piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zwrot VAT po jakim czasie?

po jakim czasie dostaliscie zwrot vat po zlozeniuy deklaracji ELEKTRONICZNIE?
i jesli ktos skladal o roznice VAT to tez po jakim czasie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Najpierw będziesz miała kontrol i będziesz musiała dopłacić jeszcze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

ustawowo termin zwrotu wynosi 6 miesięcy od dnia wprowadzenie deklaracji do systemu urzędu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

60 dni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Najpierw kontrola, później kara po kontroli wyrówna się ze zwrotem vat-u

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Urząd ma 3 miesiące na zwrot nadpłaconego podatku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

jaka kara o czym wy mowicie, dzieki pozostalym za odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Potwierdzam . Najpierw kontrola z izby skarbowej apotem jeśli nic nie znajdą (zazwyczaj znajdują ) to 60 dni i masz pieniądze .



pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

nie sluchaj, zwracaja bez zadnej kontroli. Albo bedzie, albo nie, roznie moze byc, ale ejzeli jeszcze nie bylo, to raczej w tym roku nie bedzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Nie wiem po jakim czasie ale chyba im szybciej się wypelni pit tym prędzej dostaniemy zwrot. Szukam waśnie program pit który wypełni mi formularz. Zalezy mi na tym aby była to darmowa aplikacja. polecicie coś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

ja zlozylem w urzedzie pod konic lutego. Czekam niecierpliwie.
znajoma oddala papiery w polowie litego i juz ma kase. wiec raczej spawnie to idzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Ja złożyłem deklaracje 19 lutego a 27 lutego otrzymałem już zwrot pieniędzy;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

pitprogram ja wysylalam z e-pity, znalazlam chyba na stronie o tej samej nazwie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

a jak po staremu się złożyło to ile trzeba czekać??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

tu chodzi o vat czy pit?
bo widzę, że większość nie odróżnia, a dyskusja trwa nie wiadomo o czym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

a wracajac do tych kontroli o ktorych piszecie to co niby maja kontrolowac? czy pracuje? czy faktycznie budowalam dom? hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Dokładnie to równiez mogą kontrolować, ale zazwyczaj wzywają by poprawić coś na wniosku VZM, bo któryś z materiałów budowlanych mogą odrzucić. Wzywają prawie każdego, na 20 osob którym składałam wniosek w grudniu już 18-ście było w urzedzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Klara zajmujesz się zwrotem Vat za materiały budowlane? Jeśli tak to daj jakieś namiary na siebie.
Wiem, że w tym roku jest ostatni rok, by zacząć budowę i zakwalifikować się do zwrotu Vat przez 5 lat.
W tym roku raczej jeszcze nie wystartuję z budową, ale jeżeli zakupię jakiś materiałów za np. 1000 PLN i złoże pierwszy wniosek do US to rozumiem, że przez kolejne 5 lat będę mógł se te materiały odliczać?

Ps. Pozwolenie i projekt już mam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

to odezwij sie do mnie na @ klaraw2584@wp.pl
tak to prawda, że to niestety już ostatni rok kiedy można złożyć pierwszy wniosek, ale jeżeli pozwolenie jest to nie ma problemu z odliczeniami :) i limit 5-letni przysługuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Ale gamonie z was. Kilku słów nie potraficie wpisać do formularza i skserować faktur? Są objaśnienia a nawet program komputerowy, czytać też chyba umiecie ...

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

To ty se uświadom, że jeśli potrafię ugotować obiad to nie znaczy, że nie powinienem chodzić do restauracji.
Jeśli potrafię malować ściany to czy znaczy to, że nie powinienem korzystać z usług majstra? itp. Przykładów są setki.
Na tym polega gospodarka, że każdy się w czymś specjalizuje i w ten sposób zarabia.
Chcesz być samowystarczalny? To nie XIX wiek.
Mam tyle zajęć, że nie mam ochoty poświęcić nawet 5 minut na zapoznawanie się z objaśnieniami i listą materiałów od których można odliczyć VAT.
Także kontroluj bajerę zanim zaczniesz komuś ubliżać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

no cóż jeżeli to takie proste to nie wiem czemu większość biur rachunkowych się tym nie zajmuje, bo po prostu nie che im się bawić z wnioskami. Jest to czasochłonne po cholerze, ponad 100 faktur i każdą pozycję trzeba sprawdzić a jak nie ma PKWiU to musisz dopisać niestety, siedzę w tym dłuższy czas i wcale się nie dziwie, że ludzie szukają kogoś kto im w tym pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot VAT po jakim czasie?

Poniekąd same kwestie podatkowe są bardzo ważne i ja również muszę dodać, że niezwykle istotną kwestią jest to aby właśnie wiedzieć kiedy należy uzyskać niemiecki numer podatkowy dla polskiej firmy. Myślę, że bardzo ciekawie o tym napisano w https://taxology.co/pl/kiedy-trzeba-uzyskac-niemiecki-numer-podatkowy-dla-polskiej-firmy/ i na pewno takie porady mogą okazać się cenne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org