ŁKS rozbity w Lublinie
Bez punktów wrócili do domów juniorzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 z wyjazdowego meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów z Motorem Lublin. Zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Obryckiego przegrał aż 1:5, a jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył z rzutu karnego Konrad Kamienowski.
Tiger powalczył w Białymstoku
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Bokserskiego Klubu Sportowego Tiger Łomża podczas rozegranego w miniony weekend w Białymstoku Turnieju im. Ryszarda Kułakowskiego. Na siedmiu startujących, aż pięciu młodych łomżan uplasowało się na pierwszych miejscach.
Złoty medal karateki z Łomży
Dominik Seroka, zawodnik Akademii Sztuk Walki „Dragon” z Łomży wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w konkurencji Fukugo. To dwubój polegający na naprzemiennym rozgrywaniu kata (układy) i kumite (walka) w ramach jednej konkurencji. Schemat rozgrywek eliminacyjnych jest zawsze tak ułożony, by w finale rozgrywane było kumite.
Karatecy Łomży na podium „Galizia Cup”
Ośmiokrotnie na podium stawali zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas rozgrywanego w Leżajsku turniej karate Polish Open IKO „Galizia Cup”. W zawodach rywalizowało 191 zawodników z 36 klubów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Niemiec. Dzięki świetnym wynikom indywidualnym łomżanie, choć pojechało ich tam tylko sześcioro, zajęli szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Śmiałkowie odlecieli z medalami z Łomży i Piątnicy
20-letni Wojciech Bógdał z Płocka to tegoroczny paralotniowy drużynowy mistrz świata z Węgier, lecz pokazał swoją klasę również w Łomży podczas XV Mikrolotowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego „Kontakty” 2014. Student Politechniki Warszawskiej wygrał w klasyfikacji ogólnej PPG, za nim uplasowała się dwójka: Ryszard Żegadło i Barbara Grzegorczyk z Warszawy, zaś na trzecim miejscu lądował pewnie Paweł Kozarzewski z Serocka. W kategorii motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców, których łącznie było aż 32, triumfował łomżyniak Stanisław Kojro, zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Podlaskiego w przelocie przez bramkę i celności lądowania.
Korytkowska pobiła 8-letni rekord Polski
Justyna Korytkowska, biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża ustanowiła nowy rekord Polski kobiet w biegu godzinnym. W niedzielę na stadionie miejskim w Łomży w ciągu 60 minut Korytkowska przebiegła 16 kilometrów i 397 metrów. To o niemal 800 metrów lepszy wynik niż dotychczasowy rekord Polski ustanowiony w 2006 roku przez Irenę Sakowicz (Juvenia Białystok). - Nie wierzę. Chciałam, aby było to co najmniej 16 km, ale sport uczy pokory i niczego nie można być pewnym – mówiła Justyna Korytkowska tuż po zakończonym biegu. - I po chwili dodawała: „myślałam, że będzie gorzej”.
Podniebne mistrzostwa „Kontaktów” w zimnym słońcu jesieni
37-latek Albert Łuba z Łomży stoi na Starym Rynku z młodszym o dekadę przyjacielem Adamem Pupkiem, założycielem łomżyńskiej Fly Dreams Group. Młodzi paralotniarze z dumą w zimnych promieniach zachodzącego słońca spoglądają na swoje urządzenia z dużymi silnikami, ukrytymi w dużych jak studnie, ażurowych koszach. Patrzą na rozstawianie sceny, gdzie w piątek rozpoczęły się oficjalnie XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2014. W sobotę i niedzielę nad Łomżą i łąkami w Piątnicy nad Narwią będziemy podziwiali paralotniarzy kadry narodowej Polski PPG, medalistów mistrzostw świata i mistrzów Europy. Na łomżyńskim niebie będą rywalizować o medal i dawać popisy zręczności piloci motolotni i samolotów ultralekkich, wiatrakowców i balonu.
Bieg dookoła stadionu.... przez godzinę
Próba bicia rekordu Polski w biegu godzinowym to główna atrakcja organizowanego w niedzielę w stadionie przy ul. Zjazd w Łomży Małego Festiwalu Biegowego. Konkurencja polega na pokonaniu jak najdłuższego odcinka w czasie 1 godziny. Dotychczasowe rekordy to 15 kilometrów 605 metrów u kobiet i 20 km 50 m u mężczyzn.
Grygo przed rolnikami
Paweł Grygo, biegacz LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, 7. raz zwyciężył w rozgrywanym po raz 7. Wojewódzkim Biegu Rolnika na dystansie 5 kilometrów. Na starcie biegu w Wierzbowie koło Grajewa stanęło w sumie blisko 300 biegaczek i biegaczy w różnym wieku i to nie tylko ze wsi, ale i z miast m. in. Warszawy, Białegostoku, Suwałk, Ełku, Łomży, Giżycka czy Bielska Podlaskiego.
