piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Malowanie bez gruntowania

Dzień dobry,
czeka mnie remont i chce oszczędzić.
Czu można malować ściany bez gruntowania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

Można, ale nigdy nie wiadomo co Ci z tego wyjdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

Prawdopodobnie grunt to najtańsza rzecz wykorzystywana podczas remontu.
Lepiej zaoszczędzić na farbie (wybierając tańszego producenta). Ewentualnie na wałkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

Zależy w jakim stanie są ściany. Ja nigdy nie gruntuję i jest dobrze.

Życie to nie bajka,życie to je walka! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

zależy na jaką ścianę malujesz np farba na farbe. na tynk. ściany świeżo tynkowane trzeba zagruntować bo oszczędzisz w ten sposób że za miesiąc na nowo bedziesz malował, karton gipsy dobrze gruntować farbą gruntującą. a ściany nawet zwykłym gruntem koszt okolo 20 zł za 3-5l zależy od producenta. na niegruntowaną ściane wałkiem można zwinąć starą farbę także lepiej zagruntować pzdr

... Lekarz kazał przytakiwać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

zalezy w jakim stanie są sciany tzn. ile juz bylo malowanie wczesniej razy czy jest pleśń na farbie nie ma co oszczędzać.

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

raczej gruntuj, jak zacznie w pewnym momencie odpadać stara farba to nie będzie Ci szkoda farby

benn twins

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

teraz jest śnieżka z gruntem razem,lub można tak jak robi moja teściowa wlać grunt do farby i tym malować ściany.działa.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

gruntowałem ściany i też miejscami odpadała stara warstwa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

Nie można. przeczytaj sobie ten artykuł http://www.malfarb.pl/porady/porady-cz-1/gruntowac-sciany-przed-malowaniem-czy-nanosic-farbe-bezposrednio
Tam masz wszystko fajnie opisane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

To zależy od powierzchni, którą będziecie malować. Niezbędne jest także wybranie odpowiedniej farby. Ze swojej strony mogę polecić farby marki Sempre http://semprefarby.pl/pl,19,9,produkty-do-wnetrz-farby-wewnetrzne.html . Sam niedawno malowałem produktami tej firmy bez uprzedniego gruntowania i wszystko wygląda tak jak należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

HenryG nie kłam. Przecież jesteś trollem, który co chwila wkleja tu linki. Odradzam kupowanie od takich firm, które zamiast zainwestować w reklamę posuwają się do płacenia takim osobom za zachwalanie swoich produktów. Wiarygodność takich firm jak dla mnie jest mocno wątpliwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Malowanie bez gruntowania

Szczerze to beckers, mam w starym domu , jak sie pobrudzi psikam silnymi chemikaliami i farba mi nie schodzi, natomiast w nowym domu mam tikkurille, i zebym mega zadowolona z niej byla to chyba nie. Ostatnio probowalam zetrzec slad porysowany przez krzeslo i jak zmywalam to farba zostawala mi na scierce, psilalam sciane tym samym preparatem co czyszcze sciany malowane beckersem, beckersa preparat nie rusza a tikkurille tak
https://sklep.klingspor.pl/content/83-jak-skutecznie-usunac-farbe-ze-scian
Na stronie jest również wiele porad na temat tego jak usunąć farbę ze ściany. Może Ci to pomożę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org