czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Posiadanie auta wyposażonego w turbodoładowanie wymaga właściwej jego eksploatacji. Kardynalnym błędem, wynikającym z niewiedzy użytkowników takich samochodów, jest natychmiastowe gaszenie silnika po dojechaniu pojazdem do celu podróży. Turbosprężarka, zwłaszcza po dynamicznej jeździe, wręcz nienawidzi takiego traktowania, co manifestuje spadkiem osiągów silnika i wzrostem zużycia oleju. Na koniec pozostaje albo jej wymiana na nową (jej cena waha się w przedziale 2500-5000 zł), albo jej regeneracja. Co sprawia, że turbosprężarka ulega uszkodzeniu? Turbosprężarka do prawidłowej swej pracy wymaga odpowiedniego smarowania. W tym celu wykorzystuje się ona olej silnikowy będący z jednej strony środkiem ograniczającym tarcie pomiędzy jej podzespołami a z drugiej, stanowi on czynnik chłodzący turbosprężarkę. Po dynamicznej jeździe jej oba wirniki kręcą się z prędkością nawet 200 000 obr./min, a siła bezwładności sprawia, że nawet po wyłączeniu silnika nadal się one poruszają. Problem polega na tym, że z chwilą gdy jednostka napędowa kończy pracę, przestaje także krążyć w obiegu olej silnikowy. Ten służy do smarowania poszczególnych łożysk turbosprężarki (ślizgowych, oporowych). Jeśli go brakuje lub dochodzi do jego zapiekania (w przewodzie lub kanalikach olejowych) pod wpływem ogromnej temperatury jaka panuje w korpusie turbosprężarki, to może dojść do uszkodzenia bieżni wałka turbosprężarki, zatarcia któregoś z łożysk czy uszkodzenia wirnika (na skutek zatarcia jego łożyska oporowego). Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że proces ten ma charakter długofalowy i nie następuje błyskawicznie. Dopiero regularne gaszenie silnika po dynamicznej, tzw. szosowej jeździe, przyczynia się do wyraźnego spadku trwałości turbosprężarki. Regeneracja turbosprężareki będzie nieunikniona.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Regeneracja turbosprężarek Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

super sprawa

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

To Goska nie stać na płatną reklamę na głównej stronie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

albo oszczędza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

gdzie się miesci ten punkt regeneracji sprężarek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Chyba za prymą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

lepiej kupic sprawna uzywke, niz bawic sie w te smieszne regeneracje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Lepiej kupić auto na benzynę a nie na gnojówkę.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

a co, benzyn turbo to nie ma?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Co oni mi k......a każą do stalowej woli jechać czy coś im się popieprzyło przez te oszczędzanie na reklamie. Kto im (tym z łomży) ma to robić??? stalowa wola czy białystok.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowy punkt. Regeneracja turbosprężarek Łomża

Ja wysłałem moje turbo do Mielca. Sprawdzili okazało się, że nadaje się do regeneracji więc wzięli jako kaucję i w ten sposób regeneracja wyszła mnie 500zł bajka. Jakby ktoś potrzebował to prosze link tutaj

Warto mieć swoje zdanie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org