piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
do mieszkańców Ks.Anny

Witam mam pytanie do osób mających zabudowane balkony. W niektórych blokach np w 10 wykonywane było ocieplenie remont balkonow. Kto demontował wasze zabudowy komu zlecaliscie ponowny montaż jaki jest koszt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

500ZL JAK NIE ZMIENIA WYS BALUSTRADY, TO ZALEŻY OD WŁASCICIELA CZY CHCE...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

a czy jest szansa zeby nie ruszali zabudowy wogole? mam zabudowany elegancko balkon na parterze i bedzie masakra jak mi to rozbiora;(((

bob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

przecież to pańska sprawa, spółdzielnia nie jest właścicielem balkonów, NIE MAM JEJ WPISANEJ DO NOTARIUSZA, ten blok od stokrotki został ze starymi balkonami, JA TAM NIE WPUSZCZAM NIKOGO I TYLE NIECH ROBIĄ NA ZEWNĄTRZ, na prusa też nie wpusciłem pogadali pokrzyczeli a potem grzecznie poprosili czy moga chociaż oceplic bo im odbiorca nie podpisze protokołu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

oo to jakas dobra wiadomosc:)

bob

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Harnaś jesteś w błędzie :) balustrada balkonowa nie jest własnością właściciela mieszkania

[link]http://www.zarzadca.pl/komentarze/2160-za-remont-balustrady-balkonowej-placi-wspolnota-mieszkaniowa-[/link]

Balkon i wchodząca w jego skład balustrada stanowią integralną część konstrukcyjną budynku, a zatem stanowią część nieruchomości wspólnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Ocieplanie bloków, odnawianie balustrad wykonuje się nie tylko po to, by było ładnie i ciepło. To również element konserwacji budynku. Pamiętajmy, że mamy bloki z wielkiej płyty, która wymaga własnie owego ocieplenia. Natomiast jeśli ktoś ma pisemną zgodę na zabudowę balkonu, chyba powinien dostać zwrot za tę rozebraną lub nową.... tyle tylko, że chyba nikt, albo mało kto ma i zabudowa może byc uznana za samowole budowlaną...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Ze 4 lata temu pytałam o pozwolenie w spoldzielni to powiedzieli ze czegoś takiego nie ma i zabudowę robie na wlasna odpowiedzialność i musze liczyć się ze będą kazali ja zdemontować. Słyszałam opinie ze jak ktoś miał takie pozwolenie to im zwracali koszt demontażu. Co do poprzedniej wypowiedzi niestety mimo że mamy ładnia nowa zabudowę to i tak musimy się jej pozbyć nie możemy się nie zgodzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Też kiedyś miałem w planach wymianę na nową zabudowę i nie wymieniłem. Bo ze trzy lub więcej lat wstecz wróbelki ćwierkały w mieście że będą remonty z wymianami balustrad. Więc trzeba było słuchać wróbelków. hahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

re: Harnaś
Ten blok nie zrobili bo mieszkańcy zebrali podpisy żeby nie robić. Potem chcieli żeby im zrobili ale podobno (nie na 100%) SM pokazała im środkowy palec. Powiedziała że pieniądze z balkonów zostały przeznaczone na inny cel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

JA SWOJE WYWOJOWAŁEM, spółdzielnia tylko remontuje, jeszcze raz mówię nie ma balkonów ,piwnic spółdzielni wszystko u notariusza jest na wykazie właściciela, proszę pokazać AKT NOTARIALNY WŁASNOŚCI BALKONU, ja swój akt mam i ja decyduję co ma być na moim balkonie. to co służy właścicielowi to jest jego najlepiej złożyć pismo wyrażające swoje zdanie.....a spółdzielnia od kiedy to reaguje na grzyb, zalania itp wszystko wina lokatorów, także niech tak nie dba o to co nie trzeba, a zajmie się rzeczywiście problemami innych............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

prawo nie mówi nic o własności spółdzielni dotyczącej balkonów, po prosze osoby o akty prawne bo ja już jeden remont balkonu miałem, i perspektywa i łomżynska nie wchodziła na siłę....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Harnaś w ***** byłeś gówno widziałeś Wujek Google i wszystko stanie się jasne. Balustrada jest elementem konstrukcji budynku i dlatego spółdzielnie podczas remontu elewacji uwzględniają ich remont (wymianę) w kosztorysie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

patrzę słoma z butów wystaje, a może pracownik spółdzielni...NIE MA PRZEPISÓW BEZPOSREDNIO DOTYCZĄCYCH BALKONÓW....a pana ze spółdzielni widzimisie nie jest wyrocznią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

I co Harnaś. Zabudowę zdjąłeś i nawet się nie zająknąłeś. Ciemnotę wciska ludziom nauczycielek od siedmiu boleści. Wyznawca p i s

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Harnaś kłamczuch :) Nauczyciel, który nie wie, co jest jego własnością, a co nie jest :) Strach dzieci do takiej szkoły posyłać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Balkon nie jest twoją własnością. Nie płacisz za niego czynszu. Nie jest wliczony jego metraż do powierzchni twojego mieszkania. Więc troszkę pomyśl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

Baron666 to dlaczego kupując nowe mieszkanie za balkon trzeba dopłacać? i to często niemałe pieniądze. koleżanka dopłacała za balkon 8 tys zł czyli de facto płaci za użytkowanie balkonu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do mieszkańców Ks.Anny

To handlarze mieszkań tak się cenią. Balkon, loża czy taras to jest dodatkowy komfort i za to handlarze biorą kasę. Weź książeczkę czynszową i sprawdź za ile metrów płacisz czynsz i wszystko jasne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org