czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Skarpety + Sandały?

Dużo ludzi naśmiewa się ze skarpet + sandałów. Ale ok. To wygląda źle, ale nie uważacie, że cały pot z nogi (notabene poci się całe nasze ciało, pot na stopie nie musi oznaczać brzydkiego zapachu jeśli dbamy o higiene itp.) wsiąka w sandał nieważne jakiej byłby konstrukcji, na poczatku jest ok, ale po jakimś czasie połączony kurz z wilgocią powoduje zagnieżdźenie się bakteii co może powodowac rózne infekcje nóg, stóp i brzydki zapach. Jakoś wątpie zeby 99% ludzi noszących sandaly uzywalo codziennie antybakteryjnych płynów do sandałów bo ludzie tego nie znają.

Zatem, ze względów higienicznych nosimy skarpetki z sandałami, ale krótsze.
Co ważne jak już chcemy bez skarpet to używamy specjalnych płynów antybakteryjnych.

Zastanówcie się nad tym.

Podobna sytuacja jest keidy nosimy buty czy coś innego bez skarpet , to tosamo jaklby nie zmieniać skarpet dniami, a bakteire i gdzyby nie wybierają.

proszę o opinie




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

no tak ale krótkie , a nie sportowe podkolanówki, lub w kolorze ojej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

nie no to to juz jest brak gustu




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

im bardziej potliwe nogi tym grubsze skarpety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

stopa musi odychac,to tak jak bys szla w lato w rekawiczkach,a tak na marginesie to w calej europie 1sza oznaka polaka to biale skarpety i sandaly,kazdy sie ze mna zgodzi,jakos w innych krajach faceci tak nie chodza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

ja tylko taki z froty noszę i z napisem abidas bo tańsze a nogi myję tylko dwa razy w roku bo w wodzie jest cola czy coli



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Autor: NINAB8 (217.115.113.---)


Ze względów higienicznych , krótsze to mają być sandały czy skarpetki ? Nie rozumie tego , ale chyba na jedno wychodzi .

Cały cywilizowany świat daje sobie jakoś z tym radę , a u nas robimy z tego problem .

To tak jakby przypiąć kwiatek do kożucha !!!

Dać chłopu widelec , to pójdzie gnój wyrzucać !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

nie noszę sandałów, nigdy nawet ich nie miałem.
ale bawią mnie i smucą zarazem napływy mody "z zachodu", które Polactwo kseruje i nagminnie wnosi do użytku na teren Rzeczpospolitej, nie potrafiąc nawet tych swoich marnych kopii sensownie uzasadnić.
obawiam się, że jest to wynikiem emigracji za chlebem. i właśnie ta cała klasa robotnicza z londyńskiego zmywaka całą tę "modę" tu przynosi na barkach własnych kompleksów.
moim zdaniem sandały + skarpety nie są niczym złym. trzeba tylko dobrać odpowiednio i bez obciachu kolorystykę oraz krój kompletu.
założę się również, że za parę lat będzie moda na taką kombinację, a ci, którzy dzisiaj się naśmiewają, sami będą w takiej fashion-dewiacji popierdalać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

jest woda, mydlo, talk i dezodoranty. a kurz i bakterie gromadza sie i pod skarpetami, ktore mozna w upalne dni przepocic.
______________________________

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

jak sandały są brązowe to skarpety trzeba zielone w krate założyć inaczej jest studio wieś



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

zmieniać skarpety czesto i bedzoe dobrze oraz dobra higiena.
a wlasnie to ci co siedzza na zmywakach ktytykuja Polakow, to co z zachodu nie musi byc wcale lepsze, niech oni sie na nas wzoruja




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Sandały zostały stworzone do tego by zakładać je na gołe stopy. Jeśli cierpisz na wzmożoną potliwość stóp to są odpowiednie preparaty zapobiegające nadmiernej potliwości. Logicznym jest, że stopa w skarpecie poci się bardziej, szczególnie w upalne dni i przesiąka przez skarpety, tak, więc żadna to ochrona. Bez skarpet stopy mają przewiew są naturalnie wietrzone i pocą się zdecydowanie mniej. Więc na Miłość Boską nie róbcie z siebie wieśniaków pozbawionych poczucia estetyki i gustu. Wszystkie narody rozumieją, że ten typ obuwia powstał do noszenia na gołe stopy, jedynie polska prowincja nie jest w stanie tego pojąć. Jeszcze trochę to w korkach będziecie chodzić po ulicach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Pfff sandały + skarpety wiocha ...

Co chciałeś chłopczyku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

spliter25 a co jaki czas zmieniasz wkladki w butach? Czy wogóle wieszz o czymś takim? żal myślenia, pokolenie PRL minie i bedzoe normalnie




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Śmieszą mnie wypowiedzi buractwa które całe życie prześmigało w walonkach. Są przecież jakieś normy zachowań ustanowione i uznawane przez ogół inteligentnego społeczeństwa . Kultura europejska nie czerpała przecież wzorców zachowań z okolicznych łomżyńskich wioch i nie tępym kmiotom przyjdzie decydować o kanonach dobrego stylu .
Obowiązują przecież jakieś zasady . Całe życie podporządkowane jest pewnym normom , regulującym nasze zachowania . Każda dziedzina życia u człowieka rozumnego kieruje się ustanowionymi prawami , a prawa i reguły gry w kwestii ubioru i mody ustala "zachód".
Reguły można przyjąć , bądż odrzucić . Nikt nikogo nie zmusza do ich rygorystycznego przestrzegania . Jak chcesz być BUCEM postrzeganym przez innych jako PROSTAK to twoja sprawa .
Można i do fraka czy garnituru założyć adidasy , możesz popierdalać w gumiakach i moherowym berecie .

Jak nie masz gustu i poczucia dobrego smaku , to obojętnie czy Rzeczpospolita czy "zachód" to cham pozostanie chamem.
Cham ze wsi wyjdzie , ale wieś z chama - nigdy.

A jak uważasz że w skarpetach czy bez to wszystko jedno, bez różnicy ,
to wiedz , że różnica istnieje !
Jakby nie było różnicy to ludzie by się po dupach całowali !!!!!!!!

PS:
Przepraszam urażonych mieszkańców wsi . Nie było moim zamiarem Was obrażać . Uważam , że nie jest ważne kto gdzie się urodził czy gdzie ktoś mieszka , ważne jest jakim jest człowiekiem . Nie ważne skąd pochodzisz , ważne jak się zachowujesz . CHAMEM jest ten co nie umie się zachować !

CHAMSTWO to mentalny stan umysłu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

@NINAB8 bez urazy ale co ciebie obchodzą sprawy mojej higieny?? TO nie ja mam problem tylko Ty. Zadałeś\aś pytanie ja wyraziłem swoją opinię, którą możesz mieć głęboko w d… jednak ty masz kolejny problem. Jak się przestrzega zasad higieny to się nie ma problemów, a jak ktoś jest fleja to … i w dodatku wygląda jak wieśniak ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

A ja tam nóg nie myję i w skarpetkach chodzę dopuki się nie zedrą :):)
Bo i po co nogi myć skoro moj pies je wylizuje :)

a skarpetki po co zmieniać ???

Prać trzeba i trzeba mieć duży zapas a tak to jedna para wystarcza na długo :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

ja też skarpetek nigdy nie zmieniam
jak są za mokre to po prostu je wyciskam do doniczek

zresztą skarpetki zmieniają wieśniaki, dam ten temat




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Jak mozna chodzić w sandałach bez skarpet ????????

No powiedźcie sami jak tak mozna chodzić???????????????????

Skarpety muszą być i to koniecznie białe z napisem NIKE albo ADIDAS .
Bez skarpet to jest szczyt bezguścia :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Autor: maruda (---.2.techtel.pl)

Powoli mnie przekonujesz , coraz więcej mam wątpliwości do swoich racji , jak biorę pod uwagę Twoje argumenty . Zgoda , ale skarpety to muszą być koniecznie frote i tak jak napisałeś białe ze wzorkiem .


Autor: NINAB8 (---.elomza.pl)

Nie rozumie , my mówimy o skarpetkach czy bieliżnie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


czrnasukaczarna

O tej porze to już mogę Ci powiedzieć chyba DZIEŃ DOBRY !

Prawie świta, a widzę , że nie tylko ja nie mogę spać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Czarnasukaczarna:)

zezowate szczęscie :)

Pomomo burzy i dasnchodzącego deszczu.
Dzień Dobry:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


maruda

Dobry Ci Dzień ! oby!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Też na to czekam :):)

Będe spał jak niemowlę przy cycku :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


No to niedługo będziemy się zbierać .

Siusiu , paciorek i spać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

No :)
Jeszcze tylko Godzinki w radyjku wysłuchamy i Amen :):)

I o 22 abarot to samo :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

skarpetki adidas , puma, nike najlepsze do kierpcow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

a FILA?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Trochę kompleksy sie w was odzywają.
Pragnę zaznaczyć, ze na tym "zachodzie" co podobno dyktuje co i jak nosić jestem na co dzień i widzę tłumy fryców co popierdal.ją w sandałach i skarpetach. Niemry, to samo i nikomu nie przychodzi do głowy się z tego śmiać, każdy lub prawie każdy ma w doopie to, w czym kto popierda.a.
Jeździłem też, trochę po świecie i wiem , ze w wielu krajach do "mody" w naszym rozumieniu przywiązuje sie wagę w krajach byłego bloku wschodniego. I przypominają mi się czasy jak wszyscy latali w tym samym, bo modne.:)))
Istnieją argumenty za noszeniem skarpetek do sandałów jak i nie.
Są różne sandały, różne skarpety, są różne okoliczności w których nosi się sandały.
Uważam, ze tak jak i z reszta garderoby każdy nosi co mu pasuje. I pozostawmy ludziom wolność wyboru

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Autor: rewolwer (---.dip.t-dialin.net)
Data: 23-06-11 18:56

przypominają mi się czasy jak wszyscy latali w tym samym, bo modne.:)))



ten stan umysłu trwa nadal:
na nogach piękne sandałki, fryz a'la 190zł w banknocie, manicure, pedicure - bez skarpetek oczywiście, a na dupie te same majtki trzeci dzień (bo ich nie widać).
żal (i smutek <<i śmiech na sali>>).
pozdro zezu. :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

franio ma rację popieram w całej rozciągłosci tematu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Autor: franio30 (---.elomza.pl)

frania........ czy ludzie posiadający mózg wpędzają cię w kompleksy ?

Berecik moherowy uwiera ? co sprawia, że jesteś ślepa i głucha i nic do ciebie nie dociera . Czy ty spodnie też zakładasz na głowę a w uszach jako zatyczki nosisz tampony OB!

Ty to masz mentalność wsiowego parobka, który do sandałów zakłada onuce,
bo tak robił twój ojciec, dziad i antenat. To chyba kwestia przyzwyczajenia do walonków, co ? weszło w nawyk .

Londyński zmywak to mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
Tak byłem kilkanaście lat na "zachodzie", wcale się tego nie wstydzę .
Pracowałem w budownictwie, na początku było ciężko, musiałem się przekwalifikować i nauczyć zawodu, z biegiem czasu po nabraniu doświadczenia otworzyłem własną firmę. Zatrudniałem trzy do pięciu osób i nikt nie narzekał. Sam swoją pracą do czegoś doszedłem, teraz zbieram tego owoce. Takie to były kiedyś czasy, że zaradni, przedsiębiorczy ludzie chcący coś w życiu osiągnąć musieli niestety szukać pieniędzy na "zgniłym zachodzie".

A ty ...frania... nieudaczniku życiowy , siedziałeś w tym czasie jak pies pod oborą na folwarku u dziedzica i z nudów jajca lizałeś.
W DUPIE byłaś i GÓWNO widziałaś, BURA SUKO !

Nie będę z tobą więcej konwersować bo jesteś w brodziku intelektualnym.


