czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
dentofobia strach przed dentystą

moja siostra boi się dentysty ...wyrywania zęba nie,ale leczenia boi się panicznie. Strach jej określono chorobą zwaną dentofobia. Brak mi już argumentów by ją przekonać .
Czy w Łomży jest Stomatolog,który leczy zęby w znieczuleniu ogólnym? Dziękuję za odpowiedzi na zadane pytanie.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

a może podlenek azotu, człowiek podobno zachowuje się jak pod wpływem %%

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Z tego, co się orientuję to nikt w Łomży nie leczy w znieczuleniu ogólnym. Także nikt nie ma podtlenku azotu. Chyba, że jest coś nowego, o czym nie słyszałam. Orientowałam się jakiś rok temu.
Leczenie z podtlenkiem azotu można przeprowadzić w Białymstoku. W znieczuleniu ogólnym nie wiem. Ale szczerze - osoba dorosła, w pełni sprawna umysłowo powinna raczej wg mnie udać się do psychologa bądź psychiatry i spróbować opanować strach. Wybrać przyjazne otoczenie i zaufanego dentystę, takiego, który uszanuje jej obawy. Bo niestety znieczulenie ogólne nie pozostaje obojętne dla organizmu, wpływa szkodliwie, nie mówiąc już o ryzyku znieczulenia, także może korzystniej dla zdrowia byłoby opanować strach :)
Koszty też nie pozostają bez znaczenia :) A idą w tysiące przy leczeniu w znieczuleniu ogólnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

w leczeniu ogólnym tez w Białym można. Moim zdaniem to dobre rozwiazanie, aby zrobić wyrwanie ósemek albo od razu wszystkie zęby do leczenia, niz chodzic 8-10 razu :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Jeśli nie ma innego wyjścia to można tak zrobić, ale ja np. nie wyobrażam sobie wyrwać 4 ósemki na raz. Dziąsło z dziurą po zębie niestety też boli przez parę dni i nie wyobrażam sobie takiego bólu x4 z każdej strony buzi ;) Jak wtedy zjeść cokolwiek, skoro z każdej strony boli i trzeba uważać, żeby nie wypłukać skrzepu z dziąsła, bo wda się zakażenie lub suchy zębodół. Także żaden dentysta też takiego rozwiązania nie poleci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

4 nie a dwie czemu nie, za rok znowu 2 i jest git

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Jak kogoś stać na przyjemność leczenia w znieczuleniu ogólnym to czemu nie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Dlaczego od razu znieczulenie ogólne?? Można to zrobić przy podtlenku azotu lub za pomocą komputerowego znieczulenia - nic nie boli i jest mniej inwazyjne niż ogólne:/ Z wlasnego doświadczenia wiem, że wybór stomatologa to kluczowa decyzja, odkąd chodzę do odpowiedniego lepiej znoszę leczenie, choć kiedyś bywało potwornie cięzko.. pomogła też pożyczona od koleżanki książka \"Bądź bystry u dentysty\" taki poradnik dla pacjenta, ale na wesoło, pozytywnie nastraja do wizyty:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Sam też jestem zestresowany, a sama myśl na wybranie sie do stomatologa powoduje u mnie panike.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: dentofobia strach przed dentystą

Leczyć zęby trzeba a nad strachem można pracować między wizytami żeby może kiedyś iść już bez obaw.

Powinniście się również zapisać do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie leczenie będzie wykonywane bezbolesnie oraz przez dobrego stomatologa:
https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org