czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dobry ortodonta w Łomży

Witam

Czy ktoś wie moze, który ortodonta w Łomży jest dobrym a przy tym niedrogim specjalistą? Jaki jest orientacyjny koszt załozenia aparatu na jeden łuk?

dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

dr Cwalina ale ile bierze nie wiem

...Po drugie szacunek lojalność po pierwsze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

dokadnie- L.Cwalina-fajny gosciu i zna sie switenie na tym co robi!!!polecam jak najbardizej-z tego co ja placilam to 1300zl -łuk...a przyjmuje na kruczej...niedaleko strzelcow kurp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Krucza jest na Krasce, a Strzelców Kurpiowskich na Łomżycy. Niedaleko?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Pani Kamińska, ale o namiary do Niej proszę pisać na moje gg 5231586 . Ja za dwa łuki zapłaciłam ok 2700-2800 dokładnie nie pamiętam, ale kobieta jest rewelacyjna najlepsza w Łomży.

jojo21

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Pewnie znowu zanudzam ale na forum istnieje opcja wyszukiwania, która zaprowadzi do około 10 (słow. dziesięciu) tematów na temat najlepszego ortodonty w Łomży.

Swoją drogą swój aparat miałem u Cwaliny i jestem niezadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

szukam pilnie ortodonty prosze o polecenie mi jakiegos i ktory jest godzien swej profesji jako ortodonta ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Ja chodziłam z dzieckiem do dr Gocłowskiej, przyjmuje na Niemcewicza w bloku przy banku PKO BP, jestem bardzo zadowolona z efektow leczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Przy szkole nr.9 jest dobry fachowiec,gabinecik prowadzi otodontka i obok jest tez stomatolog.Polecam dlatego,ze sama mialam u niej aparacik,kosztu Ci nie powiem bo nie wiem jaki jest teraz;))) Super kobieta,wszystko Ci wyjasni i pomoze jak bedziesz miala problem w razie czego juz po zalozeniu aparaciku ;))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Co do P,Goclwskiej,to zbyt duzo sie nie wypowiem,bo bylam raz na wizycie,wlasnie w sprawie aparaciku i kazano mi wyrwac 4 zeby-zdrowe bo podobno musi byc miejsce na to zeby sie zabki rozmiescily w czasie noszenia aparaciku,a gdy poszlam wlasnie do Pani Minko(jak dobrze pamietam nazwisko ;)) to powiedziala mi ze absolutnie nie ma takiej potrzeby,wiec sami widzicie ;)))Ale to wszystko zalezy od fachowosci danej osoby ;)))Polecam na ks,anny;)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

także proponuje pani Mińko, ja zakładałem ok. roku temu to płaciłem 1,7tyś za łuk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Kamińska jest bardzo niesympatyczna i już fachowiec z niej żaden . Kiedyś może i tak, ale brak doskonalenia w tym zawodzie swoje robi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

oki dziekuje za informacje chetnie z nich skorzystam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

A ja odradzam Minko, żadna z niej dr :o/
Moje koleżanki chodziły ponad 2 lata i nie ma świetnych efektów.
Przez ten czas zęby obrosły kamieniem, bo <sic!> mówi, że nie ma czasu na zdjęcie i czyszczenie :o/ tylko naciągała drut, często nie wymieniając go i zawsze 100zł :o/
Jeśli już wydać pieniądze, to lepiej troszkę dołożyć i jeździć do Białego do Szarmach. Może troszkę drożej, ale leczenie nie trwa ponad dwa lata i jak nie ona, to stażystki czyszczą przestrzenie między zębami, (kto miał aparat wie jak to ważne) a nie tak jak ta pani "dr" :o/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

po mojemu,nie dowiesz sie jak n ie sprawdzisz,sama widzisz,ze jedni chwala drudzy odradzaja,nie znajdziesz osoby calkowicie idealnej z samymi pozytywami;))) Nie wiem ja to sie stalo z kolezankami poprzedniczki,ale ja wiem ,ze jak mi cos nie pasuje to odrazu mowilam P,Minko i bylo tak jak trzeba;))) zadnych zaniedban,zabki byly czysciutkie i ladne,poprostu trzeba mowic o wszystkim ;))pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Mógłyby ktoś napisać nr. tel do dr. Cwaliny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Cwalina przyjmuje we wtorki przy ul. Korczaka 8 w Łomży. Nie mam numeru bo umawiałam sie osobiście ale można sprawdzić w książce telefonicznej bo w tym domu jego rodzice mieszkają. Wiem że najbliższe wolne terminy to dopiero w grudniu. Można też umówić się do gabinetu w Białymstoku 085 732 88 08

