Kiedy i do jakich typów umów można wprowadzać zmiany?
Zdarzają się sytuacje, w wyniku których powinno dojść do konkretnych zmian w umowie. Mogą mieć na wpływ czynniki zewnętrzne lub wydarzenia spowodowane przez przynajmniej jedną ze stron. Co wówczas należy zrobić? Czy do każdej umowy można wprowadzić zmiany?
Dotacje z województwa dla łomżyńskich samorządów
Listę wspartych samorządów z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów ogłosił Urząd Marszałkowski. We wtorek, 2 kwietnia beneficjenci otrzymali symboliczne czeki z dotacjami.
Znęcał się nad matką, grozi mu 12 lat więzienia
Święta w Polsce mają zwykle charakter rodzinny. To czas spotkań i wspólnych chwil. Nie zawsze jednak rodzina oznacza bezpieczeństwo i spokój. Przekonała się o tym pewna 90-latka spod Piątnicy, nad którą znęcał się 62-letni syn. Pobitą zamknął na strychu, a uratował ją telefon na policję.
Gzyms runął z wysokości na chodnik
W poniedziałek wielkanocny spadł z wysokości powyżej 3. piętra gzyms betonowy. Rozprysnął się na chodniku przy wejściu do klatki schodowej i uszkodził lakier samochodu na pobliskim parkingu.
Cudzoziemiec stracił auto w Łomży
Za jazdę w stanie nietrzeźwości 42-letni obywatel Ukrainy stracił pojazd. Mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z tym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Obniżka się opłaciła
Do autobusowego zagłębia zaczyna wyrastać Gmina Łomża. W ciągu ostatnich dwóch lat ilość dużych autobusów zarejestrowanych w gminie wzrosła dziesięciokrotnie.
W pogodzie idzie chłód
Po wyjątkowo ciepłej końcówce marca i początku kwietnia nadciąga ochłodzenie. Temperatury nie przekroczą 10°C, popada deszcz, a do połowy tygodnia zrobi się wietrznie. Poprawa pogody w weekend.
Wróblewski: Ekonomia społeczna i usługi społeczne to priorytet Łomży!
W dniach 26-27 marca 2024 r. obyło się posiedzenie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; spotkanie dotyczyło ustalenia mapy drogowej ekonomii społecznej z uwzględnieniem problematyki lokalnej tj. wyzwań związanych z funkcjami przedsiębiorstw społecznych na rynku pracy; odpływu ludzi młodych do dużych miast; mieszkalnictwa komunalnego, starzenia się społeczeństwa; usług społecznych oraz społecznie odpowiedzialnego terytorium. Członkiem komitetu jest Tomasz Wróblewski – prezes Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej.
Przygotowania do Dnia Świętości Życia
Przed zbliżającym się Dniem Świętości Życia bp Tadeusz Bronakowski w liście do wiernych zachęca do modlitwy i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szkodliwymi treściami nazywa domaganie się legalnej aborcji, tabletki „dzień po”, promocję homoseksualizmu, finansowanie in vitro, czy w wyśmiewanie czystości i wierności małżeńskiej. Zachęca do modlitwy za pracowników służby zdrowia, szczególnie za ginekologów położników, patologów ciąży i położne.
Mętne niebo nad Łomżą – pył znad Sahary
Mimo słonecznej pogody, pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych przyniósł nam nietypowe zjawisko - zmętnione niebo. Przyczyną tego był pył saharyjski, który dotarł do Polski wraz z ciepłym powietrzem zwrotnikowym.
Łomża potrzebuje biznesu
Biznes w Łomży potrzebny jest po to, by wszystkim żyło się lepiej. Bez tego miasto czeka degradacja, wyludnianie i coraz gorsze życie także tych, którzy tu zostaną. „Moje dzieci pracowały w Kompolu na Poznańskiej – mówił jeden z kandydatów do Rady Miejskiej - Teraz wszyscy do Zambrowa dojeżdżają, bo firma w Łomży nie mogła dostać ziemi pod budowę”.
Odwiedziliśmy Groby Pańskie w 9-u kościołach
„Przyjacielu, po coś przyszedł...?” - to pytanie nad Grobem Pańskim w kościele pw. św. Brunona na Łomżycy może przyświeci łomżyniankom i łomżyniakom w Wielką Sobotę Anno Domini 2024. Do świątyń ruszyli z rodzinami mali i duzi, żeby postawić koszyczek ze święconką na stołach i ławach, nakrytych białymi obrusami. Tej samej soboty wierni modlą się żarliwie przed poziomymi figurami w niszach grobowych Jezusa, który przed swoim pojmaniem zapytał Judasza, „po coś przyszedł?”. Oto pytania na Wielkanoc do rozważania: po cośmy poszli, o czym myśleliśmy, w co wierzyliśmy?
Słoneczna Wielka Sobota
Wielka Sobota to dzień przepełniony symboliką i wyjątkową atmosferą. Z jednej strony panuje cisza i skupienie związane z oczekiwaniem na Zmartwychwstanie Pańskie, z drugiej strony radość i nadzieja wyrażają się w święceniu pokarmów, czyli tradycyjnej "święconce".
Co gablotka to ulotka
Mieszkaniec Łomży w zasobach Spółdzielni „Perspektywa” zadzwonił do redakcji 4lomza.pl ze spostrzeżeniem, że w gablotach na ogłoszenia, kierowane zazwyczaj do spółdzielców i lokatorów, widzi dwie twarze z samorządowej kampanii wyborczej na 7. kwietnia. Wymienił dwa nazwiska.
Świąteczna dekoracja przy śmietniku
Czytelnik 4lomza.pl przysłał zdjęcia, przedstawiające niepotrzebne meble przy wiacie śmietnikowej naprzeciw bloku przy ulicy Księcia Janusza 18 w Łomży. Obok zadaszenia walają się np. tapczan, sofa, fotel, materac, płyty meblowe. - Z taką dekoracją pod oknami na samą Wielkanoc zostaliśmy – komentuje łomżyniak, krytykując bezczynność władz Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa.
Święta ciepłe i słoneczne
Wielkanocny weekend będzie ciepły i pogodny. Przelotny deszcz możliwy drugiego dnia świąt. Chwilami dość silny i porywisty wiatr, szczególnie na południu.
Wydział komunikacji starostwa w nowej lokalizacji
Obsługa wydawania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych w Starostwie Powiatowym od piątku 29.03 odbywa się w nowym miejscu. O godzinie ósmej udostępniono dziś Wydział Komunikacji w nowych, przestronniejszych pomieszczeniach. „Miejsce nowe, ale zespół sprawdzony” – skwitowała wicestarosta Maria Dziekońska.
Domowy pedicure krok po kroku: jak wykonać pielęgnację bez wizyty u kosmetyczki?
Szorstka skóra, popękane pięty i nierównej długości paznokcie są nie tylko nieestetyczne, ale również mogą powodować dyskomfort. Regularna pielęgnacja stóp zapewni nam miękką i gładką skórę, która będzie pięknie prezentować się w sandałach i na bosaka. Jak zrobić domowy pedicure, który będzie tak skuteczny, jak wizyta u kosmetyczki?
Poruszająca historia o nierozerwalnej więzi, o cenie sukcesu i kosztach porażki w filmie „Święto ognia” - gdzie obejrzeć?
Uwielbiana przez Polaków Kinga Dębska (reż. „Moje córki krowy”, „Zupa nic”, „Plan B”) w adaptacji powieści Jakuba Małeckiego dotyka najprawdziwszych, poszukiwanych przez widza emocji. „Święto ognia” nagrodzone zostało na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwoma statuetkami – za profesjonalny debiut aktorski dla Pauliny Pytlak oraz za najlepszą drugoplanową rolę żeńską dla Kingi Preis.
Zbiorniki technologiczne – ich rodzaje w produkcji i konfekcjonowaniu chemikaliów
W branżach, które procesują chemikalia, najczęściej wykorzystuje się zbiorniki stalowe nierdzewne z dodatkowym wyposażeniem. Wymieniamy główne kryteria wyróżniania zbiorników technologicznych i wskazujemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem tego sprzętu.