Z Legią jak równy z równym
Trudne warunki postawili liderowi grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów, warszawskiej Legii zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W zaległym meczu 5. kolejki podopieczni trenera Arkadiusza Obryckiego do przerwy bezbramkowo remisowali, jednak w drugiej części rywale zdobyli dwa gole i wyjechali z Łomży z trzema punktami.
Tylko punkt ŁKS-ów
Coraz lepszą grę prezentują oba zespoły Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Niestety nie idą za nią zdobycze punktowe. Seniorzy w ostatnim meczu przegrali na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a juniorzy zremisowali na własnym boisku z Koroną Kielce 1:1 mimo, że do 91. minuty prowadzili.
Akademia PZPN w Łomży
W Łomży powstaje jedna z szesnastu w kraju Akademii Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na jej czele stanął Sławomir Stanisławski. Celem projektu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych dzieci w piłce nożnej w trzech kategoriach wiekowych: 6-7 lat (skrzat), 8-9 lat (żak młodszy/żak) i 10-11 lat (orlik młodszy/orlik). - Mam nadzieję, że Akademia będzie kuźnią kadr piłkarzy nie tylko dla ŁKS-u – mówił Witold Dawidowski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej i wspominając pochodzącego z Łomży Rafała Boguskiego, który grał w reprezentacji Polski, a teraz jest piłkarzem Wisły Kraków dodawał, że dzięki AMO „za parę lat takich Boguskich będziemy mieli więcej”.
Biegi na medal
Dwukrotnie na podium w weekend stawała Justyna Korytkowska. Biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża w sobotę wygrała bieg na 10 km rozgrywany w trakcie XXXIII memoriału imienia Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu, a w niedzielę na tym samy dystansie zajęła drugie miejsce IV biegu – Białystok Biega.
Osłabiony AZS z pierwszym punktem
W meczu 3. kolejki grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża zremisowały we własnej hali z GLKS-em II Nadarzyn 5:5. Punkty dla naszego zespołu zdobyły Weronika Łuba, Monika Narolewska i Joanna Sokołowska po 1,5 oraz Karolina Gołąbiewska 0,5.
Na murawie w Stawiskach oldboje nie tyją
- Trzecie pod rząd zwycięstwo to nie jest kwestia tylko szczęścia, lecz ciężkiej pracy na treningach dwa razy w tygodniu – twierdzi Zdzisław Obrycki (lat 55), na co dzień handlowiec i kapitan drużyny Stawiski I, która już trzeci raz rok po roku zwyciężyła w IV Międzynarodowym Turnieju Oldbojów w Piłce Nożnej Stawiski 2014, gdzie od południa do wieczora w piękną sobotę rywalizowało pięć drużyn: trzy z Litwy i dwie ze Stawisk; szósta z Białorusi nie dojechała, ponieważ nie została przepuszczona na granicy. - Do piłki nożnej, jeśli nie chce się jej uprawiać wyłącznie jako kibic przed telewizorem, trzeba mieć chęci, zaszczepione w młodości dobre wzory i wytrwałość. A ja to wszystko z kolegami w drużynie mam. Nasz bramkarz Grzegorz Paczoszka w czterech meczach przegapił zaledwie dwa gole. Może dużo nie schudłem, ale nie tyję.
Szachiści z medalami rozgrywek międzywojewódzkich
Trzy medale i oczywiście awanse do finałów Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyli zawodnicy Klubu Szachowego MARATON podczas zakończonych w Puławach Międzywojewódzkich Eliminacji do MPJ strefy podlasko-lubelskiej. Najlepiej z naszych zaprezentowała się aktualna mistrzyni województwa do lat 10 Karolina Chojnowska, która wygrała rywalizację w grupie dziewcząt do lat 11.
Pojechali po naukę i doświadczenie
Bardzo dobrze zaprezentował niespełna 9-letni Antoni Śmiechowski z Łomży, który wystartował w tenisowym turnieju XIII Grand Prix Kętrzyna o Puchar Prezesa firmy Philips Kętrzyn. W kategorii do 10 lat zajął on drugie miejsce.
Juniorzy o krok od sensacji
Zaledwie dwóch minut zabrakło zabrakło zawodnikom Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 do wywalczenia remisu na boisku Wisły Kraków. Niestety w ostatnich sekundach meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów gospodarze zdobyli dwa gola i to oni mogli cieszyć się z wygranej.
Medalowy Makroregion
Z 20. medalami wrócili lekkoatleci łomżyńskich klubów z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (rocznik 1999-2000) rozgrywanych w Zamościu. Najwięcej medali – 14. - zdobyli zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, którzy w klasyfikacji drużynowej znaleźli się na drugim miejscu. Na piątej pozycji (z 5. medalami) jest LKS Narew Kurpiewski Łomża, a na 15. z pierwszym historycznym medalem „KS Łomżanie”. Poza medalami łomżanie w Zamościu wywalczyli także 11. awansów na Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, który pod koniec miesiąca odbędzie się w Zielonej Górze.
Porażka akademiczek
Drugiej porażki z rzędu doznały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. W 2. kolejce nasz zespół przegrał we własnej hali z ATS-em Białystok 3:7.