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

BARDZO ODRADZAM DOKTOR MINKO. Zawiodlam sie na tej pani bardzo. Traktuje czlowieka bardzo przedmiotowo- umaiwa sie na wizyty i sie na nich nie pojawia jak do niej dzwonilam to wogole byla oburzona bo ona wtedy nie mogla- to po co sie umawiala? Najgorsze jest jednak to ze dzisiaj sie dowiedzialam bardzo smutnej prawdy o pani M- zle zaplanowala mi leczenie i teraz zostana mi przestrzenie miedzy gornymi zebami. Fantastycznie prawda? To po co zakladac aparacik? To jak wyrzycic KASE W BLOTO! Moze krotko opowiem jak to wygladalo: Pani dr. zajzala mi do buzi i napidala skierowanie na wyrwanie kilku zabkow- BEZ OBLICZEN I POMIAROW. Ja ortodonta nie jestem wiec polegalam na fachowcu, ktory okazal sie partaczem. Teraz mam do wyboru- nadbudowac szerokosc zebow - bardzo kosztowna inwestycja , ktora trzeba powtarzac co jakis czas, bo nadbudowane czesci sie scieraja ALBO zdjac stary aparacik - usunac jeszcze jeden zab i zalozyc nowy aparacik (leczenie od poczatku). Jezeli chcecie wydac pieniadze i nie miec efektow leczenia to moze sie udac do gabinetu nidaleko szkoly nr 9. Czlowiek uczy sie na bledach: PROSZE ZAPYTAJCIE NAJPIERW ODROTODONTY O POMIARY I PLAN LECZENIA PRZED WYRWANIEM ZEBOW. JEZELI TEGO NIE ZROBICIE MACIE SZANSE NA PRZESTRZENIE MIEDZY ZEBAMI JAK JA. Czuje sie zawiedziona i skrzywdzona. Ciekawe jak P. M czula by sie na moim miejscu?

Edka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

piszesz głupoty straszne !! puknij się w głowe

ktośiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

dr Cwalina polecam koszt aparatu najtańszego na jeden luk to 1400zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Chyba wiem co pisze bo wystarczy ze spojrze sie w lustro i mam dowod na to ze mam racje- przestrzenie miedzy zebami sa jakbym nie patrzyla. Przykry widok- dlatego nie polecam

Edka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Prawda Minko nie dba o klienta, bo słowa pacjent nawet w jej słowniku nie ma :/
Mojej siostrze też robiła aparat, nosiła 2 lata, 2 lata retainer (nie była zadowolona z efektu) a po zdjęciu zęby się "rozeszły" jeszcze bardziej.
Dyskusji z tą "panią doktor" nie ma żadnej. No niestety... można jeszcze raz założyć... tak odpowiada pani Minko.
Jasne i znowu dwa lata płacić za wizyty, a później kolejne dwa retainer nosić?
Jaka jest jej odpowiedzialność? A nawet jakiś honor, czy jakakolwiek uczciwość? Zamiast zaproponować jakieś rozwiązanie kompromisowe nawet, nie mówię, żeby poczuła się do winy, ale z jej strony totalne nic!
Przypuszczam, że nie tylko Wy jesteście przez nią w ten sposób potraktowane i więcej jest takich osób.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Mysle ze w takim fachu gdzie chodzi o estatyke szczegolnie powinno sie dbac o klienta. Ludzie wydaja ciezko zarobione pieniazki a Minko jak widac ma ich za duzo i nie docenia klienta. Wiem ze w Polsce udowodnienie bledu lekarskiego rowna sie z cudem ale tej pani by sie to nalezalo jak widze, bo nie tylko ja mam zle z nia doswiadczenie. Moze powinnismy sie skrzyknac i zebrac ludzi, ktorych zawiadla Minko??? Ciekawe ile by sie tych osob nazbieralo? Co wy na to?
Ja poszlam do Minkowej bo miala dobra opinie na necie - niestaty dla mnie. Wiec nie dajcie sie zwiesc. Uczcie sie na moim bledzie- wystarczy.

Edka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Dobrego ortodonty w Łomży nie ma. W naszym mieście słynna pani doktor z gabinetu na Niemcewicza kazała usunąć mi 2 zęby. Od swojego dentysty dostałam namiar na Białystok - dr Szarmach. Serdecznie polecam,pełen profesjonalizm, obliczyła wszystko komputerowo i okazało się,że o wyrywaniu zębów nie ma mowy. Jeżeli chcesz mieć ładne zęby to się poświęć i jedź do śledziewa;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

polecam dr.Cwalina.tak jak poprzednie osoby pisały przyjmuje na ul.korczaka 8.nr tel znajdziesz w książce. bardzo dobry fachowiec.ja mialam aparacik jakies 6 lat temu i za zalozenie (mialam gora i dół) zapłaciłam 3000zł. naprawde godny zaufania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

a

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

haha ja minko pamietam jeszcze z lat dziecinstwa to byl dla mnie horror kiedy trzymalo mnie kilka osob by wyrwac mi zeba a 2 raz kiedy leczylam zab bol byl tak silny ze ucieklam z fotela hehe wiecej tam juz nie wrocilam a dr goclowska polecam moja siostra tam miala aparat juz pare lat temu i naprawde ladnie wyprostowaly sie zeby

