Rewitalizacja zbiornika wodnego w Wierzbowie
Staw, albo inaczej zbiornik retencyjny w środku Wierzbowa zostanie zrewitalizowany. Gmina Śniadowo otrzymała ponad 400 tys. zł na ten cel z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
„Tarcza wschód” a Łomża
„To największa operacja umacniania wschodniej granicy Polski, wschodniej flanki NATO od 1945 roku, to jest operacja strategiczna dla naszego rządu, strategiczna dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej” – mówił na konferencji prezentując założenia „Tarczy wschód” wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zadaniem wartych ponad 10 mld zł inwestycji jest odstraszanie i obrona.
Fornir kamienny we wnętrzach. Pomysły na wykorzystanie forniru kamiennego.
Fornir kamienny to wyjątkowy materiał dekoracyjny, który jest wytwarzany z cienkich płatów naturalnego kamienia. Jego zastosowanie jako dekoracyjne wykończenie powierzchni sprawia, że jest to idealny sposób na wprowadzenie elegancji i naturalnego piękna do każdego wnętrza. Fornir kamienny łączy w sobie luksusowy wygląd z praktycznością, oferując trwałość i odporność, które są trudne do osiągnięcia dla wielu innych materiałów wykończeniowych.
Krzysztof Jurgiel zrezygnował z członkostwa w PiS
„Z bólem i żalem, ale zgodnie z własnym sumieniem opuszczam partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość” - napisał Krzysztof Jurgiel w piśmie do prezesa PiS. Ma żal do Jarosława Kaczyńskiego, że nie wysłuchał, a zawiesił jego członkostwo w PiS.
Jubileusz 60-lecia i 4 święcenia kapłańskie w Katedrze
- Życzę nowo wyświęconym księżom, żeby byli wierni Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi... – mówi 85-letni ksiądz Stanisław Wysocki, który 23. maja 1964 r. z 15-oma absolwentami Wyższego Seminarium Duchownego otrzymał święcenia z rąk biskupa Czesława Falkowskiego. 60 lat później w tej samej, liczącej 5 stuleci Katedrze święcenia otrzymali po 6 latach studiów czterej absolwenci Seminarium, diakoni: Kamil Buńkowski z Łap, Wojciech Karwowski z Wąsosza, Tomasz Konopko z Wysokiego Mazowieckiego oraz Rafał Orzechowski z Grajewa. Swoje ręce nałożył im na głowę biskup Janusz Stepnowski i namaścił im dłonie, aby strzegł ich Chrystus i aby składali Bogu ofiarę.
Podmyta skarpa rzeki zarwała się pod dzieckiem
W niedzielę przed godziną 2. po południu dwójka rodziców z synkiem wybrała się na wycieczkę. Wypożyczyli łódź elektryczną w wypożyczalni sprzętu przy bulwarze nad Narwią i zaczęli rejs w familijnych nastrojach, płynąc wpierw pod prąd rzeki. W drodze powrotnej niespodziewanie ujrzeli na skarpie po lewej stronie, że jakiś rowerzysta wpada do wody. Natychmiast ruszyli mu na ratunek.
Kwiaty, truskawki i piosenka na Dzień Matki
Geodeta i poeta Mariusz Brzostowski z Łomży kupił w sobotę na rynku w Nowogrodzie kilogram truskawek. 7 złotych za kilo polskich owoców. Kwiaty majowe miał na działce nad rzeką Pisą. Miał również pomysł, żeby słodkimi darami uradować swoją 87-letnią Mamę Danutę, dla której przed 10 laty napisał piosenkę. - Poczułem wtedy przypływ wdzięczności za swoje szczęśliwe dzieciństwo... – mówi Artysta w poniedziałek, gdy prosimy o przysłanie tekstu piosenki, nagranej na Dzień Matki.
Wypadek śmiertelny pod Kolnem
Na drodze Kolno - Turośl doszło do wypadku śmiertelnego. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.
Zaginęła nastolatka spod Piątnicy
Policja prosi o pomoc w odnalezieniu 17-letniej mieszkanki gminy Piątnicy, która w piątek oddaliła się z domu i do tej pory nie powróciła.
Ostatnie dni na złożenie wniosku o pomoc dla producentów zbóż
Do 5 czerwca br. producenci pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych mogą składać wnioski o pomoc – informuje Podlaski Oddział Regionalny ARiMR.
Centrum ogrodnicze - dlaczego warto je odwiedzić?
Wizyta w centrum ogrodniczym to doskonała okazja dla każdego, kto chciałby otoczyć się pięknem i różnorodnością roślin, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat ogrodnictwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zielenią, znajdziesz coś dla siebie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, dlaczego warto odwiedzić centrum ogrodnicze i jakie korzyści może przynieść taka wycieczka.
