czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą.

Natomiast zaprzaństwo zostaje w domach i ujada



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

... łomżanie - czyli \"łomżyńskie słoiki\" :)))

bo prawdziwy , z dziada pradziada mieszkaniec tego miasta nie powie o sobie
że jest \" ŁOMŻANEM \" tylko \" ŁOMŻYNIAKIEM \" .

... podobnie jak Warszawiak jest WARSZAWIAKIEM , nie WARSZAWIANINEM !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Godz. 20.00 Plac Niepodległości (Zambrowski Rynek)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Te łomżyniak jak masz jaja to idź zrób antypikietę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Zac od idiotów twojego i jego pokroju trzymam się na dystans.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

ale jaja

wieśniak z kownat uczy polszczyzny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

zazza99

parobku z gminy Piątnica

Osobiście mam głęboko w dopie te twoje Kownaty, jak i twoich przodków roztrząsaczy gnoju - parobków z podłomżyńskich wsi .
Z Kownatami, to jam mam tyle wspólnego , co ty z prawdą .
Do tego ANI RAZU W ŻYCIU NIE BYŁEM W TEJ MIEJSCOWOŚCI .

ciulu, ja jestem Warszawiak ,
a teraz od kilkunastu lat i lokalny patriota , łomżyniak z wyboru,
tu prowadzę działalność, tu płacę podatki
i tu mam prawo martwić się o miasto w którym żyję i gdzie daję ludziom pracę a wpływy do budżetu z podatków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Panowie spokojnie,
Czesław Dykta vel. zero - 22
Łomżanin (m) i Łomżanka (ż) to są jak najbardziej poprawne zwroty.
Tuman z PGR-u Dykta vel Zero 22 tego nie pojmie. Nie mniej gwarantuje, ze zwroty są poprawne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

kolokacje:
(1.1) wybitny / znany łomżanin • szanowni / drodzy łomżanie!
(1.2) rodowity łomżanin • łomżanin z krwi i kości / z urodzenia / z dziada pradziada

synonimy:
(1.1–2) pot. łomżyniak

To do \"gł....a wiejskiego\" Czesława Dykty vel zero - 22.
I tak tego nie ogarnie, ponieważ prostszych, spraw i zagadnień nie rozumie, ale cóż, obecnie i w przyszłości tego nie zmienimy! Przykra sprawa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

To równie ma się do mieszkańca Rzymu lub prowincji Rzymskiej, czyli jak mówimy o Panu to mówimy o Rzymianie, lub o Rzymiance, a nie o Rzymiankowowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Ten tuman Czesław Dykta (022) przeraża mnie swoja głupotą, a wręcz tępotą. Twierdzi, że zna trzy języki ! Pewnie pierwszy język, który zna to Rabieja, drugi Biedronia, a trzeci to chyba tylko Niesiołowskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

... podobnie jak Warszawiak jest WARSZAWIAKIEM , nie WARSZAWIANINEM !I ...do tępaka zero 22.

Warszawianin lub Warszawiak są poprawnymi formami. Z tym, że Warszawiak to pospolite określenie, a Warszawianin mniej używane, ale bardzie oficjalne. Niemniej Czesławie Dykta, w PGR Warszawa, zapewne nie zaplataliście sobie tym głowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

W pizde bym wam dał wszystkim jakbyście mieli jaja i honor jak prawdziwy ,,ktoś,, z miasta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Jak jesteś Leszek dalej aktywny jak byłeś to masz rację. Strach się bać !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

jehowy

WYPRZESZ SIĘ PUBLICZNIE SWOJEJ WIARY ?


Cwe.lu NIKT NIE MÓWI , ŻE KTÓRAŚ Z TYCH DWÓCH FORM JEST NIEPOPRAWNA , BŁĘDNA
OBIE SĄ GRAMATYCZNIE DOPUSZCZALNE

... ALE NAUKA NAUKĄ, Sjp SWOJE , GRAMATYKA GRAMATYKĄ

A ŻYCIE ŻYCIEM I SWOJE PRAWA I NAWYKI MA




np. w okolicach Starego Rynku czy \"Trójkąta bermudzkiego \" zapytaj tam ludzi
jak by o sobie powiedzieli ?
Są ŁOMŻANAMI czy ŁOMŻYNIAKAMI ?

ps:
niby wykształcony intelektualisto ,
a jak mówiła o sobie p. Hanka Bielicka - jestem łomżanką czy jestem łomżynianką ?


Niedouczony, a palcem robiony lewitanie,
zobacz jest taka organizacja , jak np. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
i na ich stronie internetowej
http://www.lomzyniacy.org/54-aktualnosci/302-9-lat-lomza-bez-hanki-bielickiej

masz ŁOMŻYNIACY - nie ŁOMŻANIE !

a tu ;
cyt. ...\" Hanka Bielicka. Łomżynianka z umiłowania.\"
Wielokrotnie podkreślała swoje związki z miastem dzieciństwa. Otwarcie nazywała siebie łomżynianką (nigdy łomżanką!!!):

https://www.youtube.com/watch?v=v8MIuUZqVPg

Piosenka o ŁOMŻYNIAKACH nie o ŁOMŻANACH !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

\" Hanka Bielicka. Łomżynianka z umiłowania.\"
Czesławie Dykta, Hanka Bielicka była rodowitą Łomżanką, co jest prawidłową formą. Czuła się też Łomżynianką, co też jest formą prawidłową, ale potoczną. Ogarniasz różnice ? Czy nie dociera do postpeegerowca!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

nie ŁOMŻAŃSKIEJ -

NIE PISZE O NIEJ JAKO O ŁOMŻANCE
A WŁAŚNIE O ŁOMŻYNIANCE !

- choć obie formy są poprawne gramatycznie .


jehowy ciulu

ty do miasta sprowadziłeś się pewnie ze wsi zabitej dechami ,
a i to gdzieś z pod Kolna lub chaty kurpiowskiej w ciemnym lesie :)
raptem ze dwadzieścia lat wstecz ,
więc jako \"łomżyński\" słoik a pretendujący do miana intelektualisty,
będziesz mówił o sobie żeś jest ŁOMŻANINEM ,

zapytaj jednak rodowitych mieszkańców tego grodu ,
jak sami by o sobie powiedzieli .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Całe szczęście, że jestem na urlopie ... mam nadzieję, że posprzątają ulice jak wrócę ... jeb.ać PIS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Tłumy Łomżan na spotkaniu z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

https://wpolityce.pl/polityka/508261-prezydent-w-lomzy-przed-nami-jest-dziejowa-szansa



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

zazza99
stara ciooto i CWELU

Dużo \\\"mieszkańców\\\" przywieźliście ze sobą do miasta na ten spęd PiSowskiej hołoty :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

Czy to przypadek, że wiec ten odbył się na trybunie wybudowanej w PRL ??Jeszcze pamiętam spędy na tym placu na 1 maja i na 22 lipca ;)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

toż PiS = PZPR komuna bis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prawdziwi Łomżanie wybierają się dzisiaj na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą

lewitan1860 - PANI HANKA BIELICKA byla tak samo rodowita LOMZYNIANKA jak TY lomzaninem TROLU ,,, poczytaj sobie WIESNIAKU !!!!!
JEBAC PiS !!!

mario

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org