Ustalają przyczyny pożaru w MPK
W nocy z soboty na niedzielę w bazie MPK doszło do pożaru przyłącza energetycznego. Prezes Spółki mówi, że to część należąca do dostawcy i odsyła do PGE. Zaznacza, że nie doszło do uszkodzenia infrastruktury w firmie, w tym instalacji do zasilania autobusów elektrycznych.
Alkohol odbiera rozum i pakuje w kłopoty (kolejne przykłady)
Pewien 62-latek, będąc pod wpływem alkoholu, groził córce i zniszczył ogrodzenie. Inny „po kielichu” bez uprawnień kierował motorowerem. Teraz obaj tłumaczyć się będą przed sądem.
Jak zachować prawo do rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania żłobkowego, przyznanych przed 1 października 2024 r.
Ustawa Aktywny rodzic, która wchodzi w życie 1 października 2024 r., uchyla w tym dniu rodzinny kapitał opiekuńczy oraz przepisy odnoszące się do ustalania prawa do dofinansowania żłobka. Nie oznacza to jednak, że świadczenia już przyznane zostaną wstrzymane. Rodzic zachowuje prawo do tych świadczeń.
Jak odzież z logo firmy wpływa na percepcję marki podczas eventów branżowych?
Odzież z logo firmy jest potężnym narzędziem marketingowym podczas eventów branżowych. Nie tylko wzmacnia rozpoznawalność marki, ale także buduje spójność i profesjonalizm wizerunkowy. Uczestnicy eventów, widząc logo na odzieży, automatycznie kojarzą je z jakością i solidnością firmy. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej odzieży, organizacje mogą wyróżniać się na tle konkurencji, przyciągać uwagę i pozostawać w pamięci potencjalnych klientów. To efektywny sposób na budowanie pozytywnych skojarzeń i wzmacnianie relacji z odbiorcami.
Odkrywcza książka o niezwykłym Kapłanie
Doktor Teresa Kaczorowska, badaczka historii najnowszej i reporterka, po ponad 3 latach spotkań z ludźmi, wywiadach i odwiedzinach w archiwach ukończyła ciekawe dzieło biograficzne na temat 86-letniego Księdza Stanisława Wysockiego. Około 60 osób w sobotę słuchało w auli Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży o publikacji „Obława Augustowska w oczach świadka”. Staś miał 7 lat, gdy w lipcu 1945 r. Rosjanie z pomocą polskich komunistów zabrali mu ojca i dwie siostry, po których wszelki ślad zaginął. Księgę czyta się lekko, o pracy z młodzieżą w Łomży w latach 1974-1982 i probostwie w Puchałach do 1992 r. Jest rozdział o rzekomej współpracy z esbekami. Książka nt. świadka Obławy w 1/5 poświęcona jest historii Łomży w latach komuny i walki o demokrację.
Ratując telefon wypadł z III piętra
Mężczyzna wypadł z III piętra bloku przy ul. Kazańskiej w Łomży. Ratował telefon - mówią policjanci.
Szaleniec na Legionów
Wchodził na jezdnię, zaczepiał kierowców stojących na czerwonym świetle, a policjantów, których wezwano na miejsce znieważył.
Prezydent wycofał się (na razie) z uchwały antytrzeźwościowej
Prezydent Łomży wycofał się z uchwały zwiększającej ilość punktów sprzedaży alkoholu w mieście. Taką decyzję ogłosił jego zastępca Andrzej Stypułkowski podczas prac Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.
Zalety i wady ogrzewania węglem – czy warto inwestować?
Ogrzewanie węglem, mimo rosnącej popularności alternatywnych źródeł energii, wciąż jest powszechnie stosowane w Polsce. Decyzja o inwestycji w ten rodzaj ogrzewania wymaga jednak dokładnego zrozumienia jego zalet i wad. W artykule omówimy zarówno tradycyjny węgiel orzech, jak i bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak ekogroszek, oferowane między innymi przez sklepy Sibugolpl.
Dodatek dla sieroty zupełnej nie dla wdowy z rentą rodzinną po mężu
Osoby, które pobierają rentę rodzinną po zmarłym rodzicu i oboje rodzice nie żyją lub zmarła im tylko matka a ojciec jest nieznany, mogą ubiegać się w ZUS o dodatek dla sierot zupełnych. Dodatek ten nie przysługuje wdowom, które pobierają rentę rodzinną po mężu.
Idzie ochłodzenie
Pierwszy tydzień jesieni przyniesie zmianę aury. Wyż, który kształtował warunki pogodowe w ubiegłym tygodniu odsunie się na wschód, a od zachodu Polska dostanie się pod wpływ niżów. Poniedziałek będzie jeszcze pogodny i bez opadów, ale w kolejnych dniach pojawią się już przelotne opady deszczu, lokalnie nawet burze.
Za śmieci mieszkańcy (większość) zapłacą dwukrotnie
Po 1 października wzrasta w Łomży opłata za śmieci. To zdaniem Urzędu Miejskiego nie wystarczy do zbilansowania gospodarki śmieciowej, dlatego prezydent wnioskuje, by „dziurę” pokryć z budżetu miasta. W uchwale brak jednak kwoty.
Nocne pożary: w MPK i pod Wizną
Na zajezdni MPK w Łomży przed północą doszło pożaru instalacji elektrycznej. Wcześniej, pod Wizną, palił się las.
Wypadek lotniczy w Łomży
Ultralekki samolot podczas próby startu uderzył w trzy samochody osobowe. Do zdarzenia doszło podczas XXV Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2024 rozgrywanych na łąkach niedaleko mostu Hubala.
Zarządzanie w Ochronie Środowiska: Kluczowe Aspekty i Praktyki
Współczesne zarządzanie w ochronie środowiska staje się coraz bardziej złożonym i istotnym elementem działalności gospodarczej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz zaostrzających się regulacji prawnych, przedsiębiorstwa muszą nie tylko dostosowywać się do nowych wymogów, ale także aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Zarządzanie środowiskowe obejmuje szeroki zakres działań, od minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, poprzez efektywne zarządzanie zasobami, aż po wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Brawo Łomżanie!
TIR wypchany darami dla powodzian wyjechał w sobotę rano z Łomży na tereny pozalewowe. To kolejny transport produktów ofiarowanych przez mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej osobom poszkodowanym w powodzi.
Wójt Kłys wiceprzewodniczącym ZGWWP
Wójt Gminy Łomża ponownie został wiceprzewodniczącym Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. W skład Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia wszedł Burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.
„Porażają hałdy zniszczonego mienia”
O godz. 11. dwa busy z przyczepką z darami od łomżyniaków dotarły do Kłodzka. „Na jednym hubie zostawiliśmy żywność, chemię, środki czystości i BHP, a na drugim wodę” - relacjonuje posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś, która zbiórkę zorganizowała w swoim biurze poselskim.
Miasto zapowiada pozew
„Miasto Łomża zapłaciło wykonawcy i zamierza wystąpić z oddzielnym pozwem” - zapowiada Ratusz pytany o losy procesu przed Sądem Okręgowym w Białymstoku. Przypomnijmy, chodzi o przegrany spór z łomżyńską firmą.
Sukienki letnie jesienią - jak je stylizować?
Letnie sukienki nie muszą być zarezerwowane tylko na ciepłe dni. Podpowiemy Ci, jak efektownie je skomponować z innymi elementami garderoby, by stworzyć stylowe jesiennie zestawy. Wykorzystaj potencjał swojej letniej garderoby na jesień. Zmiana por roku nie musi oznaczać całkowitej wymiany garderoby. Letnie sukienki, które uwielbiasz nosić w czasie ciepłych dni, mogą służyć Ci również jesienią, pod warunkiem że trafnie je zestawisz z innymi elementami odzieży. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć Ci jak to zrobić, zachowując jednocześnie swój styl i wygodę.