Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Grupa Rekonstrukcji Historycznej "NAREW"

 
 
GRH "NAREW" NIE PROPAGUJE TREŚCI FASZYSTOWSKICH, NACJONALISTYCZNYCH, MAJĄCYCH PODŁOŻE TOTALITARNE I ZBRODNICZE !!!
ELEMENTY UMUNDUROWANIA I WYPOSAŻENIA ZAWIERAJĄCE ZNAKI, SYMBOLE I EMBLEMATY III RZESZY, SŁUŻĄ JEDYNIE JAKO AKCESORIA REKONSTRUKTORSKIE, HISTORYCZNE, IDENTYFIKACYJNE ORAZ KOLEKCJONERSKIE.
 
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "NAREW" powstała z pasjonatów historii okresu II Rzeczypospolitej i II Wojny Światowej. Naszym założeniem jest szeroko pojęta rekonstrukcja wydarzeń z tego okresu.
 
W skład grupy wchodzi:
 
- Sekcja Polska - odtwarzająca oddziały: 18 Dywizji Piechoty tj.: 33 pułku piechoty, 42 pułku piechoty, 71 pułku piechoty, oraz KOP-u i innych. Dodatkowo od roku 2010, w ramach sekcji polskiej, zaczynamy odtwarzać postacie piechura polskiego z okresu wojny polsko - bolszewickiej
- Sekcja Niemiecka - odtwarzająca oddziały: 42 Pionier Batalion - jednostkę  wydzieloną walczącą przy 21 Dywizji Piechoty we wrześniu 1939.
Obecnie (stan na 15.07.2011 r.) grupa jako całość liczy 16 osób, w tym 4 osoby w okresie rekruckim.
 
Zajmujemy się nie tylko odtwarzaniem epizodów z walk z okresu II Wojny Światowej ale także rewitalizacją obiektów architektury militarnej powiatu - oczywiście w miarę swoich własnych skromnych możliwości . Chętnie po wcześniejszym umówieniu się (patrz - dział kontakt) oprowadzimy po obiektach militarnych ziemi łomżyńskiej.
 
Nabór do grupy prowadzony jest stale. Kandydatem na członka grupy może być jedynie obywatel polski, który ukończył 17 rok życia, przedstawił zaświadczenie o niekaralności, spełnił wymogi wyposażenia mundurowego i bojowego (regulamin mundurowy u dowódcy jednostki), przeszedł pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i został zaaprobowany przez sztab grupy w rozkazie batalionu lub sekcji oraz podpisał odpowiednią deklarację członkowską.
 
Ponadto zapraszamy na nasze forum: http://www.grhnarew.fora.pl/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę