piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przyrost w podlaskim

Na godzinę 10.00 11.04.2020 r, mamy już w województwie podlaskim 192 przypadków zarażeń. Dziwnym wydaje się to, że region bardzo późno wszedł w epidemię i już były pewne doświadczenia z innych regionów, które doświadczyły już dużych przyrostów, kiedy w woj. podlaskim było zero przypadków. Wydaje się, że region powinien już te doświadczenia wykorzystywać. Ponadto w innych województwach doszło do zmasowanych zarażeń w DPS-ach i innych ośrodkach opiekuńczych, czy to zdrowotnych (szpitale). Wówczas na skutek tego następował duży przyrost zakażeń, a zaznaczam, że w podlaskim nie wykryto w zakażeń w analogicznych obiektach, a przyrost jest bardzo duży. Dlatego trzeba zastanowić się jaka jest przyczyna takiego szybkiego wzrostu zarażeń w regionie. Powroty rodaków odpadają. Ponieważ do każdego regionu wracały przysłowiowe \"tłumy\". Szpital jednoimienny też nie powoduje większych przyrostów, w innych miejscach tego regionu nie ma szpitali tego typu, a wzrost jest duży. Czyżby ostatni mają być pierwszymi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

podobno zarazę roznoszą zielonoświątkowcy i antyszczepionkowcy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Ciekawi mnie jedno. Jak do statystyk mają się chorzy przywożeni z Mazowieckiego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

do biess(bezpieczny)
Była już na ten temat dyskusja w mediach. Pacjent jest w ewidencji \"macierzystej\" stacji sanitarno - epidemiologicznej. Więc na statystyki województwa podlaskiego nie wpływa. Niewykluczone, że w przyszłości może te zasady zmienią się. Niemniej obecnie jest tak, jak to opisałem. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

lewitan1860 dzięki za odpowiedź musiało mi to umknąć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Co do antyszczepionkowców, to zostały zrobione badania wśród byłych żołnierzy USA i ci którzy są zaszczepieni od grypy zarażają sie częściej Covidem o 36% od nie zaszczepionych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Manierka

Dzięki za informację, ale obawiam się, że to tak nie działa. Jeszcze nie dawno, krążyła taka informacja w przestrzeni medialnej z tym, że twierdzono na odwrót, że zaszczepienie przeciwko grypie są mnie narażeni. Wirus grypy jest innym wirusem, a my mamy teraz problem z koronawirusem od zwierzęcym i inaczej zbudowanym i inaczej działającym na nasze organizmy. Aczkolwiek specjalistą od wirusów nie jestem i powtarzam też informacje z przestrzeni publicznej, więc mogę się również mylić. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Na 17.00 w dniu 12.04.2020 r. mamy 222 zakażeń w województwie. Czy nie jest to zbyt dużo jak na nasz region? Wczoraj mieliśmy 195 przypadków! Natomiast dzisiaj jest o 27 przypadków więcej. Fakt, że przyrost nie dotyczy bezpośrednio Łomży. Niemniej już można zauważyć, że epidemia rządzi się swoimi prawami i poza paroma już przypadkami gwałtownych wzrostów w niektórych regionach Polski, które to spowodowane były masowymi zarażeniami w DPS i innych ośrodkach medycznych.
Też można zauważyć, że w województwie główny ośrodek zakażeń przeniósł się do regionu Bielska Podlaskiego, i już niestety innych, a czy do nas wróci ten przyrost, chyba jednak tego też nie możemy wykluczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Według danych Głównego Inspektora Sanitarnego najwyższy poziom notowany jest na Mazowszu, gdzie wynosi 30,7; w województwie dolnośląskim - 24,0 oraz w łódzkim - 21,5. Wysoki wskaźnik jest również w województwach: podlaskim (18,8) oraz śląskim (18,7). Znowu nas nie pocieszono tymi informacjami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przyrost w podlaskim

Główny Inspektor Sanitarny, dużo nie pomylił się w stosunku do naszego regionu. 20 nowych przypadków w podlaskim, a nie odnotowano jak do tej pory jak w innych województwach masowych zarażeń w domach pomocy społecznej czy domach opiekuńczych czy również szpitalach. W regionie 238 przepadków, a w samej Łomży kolejne 4 osoby. Zobaczymy co dalej, aby nie pękła \"bariera\" w szpitalu jednoimiennym w Łomży i nie rozpanoszyło się to \"coś\" po okolicy. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org