Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

PODSUMOWANIE

Minął już rok z nakładem od objęcia urzędu Burmistrza przez Józefa Piątka. Jest to dużo czasu, co pozwala na pewnego rodzaju podsumowania. Wybraliśmy nowe władze mając nadzieję na szybkie i radykalne zmiany. Oczekiwaliśmy również na bezwzględne i skuteczne „rozliczenie” osób, które w beztroski i cyniczny sposób doprowadziły do zubożenia gminy i wpędzenia jej na szary koniec w rozwoju. Analizując postępy i osiągnięcia obecnych władz osobiście odczuwam pewien niedosyt. Wprawdzie dokonano szeregu korzystnych zmian osobowych tak w Urzędzie Miejskim jak i Zespole Szkół, włączono wreszcie oświetlenie miasta, ale co dalej? Z wypowiedzi naszych samorządowców wynika, że starają się jak mogą poruszać się po „ciasnym” budżecie gminy. Prawdopodobnie złożyli lub złożą wiele wniosków o dofinansowanie swych działań. Ale jakie to działania – nikt nie wie. Okazało się, że przepływ informacji Urząd – mieszkańcy to „pięta Achillesowa” także obecnej władzy. Dochodzi do niefortunnych zdarzeń, których uniknąć można było w przypadku rzetelnej i na czas przekazanej informacji. Przykładem niech będzie porażka Burmistrza w sprawie mostu na Pisie. Poszła w świat wiadomość, że uroczyście przekazano most do remontu, ale o niepowodzeniu cicho- sza! Oczywiście można tłumaczyć, że to nie nasza inwestycja. Jednak umieszczając ją w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Nowogród trzeba mieć świadomość, że moralnie za nią się odpowiada.

Pozostała część tego Planu jest dla mnie jasna, wiem czym jest podparty i jakie stwarza możliwości. Podoba mi się także komentarz Pana Andrzeja Cholewickiego w „Głosie Nowogrodzkim” Nr 16.   

       Niedosyt odczuwam także wobec braku determinacji w rozliczaniu poprzedniego Burmistrza, który w rażący sposób naruszał prawo podejmując niektóre decyzje. Także jego „świta” bezkarnie opuściła mury Urzędu i to nie w komplecie. Brak zdecydowanej reakcji Burmistrza Józefa Piątka na niegodziwości poprzedniej ekipy stwarza wrażenie, że Sz. Zalewski robił wszystko dobrze i zgodnie z prawem. Nie ujrzały jak dotąd światła dziennego żadne wnioski z kontroli przeprowadzonych w Urzędzie. Brak jest z jednym wyjątkiem postępowań karnych wobec winnych zaniedbań.      Za tą bierność ja osobiście mam największą do Pana pretensję.

     Napisałem ten list tylko dlatego, że brakuje mi informacji płynących bezpośrednio z Urzędu Miejskiego, a te, które docierają do mnie i innych są zapewne zniekształcone dopowiedzeniami.

                                                                                                             Redakcja

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę