Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

II Światowy Zlot Anek

mm śr, 26 lipca 2006 18:22

Anny, Anie, Anusie i Aneczki mają swoje Święto aż raz w roku. Właśnie dziś! Ich biblijną patronką jest babcia Pana Jezusa, historyczną - księżna Anna Mazowiecka (przełom XV i XVI w.), a współczesną - Hanka Bielicka (1911 - 2006). Dziś na Starym Rynku w godzinie hejnału solenizantki rozpoczęły II Światowy Zlot Anek, którego patronką jest Najsłynniejsza i Najbardziej Wygadana Łomżynianka Świata, Mistrzyni Monologu, Dama w Kapeluszu! Anie spotykają się ponownie po dniu pełnym wrażeń dziś na Starym Rynku o godz. 19 w ogródku letnim Anny Poleszuk.

bez Ani ani ani - 2006

mm pon, 17 lipca 2006 19:50

Program zlotu:

Anno Domini 2005 - fotorelacja

mm wt, 26 lipca 2005 22:53

Anki świętują

cz wt, 26 lipca 2005 14:15

Nawet ulewny deszcz, ale na szczęście tylko przelotny, nie zmywa uśmiechu z ich twarzy i nie studzi gorących ochoty na zabawę... Mowa oczywiście o Ankach łomżankach, które mimo kapryśnej pogody zgodnie z zapowiedziami hucznie świętują swoje imieniny. Przed południem dostały klucze do bram(?) miasta. Chwilę później dumnie paradowały w kolorowych kapeluszach po Starym Rynku....

Pierwszy Światowy Zlot Anek w Łomży

cz pon, 18 lipca 2005 16:26

To imię ponad wszelkie imię patronuje naszemu miastu od stuleci... Pół tysiąca lat temu Anna, z zawodu Księżna, z zamiłowania Mazowiecka, podarowała Łomży zagon ziemi na wzgórzu nad Narwią, coby okolica się cywilizowała i rozwijała, a tubylcy kościół i gród wybudowali... Dziś Anki w Łomży też znaczą co niemiara: rodzą na potęgę Rzeczpospolitej córy i synów Ziemi Łomżyńskiej, później potomstwo smacznie karmią, solidnie edukują, zdrowo leczą, za mąż wydają i żenią...

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę