamtym wydarzeniu, o tym jak intensywnie łomżyńscy „esbecy” i ich agenci śledzili poetę i wszystko co w związku z jego wizytą w mieście się działo wspominano podczas spotkania w MDK-DŚT. Wśród obecnych na sali był także ówczesny porucznik Janusz Gwardiak, który w 1981 roku organizował akcję łomżyńskiej Służby Bezpieczeństwa przeciw „Łomżyńskiej Wiośnie Literackiej”.

Jeszcze więcej Rokendrola

mm śr, 21 czerwca 2006 09:47

Niekonwencjonalnie, bo rokendrolowo przywitamy w tym roku lato, a to za sprawą młodych wokalistów ze Studia Piosenki PopArt, którzy właśnie 22 czerwca, o godz. 20.00 - wystapią ze swoim najnowszym programem w centrum miasta, na Starym Rynku. Na program koncertu "Jeszcze Więcej Rokendrola" złożą się niezapomniane polskie i światowe szlagiery z lat 60-tych i 70-tych.

Przy kozicowym piwie... o Miłoszu

cz wt, 20 czerwca 2006 17:20

Literaci profesorowie Ryszard Matuszewski i Aleksander Fiut a także poeci Ryszard Krynicki, Krzysztof Karasek i Erwin Kruk w nowgrodzkim Skansenie rozmawiali o poezji, życiu i roli jaką w Polsce pierwszej Solidarności odgrywał Czesław Miłosz. Przypomnienie burzliwej i ważnej dyskusji literatów z Czesławem Miłoszem jaka obyła się w czerwcu 1981 roku w Skansenie w Nowogrodzie rozpoczęło wspominanie i świętowanie 25. rocznicy wizyty noblisty w Łomży.

Śpiewające sukcesy łomżanek

cz so, 17 czerwca 2006 11:55

Zaczęły od Grajewa, potem były Suwałki, Lidzbark Warmiński, Zakopane, Hajnówka i na koniec Leszno... i to wszystko zaledwie przez półtora miesiąca... Młode wokalistki z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży śpiewające pod okiem instruktora muzyki - Magdy Sinoff wzięły udział w konkursach wokalnych odbywających się całej Polsce.

Miłosz w Łomży - 25 lat później

cz cz, 15 czerwca 2006 21:23

PROGRAM Łomża, 20 – 22 czerwca 2006 r.

Ochman na koniec

mm śr, 14 czerwca 2006 23:55

Łomżyńska Orkiestra Kameralna mocnym uderzeniem zakończyła kolejny sezon artystyczny. W środę wieczorem na Starym Rynku w Łomży przy akompaniamencie ŁOK wielkie przeboje operowe i operetkowe śpiewali Magdalena Pilarz – Bobrowska, Alicja Węgorzewska – Whiskerd i słynny Wiesław Ochman. Koncert „gwiazd” odbył się w ramach Dni Łomży.

Sukces Debiutantów

cz wt, 13 czerwca 2006 14:45

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Grajewie, który odbył się 11 czerwca 2006r. wzięły udział trzy grupy taneczne działające w MDK-DśT. Kolejny sukces w swojej karierze odniosła formacja TWIST , która mimo dużej konkurencji (17 grup) zajęła III miejsce w kategorii wiekowej od 17-21 lat.

Amazonki niosą radość i nadzieję.

mm wt, 13 czerwca 2006 10:31

„Jedno jest niebo dla wszystkich I jedno słońce nad nami! A my jak dzieci pragniemy Miłości bez granic” przypomina Don Vasyl, lider zespołu Cygańskie Gwiazdy, w rozmowie z Mirosławem R. Derewońko, z okazji IX Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, zorganizowanych przez łomżyńskie Amazonki.

Łomżyniacy wracają do siebie...

cz pon, 12 czerwca 2006 21:50

Trwają gorączkowe przygotowania do XII Zlotu Nauczycieli i Wychowanków Szkół Ziemi Łomżyńskiej. To unikalna w skali kraju impreza, na której spotykają się absolwenci wszystkich szkół. Odbywa się co trzy lata od 1958 roku. Uczestniczą w niej łomżyniacy, którzy ukończyli w młodości średnie szkoły łomżyńskie, a później różne koleje losu spowodowały, że musieli emigrować znad Narwi. Jednak bardzo chętnie tu wracają. Spotykają się m.in. w swoich dawnych szkolnych ławach, wspominają, cieszą się swoją Łomżą.

