Wiosną powstanie “stadion” lekkoatletyczny przy “dziewiątce”
Tak twierdzi Sławomir Zgrzywa. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego powiedział w Rozmowie Dnia Radia Nadzieja, że SM “Perspektywa” wystąpiła do władz województwa o dofinansowanie budowy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży prawdziwego dużego boiska lekkoatletycznego. Zdaniem Zgrzywy “Perspektywa” pieniądze na budowę dostanie i co ciekawe będzie to precedens w skali kraju.
Będzie obwodnica Łomży?
Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie “Studium techniczno-ekonomicznego układu dróg w węźle drogowym Łomża”. W dokumencie ma być opracowane m.in.: studium techniczno-ekonomicznego docelowo układu dróg krajowych w węźle drogowym Łomża wraz z STE drogi krajowej Nr 63 Kisielnica - Łomża – Zambrów. To nic innego jak obwodnica miasta.
uczniowskie piwko
“Wszyscy począwszy od rodziców dzieci, a na Prezydencie Łomży kończąc wiedzą, że w mieście nieletni mogą kupić alkohol” – stwierdził Zenon Malinowski szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I choć proceder ten jest nielegalny to jego zdaniem “w kraju jest powszechne przyzwolenie na popijanie alkoholu przez młodzież i nikt tak naprawdę tego nie ściga.”
Prezydent Łomży bez rzecznika
Marcin Skawski dotychczasowy rzecznik prasowy Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego wczoraj złożył wypowiedzenie z pracy.
2004 Rok Żubra
W tym roku mija 75 lat od podjęcia pierwszych starań o restytucję żubra na ziemiach polskich. Z tej okazji Białowieski Park Narodowy ustanowił rok 2004 „Rokiem Żubra”. Jego sponsorem jest przyjazna naturze marka Żubr.
Nowy naczelnik oświaty na nowy rok szkolny
Małgorzata Sawicka-Kujawa – logopeda, były pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży została nowym naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Dziś nowy naczelnik ma zostać wprowadzona do ratusza.
65 lat temu wybuchła II Wojna Światowa
Był to najtragiczniejszy okres Polski jak i Ziemi Łomżyńskiej w XX wieku. Straty wśród ludności szacuje się na około 55%, a materialne poniesione w wyniku działań wojennych nawet na 70%. Łomża po wojnie liczyła niespełna 12500 mieszkańców, przy czym przed wojną mieszkało tu blisko 30 tysięcy ludzi.
Nowy rok szkolny w Łomży
15 476 przedszkolaków i uczniów, 1057 nauczycieli i 370 pracowników administracji 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Wszystko – jak zapewniają władze – jest zapięte na ostatni guzik. W wakacje w szkołach przeprowadzono niezbędne modernizacje i remonty w sumie za ponad milion złotych.
Współczesna i Kurier Poranny coraz bliżej
Od poniedziałku dwa białostockie dzienniki regionalne "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna" mają swoje redakcje w jednym biurowcu w centrum miasta. Oba należą do norweskiego koncernu medialnego Orkla - od pół roku monopolisty na podlaskim rynku prasy. Redakcja "Gazety Współczesnej" przeprowadziła się bowiem do budynku, w którym od kilku lat ma swoją siedzibę "Kurier Poranny" i zajęła sąsiednie piętro. Formalnie obie gazety są wydawane przez dwa oddzielne wydawnictwa ("Edytor" i "Kresy"), ale kierowane już przez jedną osobę.
Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości na swoim
Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego zdecydowali się przekazać w postaci darowizny działkę wraz z budynkiem przy ul. Poznańskiej w Łomży Państwowej Wyższej Szkołe Informatyki i Przedsiębiorczości. Zgodnie z uchwałą działka może być wykorzystana wyłącznie w celach statutowych szkoły.
Podpisanie umowy spółki pod nazwą „Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych”
Z inicjatywy samorządów z podregionu łomżyńskiego w dniu 26 sierpnia 2004 roku została zawarta umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Celem działania Spółki jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorców poprzez ułatwianie im dostępu do finansowania dłużnego w drodze udzielania poręczeń zaciąganych przez nich kredytów i pożyczek.
Ostrzeżenie o burzach i przelotnych opadach deszczu!
IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w nocy z 29 na 30.08.2004. a także w ciągu dnia 30.8.2004. oraz w nocy z 30 na 31.08. i jeszcze w godz. przedpołudniowych 31.08. w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim będą występowały burze, lokalnie gwałtowne z przelotnymi opadami deszczu, które także lokalnie mogą być dość intensywne.
Nowe ulice Łomży
Na czwartkowej sesji radni miasta nazwali bezimienne dotychczas ulice na osiedlu „Zawady Przedmieście”. Po ich decyzji Łomży przybędzie np. ulica Chmielna. W sumie nazwano dziewięć ulic. Trzy z nich są jeszcze w planach, ale przy sześciu od wielu lat budowane są domy (czerwone na planie). Główne ulica tego osiedla to Szosa do Mężenina (nazwa wskazuje która to ulica), Wiosenna (biegnąca od ulicy Przykoszarowej na Zawady) i ul. Zawady Przedmieście (równoległa do Szosy do Mężenina). Pozostałe ulice: Tęczowa, Chmielna i Działkowa, są znacznie krótsze i mniej ważne komunikacyjnie.
Koncert ICH TROJE w Łomży odwołany.
Organizator koncertu, białostocka agencja BEST PM podała informację o odwołaniu koncertu ICH TOJE w Łomży.
...szkodliwa społecznie!
To już rok odkąd ukazuje się Gazeta Bezcenna. W każdy czwartek po południu dostarczana jest do ponad 130 sklepów na terenie Łomży i kilku w Piątnicy. Przez ten czas dorobiliśmy się: dwudziestu stron, jednego procesu sądowego, jednego “sprostowania” (w cudzysłowie bo formalnoprawnie sprostowaniem to nie było), jednego postępowania prokuratorskiego w sprawie nielegalnego wydawania Bezcennej, ponad ćwierć miliona gazet i tysięcy czytelników. Gazeta Bezcenna, lub jak niektórzy ją nazywają: “Bezecna”, “Bezczelna”, “Niesamowita” jest też: szkodliwa społecznie!
Sukces - Rybaki otwarte
“Symbol niemożności stał się symbolem skuteczności” - tak Marek Strzaliński wojewoda (obecnie podlaski, a wcześniej łomżyński) podsumował zwieńczenie prac przy ulicy Rybaki w Łomży. W środę kilka minut przed piętnastą Prezydent Jerzy Brzeziński, ponad miesiąc przed terminem, przeciął wstążkę i otworzył ulicę Rybaki. Inwestycja warta ponad dwa miliony złotych w znacznej części została sfinansowane z europejskiego programu PHARE 2002. W jej ramach wybudowano 1270 metrów ulicy wraz z kanałem deszczowym i 5400 metrów bieżących chodników.
Pijani kierowcy na podlaskich drogach
W minionym tygodniu (od 16 do 22 sierpnia) podlascy policjanci zatrzymali 161 pijanych kierowców. Wśród nich było między innymi 86 bezrobotnych, 35 rolników, 8 rencistów i emerytów oraz 5 uczniów i tylu samo zawodowych kierowców. Swoistym rekordzistą okazał 26-letni mechanik z Siemiatycz. W miniony czwartek późnym wieczorem kierując swoim oplem miał w wydychanym powietrzu prawie 4 promile alkoholu.
Prawdziwy Profil użytkowników www.4lomza.pl
Nieznacznie, ale częściej z www.4lomza.pl korzystają mężczyźni (53%) niż kobiety. Połowa użytkowników mieści się w grupie wiekowej od 15 do 24 lat, następni w kolejności to ci w wieku 45-54 lata (18%). Zdecydowana większość odwiedzających www.4lomza.pl w czerwcu to mieszkańcy miast do 100 tys. mieszkańców. Co trzeci nasz internauta ma wykształcenie wyższe, co drugi od ponad dwóch lat korzysta z internetu, a co dziesiąty twierdzi, że jeździ fiatem.
Tragiczne wypadki w podlaskiem
Wczoraj na drogach województwa podlaskiego wydarzyły się dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło godzinie 17:15 w gminie Janów na drodze żwirowej pomiędzy wsiami Krasne i Cieśniski Wielkie. Drugi zdarzył się kilka godzin później niedaleko wsi Rudniki na drodze Białystok – Łomża. 50-letni kierowca lanosa uderzył w tył nieoświetlonej przyczepy ciągnionej przez rolniczy traktor.
Tragiczna śmierć 22-letniego rolnika!
Wczoraj po godzinie 18:00 niedaleko wsi Makowo (gmina Kobylin Bożymy powiat wysokomazowiecki woj. podlaskie) mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości przejeżdżając obok pola sąsiada zauważył stojący traktor z podczepioną prasą do belowania słomy. W ciągniku był włączony silnik, który napędzał również belarkę. Mężczyzna zauważył leżącą nieopodal czapkę. Zaniepokojony wyłączył maszynę i pobiegł po pomoc. Po kilku minutach wrócił razem z kolegą. Gdy wspólnie podnieśli pokrywę prasy zobaczyli wkręcone w maszynę zwłoki swojego znajomego.