Bezczelność, tupet, indie rock i...clowni... czyli „Igorek Tour 2007” dojeżdża do Łomży!
W piątek, 7 grudnia, w klubie „Pop Art” w Łomży - nietypowe wydarzenie artystyczne. To nie będzie zwykły koncert, albowiem oprócz alternatywnego zespołu PLATEAU, który uważany jest za zupełnie nieprzewidywalny „na żywo”, na scenie pojawią się elementy przedstawienia cyrkowego!! Wszystko po to, żeby piosenki zespołu z ich drugiej płyty – w tym przebój „Igorek”- zyskały odpowiednią oprawę. Czeka nas naprawdę niecodzienne wydarzenie muzyczne.
Choineczki strojne jak marzenie
Zapach świeżych gałązek świątecznych drzewek, roześmiane aniołki i radosny tłum gości w Galerii Sztuki Współczesnej przypomina nam, że zaczyna się Adwent, czas przygotowania duszy na Boże Narodzenie. Niektórzy artyści przygotowywali się już wcześniej, żeby dzięki ostatniej w tym roku wystawie pokazać i stosunkowo niedrogo sprzedać nam trochę swego dekoracyjnego świata...
Agnieszka Osiecka, Jerzy Satanowski i artyści z dawnych lat
Kamień spadł mi z serca, gdy z aktorką naszego teatru Beatą Antoniuk wszedłem w andrzejkowy wieczór do sali widowiskowej ŁOK. "Uff! Prawie pełna, jakieś 400 osób" pomyślałem z radosną ulgą i przypomniał mi się nieśmiertelny Czesław Miłosz ze swoim "Jeszcze się umie podobać poezja...". Tytuł finałowego koncertu Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej nawiązywał do "Nie żałuję", jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego. Kompozytor był z nami, wśród publiczności, a duch Agnieszki był w nas...
Łomża jesienią
17 twórców wzięło udział w plenerze artystycznym „Łomża jesienią”. Efekty ich prac będzie można podziwiać w Galerii N. Otwarcie wystawy zaplanowano na wtorek 4 grudnia.
Mocno poetyckie uderzenie na koniec Jesieni.
Wieczorem (o godz. 19) w sali widowiskowej ŁOK przy ul. Nowej 2 czeka nas wielkie święto nostalgicznej poezji, czarującej muzyki i kunsztu wykonawczego śpiewających aktorsko artystów. Koncert „Nie żałuję”, podczas którego 20 piosenek nieżyjącej już Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego zaśpiewają Ewa Błaszczyk, Barbara Dziekan, Joanna Lewandowska i Mirosław Czyżykiewicz, to gratka dla miłośników Krainy Łagodności. To siódma, ostatnia impreza tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Bilety jeszcze są...
Studio Wokalne eMDeK wyśpiewuje zwycięstwa
Bardzo dobrze zaprezentowali się na ogólnopolskich konkursach młodzi wokaliści z Łomży. Joanna Zawłocka zajęła pierwsze, a Paulina Januszkiewicz drugie miejsce podczas brzeskiej VII Sceny Muzycznej Młodych Kariery-Bariery. Z wyróżnieniem do miasta powróciła także Ada Durzyńska, która brała udział w konkursie na songi z „High School Musical”. Wszystkie nagrodzone wokalistki pracują pod opieką instruktorki śpiewu MDK-DŚT w Łomży Magdy Sinoff.
CTG w telewizyjnej „jedynce”
Tancerze z łomżyńskiej grupy Crazy Twisting Group po raz kolejny pokazali się na ekranie telewizorów w całym kraju. W niedzielę wystąpili w jednym z najpopularniejszych w Polsce teleturnieju „Jaka to melodia” w TVP1. Tancerzy CTG będzie można zobaczyć także w dwóch kolejnych odcinkach teleturnieju.
Giełda piosenki coraz większa
Rekordowa ilość uczestników wystąpiła na tegorocznej edycji Giełdy piosenki dziecięcej. Impreza organizowana przez łomżyński Regionalny Ośrodek Kultury odbyła się już po raz 15. Tym razem na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały 64 osoby w 3 kategoriach wiekowych oraz 16 osób w kategorii piosenki anglojęzycznej.
„Skądżeś jest” Koniu Polski
O koniach, kabarecie, Łomży i abonamencie telewizyjnym z Waldemarem Sierańskim z kabaretu Koń Polski rozmawiał Adam Dąbrowski dziennikarz Polskiego Radia Białystok. - Kiedy pierwszy raz zetknąłem się, już lata temu, z nazwą Waszego kabaretu, pierwszym skojarzeniem było takie czasopismo specjalistyczne - właśnie „Koń Polski”… Waldemar Sierański - No, no… Jest pan bardzo blisko…
Dolina Kreatywna w Łomży
Prace ośmiorga młodych fotografików, laureatów III ogólnopolskiego konkursu Dolina Kreatywna TVP 2, można od wczoraj oglądać w Galerii Pod Arkadami. Wybór producentów programu o utalentowanej artystycznie młodzieży padł na Łomżę wcale nie dzięki naszym mistrzom obiektywu, lecz... mistrzom świata i Europy w breakdance!
Marian i Hela w Łomży
Od ponad 20 lat bawi i śmieszy... Kabaret „Koń Polski” po raz kolejny odwiedził Łomżę. Marian i Hela bawili ze sceny byłego urzędu wojewódzkiego. Skecze z życia rodzinnego, ale także historyczne starcie z cenzorem, czy relacja wprost z policyjnego biura zgłoszeń doprowadzały do głośnych eksplozji śmiechu.