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Edka możemy sie skontaktować. Moje gg 7168652. Bardzo proszę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

odnawiam temat



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Właśnie, już dałam temat o dr. Gocławskiej, ale nikt nie odpowiedział. Może Wy orientujecie się w jakich cenach przyjmuje ta pani ??

malaczarna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

tez nosilam apart, a prowadzącym był dr Cwalina. Nosiłam go 2 lata ale z efektu koncowego jestem średnio zadowolona. A więc nie powiem zeby był to super specjalista, poprostu jak sie uda komu:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

a jaki jest na dzień dzisiejszy koszt 1 łuku?ktoś aktualnie jest w temacie?
i z jakimi kosztami trzeba się liczyć na samym początku??
zaczynam od około 1700 zł na sam 1 jeden łuk, co poza tym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Ja polecam pania doktor Kowaleska, przyjmuje na Konstytucji. Dowiadywałem się u różnych ortodontów o aparat dla mnie i każdy chcial usuwać zęby, ta pani nie kazała nic usuwać i bardzo szybko widać efekty. Koszt aparatu 1700 zł za łuk. Polecam także pania Szarmach z Białego, moja nażeczona u niej zakładała aparat i też pozytywną ocenę jej dała.

P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

http://www.gangsters.pl/index.php?polec=123861

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Najlepszy ortodonta jest w Grajewie, dobry i tanio bierze 1200zl za luk i pierwsze wizyty dopoki nie zalozy aparatu za darmo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

odnawiam temat, może ktoś ma jakieś świeże doświadczenia? Byłam na wizycie u Pani Gocławskiej, ale mam mieszane uczucia :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Pani Goclowska-nie polecam, bardzo nieprzyjemna ortodontka.
Polecam Pania Wieslawe Kowalewska, przyjmuje na ul.Konstytucji 3maja. cena od luku zalezy od wady zgryzu, bo np.ja placilam 2200, a kolezanka 1700. Bierzesz zdjecie rentgenowskie szczeki, idziesz i pytasz. Pierwsza wizyta z porada jest darmowa. Dowiesz sie wtedy ile zaplacisz za aparat, ile bedzie trwalo leczenie itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Każda osoba to inna opinia, i jak tu wybrać najlepszego dla siebie na cały okres leczenia :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Polecam Pania Marzenę Głębocką :)
Bardzo profesjonalna przede wszystkim sympatyczna kobieta :) Po ponad roku od zdjęcia aparatu nadal pamiętała mnie z imienia i nazwiska:) Niesamowita Pani :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

tylko dr.cwalina,jestem bardzo zadowolona,przyjmuje teraz na sybirakow wtorki i piatki tel.do jego taty 86-2160-187

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

ale czy u Cwaliny to wizyty nie odbywają się w Białymstoku jak coś trzeba zrobić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

przepraszam nie dopisałam "u Dr Cwaliny"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Witam, można prosić o namiary do tego ortodonty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

witam. podbijam temat. a czy ktoś wie ile bierze obecnie dr Cwalina za wizyty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Dalej stoję przed wyborem ortodonty. Choć p. Gocłowska odpada. Ma ktoś jakieś nowe doświadczenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

koszt aparaciku u Dr Cwaliny,

- pierwsza wizyta w Łomzy- 50zł
-wykonanie przeswietlen szczeki przy ul. Wyszynskiego 120zł
-kolejna wizyta w Bstoku z przeswietleniami 350 zł ( robione sa fotografie i wyciski szczeki)
- cena za 1 luk 1600zł z zalozeniem (aparat z gumkami, wizyta co 4 tyg.)
- lub aparat bezligaturowy cena 2100 zl luk (wizyta co 8 tyg)
- koszt wizyty- wymieniajacej gumki lub drucik bylo do nie dawna 150zl, teraz 150-200zł
- do nie dawna tez koszt napraw, ponownego przyklejenia elementu uszkodzonego... gratis... obecnie jest to platne...
Ceny aparacikow podaje z czerwca 2013 byc moze tez podrozaly...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

