ARiMRowy komputer na interentowej aukcji
Skradziony z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży komputer znaleziono na aukcji internetowej. Opis całego zdarzenia brzmi wręcz nieprawdopodobnie. Ktoś w biały dzień z jednego z pokoi Agencji w budynku przy ul. Nowej w Łomży, wyniósł komputer. Co ciekawe nie był to pracownik Agencji, a pokój jak zapewnia dyrektor Agencji Wojciech Szczepkowski był zamknięty.
System wod-kan realizowany jest zgodnie z planem, ale...
Ponad 15 milionów złotych – tyle kosztuje realizowany właśnie w Łomży i okolicznych gminach system wodno-kanalizacyjny. Inwestycja w 75% jest współfinansowana pieniędzmi z Unii Europejskiej, a w pozostałej części przez samorządy Miasta Łomży, gminy wiejskiej Łomża i gminy Piątnica. Zgodnie z przyjętym harmonogramem ma być rozliczona do lutego przyszłego roku, a to oznacz, że wszelkie roboty techniczne powinny zakończyć się jesienią tego roku. Na środowej sesji prezydent Łomży uspokajał radnych, że opóźnień przy realizacji tego projektu nie ma.
Rezygnacja dyrektor szpitala w Kolnie
Rezygnację ze stanowiska złożyła dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolnie - Agnieszka Łukasik Bućko. Powód - to brak zrozumienia potrzeb placówki ze strony rady powiatu w Kolnie. Szpital w Kolnie jest zadłużony, a dyrektor twierdzi, że nie jest w stanie spłacać pracownikom zaległych zobowiązań z bieżących środków z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Spółdzielnie nie kupią ziemii za 1% ich warości
Spółdzielnie Mieszkaniowe z Łomży nie będą mogły kupować od miasta za 1% wartości działek do których mają prawa użytkowania wieczystego. Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński unieważnił uchwaloną pod koniec kwietnia przez Radę Miejską Łomży uchwałę dającą nadzwyczajne ulgi dla spółdzielni mieszkaniowych które chciałyby odkupić od miasta takie ziemie.
Nowa większość w Sejmiku Województwa Podlaskiego.
Nieoczekiwanie koalicję SLD-UP, PSL i Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (to coś co powstało z Samoobrony) zastąpiła koalicja PO-PiS, LPR i resztek z PIL. Wczoraj radni województwa na jednej sesji odwołali Przewodniczącego sejmiku, i jego zastępcę. Pierwszy Zbigniew Krzywicki to wysoki działacz SLD, drugi Adam Dobroński jest szefem PSLu. Nowym przewodniczącym Sejmiku radni wybrali Krzysztofa Putrę z klubu Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jego nowym zastępcą został Marek Wasilewski z Ligi Polskich Rodzin. Bez zmian w zarządzie Sejmiku pozostał tylko Antoni Cichocki z PIL.
Okna łomżyńskiego Terrazytu w Iraku.
Już niebawem spółka będzie tam miała swoje przedstawicielstwo. Zarząd Terrazu spotkał już z przedstawicielmi irackiego ministerstwa budownictwa i pełnomocnikiem rządu amerykańskiego. Delegacja odwiedziła między innymi linię produkcyjną zakładu - powiedział prezes zarządu firmy Terrazyt Jan Mieczkowski. Już w lipcu przes jedzie do Iraku. Jan Mieczkowski przyznaje, że wejście na rynek iracki nie jest proste. Terrazyt ma jednak spore doświadczenie w pokonywaniu takich trudności.
Supermarket nie urośnie! - przynjamniej na razie
Supermarket na wzgórzu przy Kościele Krzyża Świętego nie będzie większy. Władze Łomży nie zgodziły się na powiększenie budowanego właśnie tuż przy kościele dużego sklepu o dodatkowe kilkaset metrów. Inwestor chciał zwiększenia powierzchni sklepu powołując się na wydane mu przed kilku laty warunki zabudowy terenu dopuszczające takie rozwiązanie.
Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej
Sobota 22 maja 2004 roku to Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Proklamowała go Organizacja Narodów Zjednoczonych w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw nt. spraw związanych z ochroną różnorodności biologicznej. Początkowo dzień ten obchodzony był 29 grudnia, w rocznicę wejścia w życie Konwencji w 1993 r. Jednakże w grudniu 2000 Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zmieniło tę datę na dzień 22 maja - rocznicę przyjęcia w roku 1992 uzgodnionego tekstu Konwencji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej obchodzony jest pod hasłem: "Żywność, woda i zdrowie dla wszystkich"
Wypadek samochodu z cyrkowymi zwierzętami
Samochód przewożący cyrkowe zwierzęta uczestniczył w wypadku, do którego doszło rano w Stawiskach w powiecie kolneńskim (woj. podlaskie). Zderzył się tam żuk z osobowym peugeotem.
Uwaga - salmonella
Osiem osób, uczestników jednego z przyjęć komunijnych w Łomży trafiło w tym tygodniu do szpitala z objawami zatrucia prawdopodobnie salmonellą. Sanepiod bada co mogło być przyczyną zatrucia. Wiadomo, że wszyscy są mieszkańcami Łomży, że sa to osoby dorosłę, i że byli na tym samym przyjęciu komunijnym zorganizowanym w prywatnym domu.
Trwa akcja "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Kampania profilaktyczna prowadzona jest w łomżyńskich placówkach oświatowych. Nadzoruje ją Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Łomży.
Lomza Tobacco undergrand
Przez ponad pół roku w środku Łomży funkcjonowała największa w kraju nielegalna fabryka produkcji papierosów marki Marlboro i Regal. Troje przedsiębiorczych łomżan utworzyło firmę typu „joint venture” z obywatelami Łotwy i Uzbekistanu. Dzienna produkcja sięgała już 400 tysięcy sztuk papierosów, gdy niespodziewanie, w we wtorek rano do zakładu weszła grupa policjantów z z białostockiego wydziału Centralnego Biura Śledczego.
Fabryka papierosów w Łomży - była!
Policjanci z białostockiego wydziału Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali pierwszą w Polsce nielegalną fabrykę papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób - 8 mężczyzn i 1 kobietę. Wśród nich byli czterej Łotysze, dwóch obywateli Armenii i trzech Polaków – mieszkańców Łomży. Wszyscy są w wieku od 23 do 66 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Łotysze byli robotnikami pracującymi przy produkcji, a obywatele Armenii zajmowali się linią produkcyjną i sprawami technicznymi. Polacy organizowali zaopatrzenie, swoisty marketing, a przede wszystkim zabezpieczali rynki zbytu.
Powtórka egzaminu w podlaskim gimnazjum
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży (Podlaskie) skieruje do kuratora oświaty wnioski dyscyplinarne w sprawie nauczyciela i dyrektora jednego z podlaskich gimnazjów, w którym konieczna będzie powtórka matematyczno-przyrodniczej części gimnazjalnego egzaminu.
Egzamin gimnazjalny raz jeszcze napiszą uczniowie z ....
Egzamin jeszcze raz. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy uczniowie ostatnich klas Gimnazjum w Wiźnie będą musieli jeszcze raz przystapić do egzaminu gimnazjalnego. Tak zadecydowała Okregowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Powodem, dla którego poprzedni sprawdzian jest nieważny to niezachowanie wymaganych procedur podczas jego przebiegu.
Bursztynowy Kierec z Łomży do Krakowa i Łomży
Marita Benke – Gajda z Krakowa i Zakład Usług Informatycznych Novum z Łomży to laureaci tegorocznej nagrody “Bursztynowy Kierec”. Nagroda przyznawana jest przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, a jej celem jest uhonorowanie bezinteresownej, często długoletniej współpracy oraz wkładu w rozwój, działalności i popularyzację Muzeum.
Spadek bezrobocia w Powiecie Łomżyńskim
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu kwietnia 2004 roku wyniosła 8.828 osób, w tym w mieście Łomża 5.426 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.402 osoby. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 232 osoby.
BL 11811 - to numer rejestracyjny ratuszowej Skody
Nowy, służbowy samochód Prezydenta Łomży wygląda tak... (zdjęcie) Ratuszowa Skoda Superb 1,8 T kosztowała nas 71.000,98 zł netto. Jej 4 cylindrowy silnik spala bęzynę bezołowiową 98 lub 95.
W pojedynku o działki Łomża – SM Perspektywa 1 : 1
Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił decyzję Sądu Okręgowego w Łomży, który oddalił wcześniej pozew Ratusza przeciwko zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa. Pozew dotyczył zwrotu dwóch działek, - jednej przy ul. Rycerskiej, drugiej przy ks. Janusza (obok budynku po telekomunikacji) do których spółdzielnia ma prawo wieczystego użytkowania i które to prawo jesienia ubieglego roku Perspektywa chciała sprzedać osobom prywatnym.