Jakie znaczenie dla bezpieczeństwa ma oznakowanie poziome?
Oznakowania poziome na drogach publicznych spełniają kluczową rolę w bezpieczeństwie i organizacji ruchu. Ich zniknięcie mogłoby wywołać chaos, którego opanowanie byłoby niemożliwe. Dlatego tak duże znaczenie ma oznakowanie poziome najwyższej jakości i zgodne z przepisami ruchu drogowego. Przeczytaj:
Pożar mieszkania w centrum Łomży
W mieszkaniu przy ul. Woziwodzkiej w Łomży wybuchł pożar. Ogień zauważył jeden z przechodniów, który powiadomił służby ratunkowe i wyprowadził z mieszkania seniorkę.
Ciepły tydzień przed nami
W nadchodzącym tygodniu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa, tylko początkowo (w poniedziałek i wtorek) na wschodzie Polski przeważać będzie pogoda słoneczna i sucha za sprawą pogodnego wyżu znad Rosji. Każdego dnia wystąpią miejscami przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Pogodę będą kształtowały słabo gradientowe układy niskiego ciśnienia utrzymujące się nad Europą Środkową.
Rehabilitacja schorzeń psychosomatycznych w sanatorium z ZUS
Wyjazd do sanatorium z ZUS pozwala poprawić stan zdrowia chorych na niedyspozycje, które są najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy. Zalicza się do nich m.in. schorzenia psychosomatyczne. Tylko w 2023 roku z takiej rehabilitacji w ośrodku skorzystało ponad 1,4 tys. osób.
Jak zdobyć fajne skórki do CS2 w 2024 roku?
Counter-Strike 2 (CS2) szturmem zdobył świat gier dzięki ulepszonej grafice, udoskonalonym mechanikom rozgrywki i stale rozszerzającej się gamie skinów do broni. Te skiny nie tylko dodają wizualnej atrakcyjności twojej broni, ale także pozwalają ci pokazać swój osobisty styl i prestiż w grze. W 2024 roku istnieje kilka sposobów na zdobycie fajnych skinów do CS2, niezależnie od tego, czy wolisz zdobywać je poprzez rozgrywkę, kupować na rynku, czy wymieniać się z innymi graczami. Oto kompleksowy przewodnik, jak zdobyć najlepsze skiny do CS2 w tym roku.
Co należy wiedzieć o imporcie z Chin do Polski?
Aby import towarów z Chin do Polski był jak najbardziej opłacalny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:
Grajek Darek na ulicy
Ciche uliczki starówki w Łomży rzadko rozbrzmiewają muzyką… Muzykę klasyczną mieszkańcom o subtelniejszym guście senioralnym regularnie prezentują kameraliści z Filharmonii. Młodzieżowe bity o sile grzmotów można raz, dwa razy w roku usłyszeć na Juwenaliach lub Gościńcu na Muszli. Ale czego ma słuchać na Długiej matka z dzieckiem, babcia na ławeczce, para zakochanych…? W maju jak w gaju, zewsząd dobiegają trele, ćwierkania, świsty, pogwizdy - tylko nie od akordeonisty.
Skoczne Juwenalia Akademii Łomżyńskiej na Muszli
Po słonecznym dniu w piątek na zielonej Muszli koncertowej w Łomży zapanowała niepodzielnie młodzież. Na koncerty od godziny 20. do około 2. przybywali falami uczniowie ze szkół średnich i studenci uczelni w mieście oraz z regionu i Warszawy. Miłośnicy tańca przyjemnie mogli się bawić – i to przy muzyce dosyć zróżnicowanej stylistycznie: od Grzecznych Chłopców do rapera Sariusa. W sobotę po imprezie dla kilku tysięcy ludzi nie było śladu: tak kulturalnie, że w mig posprzątano.
Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów w Łomży
W Diecezji Łomżyńskiej przez tydzień od 18. do 25. maja odbywały się spotkania z Błogosławioną Rodziną Ulmów. Obraz i relikwie Błogosławionych odwiedzały: Wyszków, Ostrów Mazowiecką, Zambrów, Jedwabne, Grajewo, Łomżę, Myszyniec. Ogólnopolska peregrynacja z wdzięcznością za ludzkie serce, okazane Żydom w czas wojny, to okazanie wierności Chrystusowi z Męczennikami z Markowej: Wiktorią i Józefem Ulmami. Niemcy brutalnie zamordowali ich z siedmiorgiem dzieci…