czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zakup mieszkania - Łomża

Czy w Łomży opłaca się kupować mieszkanie? Czy to miasto ma przed sobą perspektywy rozwoju? Przeglądam sobie pod tym linkiem http://www.ehipoteka.com.pl/kredyty-mieszkaniowe oferty kredytów hipotecznych - zastanawiam się nad sensem i ryzykiem tego posunięcia? Praca jest ale nie jest ona pewna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Będzie taniej jak wyjada młodzi umrą starzy, nie trzeba kończyć Łomżyńskich sorbon ;) aby dojść do wniosku ze to miasto ma to co dobre za sobą! zobacz ile jest pustych lokali zaraz będzie tak z mieszkaniami nie wierz w bajki czytaj książki ;-);-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

fakt pustych lokali do wynajęcia pod działalność sporo stoi wolnych i to chyba dobitnie świadczy o kondycji tego miasta. Ja osobiście gdybym miał wybór to nie wiązałbym swej przyszłości z tym miastem bo jest zwyczajnie bez perspektyw. Tu rozwój zastepuje się ewangelizacja mieszkańców miasta.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Miasta takie jak Łomża nie są dla młodych ludzi, raczej dla takich juz emerytów czy chcących na zakonczenie kariery troszke sfolgować by pożyć wolniej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

uciekaj stąd jak najdalej nie nie kupuj

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

polelum,
z ciekawości wymień mi 3 lokale do wynajęcia w normalnych lokalizacjach

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

przejedź się po miescie i popatrz bo nei wiem co znaczy normalna lokalizacja

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Sam osobiście znam ludzi którzy sprzedali swoje mieszkanie w tydzień po opublikowaniu ogłoszenia za dobrą cenę także opinią kilku ludzi, którzy na okrągło narzekają (nic nie robią tylko publikują na tym forum) radziłbym się do końca nie sugerować.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

polelum, ok podaj mi jakiekolwiek 3 wolne lokale w Łomży

Normalna lokalizacja to taka która dogodnie pozwala prowadzić większość biznesów wyłączając z tego jakieś "specjalistyczne usługi" do których lokal musi spełniać jakieś szczególne kryteria jak np warsztat samochodowy.
Normalna lokalizacja ma dogodny dojazd, jest w ruchliwym miejscu i nie jest zawalającą się ruderą.
Dalej mam tłumaczyć ?

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Łomża to fajne miasto jak ma się swoją własną działalność albo pracuje w Urzędzie Miejskim, Policji, Straży Pożarnej czy Sądzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Kupować czy nie kupować, oto jest pytanie...Jak widzę domy i bloki rosnące jak grzyby po deszczu, świadczy -kupować, blok niepostawiony a mieszkania wykupione... to też o czymś świadczy, jednak ludzie coś w tym mieście robić muszą i za coś żyć, żeby utrzymać dom i mieszkanie, dodajmy w kredycie :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

HokusPokus
generalnie masz rację ale jest też i trochę lokali w dobrych lokalizacjach, pozostaje kwestia ceny wynajmu , na co nie wszystkich tu stać , takie realia łomżyńskie, żeby prowadzić tu biznes, trzeba mieć dobry pomysł, kasę, kontakty w branży - najlepiej doświadczenie i coś umieć!

nie liczyć na drapane, że jakoś to będzie,wezmę dofinansowanie i dalej samo pójdzie ,
a lokal w dobrym miejscu musi kosztować , nikt nie inwestuje w dobry/drogi punkt z infrastrukturą , żeby póżniej brać za to grosze ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Pewnie, że kupować. Teraz jeszcze jest program MdM - darmowe pieniądze na zakup mieszkania. :) Zorienyuj się w warunkach: http://mieszkaniedlamlodych.com/program-mieszkanie-dla-mlodych-warunki/ Spełniasz te warunki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

szukacie wolnych lokali?np.na rogu parku przy Woj.Pol.stoi nowy budynek,jak na razie bez przeznaczenia,po drugiej stronie ul.lokal do wynajęcia w nowo wyremontowanej kamienicy,tego jest więcej.ja osobiście i tak się stąd nie ruszę(może to dobry powód by tu zamieszkać? :-))



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Szukacie lokali wystarczy po Dlugiej sie przejsc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

z Długiej to się wszyscy wynoszą bo i tak już mało osób tam zagląda, wszyscy jada na zakupy do galerii a nie na Długą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

jadą do galerii,bo na Długiej nic nie ma.kwadratura koła,a może komuś zależy na tym,aby miasto obumarło,a chcący coś kupić MUSIELI udać się do galerii?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Jeśli jakieś tanie mieszkanie, to pewnie się na nim nie straci, ale pewnie też nie zyska. Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest kupno domu. Miasto powoli się wyludnia, ale też ludzie bogacą (może tego nie widać, ale obecne zarobki to więcej dolarów za godzinę niż kilkanaście lat temu). Bogacący ludzie przenoszą się z mieszkań do domów. Tak samo miasto się starzeje, a starsi ludzie (nie mówię o emerytach) zwykle mają więcej kasy, żeby kupić dom i starają się do domu przenieść z mieszkania.

Ale to tylko, jeśli ktoś bardzo lubi Łomże i ma perspektywy pracy, bo jest to jeden z gorszych regionów w Polsce pod względem zawodowym i nic nie wskazuje, żeby to miało się zmienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Ja uważam, że Łomża jednak ma szansę na odbicie się w górę :) Trzeba tylko mądrych decyzji i inwestycji. Nieruchomości też się jakoś kręcą http://www.klikmapa.pl/domy-budynki-na-sprzedaz,mi-lomza.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

kredyt MDM dotyczy tylko deweloperów, nie mieszkań kupionych od spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Jeśli chodzi o wspomniany wcześniej program MDM to polecam przejrzeć sobie http://www.comperia.pl/forum/kredyty/236-jakie-warunki-spelnic-aby-otrzymac-dofinansowanie-mdm.html . Zgodnie z tym nie każdy niestety kwalifikuje się na takie dofinansowanie. Zresztą jak pokazała już praktyka, w niektórych bankach drożej wychodzi kredyt z dofinansowaniem niż bez niego. Trzeba najpierw dobrze wszystko przemyśleć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

tutaj jest poprawny link do posta wyżej http://www.comperia.pl/forum/kredyty/236-jakie-warunki-spelnic-aby-otrzymac-dofinansowanie-mdm.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Ale z tego co wiem to w Łomży nie ma mieszkań w programie MDM? Ogólnie program jest jak najbardziej ok ale problem w tym,że są faworyzowane jedynie duze miasta. A te mniejsze już nie. Nie ma tutaj takich inwestycji.
Sam odsyłam do strony na której jest kilka kalkulatorów kredytowych. Możecie z nich skorzystać i wyliczyć sobie jaka jest Wasza zdolnośc kredytowa:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/kalkulatory/

Jest to podstawa bo zobaczycie czy na taki kredyt Was stać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Ogólnie opłaca się inwestować w nieruchomości. Osobiście zdecydowałbym się raczej na kupno nowego mieszkania. Deweloperskie Wrocław, Kraków, czy właśnie Łomża są bardziej opłacalne, niż te z rynku wtórnego. Łatwiej jest później takie wynająć, czy ponownie sprzedać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania - Łomża

Odkąd wróciliśmy z Anglii to rozglądaliśmy się za dobrym mieszkaniem, chcieliśmy już mieć coś swojego i wybraliśmy biuro Góralczyk Nieruchomości. Otrzymaliśmy wielką pomoc przy wyborze odpowiedniego mieszkania. Całe formalności przebiegły bardzo sprawnie, a my od niedawna mieszkamy w pięknym mieszkaniu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org