piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowe budownictwo w Łomży

Co sadzicie o cenie nowych mieszkan za m2 i gdzie najlepiej kupić , chodzi mi tez by było przestrzenne i ciekawszy blok nie typu jak te zwykłe proste szesciany co stawiają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

Był ostatnio artykuł, że na Reymonta średnia cena 4800 zł. Na Szmaragdowej też już chyba ponad \"czwórkę\". Przy tych wysokich cenach i kiepskiej jakości wykonania mieszkań ja buduję dom, ale jak miałbym kupować mieszkanie to chyba od Zacharzewskiego przy Parku JP II.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

Przy ul. Zawadzkiej na ten moment chyba najlepsze lokalizacje - bloki budowane przez Zacharzewskiego (2 bloki) i Grodzkiego (5 bloków) - standard i wygląd jak na Łomżę jest ok. Plusy to bliskość centrum, park, galeria, basen, szkoły itd. Na Sybiraków i Szmaragdowej jest typowa sypialnia miasta, chociaż też blisko sklepów, basen, szkoła itd, ale jeżeli chodzi o widoki, oraz architekturę to nic nadzwyczajnego. Nowo budowany blok przy ul. Reymonta zlokalizowany jest w bardzo ciasnym otoczeniu starego osiedla, ale ma też swoje plusy - bliskość parku, szkoły, basenu, itd. Wizualnie raczej przeciętnie, widoki na otoczenie lepsze na wyższych piętrach.
Jeżeli chodzi o kwestie komunikacyjne to chyba najlepiej zlokalizowane bloki przy ul. Zawadzkiej, wszędzie blisko. Przed 8 rano z Sybiraków jest problem z wyjazdem, a można by było zrobić pas do skrętu w prawo z Sybiraków w Zawadzką i z Kazańskiej w Piłsudskiego. Z ul. Reymonta też może być problem z wyjazdem rano.

---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

DFX, wszystko ok, tylko Grodzki krzyczy sobie tyle, za ile można postawić dom wolnostojący jednorodzinny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

P.S. - Odnośnie tej \"sypialni\" na Szmagardowej to w pełni się zgadzam, tylko sęk w tym, że wielu ludziom mieszkanie w tzw. sypialni miasta bardzo odpowiada.
Kiepskie rozwiązania komunikacyjne to niestety wina samych deweloperów, którzy oszczędzają na pewnych rzeczach, których kupujący na pewnym etapie nie zauważa.
Na nowym odcinku ul. Zawadzkiej od strony ul. Szmaragdowej jest przystanek autobusowy. Kwestia czasu kiedy puszczą tam autobus, aby można było dojechać do centrum. Poza tym nawet w tej chwili jest połączenie autobusowe przy skrzyżowaniu Zawadzka/Przykoszarowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

@Fazzi nie ma szans wybudować domu w cenie mieszkania u Grodzkiego, no chyba, że posiadasz już uzbrojoną działkę. Nie mąć ludziom w głowach. Przy obecnych cenach nawet nie ma sensu startować do budowy domu jak się przynajmniej 700tys zł nie ma ... bo nie starczy ... a i te 700tys nie pozwoli poszaleć nadto - też wszystko po kosztach. W cenie mieszkania u Grodzkiego możesz kupić używany dom do remontu lub wykończenia ... no chyba, że dom od dewelopera ale to też z deszczu pod rynnę jakiś kurnik na zadupiu.

Co do jakości wykonania mieszkań w Łomży to różnie, nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora. Ogólnie jakość wykonania czegokolwiek obecnie spadła na łeb na szyję, a ceny odwrotnie proporcjonalnie wzrosły.

Jaja są niesamowite i nie tylko u deweloperów budujących bloki ale i domy ;) Tynkowanie w środku zimy, instalacje elektryczne puszkowe, domurowywanie ścian pianką montażową, używanie do więźby nieprzesuszonego i nie zaimpregnowanego drewna ... wymieniać można całą litanię.

Cena nowego mieszkania w Łomży w ciągu 3 lat podskoczyła o 1tys zł. Jak ktoś 3 lata temu zamówił mieszkanie i ma w tym roku je odebrać to spokojnie może zarobić 1,5tys/mkw. Złoty interes.

są ludzie i stołki a nie którzy rodzą się jako fotele bujane...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

Dzięki PISowi mamy te podwyżki ,poprzednio jak rządził PIS to ceny mieszkań też poszybowały w górę.

Program Mieszkanie+ to niespełniona obietnica wyborcza.....mamy za to 1000+ w górę.
Na razie 1000+ ,będzie więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

<>, wszystko zależy jaki dom się buduje i jakie bajery do niego kupuje :)
Mnie Grodzki krzyknął pół bańki za 90m \"apartament\" z 2 miejscami postojowymi. Sorry, ale dziękuję :) Wolałbym już ofertę dewelopera \"Eldor-Bud\" z jego hasłem \"dom w cenie mieszkania\". Mały domek, mała działka, ale to jednak nie mieszkanie w bloku. Wiadomo, że na wszystko znajdzie się amator, a każdy kupuje co chce i co komu pasuje.
I żeby nie było! Nie jestem żadną konkurencją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży


A pół bańki za 90 metrów mieszkania w nowym bloku ŁSM na Reymonta ?
Za mieszkanie ,a nie apartament.
Jak będą takie materiały jak w bloku wcześniejszym to ja dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

wg was czym się różni mieszkanie 90m2 od apartamentu ?
to w jakim standardzie sobie to wykończysz zależy od ciebie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

a wskaż kolego mieszkanie w ŁSM w nowym bloku, które ma 90 m2

https://lsmlomza.pl/nowe-mieszkania/reymonta-7a-lista-mieszkan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe budownictwo w Łomży

Ceny mieszkań są niestety bardzo wysokie jak na dość małe miasto. Zgadzam się z poprzednikami. Nowe osiedla to najlepsze rozwiązanie. Ważna jest jednak dobra lokalizacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org