piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Witam, Zdarzyło się że zadzwonił pan do drzwi starszej osoby ( pod 80), powiedział że współpracuje ze spółdzielnią mieszkaniową. i że ze względu na fakt ze ościeżnica jest stara, bo drzwi już zmienione. wskazana jest wymiana na nową. pan pokazał u sąsiadów drzwi., i że będzie taka skrzynkowa jak to określił. Powiedział że było ogłoszenie na tablicy, i że gdyby był wymieniany komplet to osoba miła by nawet zwrot ze spółdzielni
Zadzwonił telefon do mnie, osoba powiedziała co i jak, i podała cenę 400 zł. Myślę nie mało, ale skoro chce, idzie przeżyć. co prawda byłem przeciwny.
Dziś dowiaduje się ze do zapłaty osoba podpisała kwotę 800zł, a 400 to koszt ościeżnicy. mało tego w miedzy czasie przed przystąpieniem do montażu chciała zrezygnować, ale już usłyszała że za późno. bo pracownicy są w drodze.
Zamontowano zwykła metalową ościeżnice. taka za 75zł z marketu budowlanego.
I moje pytanie, co mogę zrobić z tą historią. Wstawiono ościeżnice zwykłą metalową której cena nie przekracza 100 zł i wyceniono całość usługi na 800zł.
Pieczątka na umowie rozmazana, jedynie co wiem ze firma z poza miasta.
Czy są przepisy regulujące takie sprawy. i kto się tym zajmuje. Czy ktoś ma na to rade. dodam że pieniążki jeszcze nie zapłacone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Nie płac. Niech idą do sądu i niech sąd rozstrzygnie. Jak oszuści to w życiu nie pójdą do sądu. Jeżeli możesz rozczytac cokolowiek z pieczątki to sprawdź w Ceidg czy firma w ogóle istnieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Dzwoń Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta
Adres: Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża
Telefon: 86 215 69 06

lub

Miejski Rzecznik Konsumentów /MRK/
Michał Małachowski
Pok. nr 119, tel. (86) 215 67 47
e-mail: rzecznik.kon@um.lomza.pl
Interesantów przyjmuje:
Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30. - 14.30

http://www.lomza.pl/bip/index.php?k=220

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Co do pytania postanowionego w poście. Jestem pewna na 90% ze to oszuści. Tydzień temu czytałam na jednym z portali informacyjnych o tym sposobie naciągania szczególnie starszych osób. Chodziło wtedy o wymianę rynien w domach jednorodzinnych i działkowych. Tam doszły również groźby karalne za próbę niezapłacenia jak się okazało wyższej kwoty niż była ustalana. Bardzo z tym ostrożnie. Wyglada to podejrzenia gdyż powiedziano osobie ze nie może zrezygnować już z usługi. Proponuje sprawdzić firmę. Jakiś kontakt musi być skoro została faktura i nie dokonano zapłaty. Poza tym warto zapytać w spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Nie plac ja bym to zrobił za 100zł.to jest naciaganie nie nie nie plac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Albo glos na policję ze to oszusty wymiana ościeżnicy to koszt 100 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

ja takze mialam taka oferte jak w pierwszym poscie-argumentem byla spoldzielnia mieszkaniowa--------mowie , ze dzwonie do spoldzielni i sprawdze(wkurzylam sie co spoldzielnia ma do moich drzwi?) facet zaczal prosic aby nie dzwonic i zmyl sie jak niepyszny!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

OSZUŚCI grasują w Łomży od kilku lat z małymi przerwami, za pysk go i na policję.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Prawdopodobnie oszuści, kilka dni temu na wiosce, sąsiad(emerytowany policjant)
latał do starszych, samotnych babć, ostrzec,że jeżdżą oszuści, którzy proponują właśnie m.in. wymianę drzwi. Kazał się zamykać na dwa spusty i nie wpuszczać obcych! Być może to ta sama ekipa. Trzeba z tym na policję się zgłosić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Odnalazłem we wpisach cid regon i nip firmy. wpisy w rejestrze zostały usunięte, łącznie z adresem firmy, skądinąd innym niż na pieczątce, bo w Suwałkach ulicy kowalskiego ani podobnej nie znalazłem na mapie.
Problem w tym ze osoba sama, a łobuzy w sile wieku i kilku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Jak nic naciągacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: naciągacze czy nie. Ile może kosztować wymiana ościeżnicy

Witam ponownie, nieco odświeżę temat.
Mam apel do ludzi którym się zdarzyło skorzystać z usług suwalskiej firmy montującej na naszym terenie okna drzwi itp.
proszę o kontakt mailowy.
zapytajny@wp.pl
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org