piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Jestem mieszkańcem bloku przy Prusa. Wieczorem idąc spacerem widzę jak pod mój śmietnik podjeżdża duży samochód dostawczy ,z którego kierowca wynosi kartony papierowe i wyrzuca do naszego śmietnika. Na moje pytanie ,dlaczego to robi ? / bo nie jest mieszkańcem naszego dzielnicy / odpowiada ,że to nie moja sprawa . Oczywiście ,że moja ,bo ja płacę do spółdzielni za odpady .Pojemniki z papierem są ciągle pełne. Po jakim czasie przychodzi podwyżka za śmieci ,bo firma liczy sobie kursy jakie zrobiła w ciągu roku. A przecież można zrobić to w prosty sposób. Powołać Firmę ,która by odbierała odpady papierowe ze sklepów w określonych dniach. Obie strony są zadowolony ,a mieszkaniec bloku ma gdzie wyrzucić śmieci.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Problem śmieci na terenie ŁSM będzie istnał zawsze,ponieważ śmietniki są ogólnodostępne. Wstarczy wyjść wieczorem i poobserwować jak jeden za drugim podjeżdżają samochody/ z domków iednorodzinnych,z wiosek,i firm budowlanych/ i wywalają śmieci workami bez żadnej segregacji, a za wszystko zapłacą mieszkańcy bloków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Kto z domku jednorodzinnego bedzie ci wozil smieci na osiedle, kiedy zabieraja wszystko i kazdy musi miec odbior i placic.. Problem podrzucania smieci istnieje juz od wielu lat i widac, ze spoldzielnie nie spiesza sie zeby cos z tym zrobic. Problemu dla nich nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Dokumentacja fotograficzna nie będzie tu żadnym donosicielstwem, lecz racjonalną ochroną własnych interesów i dojechaniem pewnego siebie bydlaka, zwanego Polakiem pierwszego sortu ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Śmieci należą w tej chwili do miasta i to miasto odpowiada za nie a nie spółdzielnia. Spółdzielnia jest tylko pośrednikiem gdzie zbiera oświadczenia i przekazuje dla miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Odpady, a nie śmieci owszem należą do miasta (gminy), ale to spółdzielnia według najnowszych kryteriów prawnych będzie obciążać opłatą mieszkańców danej zbiorowości w zależności od deklaracji segregowane/niesegregowane. Pomiędzy samymi korzystającymi z danej altanki śmietnikowej może dochodzić do nieporozumień przy braku zachowania dyscypliny przy segregacji w myśl odpowiedzialności zbiorowej … po co nam jeszcze przypadkowe menty podrzucające swoje odpady, za które sami powinni zapłacić ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Niektórzy inteligenci z bloków własne odpady gabarytowe (meble, stare drzwi, materace, itp. badziew) wstawiają na korytarze piwnic lub wprost przy śmietnikach - nie zważając na to kiedy takie odpady się wywozi (dwa razy do roku).

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

na akademickiej mozna za darmo wyzucic co sie chce wiec po co ktos mial by wywalac wam busa smieci pod smietnikiem?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odpady śmieciowe przy blokach mieszkalnych

Lepiej jak wyrzucają do śmietników, niż np. do lasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org