Średniowieczna Łomża

mm nie, 11 czerwca 2006 17:24

Rycerze i szczęk walki, średniowieczna muzyka i rzemieślnicy niczym sprzed setek lat... Powroty do przeszłości zafundowało łomżanom miejscowe Muzeum Północno-Mazowieckie. Przez całą niedziele na muzealnym dziedzińcu za sprawa miłośników średniowiecza z Łomży, Białegostoku i Warszawy można było dotknąć historii tej ziemi. Rycerskie kompanie co chwila stawały „w polu” ku powszechnej uciesze zgromadzonej gawiedzi...

„Powroty do przeszłości”

cz so, 10 czerwca 2006 23:04

Pokazy walk rycerskich i rzemiosła średniowiecznego czekają na mieszkańców Łomży i okolic. Muzeum Północno-Mazowieckie już po raz 2 organizuje imprezę pod nazwą „Powroty do przeszłości”.

Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego "Spektakl na niebie"

mm pon, 05 czerwca 2006 13:01

Od 1979r. jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pełnił wiele funkcji w Zarządzie ŁTF. W latach 1983-1988 członek Rady Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Komisarz Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego "Przyroda w makrofotografii"; Czerwone Bagno 1987r. Delegat na Kongres Fotografów Polskich w Warszawie 1989r. oraz Komisarz wystawy "Łomża powojennego XX-lecia"; w 1991r.

Zwyciężyli w Drozdowie

cz nie, 04 czerwca 2006 08:15

Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia w grupie młodszej, a także Jagoda Żulichowska z Krakowa oraz duet fortepianowy Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy w grupie starszej - to zwycięzcy III Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W sobotę finał konkursu odbył się w Drozdowie. We wcześniejszych eliminacjach udział wzięło niemal stu młodych muzyków z całego kraju.

Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni

cz cz, 01 czerwca 2006 22:54

Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży i dr Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zostali nagrodzeni w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne roku 2005 w woj. podlaskim. Oboje zdobyli wyróżnienia w kategorii najciekawsze wydarzenie poza wystawiennicze.

Skandynawski breakdance łomżan

cz pon, 29 maja 2006 00:27

Crazy Twisting Group łomżyńska formacja taneczna zajęła czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy „IDO European Streetdance Championships”. Mistrzostwa przez cały ubiegły tydzień rozgrywane były w fińskim mieście Espoo. Łomżanie starowali z kategorii formacji breakdance i ulegli tylko gospodarzom. To właśnie zespoły z Finlandii w Breakdance zajęły trzy pierwsze miejsca.

„Szanse na sukcesy” czterech łomżynianek

cz nie, 21 maja 2006 17:22

„Szansę na sukces” w telewizyjnej Dwójce wywalczyły aż cztery dziewczęta z grup wokalnych eMDek i Seven, prowadzonych przez Magdę Sinoff w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Urszula Durzyńska (17 lat), Joanna Zawłocka (17), Zuzanna Matejkowska (15) i Patrycja Bajno (14) zwyciężyły na festiwalu sztuki wokalnej w Lidzbarku Warmińskim.

Ile z nas w nas jest dzisiaj

cz so, 20 maja 2006 13:49

Spore zaskoczenie przeżyli goście wernisażu Elżbiety i Aleksandra Grzybków, malarskiego małżeństwa z Białegostoku, przybywający do Galerii Sztuki Współczesnej. Nie zostali wpuszczeni do sal wystawowych, a poproszeni o przejście na podwórko, na tę okoliczność nazwane szumniej – patio, gdzie stanęło około 50 krzeseł, z których skorzystała połowa widzów. Drugie tyle obejrzało zaskakujący pokaz mody na stojąco...

27. Kierec dla Państwa Salamonów

cz so, 20 maja 2006 13:29

Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy są tegorocznymi laureatami nagrody „Bursztynowy Kierec”. Od 11 lat Muzeum Północno-Maziowieckie w Łomży honoruje ludzi i instytucje zaangażowane w rozwój placówki wręczając im Bursztynowego Kierca. Nagroda wykonana z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. W sobotę po raz pierwszy wręczono ja w nowej siedzibie muzeum przy ul. Dwornej.

« · «« · 208 · 209 · 210 · 211 · 212 · 213 · 214 · 215 · 216 · 217 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę