środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Witam, wiecie gdzie można dostać sedes/toalete dla osoby starszej niepełnosprawnej? A może któs z was ma odsprzedać używaną?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

ja kupiłam dla mojej babci na allegro cos takiego
http://allegro.pl/krzeslo-toaletowe-skladane-sanitarne-wc-sedesowe-i2988674098.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Proponuję taką nadstawkę na sedes. Jest to taki stojak z deską sedesową, który możesz postawić nad istniejącą toaletą w łazience. Takie rzeczy można kupić w sklepie ze sprzętem medycznym np. w Łomży za budynkiem NFZ (jadąc Piłsudskiego od szpitala w stronę Szosy Zambrowskiej po prawej stronie- jest to chyba ulica Hipokratesa). Ewentualnie duże i dobrze wyposażone apteki również mogą to posiadać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

nadstawka na sedes to dobry pomysł, ale tylko wtedy gdy osoba potrzebująca ma na tyle dużo siły aby dojśc do łazienki

mm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

czarmon - chyba też pomyślę o takim, jest stabilne?

mowae - właśnie tej osobie jest za daleko chodzić do łazienki...nie jest w stanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

zrob dziure w krzesle i podstaw nocnik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

biotka głupi żart...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

moj dziadek tak dogorywal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

biotka - biedny dziadek:(, współczuję takich wnuków:(

mm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Niestety moja babcia nie zdążyła wypróbować krzesła - w dzien kiedy je zamówiłam tafiła do szpitaka, gdzie po kilkunastu dniach zmarła. Krzesło nawet nie zostało rozpakowane - odesłałam do sprzedawcy.
Mogę tylko powiedzieć, że przy wyborze krzesła kierowałam się właśnie tym, aby było w miarę szerokie (ma to chyba tez trochę wpływ na stabilność), z regulacją wysokości. To akurat było najszersze w tym przedziale cenowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

My mamy specjalny podnośnik, który pomaga nam w łazience przy przenoszeniu babci. Czy to do wanny czy z wanny, używamy go też w innym pomieszczeniach (nie trzeba dźwigać przy przenoszeniu do łóżka itd.) Takie coś naprawdę się sprawdza i ułatwia sporo rzecz. Podnośnik mamy z lifts4u i działa świetnie, ale jest tego dużo na rynku, jest w czym wybierać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Są różne organizacje dla niepełnosprawnych np. Pfron. Wystarczy złożyć wniosek i czekać na otrzymanie dofinansowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Idź do sklepu medycznego na Kazańskiej, tam wszystkiego się dowiesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej to może biobidet uspa. Wiem, że można składać o dofinansowanie pfron do desek myjących, które najczęśniej wynosi 80%. Warto się nad tym zastanowić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Są to jak najbardziej ważne kwestie i ja jeszcze chcę powiedzieć, że również bardzo istotną kwestią jest to aby mieć wiedzę jak zabrać się za naprawdę rozdrabniacza do WC. W każdym razie fajnie o tym napisano w https://ogrody24.pl/blog/post/naprawa-rozdrabniacza-do-wc-jak-sie-za-to-zabrac i wiem, że takie sprawy bywają bardzo ważne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Poszukując desek sedesowych dla osób <a href=\"https://bitlifeonline.com/\">bitlife</a> starszych z niepełnosprawnościami, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje danej osoby oraz dopasować deskę sedesową do potrzeb zdrowotnych i sprawnościowych osób starszych, ich możliwości fizycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Poszukując desek sedesowych dla osób bitlife starszych z niepełnosprawnościami, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje danej osoby oraz dopasować deskę sedesową do potrzeb zdrowotnych i sprawnościowych osób starszych, ich możliwości fizycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

Może wypróbujcie wanny z drzwiczkami dla osób starszych i niepełnosprawnych, najbliżej znajdziesz w Białymstoku, ale ofertę można znaleźć w internecie pod tym adresem: https://www.essente.pl/pl/wanny/wanny-z-drzwiami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

<a href=\"https://www.essente.pl/pl/wanny/wanny-z-drzwiami\"><a/> - coś mi się link źle wkleił ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: toaleta dla starszej osoby niepełnosprawnej

W przypadku osób starszych i kalekich rozważ wannę z drzwiami; najbliższy znajduje się w tunnel rush Białymstoku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org