Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego "Spektakl na niebie"
Od 1979r. jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pełnił wiele funkcji w Zarządzie ŁTF. W latach 1983-1988 członek Rady Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Komisarz Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego "Przyroda w makrofotografii"; Czerwone Bagno 1987r. Delegat na Kongres Fotografów Polskich w Warszawie 1989r. oraz Komisarz wystawy "Łomża powojennego XX-lecia"; w 1991r.
Zwyciężyli w Drozdowie
Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia w grupie młodszej, a także Jagoda Żulichowska z Krakowa oraz duet fortepianowy Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy w grupie starszej - to zwycięzcy III Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W sobotę finał konkursu odbył się w Drozdowie. We wcześniejszych eliminacjach udział wzięło niemal stu młodych muzyków z całego kraju.
Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni
Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży i dr Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zostali nagrodzeni w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne roku 2005 w woj. podlaskim. Oboje zdobyli wyróżnienia w kategorii najciekawsze wydarzenie poza wystawiennicze.
Skandynawski breakdance łomżan
Crazy Twisting Group łomżyńska formacja taneczna zajęła czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy „IDO European Streetdance Championships”. Mistrzostwa przez cały ubiegły tydzień rozgrywane były w fińskim mieście Espoo. Łomżanie starowali z kategorii formacji breakdance i ulegli tylko gospodarzom. To właśnie zespoły z Finlandii w Breakdance zajęły trzy pierwsze miejsca.
Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej 2006 - fotorelacja
„Szanse na sukcesy” czterech łomżynianek
„Szansę na sukces” w telewizyjnej Dwójce wywalczyły aż cztery dziewczęta z grup wokalnych eMDek i Seven, prowadzonych przez Magdę Sinoff w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Urszula Durzyńska (17 lat), Joanna Zawłocka (17), Zuzanna Matejkowska (15) i Patrycja Bajno (14) zwyciężyły na festiwalu sztuki wokalnej w Lidzbarku Warmińskim.
Ile z nas w nas jest dzisiaj
Spore zaskoczenie przeżyli goście wernisażu Elżbiety i Aleksandra Grzybków, malarskiego małżeństwa z Białegostoku, przybywający do Galerii Sztuki Współczesnej. Nie zostali wpuszczeni do sal wystawowych, a poproszeni o przejście na podwórko, na tę okoliczność nazwane szumniej – patio, gdzie stanęło około 50 krzeseł, z których skorzystała połowa widzów. Drugie tyle obejrzało zaskakujący pokaz mody na stojąco...
27. Kierec dla Państwa Salamonów
Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy są tegorocznymi laureatami nagrody „Bursztynowy Kierec”. Od 11 lat Muzeum Północno-Maziowieckie w Łomży honoruje ludzi i instytucje zaangażowane w rozwój placówki wręczając im Bursztynowego Kierca. Nagroda wykonana z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. W sobotę po raz pierwszy wręczono ja w nowej siedzibie muzeum przy ul. Dwornej.
Szafa gra ...i to jak
Monika dziewczyna ratownika, Lucija, Jak się masz kochanie, Małgośka, Nie płacz kiedy odjadę, Felicita, Daj mi te noc - to tylko niektóre nieśmiertelne przeboje na nowo i znakomicie zaranżowane i wykonywane przez kwartet Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski i Paweł Hartlieb. Szafa gra, bo tak nazywa się ten zespół, w piątek wystąpił w Łomży Koncert dedykowany był stowarzyszeniu Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Łomży z okazji 5-lecia jego działalności.
Krzysztof Kolberger recytował Tryptyk Rzymski w Katedrze
Krzysztof Kolberger wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Jana Pawła II w Łomży. Aktor znany jest m.in z wielu ról Teatru Telewizji, filmów, a także z seriali, oraz z najnowszej roli: dubbing postaci Papieża Polaka, w którą wcielił się Jon Voight.
Jubileusz łomżyńskich muzyków
50-latkowie Waldemar Borusiewicz i Wiesław Wasik świętowali muzyczne jubileusze. Pierwszy z nich z trąbką na scenie występuje od 30 lat, drugi – z klarnetem lub saksofonem – na scenie jest od ćwierć wieku. Obaj panowie są muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i pedagogami tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
Złoty Mikrofon dla przedszkolaka z Łomży
Dawid Dąbrowski – sześcioletni wokalista z Łomży - zdobył I miejsce i tytuł „Złotego Mikrofonu” podczas odbywającego się w Białymstoku XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. Do finału konkursu zakwalifikowało się 48 młodych piosenkarzy między innymi z: Suwałk, Augustowa, Bielska-Podlaskiego, Wysokiego - Maz., Zambrowa.
Anna Radwan w Alternatywnym Klubie Filmowym
Anna Radwan, bohaterka filmu "Zakochany Anioł", gościła po raz pierwszy w Łomży w poniedziałek, 15 maja 2006 r. na zaproszenie Alternatywnego Klubu Filmowego. Aula II LO - do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze projekcje, których gośćmi byli Zbigniew Zamachowski i Krzysztof Globisz - pełna była młodych i "wcześniej urodzonych", jak mawiała nieodżałowanej pamięci Hanka Bielicka (1915-2006), patronka liceum. Dowiedzieliśmy się, co o Aniołach, Pani Hance i Łomży sądzi absolwentka krakowskiej PWST i aktorka Starego Teatru w Krakowie...
Ziomale z Łomży pojadą na ME
Formacja Crazy Twisting Group potwierdziła po raz kolejny swoją dobrą formę. Podczas Mistrzostw Polski Break dance Polskiej Federacji Tańca w Inowracławiu w kategorii formacje wywalczyli I miejsce. W nagrodę pojadą na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Finlandii.
Anna Radwan i "Zakochany Anioł" w Łomży
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Alternatywnego Klubu Filmowego działającego przy II LO w Łomży. Spotkanie odbędzie się 15 maja (poniedziałek) o godz. 17.00. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Tym razem będziemy oglądać film pt. Zakochany Anioł. Spotkanie poprowadzi Robert Łobko SSP. W programie będzie wprowadzenie do filmu, projekcja, dyskusja oraz spotkanie z Gościem specjalnym. Gościem specjalnym naszego spotkania będzie odtwórca jednej z głównych ról Anna Radwan. Wstęp na projekcję filmu i spotkanie z Gościem jest wolny.
Grajewska „Paka” na podium
Kapela Podwórkowa „Paka” z Grajewa zajęła trzecie miejsce na zakończonym w niedzielę XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu. Imprezę zorganizowało tamtejsze Centrum Kulturalne, a nagrodę ufundował minister kultury i dziedzictwa narodowego.
W bibliotece bez kary
Specjalną książkową amnestię ogłosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Przez cały tydzień we wszystkich bibliotekach publicznych w Łomży nie będą pobierane kary pieniężne za przetrzymywanie książek ponad termin wypożyczenia. To prezent z okazji Tygodnia Bibliotek dla tych wszystkich, którzy kiedyś książkę wypożyczyli i zapomnieli oddać... Amnestia nie jest jednak jedyną atrakcją, która pracownicy łomżyńskiej biblioteki chcieliby przyciągnąć do siebie jak najwięcej czytelników. Organizowane są specjalne lekcje dla dzieci, konkursy, spotkania z autorami i kiermasz...
Edward Michalkiewicz z Wilna zwycięzcą III konkursu recytatorskiego „Miejsce na wiersz”
Poetyckie zmagania miały miejsce w Łomży. W finałowym koncercie konkursu recytatorskiego wzięło udział ponad 30-stu wykonawców z kraju i z zagranicy. Oprócz łomżyńskich uczestników na imprezę przyjechała młodzież z kilku miast północno-wschodniej Polski a także z Litwy.
Konkurs plastyczny "Herb Łomży"
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci i młodzież łomżyńskich szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym p.t. „Herb Łomży. Prawdopodobnie herb otrzymała Łomża od książąt mazowieckich jeszcze w XV wieku równocześnie z nadaniem praw miejskich. Herbem miasta jest jeleń skaczący przez kamienie uwidoczniony na pieczęci dokumentu lokacyjnego.
Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę
Młodzi łomżyńscy piosenkarze zgarnęli niemal komplet nagród podczas odbywającego się w warszawskiej „Doroszkarni” Konkursu Piosenki Jacka Cygana. Konkurs był eliminacją Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a Łomżę reprezentowała na nim dziewięcioosobowa grupa Studia Piosenki PopArt.