sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Język norweski.

Czy wiecie czy w Łomży można gdzieś nauczyć się języka norweskiego?

"Nie wierz nigdy rudemu i łysemu. Rudy-wiadomo fałszywy, a łysy mógł byc kiedyś rudy..."

 
Re: Język norweski.

Mnie z kolei interesuje nauka hiszpańskiego...:)

 
Re: Język norweski.

Norweskiego w szkołach językowych nie ma, ale w Norwegii z każdym można się doskonale porozumieć po angielsku, a na miejscu wziąć się za norweski (o ile oczywiście masz zamiar wyjechać na dłużej.
Do : dryl
Hiszpański jest w Linguo na Długiej : /linguo.com.pl Mają native speakera.



 
Re: Język norweski.

Frotka dzieki:) szkoda, ze w Lomzy nic takiego nie ma...w sumie malo tu jest kursow i szkol gdzie mozna sie w jakis sposob rozwinac...

 
Re: Język norweski.

Najbliżej to w Białymstoku są kursy j. norweskiego, a trochę dalej to Warszawa oczywiście :)

 
Re: Język norweski.

czytaj słownik. i tak słówka w nauce języków są najważniejsze..



 
Re: Język norweski.

Słownik też, ale inaczej się wymawia dużo wyrazów - Wszystko też zależy od tego jakiego dialektu się chcesz nauczyć, bo ich jest aż 16 :P

 
Re: Język norweski.

Zdecydowana większość Norwegów posługuje się dialektem"bokmal", na zachodzie kraju wielu używa dialektu "nynorsk", pozostałe są właściwie bardzo lokalne,lecz panuje tam ogólna swoboda w posługiwaniu się nimi w mediach.
Jak czegoś nie rozumiesz,pytasz "Hva sa du?",to znaczy dopytujesz,co ktoś powiedział i zazwyczaj Norweg wyjaśnia Ci po angielsku.

Kokosz

 
Re: Język norweski.

Jednak czytanie slownika i nauka samodzielnie slowek nie pomoze mi mowic po norwesku. Potrzebowalabym sie go nauczyc w stopniu komunikatywnym, nie tylko po to,by sie spytac po ile jest piwo:p ale jak widze w Lomzy zero szans na jakis kurs... Love this city.

 
Re: Język norweski.

Najlepiej się nauczysz na wyjeździe, ew. Białystok. Ja tam jakieś podstawy znam, i byc może od października zacznę szlifować dalej ten język :)

A co dialektów, wiem bokmål i nynosk są najbardziej popularne, jednak spotkałam się wiele razy z innymi :)

 
Re: Język norweski.

Naucz sie Francuskiego,ten jezyk dziala na calym swiecie hehehe,jest najstarszy na swiecie i z kazdym facetem sie porozumiesz na migi jesli znasz ten jezyk hehehe.

 
Re: Język norweski.

wpm a Ty polskiego lepiej się naucz poprawnie :P

 
Re: Język norweski.

wpm - hahaha :) no popatrz i bez jezyka francuskiego z kazdym facetem na poziomie oczywiscie sie dogadam :P Ja chce SKANDYNAWSKI!!

 
Re: Język norweski.

Kursy norweskiego są organizowane w ŁOMŻY ! Informacje są dostępne na stronie internetowej www.norweski-lomza.pl lub pod telefonem 889-946-229

Język norweski w Łomży!
www.norweski-lomza.pl

 
Re: Język norweski.

lepiej chinskiego sie uczyc na te czasy a nie norweskiego

 
Re: Język norweski.

A tak z ciekawości: jakie uprawnienia trzeba mieć, by uczyć np. norweskiego? Czy trzeba kończyć filologię i kurs pedagogiczny, czy wystarczy mieć jakiś certyfikat językowy?

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

 
Re: Język norweski.

Zalezy od szkoly, czego wymagaja i oczekuja. Certyfikat to tez zalezy jaki, bo jest kilka rodzai certyfikatow + uprawnienia pedagogiczne i mozna uczyc.

 
Re: Język norweski.

Hej wszystkim
Jeśli chodzi o naprawdę dobrą szkołę języka norweskiego to z całego serca mogę polecić http://kompetansesenter.pl/. Pan Wojtek działa cuda i w dosłownie 3 miesiące opanowałem podstawy i mogę dzięki temu swobodnie pracować w tym kraju. Dodatkowo zapisałem się na kurs Norskprøve i czekam na jego termin, co tym bardziej poszerzy moje możliwości jeśli chodzi o znalezienie jeszcze lepszej pracy. Polecam serdecznie tą szkołę i pozdrawiam

 
Re: Język norweski.

Rysiek Riedel z Dżemu śpiewał po norwesku

 
Re: Język norweski.

Nie polecam pana Wojtka. I innym też odradzam. Ten co pisze te pochwały to zwykły kłamca.

 
Re: Język norweski.

Jeśli tak bardzo lubisz się uczyć, to dlaczego nie spróbujesz się uczyć na zdelence? Dzisiaj wiele osób nauczyło się języka obcego w ten sposób. Osobiście poleciłbym Ci zwrócić uwagę na tę stronę https://livexp.com/pl/skills/english , ponieważ tutaj udało mi się znaleźć wiele interesujących rzeczy do nauki języka angielskiego.

 
Re: Język norweski.

<a href=\"https://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=520161&t=519779\">link text</a>

 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Ten wątek jest zamknięty 


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org