piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

jak w temacie-to bedzie pierwsza zima kiedy bedziemy palic w piecu ekogroszkiem lub pelletem tylko nie wiemy co wybrac i gdzie mozna dostac najlepsza cene? moze ktos juz bardziej doswiadczony w temacie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

nikt nie kupuje takiego opalu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Przyłączam się do pytania, gdzie w Łomży można dostać pellet i jaka jest cena?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Jutro dam wam namiar ja polecam pellet siedzę trochę w tej branży to wiem.

Pellet jest czysty i tylko 1% popiołu.

Ja bym wam proponował zrobić zrzutę i kupić całego Tira



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

koszt to około 550 zł za tonę najlepiej bukowy lub inne twarde drewno
Tylko bierzcie po uwagę tylko 1 % popiołu spala się praktycznie wszystko, no i czyszczenie pieca nie jak po węglu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

w Piszu u producenta.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

no racja w Piszu mają bukowy to dobry pellet



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

ayumi w lomzy znalazlam tylko w prymie 1 ale ceny kosmiczne, w reszcie firm jak pytasz o pellet to slyszysz "a co to jest?"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Kosmiczne, czyli? Bo mi chodzi o zakup 1-2 worków. Kiedyś koło rynku udało mi się kupić, bodajże stał samochód od producenta i dało się ugadać.
W sklepie za worek 40l płacę 46zł, więc nie wiem, czy na Prymie jest bardziej kosmicznie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Na kiedy Ci są te dwa worki potrzebne ???
Z tego co widzę chcesz tylko żeby wypróbować piec.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

na prymie 22 zl za 25kg cos kolo 870 za tone ci wyjdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

na sikorskiego 166 i w barborce cos kolo 700 za tone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Dziękuję za info. Pellet nie jest mi potrzebny na opał. Potrzebuję go do kuwet dla kotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

podobno spalanie pelletu w porównaniu z ekogroszkiem w praktyce nie zapyla pieca więc nie trzeba go tak często czyścić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Witam,
owszem ogromnym plusem pellet niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet), która może zostać użyta jako naturalny nawóz w ogródkach. Pellety zaliczają się do paliw ekologicznych - bardzo niska zawartość dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji w spalinach, sprawia, że po spaleniu pozostaje przyjemny zapach drewna.
Polecam je do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.
Ponadto Pellety Stelmetu przekraczają parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus. Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartosc opalowa byla wyzsza niz 18,00 GJ/kg)

W razie wątpliwości chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP


Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

ja w końcu znalazłem dystrybutora stelmetu w swojej okolicy - everycom.pl z kostrzyna, mają naprawdę konkurencyjne ceny za tonę pelletu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Witam
Palę pellet'em, groszkiem, ekogroszkiem, miałem.
Pellet mam z www.ekopal.pl i jest OK cena na dziś to ~850 zł. jednak według mnie ekonomiczniejszy jest groszek tyle, że brudniejszy.
Napisz jaki masz piec.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Witam, jak najbardziej polecam firmę EKO PARK ul. Poznańska 103 na tym samym placu co mrówka, ceny mają z całą pewnością bezkonkurencyjne, a artykuły grzewcze zarówno pellet, ekogroszek jak i inne naprawdę wysokiej jakości, obsługa miłą sympatyczna troszczy się o klienta nie to co w niektórych składach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Zdecydowanie wybrałbym piec na pellet, np. http://www.firmamtm.pl/405,piecyk-na-pellet-7-kw-artel-easy-s-pilot.html To ekologiczne, wygodne i naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Po wejściu do kotłowni, czuć tylko przyjemny unoszący się zapach drewna. I jest bardzo czysto!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Ja mam kocioł z Piecbuda i palę w nim pelletem, wydaje mi sie ze to bardziej ekologiczna i tansza opcja. Fakt faktem piec tez jest porządny i oszczędny a to robi swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Myślę, że temat na tyle aktualny, że nic się nie stanie jeżeli odświeżę. Wydaje mi się, że tańsze jest ogrzewanie ekogroszkiem. Szczególnie jeżeli mamy dobrego dostawcę, który dba o jego odpowiednie oczyszczenie. Na przykład SmartTrans wiem, że dba bardzo o czystość opału, ale też o jego wagę. Dlatego jeżeli chodzi o kupowanie węgla opałowego to tylko tam, gdzie indziej mi się nie opłaca. Na temat pelletu spuszczę zasłonę milczesnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

tu sobie zobaczcie w tym nowym serwisie giełda kotłów, mają tu wszystko co tyczy się ogrzewania, tyle ogloszeń w jednym miejscu https://www.gieldakotlow.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Po tej zimie co była mogę pochwalić producenta ze strony https://pelletem.pl/. Ogólnie opłaca się bardziej kupować prosto od producenta niż przez jakiś pośredników. Po pierwsze mają lepszą cenę, a po drugie sam pellet jest sprawdzony, w dobrej jakości, bez jakiś domieszek i rozcieńczania go, chrzczenia co się ponoć u pośredników zdarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Dobry pellet kupicie na tym składzie Sobianek, duży wybór, dobre ceny, opał z certyfikatami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

ja kupuje przez neta, kolombusa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Teraz to patrz jaka jakośc , a nie co tańsze bo chyba wszystko na jedno wychodzi. My akurat mamy kocioł na pellet , już z tych niskoemisyjnych. A pellet dobry zamawiamy kolejny sezon ze składu Sobianek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Z pelletu drzewnego powstaje bardzo mało popiołu, więc to też spora przewaga. Dziwne, że tego paliwa w szerszej skali się nie promuje, ale pewne działania podejmują branżowi producenci http://pelletproductionpoland.com/, więc warto się zapoznać z samym produktem, certyfikatami, właściwościami, normami jakości stosowanymi przy produkcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Pellet jest chyba słaby, wydaje mi się, że ekogroszek będzie lepszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekogroszek/pellet co tańsze, gdzie kupujecie?i ile?

Ekogroszek jest bardziej wydajny, ja kupuje w Energo

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org