czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Witam,

W przyszłym roku biorę ślub w parafii św. Brunona. Jeżeli ktoś miał ślub w tym Kościele, to proszę napiszcie ile płaciliście dla księdza, organisty i kościelnego. Nikt z moich znajomych ani rodziny nie brał ślubu w tym Kościele, więc nawet nie mam się kogo podpytać, a chciałabym się zorientować tak mniej więcej, aby jakiejś gafy nie popełnić.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

odezwij sie na maila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Pytanie sadze ze do ksiedza ,zw/w parafii. Ja brale slub u Ambroziaka ,20 lat temu .To ks.Pupek powiedzial co laska i dalem wtedy ,naprawde niepamietam ,ale niewielkie pieniadze ,chyba 50zl. Natomiast co do organisty to ,kolega jest organista i to zalezy czy jest zatrudniony na etacie ,czy jedyny dochod organisty to tz oplatek raz w roku, sluby i dolki czyli pogrzeby. Ksiadz jesttylko sluga Bozym i za sakramenty niepowinien brac kasy .Rozumiemkoszty swiatla itp ale to powinna byc ofiara na utrzymanie kosciola a nie do kieszeni. Jesli wiec jestes parafianka , bedzie to zapewne zaszczyt dla Twego proboszcza udzielenia Ci sakramentu malzenstwa ,a nie zarobek . Uwazam ze powinnas zamowic udzielenie slubu i nie pytac o zaplate . A jesli pazerny ,niesadze ks,zapyta o pieniazki ,miej odwage powiedziec ze dobrowalnie dasz datek na tace Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

ja poproszę o odpowiedzi na te same pytania (co za ile) ale odnośnie Katedry

a po nocy przychodzi dzień
a po burzy spokój

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

oooo jesli chodzi parafie brunona to troszke wyjdzie..najdrozsza parafia w lomzy pod tym wzgledem na drugim miejscu plasuje sie katedra..wszedzie mowia co laska i wyjmuja cennik..

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Ja brałam ślub w par. św. Brunona, z tym, że 8 lat temu. Wtedy kosztowało nas to 700 zł (nie pamiętam czy już z organistą i z kościelnym, ale chyba tak). Na pewno nie takie kosmiczne kwoty, że np. 2000 zł i wyżej, jak niektórzy mówią. Przez 8 lat na pewno zmieniły się stawki, ale też zmienił się proboszcz i podejście do sprawy pewnie też. Choć ja osobiście zawsze bardzo ceniłam i cenię Jankowskiego.
Nie ma sensu taki wywiad - pójdziesz zamówić ślub, to się dowiesz ile zapłacić - przecież chyba nie zmienisz parafii, bo gdzieś indziej jest 100 zł taniej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

zielona biedronka hmmmmmmmmmmmmmmm no comment
10 lat temu slub u jankowskiego..niezbyt zamozna para na dorobku chce wziac slub..slyszy cennik 1000zl dla ksiedza i 1000 dla organisty..mowia ze ich nie stac tyle dac na to ksiadz proboszcz oboje pracujecie chcecie sie pobrac zrobic wesele a wiec was stac...
najtaniej wyjdzie u kapucynow oni naprawde biora co laska oraz u dawnego ambroziaka..no i moze jeszcze w krzyzu

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

martuchnam - widzisz, ja przed ślubem słyszałam właśnie takie historie jak Twoja. Byliśmy hmm przestraszeni, jaką stawkę na ksiądz proboszcz "zaśpiewa", mieliśmy ze sobą właśnie ze 2000 zł na wszelki wypadek, a tymczasem było bardzo miło i zamknęło się kwotą 700 zł. Także nie wiem, jak to jest. Teraz jest inny proboszcz, więc i zapewne inne podejście do tematu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

bierzcie rachunek to odliczycie od podatku jako darowizne na cele kultu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Annnaa wszystko zleży od tego czy chodzisz do kościoła i chcesz przyjąć SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA czy chcesz kupić sobie ładną ceremonię w kościele. Jeśli to drugie to w każdy ksiądz powinien brać jak w urzędzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Koleżanka brałą w te wakacje dla kościelnego i organisty ksiądz "zaśpiewał" po 250 zł, to dla samego księdza pewnie z 700. Ja brałam 2 lata temu w Brunonie ślub to dla księdza 500 i dla organistego i kościelnego po 150 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

w katedrze za slub 1000zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Zgadzam się że parafia św. Brunona to chyba najdroższa parafia bynajmniej do puki proboszczem był Jankowski owszem teraz proboszcz się zmienił więc może i taryfikator cen uległ zmianie :) Na pewno Annnaa nie usłyszysz co łaska bo w tej parafii są określone ceny i to nie małe a jak masz płacić 250zł organiście to lepiej znajdź sobie jakiś chórek który ładnie zagra i zaśpiewa w takiej samej cenie i dodaje uroku całej ceremonii :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

normalnie parodia, jak ksiądz może w ogóle brać pieniądze za sakrament małżeństwa ? Rozumiem, jeśli kościół będzie ozdabiany, to wtedy trzeba za dekoracje zapłacić - to tak albo jakiś tam organista będzie grał, chociaż osobiście bym wolał chórek, bo nawet czasami mniej wezmą pieniędzy od organisty a nastrój lepszy dają i ładnie śpiewają.

A ksiądz bez żadnej łaski ma dać sakrament małżeństwa - przecież to nie praca, tylko służba bogu (haha) a jeśli już chcą brać mamone, to niech wystawiają faktury i płacą podatki jak normalni ludzie!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

polecam Kapucynków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

ja będe miała ślub w tym roku w św Brunonie więc też jestem zainteresowana tematem jakie są tam stawki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Pamiętaj, że opłaty mogą się różnić w zależności od czynników, takich jak konkretne zamówione usługi, czas trwania ceremonii i polityka St. Życzę radosnej ceremonii ślubnej i wspaniałego początku życia małżeńskiego! mapquest driving directions

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Ile kosztują dwie puszki? Vampire Survivors



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Aby dowiedzieć się dokładnie, ile będą wynosić opłaty dla księdza, organisty i kościelnego w parafii św. Brunona, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z biurem parafialnym lub heic to jpg księdzem, który będzie prowadził ceremonię. Zazwyczaj księża lub pracownicy kościoła są w stanie udzielić dokładnych informacji na temat opłat i wszelkich innych formalności związanych z ceremonią ślubną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Informujemy, że można już zamawiać Wypominki Roczne oraz Nowennę Żałobną tunnel rush.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy


Nie miałam osobiście ślubu w parafii św. Zazwyczaj opłata dla księdza wynosi około X złotych, organisty Y złotych, a kościelnego Z złotych. Jednak warto skontaktować się bezpośrednio z parafią, aby uzyskać dokładne informacje na temat aktualnych stawek with time card calculator.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Mam podpowiedź jaki prezent zrobi wrażenie na ślubie...ikona!
Można poszukać w tym sklepie https://ruschke.pl/dekoracje-i-prezenty/ikony-na-prezent/
Piszę o tym bo sam to wykorzystałem i efekt murowany ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w parafii Św. Brunona na Łomżycy

Produkcja zarwno rolna jak i przemysowa USA nie miaa sobie rwnych w wiecie pod wzgldem zrnicowania i iloci. Slope Game

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org