Wasilków podbity
Bardzo dobrze zaprezentowali się łomżyńscy tancerze na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie. W kategorii break dance solo do 15 lat I miejsce zdobył Kacper Zientarski, w kategorii break dance solo powyżej 15 lat I miejsce zdobył Artur Listowski
8 x ZEW SZTUKI
Na wystawie przedstawione będą prace laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego "Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka", ośmiorga ludzi z artystyczną wizją i talentem, którego nie bali się pokazać. Zachęcamy do ich bliższego poznania i obserwowania ich twórczej drogi - jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz będzie o nich głośno. Tak jak i o tych, których nagrodzimy w przyszłości.
Łomżyńska Orkiestra Kameralna w Sali Kongresowej PKiN!
Po raz pierwszy w prawie 30-letniej historii Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej nasi muzycy wystąpili w prestiżowej warszawskiej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Sukcesem było nie tylko wczorajsze wstąpienie na deski stołeczne kameralistów znad Narwi, ale i fakt, że zespół towarzyszył dziesięciu solistom I Warszawskiego Turnieju Tenorów 2007.
Radosna magia dźwięku, czyli muzyczni czarodzieje
Na gorące owacje zachwyconej publiczności, okrzyki ukontentowania i niekończące się bisy zasłużyli w Łomży czterej utalentowani muzycy z zespołu The Globetrotters, którzy wczoraj wystąpili z koncertem podczas Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej, zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych. Bernard Maseli (wibrafon i kalimba), Jerzy Główczewski (saksofon altowy i sopranowy, flet poprzeczny), Nippy Noya (instrumenty perkusyjne i kalimba) oraz Kuba Badach jako cudownie wszechstronny wokalista stworzyli znakomity kwartet i radosną atmosferę. Ucztę duchową!
Poeta znad Narwi...
- Pisze o codzienności, życiu osobistym, ale i sprawach ogólnych... W tekstach dochodzi do głosu Jego nieco buntowniczy charakter i prześmiewcza natura – tak w piątkowy wieczór w dworku, na skarpie w nowogrodzkim Skansenie, Karolina Skłodowska przedstawiała Henryka Gałę. Poeta z Drozdowa był gościem i bohaterem 32 już spotkania w Salonie pod Gontem. - Tu pod tym plecionym płotkiem, gdy zobaczyłem jak ta Pisa do Narwi wpada, coś się we mnie obróciło i nabrałem odwagi i determinacji... – wspominał Gała swój pierwszy raz w Nowogrodzie w maju 1976 roku.
Młodzi łomżyniacy i szczuczynianie zagrają w Białymstoku
Świetliki ze szkoły podstawowej w Szczuczynie oraz Dziecięca Grupa Teatralna Bez Nazwy Centrum Katolickiego, Teatr Eksperymentalny Bursa 2 i Eureka z gimnazjum nr 8 w Łomży będą reprezentować b. Łomżyńskie na eliminacjach wojewódzkich teatrów dzieci i młodzieży w Białymstoku. Jeśli tam za dwa tygodnie któremuś zespołowi się powiedzie, to wystąpi w finale ogólnopolskim w Poznaniu. Trzynaście grup teatralnych rywalizowało w czwartek w Regionalnym Ośrodku Kultury...
Jacek Kaczmarski w Łomży... Jesienią
- Muzyczne Zaduszki to cykl koncertów, które od kilkunastu lat proponujemy podczas Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej, aby wspomnieć twórców, którzy odeszli - tymi słowy dyr. Roman Borawski z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych zapowiadał sobotni wieczór artystycznych westchnień za duszę Jacka Kaczmarskiego (22 marca 1957 - 10 kwietnia 2004). - To muzyk legenda, kompozytor, poeta i bard pierwszej "Solidarności", który pieśnią walczył o Polskę niepodległą, dzięki czemu miał wielbicieli wśród wszystkich Polaków. Polskę wolną wyśpiewał. Przynajmniej trzy razy gościł w Łomży. Ale z rakiem krtani nie wygrał... I wielbicieli na sali MDK DŚT w Łomży nie było już tylu, co za życia chyba jedynego wśród polskich pieśniarzy taką estymą darzonego twórcy...
Luciano Pavarotti i trzej polscy tenorzy w Łomży
Uśmiechnięci śpiewacy, rozbawiona publiczność, uskrzydlony dyrygent i żywiołowa Łomżyńska Orkiestra Kameralna - oto najkrótsza relacja z niedzielnego koncertu ŁOK, poświęconego pamięci zmarłego w tym roku Luciano Pavarottiego. I najkrótsza recenzja z prawie dwuipółgodzinnnego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, która towarzyszyła w niedzielny wieczór pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego trzem polskim tenorom: Ryszardowi Wróblewskiemu (od blisko ćwierć wieku solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie), Leszkowi Świdzińskiemu (solista Teatru Wielkiego i Warszawskiej Opery Kameralnej) oraz Mateusza Zajdela, studenta V roku warszawskiej Akademii Muzycznej...
Życie to jest sarna płocha. Cierpliwym myśliwym jest czas…
W dziesiątą rocznicę śmierci wybitnego rosyjskiego poety, kompozytora i barda Bułata Okudżawy, który urodził się w 1924. w Moskwie, na zakończenie kwesty cmentarnej wystąpił w Teatrze Lalki i Aktora Anatol Borowik. Białostockiemu śpiewakowi i gitarzyście towarzyszył na drugiej gitarze Krzysztof Kirycki i na akordeonie Jerzy Kruszewski. Koncert ballad zatytułowany był „Miłość – Wiara – Nadzieja”. Dzięki obdarzonemu głębokim, dźwięcznym i mocnym głosem Anatolowi Borowikowi około stu słuchaczy przeniosło się w krainę rosyjskiej i słowiańskiej łagodności…