poprawka...
- koszt wizyty- wymieniajacej gumki lub drucik bylo do nie dawna 150zl, teraz 150-250zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Informacja dziękuję za informację ;) Swoją drogą ceny wizyt są przerażające :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Jesli chodzi o ortodonte w Lomzy to dr Glebocka.
Pierwsza wizyta - 50 zl (przyjdz juz z przeswietleniem - koszt tez okolo 50 zl)
Cena za luk to chyba okolo 1400 zl i wizyta co 4 tyg i koszt to 50 zl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Tak ceny u Dr Cwaliny nie były niskie ale jeszcze mocno poszły w góre! Jeszcze dopiszę,ze zakladanie aparaciku odbywa sie w Bstoku zazwyczaj! Trwa 30min, a pozniej 7 dni bolu, ran i cierpienia:P Niektorzy chudną kilka kg! ! Polecam Ci kupic wosk ortodontyczny zanim zalozysz aparacik, dostepny w necie, w Łomzy ciezko znależc... Jak narazie uwazam,ze to dobry specjalista! Ceni się jednak...to fakt! Oby efekt był proporcjonalny do wydanych pieniedzy. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

dr Marzena Głębocka, bardzo sympatyczna. Na jednej z pierwszych wizyt udziela niezbędnych informacji. Ceny w zależności od wady jak wszędzie ale liczy się podejście:) przyjmuje na ul Pana Tadeusza 6, polecam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

A co sądzicie o doktor majewskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Gocłowska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Witam. Jestem umówiona do dr Kowalewskiej i Głębockiej. Z wizyty u dr Cwaliny zrezygnowałam - ceny wizyt mnie przerażają. Może ktoś napisze coś więcej, na temat swoich wizyt, doświadczeń, wrażeń itp. u wyżej wymienionych Pań? Z góry dziękuję, mam nadzieję, że to pomoże mi w wyborze Pani doktor. A czy to możliwe, żeby ceny u dr Głębockiej (chodzi mi o ceny wizyt-50zł) były aż tak konkurencyjne, w stosunku do innych lekarzy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Także polecam dr Głębocką. Bardzo miła, doradzi, a ceny w zależności od wady i rodzaju aparatu. W razie wątpliwości, poprawek zawsze służy pomocą i nie marudzi. Panie pracujące też miłe, jeśli nikt nie odbiera to oddzwaniają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

BOS ja płacę za wizyty kontrolne z dzieckiem 50 zł u p. Głębockiej. A i za aparat ruchomy płaciłam 400zł, a gdzie indziej podawali ceny w przybliżeniu ok.600zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Witam. Chciałabym zaktualizować ceny u dr.Głębockiej. Pierwsze wizyty owszem są po 50zł, ale gdy jest już założony aparacik, ceny zmieniają się na 150zł. Koszt aparatu na 1 łuk to 2000zł. Sama Pani dr jest bardzo sympatyczna i wszystko fachowo tłumaczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

BOS dzięki za informację, pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Jakieś dwa lata temu miałam aparat zakładany u pana Cwaliny. Zęby ładne, równe- jako jedyny w całej Łomży nie chciał mi usuwać zębów. Jednak ceni się bardzo, aż mi się w głowie kręciło kiedy za 6 minutową wizytę (wymiana gumek w aparacie) płaciłam 150 zł. Zdjęcie aparatu było też raczej na moje żądanie. Jeśli widzisz, że masz proste zęby, po zmianie gumek nie czujesz ciągnięcia ani "ruchów" zębów, a co kilka tygodni wykładasz 150 złotych to się denerwujesz. Jednak trzeba mu przyznać- zęby mam teraz ładne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Chciałam sie zapisać do pana Cwaliny lecz po wielokrotnych próbach nikt nie odbiera :( Czy ktoś wiej jak tam sie umówić ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Prawda jest taka, że jeśli tego typu ortodonta, który oferuje usługi na wysokim poziomie i to w dodatku niezwykle profesjonalne musi sporo kosztować. Jeśli skorzystamy z usług o niskiej jakości, to zęby mogą po latach wrócić na swoje miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Witam. A zakladal ktos moze aparat u dr Ruslana Rusieckiego? Moze ktos wyrazic swoja opinie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Na temat dr Ruslana Rusieckiego słyszałam kilka całkiem dobrych opinii. Mi zależało jednak na bardzo niskiej cenie więc aparat miałam robiony w gabinecie http://ortodoncyjnie.pl, jestem bardzo zadowolona z efektów pomimo że do końca kuracji zostało mi jeszcze dobrych kilka miesięcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Na temat dr Ruslana Rusieckiego słyszałam kilka całkiem dobrych opinii. Mi zależało jednak na bardzo niskiej cenie więc aparat miałam robiony w gabinecie http://ortodoncyjnie.pl, jestem bardzo zadowolona z efektów pomimo że do końca kuracji zostało mi jeszcze dobrych kilka miesięcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dobry ortodonta w Łomży

Witam ja dojeżdżam i jestem bardzo zadowolony Ortodonta Mokotów

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org