Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 stycznia 2025 napisz DONOS@

Skuteczny dyżur 24-godzinny w Nowogrodzie

mm pt, 30 sierpnia 2024 09:01

Przed pandemią covid i po odwołaniu pandemii zespół ratownictwa medycznego miał 12-godzinne dyżury w Nowogrodzie. Ambulans sprzed ZPOZ przy ul. Miastkowskiej 5 wyjeżdżał do chorych w godzinach 8.-20. - Dyrektor Ewelina Potaś z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego bardzo mocno się zaangażowała, żeby dyżur ambulansu ZRM był całodobowy, i jesteśmy za to niezwykle wdzięczni – mówi Grzegorz Palka, burmistrz Miasta i Gminy Nowogród. - Zdrowie i życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Liczy się każda minuta, aby ratownicy medyczni przybyli jak najszybciej.

Objawy przekwitania - co stosować, aby je łagodzić?

JJS cz, 29 sierpnia 2024 09:24

Choć czasami zmiany hormonalne przebiegają bezobjawowo, częściej dają o sobie znać pod postacią różnych dolegliwości. Objawy menopauzy i andropauzy mogą mieć różne nasilenie. Jak łagodzić symptomy menopauzy? Co stosować przy andropauzie?

Cukrzyca ciążowa: objawy, przyczyny, konsekwencje i leczenie

mm śr, 14 sierpnia 2024 07:36

Cukrzyca ciążowa dotyka 1 na 10 przyszłych mam. Może wywołać poważne konsekwencje zdrowotne u dziecka, dlatego tak ważna jest diagnostyka i leczenie. Na pytania pacjentek dotyczące niezbędnych badań i zaleceń odpowiada ekspert – obejrzyj film edukacyjny Narodowego Funduszu Zdrowia z nowego cyklu „Zdrowie na pierwszym planie”.

Miniony rok łomżyński szpital zakończył na minusie

mm śr, 31 lipca 2024 08:42

Mimo, że szpital 2023 rok zakończył na minusie, to kondycja lecznicy nie jest zła. Zarządzających jednostką martwi niestabilna sytuacja systemu ochrony zdrowia oraz problemy ze znalezieniem kadry medycznej połączone z rosnącymi roszczeniami płacowymi tych grup zawodowych.

Konsultacja urologa bez tajemnic

JJS wt, 30 lipca 2024 08:59

Wizyta u urologa to ważny krok na drodze do zadbania o zdrowie układu moczowego i płciowego. Liczne placówki medyczne oferują dostęp do specjalistów, którzy są gotowi pomóc w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. W poniższym tekście przybliżymy, czym dokładnie zajmuje się urolog, kiedy warto się do niego udać oraz jak przebiega typowa wizyta. Zaczynajmy.

Dłuższy dyżur karetki w Nowogrodzie

mm cz, 25 lipca 2024 10:12

Dłuższy czas dyżurowania ZRM w Nowogrodzie oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Takie zmiany w systemie ratownictwa czekają nas już niedługo. Ale to nie wszystkie.

Bezpłatne zabiegi terapii blizn w ramach kampanii „Blizna niejedno ma imię”

mm so, 20 lipca 2024 14:16

W ramach kampanii społecznej „Blizna niejedno ma imię” osoby z bliznami mogą się zgłaszać na nieodpłatne zabiegi kosmetyczne w całej Polsce. Stosowana będzie metoda mikronakłuwania Genoscar, która w sposób spektakularny uelastycznia blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.

Raport: w Polsce jest 12 mln osób narażonych na negatywne społecznie skutki alkoholizmu

mm śr, 17 lipca 2024 19:04

Według raportu Akademii Polonijnej w Częstochowie w Polsce liczba uzależnionych od alkoholu i nadmiernie pijących sięga od 4 do 5 mln, co ma oznaczać, że osób żyjących w zasięgu społecznie negatywnych skutków alkoholizmu jest około 12 mln.

Program kompleksowej opieki po zawale serca KOS w Łomży

mm śr, 17 lipca 2024 18:55

Od lipca 2024 r. Szpital Wojewódzki w Łomży dołączył do grona realizatorów Programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca KOS-zawał – informuje NFZ. To program specjalistycznej opieki obejmujący leczenie szpitalne, ambulatoryjne i rehabilitację kardiologiczną, przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego.

Jakie kasze nie mają glutenu? Kasza dla osób z celiakią

JJS śr, 17 lipca 2024 09:38

Kasze od wieków stanowią podstawę diety wielu kultur na całym świecie. Dzięki swoim właściwościom odżywczym, bogactwu witamin, minerałów i błonnika, są cenione zarówno przez dietetyków, jak i przez osoby dbające o zdrowie. Jednak osoby z celiakią - chorobą autoimmunologiczną, w której spożycie glutenu prowadzi do uszkodzenia jelit - muszą wyeliminować z diety niektóre produkty. W tym artykule przyjrzymy się, które kasze są wolne od glutenu i mogą być bezpiecznie spożywane przez chorujących na celiakię, a także jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą ich włączenie do diety.

