środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wyciąg narciarski

Zima w pełni.
Proszę o informacje:
gdzie jest czynny najbliższy wyciąg narciarski?
gdzie można wypożyczyć narty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

najbliższy chyba w Gołdapi, Suwałkach a narty to już bezpśrednio obok stoku można wyporzyczyć,no pozostaje jeszcze igielica w Warszawie :)
a ja już za trzy tygodnie do Bukowiny :)

....Uwiodła mnie przepaść jednego spojrzenia....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Od 14-tego ma ruszyć ten o którym już pisaliśmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Czy 14-tego ma ruszyć wyciąg w Rybnie k/Łomży ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

A co zbudowali jakiś wyciąg narciarski koło Łomży ??? więcej info.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

O Ciekawe :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Fenomen , poszukaj sobie w dziale Starsze Wiadomości , bo mnie szukać się nie chce. Tak ten ma ruszyć !?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Za Białymstokiem przy trasie na Supraśl na żwirowni za wsią Ogrodniczki. Nie wiem czy jest wypożyczalnia sprzętu.

Znalazłem:
(info z 2000 roku)
http://serwisy.gazeta.pl/turystyka/1,60605,2452425.html
BIAŁYSTOK: Ogrodniczki

Trasa ok. 300 m, oświetlona, sztucznie naśnieżana (jedna armatka). Wyciąg orczykowy talerzykowy, czynne od godz. 10 (w weekendy od 8) do "pięciu ostatnich narciarzy". Jest wypożyczalnia nart i snowboardów, parking na 50 aut (2 zł cały dzień). Specjalności tutejszej restauracji z kominkiem: placki ziemniaczane, kartacze, kiszka ziemniaczana, grzaniec.

W Lesie Pietrasze trasy biegowe od 500 m do 5 km, w Supraślu i Jasionowie koło Suwałk licencjonowane 20-metrowe; pobiegać można też w Sejnach i Gołdapi.

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Stok w Ogrodniczkach, ul. Białostocka 62, 12 km od Białegostoku, dojazd PKS-em ze stanowiska 5 lub PZK w kierunku Supraśla, tel. (0-85) 718 35 14, http://hotelnastoku.pl

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Acha ...a w Nowosiółkach przed Białymstokiem jest wypożyczalnia biegówek i fajne szlaki do biegania nad Narwią i w lasach...

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

W Ogrodniczkach za Białymstokiem jest wypożyczalnia sprzętu, jakiś tam bar, i chyba salon ggier komputerowych, jest jeszcze kominek. Największy mankament to brak miejsc postojowych w sobote i niedziele to jest tragedia, ale ogólnie to jest OK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Wole Gołdap :) "W góry a mazury!" :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

W Rybnie wtedy będzie otwarty, kiedy spadnie więcej śniegu. W tym roku jeszcze nie będzie dośnieżania, bo to dosyć duża inwestycja. Górka przyjemna, raczej rekreacyjna, albo do nauki np. na desce. Długość zjazdu tak na oko 300-350m.
Nie wiem, jak się tu wkleja zdjęcia, bo bym wrzuciła.
Czekamy na śnieżek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Umieszcanie zdjecia:

Jeśli chcesz dodać zdjęcie, które znalazłeś na jakiejś stronie w necie wpisz:
[im g]link do zdjęcia- np
http://img273.imageshack.us/img273/5858/az32pm.jpg[/im g].
Uwaga - img ma być bez spacji spacji. (Wpisałem to ze spacja bo w przeciwnym wypadku wyświetliłoy mi obrazek w tym temacie.)

Jeśli chcesz dodać zdjęcie które masz w komputerze musisz je wrzucić na jakiś serwer do tego przeznaczony np http://imageshack.us/. Po wgraniu tam zdjęcia zostaną wyświetlone różne linki do niego. Wybierz ten przenaczony dla forum.

Tak wiec czekamy na zdjęcia frotka;0
pzdr!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Zdjęcie jeszcze w aparacie, który sobie wyjechał w Polskę. Jak wróci, to spróbuję. Dzięki za info.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Oto fotki z wyciągu narciarskiego w Rybnie:







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Kolejne:





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

O, to dzięki, floorek mnie wyręczył. Stok jest dosyć szeroki, jak widać, więc do nauki super. Zawodowcy tam nie poszaleją, ale cóż.
Ja może spróbuję "boazerię" zamienić na "parapet". Na mniejszej górce mniej stłuczone cztery litery.
Rozpuszczajcie wici pocztą pantoflową. Jak śnieżek spadnie - najazd na Rybno! A dzisiaj słoneczko takie cudne było, jutro też będzie. Wymarzona pogoda dla narciarzy.
Pozdrowienia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

A będzie można tam sprzęt wypożyczyc?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Jak spadnie śnieżek i... pozwolenie z Białegostoku na taki stok.
Stok mniejszy od tego w Gołdapii, jednak na naukę idealny.
A czy będzie można sprzęt wypożyczyć- tego nie wiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Był sobie kiedyś taki na Bonie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Kiedy będzie czynny wyciąg? Wie ktoś??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

prawdopodobnie 21.01.2006

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Wyciąg będzie czynny od razu po tym jak będzie zezwolenie, póki co nikt nie potrafi podać dokładnego dnia ani godziny ale może się to stać z dnia na dzień ..a na to własnie wszyscy czekamy

Zocha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Wczoraj miał być odbiór Z GOPR-u. Ruszył, czy nie, bo ja nieobecna w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

to te Rybno nbiedaleko Łomży czy jakies inne? jakiej dlugosci jest stok? mozna wypozyczac sprzet?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Ptysiu,z tą twoją racją to czas najwyższy żebyś ten klimat zmienił albo nie wypowiadaj się wcale klepiesz swoje dzieło,zastanów się nad tym????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

crasy, jeżeli nie czytałeś to proszę http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=6507 świeże informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Krotki nei krotki, maly nie maly - grunt ze bedzie gdzie pojedzic :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Najwyższe wzniesienie jest położone na wysokości 140 m n.p.m. Jeżeli władze Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego wyrażą zgodę na podwyższenie go o 10 m, to w przyszłym roku zostałby wybudowany stały wyciąg, tzw. orczykowy.
Trasy zjazdowe mają w sumie półtora kilometra, najdłuższa 450 m, a najkrótsza 350 m. Nie zabraknie też oślej łączki, gdzie będzie można nauczyć się jazdy na nartach.
Plan uruchomienia w najbliższą sobotę. W przyszłości też będzie można na miejscu wypożyczyć potrzebny sprzęt, ale na razie trzeba mieć swój.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Dnia 21.01.2006 o godz. 11.00 otwarcie wyciągu w Rybnie. Jeśli nie boisz się mrozów - zapraszam na darmową jazdę oraz moc atrakcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Zocha, dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Jeśli ktokolwiek tam był to niech napisze co i jak się wydarzyło, ile ludzi było i jak się jeździło :D(się rymnęło)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Na chwilkę pociągnęlismy ze szwagrem, ale już było po 14.00.

Otwarcie było o 11.

Ludzi nie było dużo, ale się nie dziwię - straszny mróz i wiatr.

Oto zdjątka z dojazdu:

i spod "Chaty na stoku":

za plecami jeszcze drugie tyle.

(chcesz zobaczyć większy obrazek? - kliknij mały powyżej!)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Jak klikniesz mały, pojawi się trochę większy.

Jeśli klikniesz ten drugi, zobaczysz jeszcze wiekszy. :)

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

naprawde robi wrazenie! podobno ma byc wypozyczalnia niedlugo :)

ta chatka to dopiero polowa zjazdu


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

zenuak moze warto było by sie tam wybrac wiekszą ekipą, a przy okazji jakies ognisko i kiełbaski :D Co ty na to?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

elo...a jest tam wypozyczalnia sprzetu?jak tak to po ile?.....z gory dzieki....

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Dobra fajnie. Tylko Ktos kto byl moglby w koncu napisac, jakie warunki. Jak wyglada pokrywa sniezna itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Witam,
wszystkich, którzy tu zaglądają.
W niedzielę wybrałam się na ten stok i jestem bardzo zawiedziona.
Po pierwsze: trasy nie są przygotowane, wszędzie wystaje trawa. Jak kupią armatkę to wtedy nie będzie problemu, lub jak spadnie śnieg :)
Po drugie: sam wyciąg jest tragiczny. Jeszcze dzisiaj mnie boli ramię a wjechałam tylko 5 razy. Strasznie szarpie.
Po trzecie: drogo. Za każdy pojedyńczy wjazd trzeba płacić 2 zł a są dwa wyciągi, czyli 4 zł za wjazd. Karnet na 3 godziny kosztuje 30 zł w weekend, a w pozostałe dni 20 zł.
Oczywiście to jest tylko moje zdanie .... i mojego mężą i kolegi.
Mój mąż powiedział, że to jest ośla łączką i jeżeli ktoś chce się nauczyć jeździć to ta górka jest super, szeroka i płaska, ale osoby, które już opanowały jazdę na nartach będą się męczyć.
Pozdrawiam i przypominam, że jest to tylko moja opinia.
Może za rok wybiorę się jeszcze raz, kiedy będzie wyciąg orczykowy i napada trochę śniegu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Witam,
wszystkich, którzy tu zaglądają.
W niedzielę wybrałam się na ten stok i jestem bardzo zawiedziona.
Po pierwsze: trasy nie są przygotowane, wszędzie wystaje trawa. Jak kupią armatkę to wtedy nie będzie problemu, lub jak spadnie śnieg :)
Po drugie: sam wyciąg jest tragiczny. Jeszcze dzisiaj mnie boli ramię a wjechałam tylko 5 razy. Strasznie szarpie.
Po trzecie: drogo. Za każdy pojedyńczy wjazd trzeba płacić 2 zł a są dwa wyciągi, czyli 4 zł za wjazd. Karnet na 3 godziny kosztuje 30 zł w weekend, a w pozostałe dni 20 zł.
Oczywiście to jest tylko moje zdanie .... i mojego mężą i kolegi.
Mój mąż powiedział, że to jest ośla łączką i jeżeli ktoś chce się nauczyć jeździć to ta górka jest super, szeroka i płaska, ale osoby, które już opanowały jazdę na nartach będą się męczyć.
Pozdrawiam i przypominam, że jest to tylko moja opinia.
Może za rok wybiorę się jeszcze raz, kiedy będzie wyciąg orczykowy i napada trochę śniegu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Sorry, za pierwszym razem jakiś mi błąd wyskoczył. Dlatego jest podwójnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

No w koncu jakas konkretna wypowiedz, miejmy nadzieje ze w najblizszych dniach nasypie troche puchu, no tak z pol metra :P(ale tylko na stok :)).



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

slyszalem ze bedzie tam mozna wypozyczac skutery sniezne na iles zcasu nie wiem godzina i iles to tam bedzie kosztowac wszystko sie zobaczy co i jak a/Rybno jest jak sie jedzie na stara lomza tyle ze dalej z 15 km od lomzy chyba no moze mniej jak sie na sieniem jedzie;]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

slyszalem ze bedzie tam mozna wypozyczac skutery sniezne na iles zcasu nie wiem godzina i iles to tam bedzie kosztowac wszystko sie zobaczy co i jak a/Rybno jest jak sie jedzie na stara lomza tyle ze dalej z 15 km od lomzy chyba no moze mniej jak sie na sieniem jedzie;]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

slyszalem ze bedzie tam mozna wypozyczac skutery sniezne na iles zcasu nie wiem godzina i iles to tam bedzie kosztowac wszystko sie zobaczy co i jak a/Rybno jest jak sie jedzie na stara lomza tyle ze dalej z 15 km od lomzy chyba no moze mniej jak sie na sieniem jedzie;]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Witam!
Ja tez ostatnio wybralem sie z kolega posmigac troche na deseczkach. Jestem strasznie zawiedziony:/. Fakt, trasa jest kiepsko przygotowana - ze wzgledu na brak armatek, a wyciag zeczywiscie jest kiepski i za drogi (moim zdaniem kosmicznie drogi). Generalnie gorka nie jest najgorsza, ale zdecydowanie jest za malo sniegu zeby mozna bylo tam poszalec:/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Lomzyniak69 a jakie ceny ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

"Po trzecie: drogo. Za każdy pojedyńczy wjazd trzeba płacić 2 zł a są dwa wyciągi, czyli 4 zł za wjazd. Karnet na 3 godziny kosztuje 30 zł w weekend, a w pozostałe dni 20 zł. "

czytaj ślepaku posty innych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Wie ktoś może, ile kosztuje wypożyczenie nart na te 3 godziny? I czy są to narty w miare nowe (taliowane)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

zenuak- zdjęcia robione telefonem? jeżeli tak to jakim?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

a ja słyszalem ze 22 zł za dzień jakos tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

karnety na zjazdy, jak juz ktos wspominal, sa 3-godzinne,a cena uzalezniona od godzin w jakich sie zjezdza od 20 do 30zl.godziny wykupowania karnetow to jakos tak 10-13, 13-16, 16-19, 19-22 (cos takiego) z tym ze im pozniej tym drozej. sprzet tez jest: narty, buty, kijki noweczki-chyba z makro. ale w tym momencie niemila niespodzianka :( nie wiem czy to tylko ja zle zrozumialem, ale za wypozyczenie chca 63zl za ... i tu wlasnie nie wiem bo zrozumialem ze do 16:30 tylko!!! 2x wiecej niz wszedzie gdzie bylem i to nie na dobe tylko do 16:30. chca zeby sprzet im sie zwrocil ale troszke za szybko :/ taki tor narciarski-myslalme ze to inwestycja dlugoterminowa. zjazd lagodny, jak to sie mowi osla laczka
moim zdaniem powinni przyciagnac jak najwiecej osob nizkimi cenami a nie odstraszac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Czesc .Rozwiąże wątpliwosci. Dla początkujących nie ma lepszego miejsca wyciągi lapane są ok. Jest wyporzyczalnia caly sprzęt wszystko nówki i dla dzieci i dla doroslych.Ceny jezeli placisz w tygodniu za karnet 4-ro godzinny 20zl za wyciagi to tyle samo za sprzet czyli razem 40zl,w soboty i niedziele drozej 30 zl za 3h+30zl za sprzet.Narazie jest snieg i jest super sa instruktorzy spory parking.Rybno 16.podaje nr tel kont tel:0608526676 adres biura0862190070.Bylem dzisiaj bylo ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Witam Wszystkich.

Mieszkam w Ostrołęce, a na narty wybieram się często do Mrągowa, tam też stawiałem pierwsze kroki.
Są dwie górki, cztery szlaki, dwa wyciągi, armatki śnieżne i ratrak.
Nie jest tanio, w zwykły dzień wjazd na górę wyciągiem kosztuje 1.5 zł , a w weekend 2.5 zł, za 4 godziny wypożyczenia nart , butów i kijków płacę 25 zł, ale sprzęt jest nowy i super.
Bary są tanie, grzane piwko z soczkiem kosztuje 5 zł, a flaczki 8 zł.
Trasy zawsze super przygotowane, są trzy wypożyczalnie sprzętu, a sprzęt jest pierwsza klasa, parking, bary z grzańcem, ogólnie super zaplecze mają.
Teraz niestety już mi nie wystarczają te trasy i raz w roku jeżdzę na Jawożynę, ale często też dla zabawy odwiedzam Mrągowo.
Najdłuższy szlak ma tak na moje oko około 400 metrów , ale jest trudny dla początkujących, inne około 350 metrów.
Jak ktoś chce więcej info to niech wpisze w google" Góra czterech wiatrów" to nazwa góry i tego ośrodka.
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że za rok już będzie wszystko spoko z tym szlakiem w Rybnie, bo dużo bliżej niż do Mrągowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

ej jest jakas stronna o stoku w rybnie ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

jest www.rybno.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

a ja slyszalem ze wlasciciel planuje wykupic dwie dzialki przy wjezdzie od drogi ale wlasciciele niechca sie zgodzic i chce je wywlaszczyc i parkingi tam robic.

adrian

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Byłem tam dziś, miejsce jest OK, czysto schludnie, trasy przygotowane, mają armatki śnieżne i ratraka, na miejscu jest wypożyczalnia nart oraz można napić się i cos zjeść w ciepłym namiocie lub na stolikach na zewnątrz. Górka raczej dla początkujących narciarzy.
Tutaj jest filmik ze zjazdu http://video.google.pl/videoplay?docid=7265240327795360776

Pozdrawiam i polecam!

www.balony.org.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Udało mi się zrobić fotki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

A gdzie jeździcie na narty biegowe? Jakie są najlepsze trasy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wyciąg narciarski

Tępa dzida z reklamą spadaj trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org