piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zasiłek rehabilitacyjny

mam pytanie do osób,które były na takim właśnie zasiłku..jeżeli rehabilitacja nie przynosi żadnej poprawy czy można o coś ubiegać się dalej ..czy wracać do pracy mimo bólu.?jeśli ktoś coś wie,proszę o wskazówki:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

Zasiłek rehabilitacyjny przysługuje po wykorzystaniu 182 dni zwolnienia lekarskiego. Przyznaje go lekarz orzecznik z ZUS na podstawie dokumentacji medycznej i rozmowy z pacjentem. Jeśli jesteś zatrudniona, to do ZUS może wystąpić Twój zakład pracy (przesłać wniosek o przyznanie zasiłku).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

Podałaś/eś zbyt mało informacji do pełnej odpowiedzi. Chodzi o to na jaki okres przyznane było świadczenie rehabilitacyjne. Świadczenie to może być przedłużane na okres do 1-go roku. Trzeba jednak samemu występować o przedłużenie (względnie występuje zakład zatrudniający). Jeżeli masz jeszcze taką możliwość to składaj w ZUS wniosek o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego. W tym czasie ZUS prawdopodobnie wyśle do sanatorium na leczenia, które w rzeczywistości jest "przetestowaniem" chorego czy nadaje się do dalszej pracy. Po wykorzystaniu całego okresu świadczenia rehabilitacyjnego masz prawo złożenia wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

a więc zasiłek mam przyznany na okres 3 miesięcy w tym mam odbyć rehabilitację w sanatorium.powiem tak..jestem po 2 tyg zabiegach w szpitalu,nie ma poprawy,wręcz gorzej.zastanawiam się więc czy pomoże na wyjezdzie.tak myślę czy moge ubiegac sie o przedłuzenie zasiłku.z tego co pisze Sokolnik wiem że tak.więc będe próbować dalej.wielkie dzięki za podpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

Jeszcze jedno uściślenie. Wniosek o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego złóż najpóźniej na 4 tygodnie przed zakończeniem pierwszego okresu. Nie licz, że cokolwiek pomoże leczenie sanatoryjne na które kieruje ZUS. Tam jedziesz na "przetestowanie", czyli na wykonanie badań, które potwierdzą lub wykluczą chorobę. Zresztą nawet piszą na skierowaniu, że jest to w ramach prewencji rentowej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

Sokolnik-wielkie dzięki,teraz wiem o wiele więcej. czyli przed wyjazdem na "wczasy złoże kolejny wniosek .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zasiłek rehabilitacyjny

Z Zusem jest ten problem, że oni niechętnie przyznają jakiekolwiek świadczenia nie mówiąc już o tego typu \"turnusach\" rehabilitacyjnych chociaż próbować można. Nie do końca jestem pewien, ale wydaje mi się, że na portalu kadrowo finansowym widzialem taki temat o wnioski do ZUSu tuaj macie o wczasy pod gruszą - https://www.portalfk.pl/dzialalnosc-pracodawcy-i-pracownikow/wniosek-o-przyznanie-dofinansowania-do-wypoczynku-wczasy-pod-grusza-9934.html ale to jakbyście chcieli pracodawcę atakować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org