Drewno C24 – wytrzymały filar garaży i ogrodowych altan
Garaż, wiata, altana czy zadaszenie tarasu – wymagają solidnej konstrukcji, która zapewni długoletnie ich użytkowanie. Lite drewno C24 do tego celu nadaje się wręcz idealnie z powodu swojej wysokiej jakości. Ten naturalny materiał o ponadprzeciętnej wytrzymałości znajduje się w ofercie firmy PATA, która posiada sklep internetowy oraz wyspecjalizowaną sieć składów drewna na terenie Polski.
Gdzie szukać sprawdzonych serwisantów?
Wszystkie urządzenia AGD i RTV są narażone na uszkodzenia z powodu niewłaściwego użytkowania i serwisowania, a także zużycia części eksploatacyjnych. Większość sprzętów można jednak naprawić bez wydawania dużych kwot i wymiany urządzenia na nowe. Serwisanci potrafią usunąć nawet poważnie wyglądające usterki. Gdzie znaleźć jednak sprawdzonego fachowca? Sprawdź, gdzie można znaleźć serwisantów, którzy poradzą sobie ze wszystkimi markami sprzętów RTV, AGD, kotłami grzewczymi itp.
Chludziński nie jest już prezesem Gaz Systemu
„Zakończyłem misję w Gaz System SA” pisze Marcin Chludziński i dziękuje za współpracę. „Bezpieczeństwo energetyczne Polski nie ma barw partyjnych” pisze w pożegnalnym tweecie pochodzący z Łomży manager.
Chrzanowski zarejestrował komitet
Kandydat Mariusz Chrzanowski na zwołanej dziś (12.02) konferencji poinformował o utworzeniu Komitetu Wyborców swojego imienia. Co do programu obiecał inne spotkanie, ale przyznał pośrednio, że to będzie kontynuacja ostatnich 9 lat.
Drugie dziecko w Oknie Życia u Benedyktynek
- To było 12. grudnia przed godziną 8. rano – wspomina Matka Ksieni Janina Podsiad z Klasztoru Panien Benedyktynek w Łomży. Mniszki mają od września 2010 r. Okno Życia tuż przy wejściu do furty klasztoru, ażeby żadne życie po narodzinach nie zostało bez opieki. - Na płacz dziecka będące w pobliżu Siostry natychmiast tam pobiegły. Znalazłyśmy zdrowe niemowlątko z karteczką na ręce.
Utrudnienia na drodze do Jeziorka
Pod Jeziorkiem TIR z naczepą wpadł do rowu. Ruch odbywa się wahadłowo.
Wjechał na czerwonym
Kierowca audi zignorował czerwone światło sygnalizatora i wjechał na skrzyżowanie ulic Legionów z Poznańską. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Istnieją sposoby na leczenie otyłości i nadwagi
Przez 10 lat przeprowadzili około 400 operacji pacjentów z otyłością patologiczną, z BMI powyżej 40. Najcięższa pacjentka ważyła 209 kilogramów. Rok temu zrobili zabieg metodą laparoskopową – zmniejszyli kobiecie żołądek, aby ograniczyć łaknienie. Pacjentka dzisiaj waży 160 kilo, chce zejść do 90. Dr Izabela Bednarczyk – Głębocka i dr Wojciech Świsłocki to lekarze chirurdzy, wykonujący operacje bariatryczne. Pielęgniarka, dietetyk Regina Kijewska zaprosiła do współpracy specjalistów z wielu różnych dziedzin do nowo otwartego Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Odżywiania.
Pobili się o strajk rolników
W szpitalu skończył jeden z uczestników bójki, jaka w nocy z soboty na niedzielę miała miejsce w dyskotece pod Łomżą. 21-latek i 25-latek pokłócili się o strajk rolników.
Niespodzianka na walentynki! Spędźcie czas razem w Łomży!
O swoją miłość dba się i pielęgnuje przez cały rok. Jest jednak dzień w roku, na który szczególnie warto zwrócić uwagę. W Walentynki nie będziecie musieli się spieszyć, każdy moment podczas kolacji będziecie przeżywać w spokojnym tempie, pośród zmysłowych smaków i dźwięków miłości. Ten czas może okazać się wspaniałym prezentem dla dwojga.
Zabrakło skali w policyjnym urządzeniu
31-letni kierowca był tak pijany, że w policyjnym urządzeniu zabrakło skali. Tłumaczył się osobistymi problemami, teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Coraz trudniej jest patrzeć na rozpadający się budynek!!!
Wodociągowa wieża ciśnień, która dla wielu mieszkańców jest symbolem miasta Łomża od lat niszczeje.
Wojsko wyjeżdża na ulice
Od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych – informuje Dowództwo Generalne RSZ. Związane jest to rozpoczynającymi się ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.
Tydzień pochmurny i jak na tę porę roku ciepły
Początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieści się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które pozostanie z nami do końca tygodnia.
Pamięci wywiezionych na Sybir
„Jako Wójt Gminy Łomża czuję się w obowiązku podtrzymać w pamięci wspomnienia o mieszkańcach tej ziemi, którzy cierpieniem i krwią zapisali się w kartach naszej historii” – mówił w Podgórzu Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża podczas uroczystości rocznicowych pierwszej wywózki na Sybir. Przypomniał, że w kalendarzu patriotycznych uroczystości w Gminie, obok ogólnopolskich są też lokalne wydarzenia. „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” - przestrzegał.
„Ratujemy twarz Platformy”
W piątek ukonstytuowało się drugie koło Platformy Obywatelskiej w Łomży. „Ratujemy twarz Platformy” - mówi Marek Szynkiewicz przewodniczący. Koło powstało z chęci powiększania struktur partii rządzącej, a dziś jak przyznaje, jest głosem przeciwko POPiS-owi w Łomży.
Ślub, chrzest i Rodzina Sybiracka
- To był czas bolesny. Czas bólu, trwogi, mrozu, głodu, brudu, chorób... Czas tęsknoty za Ojczyzną i tęsknoty za Bogiem – nauczał ks. Jacek Czaplicki podczas mszy świętej w 84. rocznicę wywózki mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej na Syberię. W szarą sobotę przed tablicą Zesłanych przy torach, skąd odjeżdżały pociągi na nieludzką ziemię, i przed pomnikiem Sybiraków złożono kwiaty.
Pieczemy róże karnawałowe i smażymy pączusie
- Pączusie serowe i róże karnawałowe robi się błyskawicznie - twierdzi Ewa Bogulas, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w „Budowlance” od 21 lat. - Ciasto na oba przysmaki jest łatwe w przygotowaniu, więc nasze propozycje są dobrą alternatywą wobec tradycyjnych pączków, których przygotowanie jest dużo bardziej pracochłonne i czasochłonne. Natomiast pączusie i róże możemy bez większych trudności wykonać szybko w ostatni weekend karnawału. Przydadzą się i na ostatki.
Przystanek Historia, by nie zapomnieć
O traumie wywózek na Sybir i w tym kontekście doświadczeniach dzieci podczas „Przystanku Historia” opowiadała historyk z białostockiego IPN-u Magdalena Dzienis-Todorczuk, przypominając, że w czterech wywózkach w głąb Związku Sowieckiego wywieziono około 350 tys. Polaków, w tym 132 tys. dzieci.
Liczny protest rolników w Marianowie
Spokojnie i bez incydentów przebiegła blokada zorganizowana przez rolników w Marianowie. Jeśli ich postulaty nie zostaną uwzględnione, podobne protesty zapowiadają na kolejne 4 piątki. Wart podkreślenia jest fakt licznej reprezentacji środowiska rolniczego w Marianowie, który zaskoczył nie tylko organizatorów, ale i samych protestujących.