sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ceny śmieci

Jestem w szoku z powodu podwyżki za śmieci z 17 zł na 51zł. Dlaczego mam płacić za kogoś, tylko dlatego że mam trochę większe mieszkanie i żyje sam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Za rok wybory wiec proszę nie zepsujmy tego. Ze jeden się
Dorabia zasiadając w toruńskich spółkach jak
Nasz prezydent a drugi dorobi się ciężka
Praca kilku lokali o go po
Łbie biją za zaradność

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

A co mają wybory do śmieci. Myślą, że to coś im zmieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

W blokach to faktycznie można zrobić w ten sposób ale domki to łatwo policzyć, kto ile wystawia tyle płaci. Kiedyś płaciło się za pojemnik, nie wiem po co jakieś głupie pomysły. A po drugie jak manager przynosi straty w przedsiębiorstwie to się wymienia managera a nie obciąża klientów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Nie wiem i nie chcę patrzeć ile płaciłem za śmieci . Ale chcę zwrócić uwagę, że jest wiele lokatorów, których dzieci są tylko zameldowane a nie mieszkają razem . Ponieważ mieszkają w innych miastach że względu na pracę. Do tej pory to właśnie oni płacili najwięcej . Mam nadzieję,że ten układ będzie bardziej optymalny . I tak inne żadne opcje nie przyniosły by zadowalających rozwiązań wszystkich mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

I spojrzałem do tej pory płaciłem 90 Zeta. Teraz będzie 50

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

I to jest patologia w myśleniu. Rzymianie by sobie z tym lepiej poradzili. Od Kg płaćmy może, bo od inteligencji rządzących to za dramo będzie.
Jak kombinują .....
Może od zużycia papieru toaletowo albo od ilości zużycia energii elektrycznej, chore to wszystko tutaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Z tego wychodzi ,że najlepiej na wagę. Na koniec miesiąca każdy wynosi torby do ważenia. Tylko salonu by zabrakło do skladowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

syyx czy wiesz co by wtedy w lasach było? Zobacz ile śmieci, szkła, opon, połamanego sprzętu domowego itp w naszych lasach już się znajduję choć na odbiór z domów żadnego limitu ani cennika nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

W Łomży jest tanio i będzie tanio a w innych miastach jest drożej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Podatki też mamy ciut niższe niż Warszawie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

U mnie może będzie i taniej, ale opiekuję się mieszkaniem 60mkw za ścianą, część rodziny w Stanach druga ma dom pod Warszawą, z jakiej paki mają bulić od metra!

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Dodam, że nie mieszkają od kilkunastu lat

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Stawki
za mieszkanie do 40 m2 - 33,00 zł,

od 40,01 m2 do 85,00 m2 - 51,00 zł,

powyżej 85,01 m2 - 75,00 zł.

Ciekawe jak ktoś to liczył i na jakie podstawie to wyceniał. Znowu tych emerytów i samotnych rzną po kieszeni.

Pewnie organizowane są dwa przetargi, zabudowy wielorodzinne i jednorodzinne, a kasa idzie do jednego wora. Później znowu nadwyżka z bloków idzie na pokrycie tych z domów jednorodzinnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Ja nie mam nic przeciwko opłat. To co dzieje się w lasach to wstyd i brak rozumu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

To fenomen na skalę światową takie odkrycie że sama powierzchnia śmieci produkuje a nie ludzie na niej mieszkający. Dotychczas uważano że pusta powierzchnia to zbiera kurz na niej osiadający a nie wytwarza odpadów. Jak widać wprowadzi się tu pierestrojkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

15 emerytura wam to wyrówna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Nigdy świat nie był uczciwy, aby inny się wzbogacił trzeba orznąć innego jelenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Co za debil do potęgi en silnia to wymyślił?

Płacić za śmieci od powierzchni mieszkania? To mieszkanie produkuje śmieci?


Jakie jest uzasadnienie tego arcygłupiego pomysłu?





Nie obejdzie się bez zaskarżenia takich kretyńskich pomysłów - są jeszcze w Polsce sądy.
Szkoda, że te przeklęte urzędasy nie ponoszą kosztów swoich decyzji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Czyli będą płacić tylko Polacy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Brak informacji to i się płaci.
Osoby zameldowane, a fizycznie nie przebywające pod danym adresem nie muszą płacić za śmieci. Wystarczyło zaktualizować deklarację w UM.

MOC z Wami, ale potencjalnie utrzymujcie równowagę.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

miasto grabi samotnych, szczególnie emerytów, którzy po śmierci małżonka często mieszkają w dużych metrażem mieszkaniach i często maja niewielkie emerytury, a wiadomo ,że ilość śmieci wytwarzanych przez rodzinę o wyższych dochodach jest ogólnie większa niż ilość śmieci wytwarzanych przez uboższych, no ale prezydent i niektórzy radni nie są w stanie tego zrozumieć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Kto wymyślił te przedziały metrażowe? Metry nie produkują śmieci. Niech mi to ktoś wyjaśni w racjonalny sposób, że 1 osoba w mieszkaniu do 40 m2 mniej śmieci niż 1 osoba w mieszkaniu od 40,01 m2 do 85,00 m2. A może mi wyjaśni ,że 1 osoba w 60 mkw. wyprodukuje więcej śmieci niż 4 osoby w 39 m kw. Myślę ,że ten pomysłodawca już się wstydzi. To jest dodatkowy podatek i robienie z ludzi wariatów. Wierzę w mądrość Rady Miasta ,która nie zaakceptuje tej formy naliczania. Może należy trochę pogłówkować, wziąć się do roboty i zweryfikować ilość zamieszkałych. Nie róbcie z mieszkańców idiotów i frajerów. Ci frajerzy i idioci Was wybrali!

Nie daj się oszukać leniom i kłamcom

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Proszę nie ubliżać Panu Prezydentowi za ten wymysł i nie wyzywać od debili z potęgą czy też silnią panie Lobo. Za odkrycie Ameryki Kolumba czy też Mikołaja Kopernika za jego teorie też nie od razu oklaskiwano.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

To prawda dużo za drogo ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Franek,

Ty się śmierci nie boisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Dla jednej osoby mieszkającej w mieszkaniu 42 m kw. stawka wzrasta prawie 3-krotnie (jest - 17,90 zł ,propozycja -51 zł). Ok. 300 % . To jest nie do pogodzenia!

Nie daj się oszukać leniom i kłamcom

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

A ta propozycja stawek to z segregacja czy bez.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

To zależy jakie będzie poparcie rady miasta, może czyjś śfager roboty szuka, różnie bywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

No ja przez te ceny śmieci niestety płacę droższy czynsz, taka prawda. Ale co zrobić. Płaci trzeba, odpady trzeba odprowadzać i to się tyczy każdych odpadów włącznie z takimi jak olej przepracowany https://www.wektorsc.eu/odbior-oleju-przepracowanego/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

uczciwe podejście do mieszkańców wg. miłościwie panującego Chrzanowskiego - miłośnika Zenka i boksu. masz mieszkanie o powierzchni 84,9 m2 - za śmieci będziesz płacił 51zł, a jak ma mieszkanie o powierzchni 85,1 to zapłacisz już 75 zł, to ,że ustawa jest idiotyczna to nie oznacza ,że w Łomży ma być podobnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Będą te podwyżki, bo znajomy się pytał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ceny śmieci

Faktycznie tragiczne te podwyżki. Ja tak samo mieszkam sam w nieco większym mieszkaniu i już... No nie rozumiem gdzie tu sens

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org