A little knowledge is a dangerous thing.

No comment !!!


Chi di spada ferisce , di spada perisce .

ALLORA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Tu nie ma zadnych wariantów: do sandałów nikt skarpet nie nosi (chyba, ze to są tzw sandały kryte, jakby "plecione" pantofle). Sandały nosi sie w ciepłe dni - to normalne. Nie róbcie to obciachu ludziom, bo narażą się na pośmiewisko w kazdym kraju Europy. Może i do klapek też skarpety zakładacie? Za granicą polaka rozpoznać można od razu po zbyt długich, pofałdowanych dzinsach, paskudnej, szaroburej kurtce, byle jakiej koszuli i powykręcanych, schodzonych "adidasach". Badziewie i tyle.

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Sandały + Skarpety = Wiocha, Wiocha i jeszcze raz wiocha.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Sandały + skarpety = wieś śpiewa i tańczy !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Ooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To ja jak chodzę w brązowych sandałach i podkolanówkach w kratke to też jestem wiocha???

Czy kratkowane podkolanówki nie zaliczają się do wiochy ???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Kolego ze sklepu Dr. Martens z Łomży przy ratuszu , kliknij kilka słówek do mnie, jak lookasz na te forum to będziesz wiedział o kogo chodzi o fana DM zzzzz..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


maruda

Kratkowane to nie , to szczyt elegancji .

Savoir vivre wieśniaczy to dopuszcza, a nawet lansuje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

uffffffffffffff :)
to kamień z serca :):)
I o dziwo nie na stopę :):):)
A już normalnie stawło mi serce że wiochmenem jeste :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

zezowate szczęście :)
Chodź do mnie , pomożesz mi trochę papierów od kwietnia uzupełnic :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Dzięki, nie skorzystam , sam mam zaległości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?


Autor: franio30 (---.elomza.pl)

frania........ czy ludzie posiadający mózg wpędzają cię w kompleksy ?

Berecik moherowy uwiera ? co sprawia, że jesteś ślepa i głucha i nic do ciebie nie dociera . Czy ty spodnie też zakładasz na głowę a w uszach jako zatyczki nosisz tampony OB!

Ty to masz mentalność wsiowego parobka, który do sandałów zakłada onuce,
bo tak robił twój ojciec, dziad i antenat. To chyba kwestia przyzwyczajenia do walonków, co ? weszło w nawyk .

Londyński zmywak to mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
Tak byłem kilkanaście lat na "zachodzie", wcale się tego nie wstydzę .
Pracowałem w budownictwie, na początku było ciężko, musiałem się przekwalifikować i nauczyć zawodu, z biegiem czasu po nabraniu doświadczenia otworzyłem własną firmę. Zatrudniałem trzy do pięciu osób i nikt nie narzekał. Sam swoją pracą do czegoś doszedłem, teraz zbieram tego owoce. Takie to były kiedyś czasy, że zaradni, przedsiębiorczy ludzie chcący coś w życiu osiągnąć musieli niestety szukać pieniędzy na "zgniłym zachodzie".

A ty ...frania... nieudaczniku życiowy , siedziałeś w tym czasie jak pies pod oborą na folwarku u dziedzica i z nudów jajca lizałeś.
W DUPIE byłaś i GÓWNO widziałaś, BURA SUKO !

Nie będę z tobą więcej konwersować bo jesteś w brodziku intelektualnym.


A little knowledge is a dangerous thing.

No comment !!!


Chi di spada ferisce , di spada perisce .

ALLORA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

Moim zdaniem skarpety i sandały wyglądają całkiem w porządku, ale pod jednym warunkiem. Do sandałów muszą być ubrane jakieś ciekawe skarpetki. Mam tu na myśli na przykład coś takiego https://recenogi.pl/pl/p/Skarpety-Dark-Espresso-kawa/60

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skarpety + Sandały?

A co to kogo obchodzi chcę chodzić w sandałach i skarpetach to chodzę nie to nie mój wybór i mam w nosie czy to się komuś podoba czy nie.



________________
Blog

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org