środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czemu nikt nie pomyśli o podwyżkach dla salowych w naszym szpitalu

Podwyżki dla lekarzy,pielęgniarek-to dobrze, ale dlaczego nikt nie wspomni o salowych w naszym szpitalu.Przecież te kobiety tak samo narażone są na kontakt z koronawirusem jak lekarze i pielęgniarki. Wykonują najgorszą pracę /sprzątają,dezynfekują oraz pomagają pielęgniarką przy pacjętach/.Większość tych Pań jest w wieku przedemerytalnym i przez to boją się same zastrajkować i upominać się o siebie.Przez to są wykorzystywane przez pracodawcę. Podam przykład:Moja sąsiadka pokazała mi umowę o pracę na której jest podstawa 2100 +dodatek 500 zł. + 20% dodatku stażowego. Niby wszystko dobrze z tym tylko,że dodatek stażowy jest liczony od podstawy,czyli 2100.Już na tym kruczku są w plecy ok 300zł.A przecież jest ustawowo zapewnione, ze najniższa krajowa to 2600zł.Gdzie jest inspekcja pracy , że pozwala na takie praktyki.
Ponadto coraz więcej kobiet wykrusza się z tej pracy,może niech to da do myślenia dyrekcji szpitala,że jak zabraknie salowych to i szpital przestanie istnieć bo zarośnie brudem, a reszta personelu będzie zarażona koronawirusem.
Poruszyłem ten wątek dlatego,że jak słuchałem opowieści o pracy salowych, to żal mi się ich zrobiło.
Tak na koniec, jeżeli będziesz leżał w szpitalu to tylko salowa poda ci basen czy kaczkę oraz zmienie pościel.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu nikt nie pomyśli o podwyżkach dla salowych w naszym szpitalu

W pełni popieram ta sprawę i nisko się kłaniam całemu tak zwanemu niższemu personelowi szpitala bo wiem że on jest tak samo istotny, ważny i niezbędny do ratowania naszego życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu nikt nie pomyśli o podwyżkach dla salowych w naszym szpitalu

Zaraza jest straszna! Wielki szacunek dla Pań salowych! Ale proszę nie przesadzaj! Na nocy jest jedna salowa albo dwie na cały szpital. To kto ma podać basen? A jak go nie dostanie to pacjent naszczy w pampersa, którego zmieni Pani pielegniarka... Dużo zdrowia wszystkim życzę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu nikt nie pomyśli o podwyżkach dla salowych w naszym szpitalu

Może i dobre podwyżki dla stalowych, ale wielkie ale nie da wszystkich stalowe ciężko charuja pomagają przy pacjentach hmm to dużo powiedziane jak się wykonuje swoją pracę byle jak i jakby się pracowało za karę to nie wiem czy podwyżka byłaby dobra dla takich stalowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org