Korzyści zdrowotne płynące z regularnego spożywania soków naturalnych

JJS wt, 09 lipca 2024 12:46

W świecie, gdzie zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny, soki naturalne zyskują na znaczeniu. Dzięki swojej bogatej zawartości witamin, minerałów i antyoksydantów, są świetnym dodatkiem do codziennej diety. Przekonajmy się, dlaczego warto je pić regularnie.

Kosmetyki z witaminą C – dlaczego warto je stosować?

JJS pon, 08 lipca 2024 14:51

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, należy mu dostarczać odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów. Związki organiczne pełnią ważne funkcje i mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Warto zwrócić szczególną uwagę na powszechnie znaną, ale nie do końca docenianą witaminę C nie tylko w kontekście diety, ale i pielęgnacji. Sprawdź, dlaczego warto sięgać po kosmetyki z witaminą C!

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn: co jest teraz na topie?

JJS pon, 08 lipca 2024 14:46

W ostatnich latach zabiegi estetyczne zyskują na popularności nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Coraz więcej panów decyduje się na różnego rodzaju kuracje, aby poprawić zarówno swój wygląd, jak i samopoczucie. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi estetyczne, które obecnie królują wśród mężczyzn.

Kto i kiedy powinien zaszczepić się na HPV?

JJS wt, 02 lipca 2024 19:12

Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) stanowią kluczowy element profilaktyki nowotworowej. Choć od wprowadzenia pierwszej szczepionki na rynek minęło już ponad 15 lat, wciąż istnieje wiele niedomówień i niejasności wokół tego zagadnienia. Kto dokładnie powinien się zaszczepić i w jakim wieku? Jak przebiega cykl szczepień? Jakie rodzaje szczepionek są dostępne w Polsce?

Sposoby na szybsze oczyszczenie organizmu z alkoholu

JJS pt, 28 czerwca 2024 10:00

Spożywając alkohol, rzadko zastanawiamy się, jakie dokładnie skutki będziemy odczuwać następnego dnia. Najczęściej jest to ból głowy, nudności lub inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Właśnie w tym momencie, nazywanym kacem, zaczynamy myśleć o tym, co zrobić, aby jak najszybciej oczyścić organizm z alkoholu i poczuć się lepiej. Właśnie tę kwestię omawia poniższy artykuł!

W czym jest witamina D?

JJS pon, 24 czerwca 2024 08:30

Witamina D, znana także jako "witamina słońca", odgrywa kluczową rolę w zdrowiu człowieka, szczególnie w kontekście układu kostnego, układu immunologicznego oraz funkcjonowania wielu innych procesów metabolicznych.

Witamina D - jakie dawki są zalecane?

JJS pon, 24 czerwca 2024 08:25

W Polsce w 2023 roku zaktualizowano wytyczne dotyczące suplementacji witaminą D. Nowe zalecenia zostały opracowane przez zespół specjalistów reprezentujących polskie i międzynarodowe towarzystwa medyczne, a także krajowych konsultantów specjalistycznych. Wśród ekspertów był prof. Carsten Carlberg, renomowany badacz witaminy D i lider grupy zajmującej się nutrigenomiką w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Najnowsze wytyczne zostały opublikowane w czasopiśmie „Nutrients”.

Boże drzewko i zioła możesz posadzić w ogródku

mm cz, 20 czerwca 2024 17:22

- Popularne i pożyteczne zioła, jak lebiodka, drapacz lekarski, arnika górska i bylica boże drzewko, były w XIX wieku uprawiane powszechnie w ogrodach na Mazowszu i na ziemiach polskich pod zaborami – objaśnia specjalistka Teresa Grużewska z Muzeum Przyrody w Drozdowie. W pięknym parku obok Dworu Lutosławskich posadziła 10 ziół leczniczych, aby udowodnić niedowiarkom, że cenne leczniczo zioła można uprawiać samemu przy domu i na działce. Rozdaje nasiona i sadzonki.

Leczenie i dieta w cukrzycy ciążowej

JJS cz, 20 czerwca 2024 08:15

Cukrzyca ciążowa to forma zaburzenia metabolizmu, które powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanów w organizmie. W przypadku cukrzycy ciążowej GDM1 regulowanie poziomu cukru może odbywać się z pomocą odpowiedniej diety i umiarkowanej aktywności fizycznej. U kobiet z typem GDM2 konieczne będzie podawanie insuliny. Rozpoznanie i zdiagnozowanie tej choroby u kobiet ciężarnych jest bardzo ważne, ponieważ cukrzyca ciążowa może negatywnie wpływać na rozwój dziecka. Jak wygląda leczenie hiperglikemii w ciąży? W jaki sposób można regulować poziom cukru dzięki diecie?

Jak się ustrzec żylaków? Podkolanówki uciskowe i inne sposoby profilaktyki

JJS śr, 19 czerwca 2024 08:03

Żylaki to powszechne schorzenie, uznawane za jedną z chorób cywilizacyjnych. Wbrew pozorom nie stanowią one jedynie problemu estetycznego. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, powodując stany zapalne żył, a nawet groźny dla życia zator płucny. Dlatego warto stosować sprawdzone metody profilaktyki. Jak się ustrzec żylaków? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę