środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Chciałem zapytac się bardziej zorentowanych dlaczego w blokach komunalnych w Łomży nie można pobierać sygnału ze zbiorczej anteny do tunera naziemnej telewizji cyfrowej. Nia ma takiej możliwości tylko wszyscy zmuszeni sa do korzystania z oferty Vectry. Jak chcę oglądac publiczną naziemna cyfrową to muszę koniecznie instalować na zewnątrz dodatkową anetene co jest bardzo uciązliwe a czasami nawet nie ma jak. W sumie aby kazdy w bloku mogł ją sobie oglądać a nie korzystac w Vectry to trzeba na bloku postawić las anten. Nie bardzo to rozumię ponieważ w innych miastach poinformowana lokatorów ,że sygnał taki można pobierać ze zbiorczej anteny i teraz mój szwagier za darmo ma super programy w jakości o niebo lepszej niż w kablówce i na dodatek bez instalowania dodatekowej anteny.

Dlaczego nie ma takiej możliwości w Łomży tylko zmuszeni jestesmy do monopolu telewizji kablowych bo nie ma jak i gdzie takich antan zainstalować. Co z dawnymi antenami zbiorczymi? Widać ,że w innych miastach takei dawne anteny zbiorcze nadal funkcjonuja o teraz procentuje to bo ludzie mogą z nich pobierać sygnał bezpłatnej telewizji cyfrowej.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Wlasnie . Moze ktos ze SM odpowie na forum poza godzinami pracy . Panowie prezesi tez pewnie czytaja ? J ajutro zloze zapytanie do sm .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Z anteny pokojowej bedziesz odbierał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rimpik, to temat stary jak świat.
To jest banda. wszystko wskazuje na to, ze prezesi i inne osoby odpopwiedzialne biora w łape i biznes kwitnie.
Lokatorzy zostali zmuszeni do płacenia prywatnym przedsiebiorcom za to co im sie należało i nalezy za darmo.
Łatwo można sobie policzyć ile jest mieszkań i jakie są to dochody.
Jest sie czym działkować.
Gdyby prokuratura i sądy działały jak należy , to by tego nie było.
Taka jest własnie charakterystyka zadupia.

To są własnie takie sprawy w kontekscie których śmiech mnie ogarnia, gdy ktos wstaje i mówi, że jest sędzią, policjantem lub prokuratorem :)))

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Antena pokojowa 30 zl - odbiera 15 kanalow, tyle chyba na razie jest :)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

z pokojowej nie da rady. Usiłowałem ale sygnał słaby piuksekuje , zawiesza się i zanika. Trzeba zamontowac antenę zewnętrzna ale wychodzi ,ze na dachu bo nadajniki mam po drugiej stronie bloku i przysłonięty. Takw iec trzeba włazić na dach a na to nie mam ochoty . Bo niebezpiecznie i na dodatek dużo przy tym zachodu i roboty. Liczyłem na sygnał ze zbioreczje antenty tak jak nigdys pobieraliśmy taki analogowy ze zbiorczych anten i było cąłkiem ok. Pamiętam takie zbiorcze anteny poinstalowali na każdym bloku po to aby zlikwidowć ten las anten na dachcach. W sumie funkcjonowało to dobrze do czasu gdy nie wiem dlaczego pojawiły się tylko w mieście tlewizje kablowe. Dzisiaj nie ma możliwości w Łomży pobierania sygnału naziemnej telewizji cyfrowej z takiej zbiorczej anteny. Nie jest to niemożliwe bo wiele innychj miast tak to zrobiło i umozłiwiło lokatorom pobieranie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej za pomoca zbiorczych anten. Moj szwagier tak ma i odbiera sobie piękne programy w rodzielczości HD.

Czemu takiej możłiwości nie ma w Łomży? Dlaczego jesteśmy skazani praktycznie na monopol telewizji kablowych? Co się stało ze zbiorczymi antenami w blokach zaówno komunalnych jak i społdzielczych? Jak administratorzy zamierzają ten problem rowiązać ? Bo dotychczasowy sposób ogranicza mozłiwośc kożystania z publicznej telelewizji cyfrowej.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

i u mnie z domowej nie ciągnie,
Nie Ktoś zrobi porzadek ze Spoldzielniami mieszkaniowymi.
Z TVN-u lubia takie zagadki rozwiazywac

..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Jeżeli jakiś blok zasłania to można próbować skierować antenę w inną stronę, aby odbierała sygnał z odbicia. Fakt, że to uciążliwe, ale niestety w niektórych przypadkach to jedyne rozwiązanie. Sam u siebie kombinowałem i jakoś się udało (chociaż czasami zdarza się "pikseloza", w razie czego proszę pisać - służę pomocą.
Pozdrawiam

lysy89

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rimpik, przecież spółdzielnie ten problem już dawno rozwiązały, a w dosłownym tłumaczeniu pozbyły się problemu, czyli anten. Z ich punktu widzenia (siedzenia) anteny zbiorcze w dobie kablówki i TV sateliternej, to niepotrzebny i kosztowny badyl na dachu. Koszt monterów, operatorów, po chorobę im, niech się lokator martwi, jak nie stać, to radia posłucha, albo buli za kablówę (przy okazji prowizję dla spółdzielni), bo wątpię, żeby monopolista "przydzielony" spółdzielni ze względu na atrakcyjny pakiet kanałów HD zezwolenie dostał.

Ze spółdzielnią miałem przeprawę dot. anteny satelitarnej. Po kilku latach wyeksponowania takowej technologii na moim balkonie przyszedł list, że zawisła nielegalnie i muszę jednorazową opłatę w wys. 100 zł uiścić na chwałę spółdzielni i jej prezesa. We mnie troszkę zawrzało i wtedy telefonik do kierownika. Zaproponowałem, żeby przyszedł i osobiście ściągnął, bo ja ich..., oczywiście mnie sadem i regulaminem spółdzielni zacząl straszyć i tu rada dla wszystkich- jeśli chałupa jest własnościowa, to kilka metrów na bloku, (często grunt kilka kwadratów) jest własnością takiego spółdzielcy. Panu kierownikowi wyjaśniłem i chyba zalegalizował mi tą antenkę, bo cisza do tej pory

Co do zbiorczych, szanowne zarządy nie przewidziały cyfryzacji, w rzeczywistości prawie darmowej TV, do której mieszkancy postanowią prędzej, czy później wrócić, bo taniej (niech tam miesięcznie po złotówce na konserwatora). Na początku postraszą, petycje i skargi się zaczną, to może ustapią, albo cenę za koserwatorów i dostęp dosolą, że vectra przy tym, to Pan Pikuś. Wyjście jedno, telefony pisma, pisma telefony, chyba że jeden z drugim prezes do rady miasta, czy sejmiku jako kandydat wystartują, to sami z petycją (propozycją) po lokalach będą zaiwaniać.
Szczerze powiedziawszy, to taka alternatywa przyda się każdemu, awarie albo kuroniówka każdego dopaść może.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

A może antenę ze wzmacniaczem, kosztuje ok 10zł drożej.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

cyt. :
"...Co do zbiorczych, szanowne zarządy nie przewidziały cyfryzacji, w rzeczywistości prawie darmowej TV, do której mieszkancy postanowią prędzej,..."

Usmiałem się
zarządy mysla o swojej doopie .
Jak myslisz ile może wymosic wziątka za wprowadzenie takiego operatora do spóldzielni ???
Chce dodać , ze członkowie spóldzielnii zapłacili za antenę zbiorczą i gdzie ona teraz jest ? Lokatorzy na fundusz remontowy i na konserwacje płacą.
Prosze mi pokazać telewizje kablową która bedzie miała 15 programów w HD i dołoży coś wartościowego od siebie za które bedzie oczekiwała opłaty.
Jesli zarządy tak" lekkomyslnie" zrezygnowały z anten zbiorczych, to powinny wymóc na operatorze aby dostarczał wszystkie kanały telewizji naziemnej za free. Jak chce zarobic to niech cos od siebie dorzuci atrakcyjnego, moze ktos kupi, bo i tak ma uprzywilejowaną przez zarząd pozycje. Działa bez konkurencji.

Pic polegał i polega na tym, że kablowi monopolisci nie dostarczali tego co człowiek powinien był ogladać za darmo w ramach abonamentu RTV i za obejrzenie 1TVP i innych musiał płacic podwójnie . Raz Krajowej Radzie, a drugi prywatnemu "geniuszowi biznesu".

Za takie praktyki prezesi w kozie powinni siedzieć.

Mam lepszy pomysł, może prezesi zapłaciliby mi za dostarczanie wody do mieszkań. Rury sam połozę nowe , tylko cena 1m3 wody wzrośnie kilkakrotnie.
Pasuje biznes ????
No wreszcie jak ktos nie chce to może i bez wody zyć.:)))

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

rewolwer, słusznie prawisz, jeno jest pewien szkopuł, mianowicie spółdzielnia, to świeta krowa a jej "niepokalaność", od prywatnego przedsiębiorstwa wieksza, czyli państwo w państwie pokroju PZW albo PZPN.

Co do 15 kanałów z multiplexów, na zdrowy rozum łaski nie robią. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś ten podstawowy 1,2 polsat i lokal (w zamian za brak dostępu do zbiorczej), w cenie 3,5 zł był. Na dzien dzisiejszy na zdrowy rozum ręsztę darmówek powinni dokoptować i symboliczną opłatę pobierać, jeśli nie, to wybrać takiego prezesa, czy zarząd, który będzie chciał wymusić na kablówce zmiany, tylko że nie znam nikogo, co by się z ciepłej posadki własnoręcznie wywalił, a te spółdzielcze stołki, jak sam wiesz "familiada", a ponoć niedługo dziedzicznymi się staną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rimpik:

Dlaczego zazdrościsz szwagrowi telewizji....nie musisz zawsze mieć tego co on ma, wystarczy, że uwolnił ciebie od siostry.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rewolwer chyba ma 100% rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że niektórzy mają pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Kto z Was, drodzy forumowicze wiedział 15 czy 20 lat temu (kiedy to były likwidowane anteny zbiorcze na dachach), że powstanie takie cudo jak naziemna cyfrowa telewizja? Dlaczego od razu nie wyprodukowano Mercedesa S klasy tylko w międzyczasie jeżdżono Syrenkami i Warszawami ? Dlaczego kiedyś czekano na telefon stacjonarny latami, a dziś każdy śmiga ze smartfonem? :) No jak to ! Na cholerę był mi stacjonarny telefon i po co kładłem okablowanie a potem musiałem je likwidować - nie można było od razu wymyślić komórki ? :P

Anteny zbiorcze montowane w latach 70-80 do dziś byłyby kupą złomu!

Myślę, że żadnym kłopotem byłoby postawienie na nowo anten zbiorczych ALE trzeba za to zapłacić (koszt masztu, okablowania wszystkich mieszkań, wzmacniaczy, konserwacji, przeglądów, instalacji odgromowej itp). Cenowo wyszłoby się zapewne na to samo co oferuje kablówka, a uważam, że w momencie całkowitego wyłączenia sygnału analogowego, kablówka będzie zmuszona w najmniejszym pakiecie udostępnić te same kanały i w tej samej jakości co w naziemnej telewizji cyfrowej. Najmniejszy pakiet to w Vectrze aktualnie 5,50.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

piszę o tym bo mam problem. Mam dostęp do bezpłątnej naziemnej telwizji kablowej i to bardzo dobrej jakości i chciabym skorzystac . Problem w tym ,że nie mogę złapac sygnału i muszę zainstalować zewnętrzną antene i to na dachu bo od mojej strony mieszkania sygnał niedochodzi. W innych miejscowościach mieszkancom bloków zaproponowano możliwośc pobierania sygnału naziemnje telewizji cyfrowej ze zbiorczej anteny które sa w blokach. Jest to bardzo wygodne bo tylko wystarczyło kupić dodatkowy dekoder lub nie jak ma się odpowiedni telewizor podłaczyc do gniazda anteny i ma się piękny odbór coraz większej liczby fajnych prgramów. W obecnej sytuacji ejstem zmuszony wejśc na dach co dla mnei starszego cżłowieka jest problemem i męczyć sie z zainstalowaniem anteny. Takich osób jak ja będzie zdecydowanie więcej jak tylko przestaną nadawać sygnał nalogowy w naszym rejonie. Wazna tez są koszty w obecnej chwili musze płacic za kablówką i abonament radiowo telewizyjny gdy odbieram sygnał bezposrednio z naziemnej telewizji cyfrowej płacę tylko abanoamnt radiowo telewizyjny nic więcej. Dla niekórych kochani to jest jednak spora oszczędność.

Czy ktoś w tym mieście odpowiedzialny za to poświęci trochę czasu na rozwiazanie tego problemu zawłaszcza ,ze w innych miastach potrafili to zrobić i żadnego dla nich problemu nie było.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

ale w tym najmniejszym pakiecie w vectrze nie ma tyle programów i nie ma ich a jakości hd i w tym jest róznica i to dośc spora.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Jeśli lubisz płacić (nie ważne czy 5.5 czy 55 zł) za coś co masz mieć dostępne w ramach abonamentu RTV to proszę bardzo...

Ja jestem za tym, żeby spółdzielnia umożliwiła mi odbiór cyfowego sygnału:

1 - płacę czynsz w którym są uwzględnione koszty remontów itp
2 - płacę abonament RTV
3 - nie mam zamiaru płacić za kablówkę z której nie skorzystam (chodzi o inne programy nie dostępne w ramach abonamentu RTV)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rimpik rozumiem Twój problem. Może zadzwoń do swojej administracji i Ci jakoś pomogą. Chociażby z dostępem do dachu.
CC 700 ja też płacę czynsz i f-sz remontowy ale ten fundusz nie uwzględnia czegoś co nie istnieje :) Nie wiem czy pamiętasz ale jak funkcjonowały anteny zbiorcze w czynszu była oddzielna pozycja AZART, która zniknęła gdy naziemną telewizję analogową siłą postępu wyparły kablówki.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad ma rację. Po pierwsze zbiorcze anteny w Łomży już 10 lat temu były w strasznym stanie i na pewno nie nadają się aktualnie do przesyłania telewizji naziemnej. Po drugie nikt nie będzie instalował i konserwował zbiorówki za darmo, bo jakiś Waćpan sobie chce za free oglądać. Za free to można dzisiaj w pysk dostać. A to, ze Waćpan płaci abonament radiowo telewizyjny to g... to kogo obchodzi. Gdyby tak jak mówił Vlad zainstalowano i konserwowano takową instalację to koszt byłby identyczny jak w kablówce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Spokojnie annex , spokojnie.
administracja spóldzielni jest jak doopa od srania , aby zaspokajać potrzeby członków spółdzielni.
Jak 10 lat temu był taki straszny stan anten, to kto za to odpowiadał i odpowiada ? Brali pieniadze na remonty 11, 12 , 13 lat temu ??? To anteny powinny byc w dobrym stanie.:)))

Moze annexowi i Vladowi odpowiada taki stan rzeczy, ze administracja dochodzi do wniosku, ze ze wzgledu na zły stan okna jest potrzeba wymiany i wymieniaja je bez zgody właściciela.
Po wymianie własciciel ma okazje popatrzeć przez nie, ale tylko za opłatą , moze oczywiście i wywietrzyc pomieszczenie , ale też za opłatą, przez nowe okno.
Pomijam , ze producenta okna i firmę montujacą okno też administracja wybiera. Tak, tak oczywiscie, ze bez przetargu i pytania się o zdanie kogokolwiek.
Własciciel lokalu jest tylko do płacenia.

Czy się propagandzistom kablówkowym i spóldzielnianym już rozjasniło troche w główce ??

Na dokładkę powiem, ze ok 10 lat temu mój znajomy chciał miec programy takie jakie nadaje telewizja naziemna. I nie mógł ich mieć we własnym wykupionym mieszkaniu. Musiał płacić haracz kablówce - najmniejszy abonament i też nie miał w nim tego co państwo polskie w abonamencie KRRT mu chciało pokazać.

O kulisach(finansowych rzecz jasna) tych zabiegów chyba nie musze pisać, bo kazdy jest dostatecznie domyślny i liczyc potrafi
Wspomnę jeszcze jeden pomijany aspekt:
Jesli zmonopolizuje sie dostęp do informacji, a tak w przypadku telewizji kablowych jest, można manipulować odbiorcami, mozna miec na nich wpływ.

Co do propagandzistów

annex wypocił:
"...Po drugie nikt nie będzie instalował i konserwował zbiorówki za darmo..."

Prezesów, zarząd i resztę bandy nikt z lokatorów też nie będzie utrzymywał za darmo. Chyba, ze kablówka i inni zleceniobiorcy.
Tak to juz ze spóldzielniami jest, ze nie tylko antenę maja konserwować , ale i śmietnik, smietniczkę, ławke, hustawkę, chodnik i wiele innych rzeczy. Czy to sie annexowi i jemu podobnym podoba , czy nie.

annex cd:
"...Za free to można dzisiaj w pysk dostać..."

W pysk to ty powinienes dostawać na "dzień dobry" za takie rozumowanie. Moze po jakims czasie w głowie sie przejaśni.

annex cd:
"...A to, ze Waćpan płaci abonament radiowo telewizyjny to g... to kogo obchodzi..."

Ciebie nie powinno, bo ty przecież nie jesteś z kablówki lub z zarządu, ani bliscy twoi tam nie pracują :)))))))

annex cd:
"...Gdyby tak jak mówił Vlad zainstalowano i konserwowano takową instalację to koszt byłby identyczny jak w kablówce..."

Jeszcze troche i wyjdzie na to, że wszyscy powinnismy być kablówce wdzięczni :))) A może jeszcze dokładają do tego :))))
Policz ułomku te wszystkie abonamenty ile to miesiecznie i rocznie wychodzi.
Jak czesto bys wymieniał i konserwował antenę .:)))))))


Vladowi juz na wiekszość odpowiedziałem powyżej:
ale zaakcentuję :
cyt.:
"...Anteny zbiorcze montowane w latach 70-80 do dziś byłyby kupą złomu! ..."

Tak jak smietniki , chodniki, drogi itp są do dziś kupą złomu.:)))

cyt.:
"... a uważam, że w momencie całkowitego wyłączenia sygnału analogowego, kablówka będzie zmuszona w najmniejszym pakiecie udostępnić te same kanały i w tej samej jakości co w naziemnej telewizji cyfrowej. Najmniejszy pakiet to w Vectrze aktualnie 5,50..."

Ja nie chce nikogo zmuszać , ja chce mieć to co mi sie należy :))))
Sprawdź co za 5,50 mozesz w Vectrze obejrzeć i wtedy zabieraj głos.
Aha
dlaczego mam prywatnej firmie płacic 5,50 z jakies ścierwo nie obejmujące tego co mam za darmo.

Vlad cyt.:
"...Tak czytam i dochodzę do wniosku, że niektórzy mają pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Kto z Was, drodzy forumowicze wiedział 15 czy 20 lat temu (kiedy to były likwidowane anteny zbiorcze na dachach), że powstanie takie cudo jak naziemna cyfrowa telewizja? Dlaczego od razu nie wyprodukowano Mercedesa S klasy tylko w międzyczasie jeżdżono Syrenkami i Warszawami ? Dlaczego kiedyś czekano na telefon stacjonarny latami, a dziś każdy śmiga ze smartfonem? :) No jak to ! Na cholerę był mi stacjonarny telefon i po co kładłem okablowanie a potem musiałem je likwidować - nie można było od razu wymyślić komórki ? ..."

Pic polega na tym, ze wtedy nie wiedziano, ze bedzie taki postęp, ale wiedziano, ze mozna zabrać lokatorom cos co maja za darmo, dodać chłam i czerpać korzyść. Taki fajny układ i na dokładke mamy wpływ na lokatorów, bo puścimy im co chcemy, łacznie z laurkami dla pana prezesa spóldzielni , albo lokalnego polityka.

Vlad cyt.:
"...która zniknęła gdy naziemną telewizję analogową siłą postępu wyparły kablówki..."

chyba literówka, SIŁĄ PODSTĘPU miało być.
Tak mozna by było pisać gdyby funkcjonowały anteny zbiorcze i kablówka jednocześnie do dzisiaj i kto chce niech ma kablówke, a kto chce, to niech korzysta z anteny zbiorczej.


Na koniec jeszcze jeden nie poruszany dotychczas aspekt.

W przypadku klesk, zywiołowych , róznych zagrożeń telewizja naziemna jest skuteczniejsza niz operator sieci kablowej. Dal przypomnienia odmóżdżonym.

Telewizja kablowa, moze byc dla mnie opcja dodatkową, luksusem, ale nie moze mi zastepować tego co mam za darmo i zmuszać mnie do opłat.
TO JEST PATOLOGIA

Ale jak widać kasa, kasa, kasa robi swoje.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Do niczego zmuszony nie jesteś. :)
Kupujesz w sklepie pokojową antenę siatkową wielkości lampki nocnej (w cenie 49zł) stawiasz obok TV o ile ma tuner DVB-t wbudowany i odbierasz 15 programów za darmo :) Sprawa komplikuje się kiedy masz stary TV bez tunera. Wtedy dochodzi zakup dekodera w cenie ok 100zł i po problemie :)
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

lipesq, przeczytaj od początku post. Osoba, która zaczęla wątek prawdopodobnie mieszka w środkowym lokalu i ma okna na zachód, natomiast anteny pokojowe u niego nie zdają egzaminu. Z drugiej strony po chorobę stawiać obok TV jakiegoś dzydzla, jeśli lepszym rozwiązaniem może być zbiorcza, która na zdrowy rozum jest, a raczej powinna być jakąś alternatywą dla ludzi mniej zamoznych, oszczędnych, czy tzw "niedzielnych" widzów.

Właśnie sprawdziłem ofertę vectry. W niej dosłownie wszystkie programy z trzech multiplexów (22) dodatkowo dwa vectry takie od propagandy. Za najtańszy, krzyczą 1zł i nie wiadomo, czy za m-c, czy w promocji, przez pół roku, bo głębiej sprawdzić nie idzie. Najciekawszy jest dopisek "Cena nie zawiera opłaty za dostęp do DTV" Ile dlaczego i o co chodzi już zapomnieli dopisać. Jak zwylke, zamydlić, a mały druczek wyjdzie po podpisaniu umowy.
Multimedia w ogóle nie działa, widocznie też z ofertą kombinują.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

W sieci sporo na temat, ludziska zaczynaja wspólne petycje do swoich spółdzielni składać. Może wreszcie jakieś zmiany zajdą. Kto wie, może nawet w tym monopolu łomzyńskim jakiegoś szacunku do klienta nabiorą, o przełożeniu na cenę i jakość nie wspomnę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

wiesz co rewolwer ? :) powiedz mi z czego aktualnie korzystasz oglądając tv ? tylko szczerze :) w sensie - kto jest Twoim dostawcą usług TV ? Czy ktokolwiek kto jest Twoim dostawcą włamywał się do Ciebie i siłą (rewolwerem) zastraszał żebyś koniecznie wybrał jego usługi ? O ile wiem to każdy dobrowolnie podpisywał umowę bynajmniej tak było w moim przypadku.
Dlaczego nie jeździsz Syrenką i jeśli takową miałeś to ją zezłomowałeś ? Przecież to taki cudowny dwusuw ! dlaczego nie chodzisz w butach przez 20 lat tylko po dwóch sezonach je wyrzucasz! Prostackie myślenie skonstruowane w taki sposób by udowodnić że czarne to białe.
A i jeszcze jedno czy użytkownik annex obraził Cię czymś że nazywasz go ułomkiem ? nie podoba się w bloku to droga wolna :) kup dom 150m2 i 100 metrową antenę albo najlepiej wydzierżaw od razu przekaźnik na szosie zambrowskiej :) będziesz miał taki sygnał że sam sobie w głowę wypalisz rewolwerku z nadmiaru sygnału :)
Nie mieszaj też chodników, śmietników itd do anten zbiorczych bo to są dwie różne sprawy i oddzielne fundusze. Pozycja AZART za którą być może płaciłeś była oddzielną pozycją w czynszu więc nie pieprz głupot :) bo ta pozycja zniknęła z Twoich wydatków wraz z anteną. Dlaczego nie pisaleś petycji 20 lat temu do spółdzielni o zachowanie anten ? Odpowiem Ci - bo nie miałeś zielonego pojęcia o czymś takim jak naziemna tv cyfrowa.
Teraz należysz do grona ludzi, którzy uważają że wszystko się nalezy za darmo a najlepiej jakby jeszcze Tobie ktoś za to płącił że raczysz oglądać :)
To bardziej Twoja postawa bliższa jest określeniu pasożyt :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

kejetan1410 jeszcze do Ciebie bo o wiele rozsądniej prawisz niż nienabity :)
Możesz być pewien, że taka alternatywa (montaż anten zbiorczych) jest możliwa. Wiem, bo w przeciwieństwie do rewolwera, który opiera się tylko na domniemaniach i nienawiści do wszystkiego co spółdzielniane bądź komunalne dzwoniłem w kilka miejsc :) Będziesz miał zatem wybór - kwestia zebrania większości chętnych na takowe rozwiązanie w Twojej klatce.

Byłem też na stronie Vectry - za 6 zł (1 zł za pakiet stalowy + 5 zł za dekoder) miesięcznie masz 25 kanałów - wszystkie z multipleksów + kanały bonusowe. Ciekawe co będzie bardziej opłacalne - montaż nowych anten, okablowanie, konserwacja, przeglądy itp czy wydatek 6 zł miesięcznie.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad, wybacz to co powiem, ale oprzeć się nie potrafię...
Masz problemy z czytaniem słowa pisanego, czy też brak zrozumienia wynika z innych ograniczeń?
Likwidację instalacji AZART przeprowadzono bez zgody lokatorów.
Posiłkując się "prawem większości", w pewnym sensie, narzucono konieczność korzystania z TV kablowej - chcesz oglądać TV, podpisz umowę z Vectra (w ŁSM) lub Multimedia (w SM Perspektywa), Innych opcji nie było.
Na dzień dzisiejszy, bez żadnej łaski, w pakiecie podstawowym powinny być wszystkie kanały TV naziemnej, w tym również HD, i to bez żadnych dodatkowych dekoderów. Basta !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

onajestzesnu czy uważasz że anteny AZART zniknęły natychmiast po wejściu do Łomży Vectry czy Multimedii ? :) Ledwo zaczęli kłaść kable a już Spółdzielnie rzuciły sie na anteny jak psy na kości ? :) Minęły lata zanim je zlikwidowano bo nikt z nich nie korzystał a stanowiły jedynie zagrożenie i dodatkową generację kosztów na ich utrzymanie, za co nikt by nie płacił bo każdy zachłystywał sie w tym czasie "wielkim światem" z kablówki !!! Takie to były czasy !!! Z dwóch kanałów TVP nagle mieliśmy ich całą masę. To było coś co każdy chciał mieć. A teraz po tylu latach chcecie by zardzewiała Syrenka samoistnie przeobraziła się w najnowszy model extra bryki i to jeszcze ZA DARMO.
"Na dzień dzisiejszy, bez żadnej łaski, w pakiecie podstawowym powinny być wszystkie kanały TV naziemnej, w tym również HD, i to bez żadnych dodatkowych dekoderów. Basta !!!"

Chyba nie znasz się na sposobie przesyłu sygnału skoro tak uważasz :) nawet w mając antenkę siatkową a mając starego typu telewizor MUSISZ mieć dekoder by móc oglądać to co oferują multipleksy.
Napisałem powyżej i możesz sprawdzić to na stronie Vectry że za 6 zł masz jeszcze więcej niż oferują multipleksy.

To tyle - nie chce mi sie juz drążyć tematu PAPA




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Nie ma sensu wdawać się w dyskusję... Twoje zawsze musi być na wierzchu.
Niemniej wciąż twierdzę, że...
czytanie, ze zrozumieniem, słowa pisanego, to sztuka... a jak wiadomo, sztukę pojmują nieliczni :)
Mimo wszystko pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Aha a'propos "prawa większości" właśnie takie prawo obowiązuje w budynkach wielorodzinnych czy to nam sie podoba czy nie :) innego nie ma - no chyba że ma się swój własny dom jednorodzinny a i tam domownicy często mają podzielone zdania, bo jeden lubi jak mu cyganie grają a drugi jak mu z butów śmierdzi :)

THE END




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

moi drodzy sprawa jest prosta. Skoro gdzie indziej w innych miejscowościach wykorzystano zbiorcze anteny telewizyjne do rozprowadzenia sygnału naziemnej telewizji cyfrowej do mieszkańców bloków to i tu w naszym mieście winno to być tak zrobione. Nie ma żadnych przeciwskazań bo nawet najstarsze anteny zbiorcze można do tego przystosować i specjalne firmy się ogłaszają i sie tym zajmują. Problem bedzie coraz większy bo coraz więcej mieszkanców bloków na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej przejdzie. Nie każdy odbierze sygnał tej telwizji anteną pookojową a staiwanie lasu anten na blokach jest bez sensu bo po to kiedys wprowadzono zbiorcze anteny aby takiego lasy anten nie było.

MYŚLE ,ŻE SPRAWA MA DRUGIE DNO I W TYM PRZYPADKU W NASZYM
MIEŚCIE KTOS ZWYCZAJNIE ZAWINIŁ I ZAWALI SPRAWĘ A TERAZ UDAJE ZE TEMATU NIE MA BO W TEJ SPRAWIE ROBI SIE KOMUS KOŁO TYŁKA WIELKI SMÓRD.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

anteny zbiorcze istnieją wystarczy spojrzec po dachach bloków . Praktycznie na każdym bloku antena taka stoi do dzisiaj. Problem moze być raczej z instajacją która została bezmyślnie zdemontowana. Nic nie stoi na przeszkodzie aby jednak takie instalcje wyremontowć i uruchomić. Miom zdaniem dalsze sprzyjanie i wspieranie działlności telewizji kablowych przez zarzadców bloków jest niezgodne z prawem.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

nie mogę tez zrozumiec prostego faktu ,że gdzie indziej poza tym dziwnym miastem problemu tego nie ma bo tam zanim się on pojawił administratorzy sami zaproponowali lokatorom bloków dystrybucję sygnału darmowej naziemnej telewizji cyfrowej. Tak się zwyczajnie dba o lokatora bloku. Tu natomiast udaję sie ,że problemu nie ma.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

onajestzesnu
Kto ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?
Każdy ma prawo do własnej opinii i chyba od tego jest forum by opiniami się wymieniać choć często dochodzi do sporów :)
Grunt by wymiana tych zdań odbywała się na kulturalnym poziomie (bez wyzwisk typu ułomek)
Odpowiedz sam(a) sobie na pytania:
1. Dlaczego zlikwidowano AZART ?
2. Czy w czasie gdy likwidowano AZART choć jedna osoba z niego korzystała ?
3. Dlaczego nikt nie protestował w chwili likwidowania AZART ?
4. Czy ktoś płaciłby za AZART i za kablówkę jednocześnie ?
5. Czy w chwili likwidowania AZART ktoś kontaktował się z jasnowidzem - czarodziejem, który w czarodziejskiej kuli zobaczył multipleksy ?
6. W jakim stanie technicznym byłby AZART zainstalowany w latach 70-80 w chwili obecnej mimo konserwacji i czy spełniałby wymogi naziemnej tv cyfrowej ? z jednoczesnym zastrzeżeniem - patrz pytanie nr 4.

Tym razem naprawdę kończę Miłego dnia




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Vlad nie wiem do czego prowadza Pan dywagacje bo na pewno nie do rozwiazania problemu tylko do utrzymania istniejącego stanu rzeczy i chyba tylko oto Panu chodzi. Jeżli tak to tylko jednje strony Pan interesu pilnujesz i reprezentujesz i nie jest to ta strona która nam lokatorom moze w rozwiązaniu tego problemu pomoc. Tak więc Miłego dnia.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

odnosnie likwidacji azartu to powiem , że sam osobiście protestowałem ale nikt mnie nie słuchal i nic nie miałem do powiedzenia poprzez czeste awarie i brak konserwacji tej instalacji bo robiono to celowo zostałem zmuszony do przejscia do telewizji kablowej. W tamtych czasach gdyu powstawały w miescie telwizje kablowe miały one szczególne poparcie administracji bloków tak , że nawet sfera wpływów Vectry i Multimedia została ściśle podzielona pomiędzy dwie społdzielnie i tak to jest do dzisiaj.

Cudowny sen i dojenie mieszkańców bloków jednak zostało brutalnie przerwane pojawieniem się darmowej cyfrowej telewizji anziemnej która ofertą a przedewszystkim jakościa sygnału bije na głowę nasze miejskie kablówki.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rimpik jak jest darmowa i taka cudowna to czemu jej nie masz :)
Powiem krótko ja nie mam zamiaru korzystac z telewizji naziemnej i jest mi dobrze tak jak jest a wy róbta co chceta :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

nie ma co się gorączkować, każdy ma rację, a już na pewno własną :) Jak wiadomo, mieszkaniec, czy członek spółdzieni jedynie co ma, to regulamin niczym dekalog, którego musi sumienne przestrzegać, oprócz tego w praktyce ma, ale dosłownie g... do gadania.

Wszelkie zmiany (dla dobra wspólnego) są narzucane niczym dekret królewski panujących zarządów i jego prezesa, tak też postapili z antenami zbiorczymi. Może postanowienie przemyślane i słuszne, bo dostęp do anten naturalną śmiercią wymierał, tylko że nagle był STOP i gdzie wtedy było prawo wyboru?
Na dzień dzisiejszy, nijak ma się do TV cyfrowej i tych 22 kanałów podawanych za free.
Ja, jak pewnie większość posiada talerzyk albo kablówkę, ale jeśli chcę mieć inne, lub dodatkowe źródło sygnału, czy muszę oszpecać mieszkanie albo blok jakimś następnym urządzeniem odbiorczym?

Moim zdaniem, to spółdzielnia powinna przeanalizować wszystko i wdrożyć w życie, albo przynajmniej przedstawić mieszkańcom jakieś rozsądne rozwiązanie, w ten sposób zadeklarować swoją postawą, czy są przedstawicielami mieszkanców, czy koncernu multimedialnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Vlad niech Pan czyta ze zrozumieniem co Pan zarzuca innym . Napisałem wyrażnie ,ze chcę miec ta naziemną cyfrową bo ma dobra ofertę programów oraz jest zdecydowanie lepszej jakosci niz sygnał telewizji kablowej a w sumie nie mogę jej mieć .

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Jezu no nie przegada się niektórych :)
Panie Rimpik toć napisałem Panu - zadzwoń Pan do swojej administracji bo użalanie sie na forum w niczym Panu nie pomoże Napisałem też że dzwoniłem do ŁSM i wiem że przygotowywany jest projekt dla chętnych klatek. Pan z tego co zrozumiałem mieszka w blokach komunalnych. Dzwoń więc pan do ZGM! Napisałem też że alternatywą w Vectrze jest pakiet za 6 zł gdzie ma sie dokładnie to samo co w naziemnej i tej samej jakości a chcę też rozwiać Pańskie nadzieje, że jeśli postawią Panu antenę zbiorczą na dachu to nie będziesz jej Pan miał za darmo ! Będziesz Pan płacił za konserwację itp. i cenowo wyjdziesz Pan na to samo co w kablówce.

Kajetan a z Tobą zgadzam się w pełni, prawie od a do z :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Drodzy Szanowni
Mała uwaga. W sieci kablowej TV, przynajmniej w Vectrze, nadawany jest cyfrowy sygnał programów naziemnych, lecz w formie zakodowanej i bez dekodera niemożliwy do odbioru. Wystarczy zdjąć zabezpieczenia, czyli puścić w kabel "czysty" sygnał, dokładnie taki jaki odbiera do Vectra z Mux`ów i mieszkańcy posiadający TV z wbudowanym DVB mogliby cieszyć się "cudownej jakości" obrazem.
Problem w tym, że dając te 22 programy, monopolista straciłby znaczne dochody. Chociażby z samej dzierżawy dekoderów, nie mówiąc już o zmianie, przez dużą część mieszkańców, abonamentów na niższy pakiet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

dosłownie tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

teraz sobie kablówki przeczekają ten trudny okres, czyli boom na dvb-t, a za dwa lata znowu propagandą sprawią, że tylko dzięki nim telewizję można oglądać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Vlad coś chyba nie tak bo w tej ofercie kablówek za 6 złotych nie ma żadnego programu w jakośc HD. Znaczy się albo Pan o tym nie wie to znaczy ,że sie nie orientuje. No albo celow ściemnia .

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

z tym stawianiem to tak bez pośpiechu bo wielkim marnotrawstwem byłoby wówczas niewykorzystan ie istnijących w lepszej lub gorszej kondycji instalacji anten zbiorczych . Zwłaszcza ,że sa formy profesjonalnie i za nieduże pieniądze zajmujące się adaptacja i przygotowaniem takich z starych zbiorczych anten do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. problem w tym ,że co sie z nimi stało z tymi instalacjami i dlaczego?

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

aby ktoś nie pisął ,że piszę głupoty to prosze link do takiej firmy


http://www.telmor.pl/pl/page/657

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

"Panie Vlad coś chyba nie tak bo w tej ofercie kablówek za 6 złotych nie ma żadnego programu w jakośc HD. Znaczy się albo Pan o tym nie wie to znaczy ,że sie nie orientuje. No albo celow ściemnia ."

Panie Rimpik może Pan bezczelnie nie kłamać ? Bo to co Pan uskuteczniasz to kłamstwo w żywe oczy !!!! :
http://www.vectra.pl/pakiety/telewizja
w Vectrze dają aż 4 kanały w HD (TVP1 HD, TVP2 HD. TVN HD i TVN7 HD) w pakiecie za 6 zł link powyżej !


http://cyfryzacja.gov.pl/Multipleksy,245.html
w multipleksie MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6;
w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia;
w multipleksie MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

i kto tu ściemnia !!!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad, na dzień dzisiejszy jest to atrakcyjna oferta, w pewnym tego słowa znaczeniu, tylko że Vectra dalej jest monopolistą (przynajmniej przewodów koncentrycznych w bloku). To ludzi wnerwia, co w pełni podzielam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Vlad wyluzuj bo zdrowie tracisz tak napastliwei tu atakująć - te HD to owszem lata w tym pakiecie ale jakoś nie wygląda to na rozdzielczośc HD.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

a jeżeli już Pan Vlad jesteś pracownikiem jakiejś z tych kablówek to więcej taktu i luzu bo tak to tylko mozna się ośmieszyć .

Jedyny plus kablówek to trzeba przyznać złamanie monopolu TPSA na dostarczanie internetu i tu wielki plus

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

śmieszny to Pan jesteś :) raz mówisz ze nie ma HD Potem ze jednak jest ale te HD to nie HD Ale tak to już jest jak się nie ma wiedzy w danym temacie tylko bazuje się na plotkach i reklamach




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Wynika z tego, że problem anten zbiorczych został załatwiony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

wcale istnieje nadal

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

to HD to jest owszem w reklamie i ofercie czyli nima go.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Ludzie wam to się chyba nudzi jak się komuś nie podoba Tesco to niech tam nie chodzi. Jak się komuś nie podoba vectra,multimedia niech sobie talerz założy na balkonie jak nie chce mieć talerza bo też mu się nie podoba to niech antenę sobie kupi pokojową i ogląda a jak to też nie pasuje to niech się k...a do lasu wyprowadzi dom postawi drutem kolczastym ogrodzi i siedzi zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

tu nie chodzi czy się komu podoba vectra czy nie bo temat dotyczy jak odbierać sygnał darmowej cyfrowej telewizji naziemnej bez kupowania anteny pokojowej czy anteny zewnętrznej ale poprzez wykorzytsnaie dawnych instalacji anten zbiorczych azart. I oto tu chodzi a nie jakies vectry czy inne kabłowki.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

i u mnie z domowej nie ciągnie,
Nie Ktoś zrobi porzadek ze Spoldzielniami mieszkaniowymi.
Z TVN-u lubia takie zagadki rozwiazywac

jak długo żyją odkurzacze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

kejetan1410 naprawdę piszesz bez sensu. Chcesz mieć azart tylko nie wiem po co. Czy to coś zmieni? Na pewno nie będzie za darmo. Jedyna różnica jest taka, ze haracz będziesz płacił firmie konserwującej go, a nie vectrze. Więc nie rozumiem. Co za różnica komu płacisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad cyt.:
"...wiesz co rewolwer ? :) powiedz mi z czego aktualnie korzystasz oglądając tv ? tylko szczerze :) w sensie - kto jest Twoim dostawcą usług TV ? Czy ktokolwiek kto jest Twoim dostawcą włamywał się do Ciebie i siłą (rewolwerem)

Dla twojej ciekawości z "talerza "czerpie przyjemnosci.
Nie musieli sie włamywać sam podpisałem , mieszkam w domku, wiec mam pasozytów typu zarząd z tzw "bańki".
Ale znam te problemy i te plugawe środowisko.
W przypadku mieszkańców bloków(bez róznicy spóldzielnia czy komunalne) zmuszono lokatorów do podpisania umów, bo zlikwidowano anteny zbiorcze.
I nie jest tak jak Vlad chcesz to przedstawić, to był szwindel grubymi nićmi szyty.
Rozumiem, ze jestes w jakis sposób zainteresowany przeinaczaniem faktów, to twoja brocha, kazdy czyta i kazdy może sobie wyrobic zdanie.
Ciekawostka, ze wielke osób zarzuca ci czytanie bez zrozumienia. Skąd to się bierze ?? Moze sam za prostacko nie licząc się z agumentami innych bronisz kablówki, spóldzielni.
Daruj sobie te syrenki i ten watek z postepem, on jest mało wazny. To jest nieudolne zamazywanie faktów. Inna była sytuacja kiedys , zupełnie inna jest dzisiaj. Kiedys pod płaszczykiem wprowadzanai "luksusu" pozbawiono ludzi praw. Dzisiaj jest to jedynie bardziej widoczne.

Vlad cyt.:
"Prostackie myślenie skonstruowane w taki sposób by udowodnić że czarne to białe. ..."

Ciekawe spostrzeżenie, moze rozwiniesz wątek, chetnie poczytam jak odnosisz się do tego co napisałem w postach powyzej. :)))
Masz cos do powiedzenia ?? Czy tylko bełkot.

Vlad cyt.:
"...Nie mieszaj też chodników, śmietników itd do anten zbiorczych bo to są dwie różne sprawy i oddzielne fundusze. Pozycja AZART za którą być może płaciłeś była oddzielną pozycją w czynszu więc nie pieprz głupot :) bo ta pozycja zniknęła z Twoich wydatków wraz z anteną...."

No tak , brakowałoby , aby pozostała :)))
Anteny brak , a płacic trzeba :))))
Ale w naszych spóldzielniach nie takie cuda bywały.

Mysle, ze członków , to mało interesuje (a szkoda) na jakie fundusze ksiegowa w zmowie z prezesem ksieguje to co wpłacą. A smietniki i chodniki były w tym kontekście, ze do zarządu nalezy utrzymanie infrastruktury w nalezytym porzadku - w tym anten. I nie ma róznicy czy elementy infrastruktury powstały 15, 20, czy 30 lat temu.

Vlad cyt.:
"...Dlaczego nie pisaleś petycji 20 lat temu do spółdzielni o zachowanie anten ? Odpowiem Ci - bo nie miałeś zielonego pojęcia o czymś takim jak naziemna tv cyfrowa. ..."
Hmm
A skąd Vlad wiesz , ze nie pisałem .
Uwielbiam ludzi którzy wiedzą lepiej niz ja, o tym co sądzę , albo co zrobiłem :)
Normalnie geniusze.
Wiadomo powszechnie, ze nie było mowy w tamtym czasie o naziemnej telewizji cyfrowej. (Ułomki jedynie moga twierdzic inaczej).
Ale była mowa o kanałach bezpłatnych , które sie należały jak psu buda, a lokatorzy zostali ich pozbawieni, aby zarobić mogła prywatna firma.
Vlad słabo kojarzy niewygodne fakty i posuwa się do manipulacji.

Vlad cyt.:
"Teraz należysz do grona ludzi, którzy uważają że wszystko się nalezy za darmo a najlepiej jakby jeszcze Tobie ktoś za to płącił że raczysz oglądać :)
To bardziej Twoja postawa bliższa jest określeniu pasożyt :)..."

Vlad brakuje tobie argumentów, wiec cynicznie cos mi zarzucasz.
Nigdy nie twierdziłem ,ze "wszystko" nalezy mi sie za darmo.
Ale też nie miałbym nic , aby ktos mi płacił, za takie rzeczy jak czytanie i ogladanie- super sprawa, nawet jak się czyta, czy oglada takich cyników , komików, czy błaznów jak Vlad.
Mogą mi płacic .
Nie wiem , czy wiesz co sie kryje pod pojeciem pasozyt, ale to zapewne efekt braku dostępu do informacji. Czas skonczyc ogladać serwisy telewizji kablowej.

aha ,
jesli ktos nie zdaje sobie sprawy jak wielkie pieniadze wiąża sie z abonamentem telewizji kablowej i na dokładkę twierdzi, ze koszty utrzymania anteny zbiorczej to TAaaaaaaKIE olbrzymie koszty. To jest albo cynikiem, albo ułomkiem- do wyboru.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

z załatwieniem sprawy, to tylko sarkazm...

Zdałoby się zadać -napisać kilka pytań do osób mających to coś w zakresie swoich obowiązków. Dyrektorów/kierowników ds... jest kilku w spółdzielniach, tylko gdzież bym śmiał takie szanowne osoby fatygować, przecież my tylko ich skromni chlebodawcy.

Z drugiej strony kilku pytań zadać nie zaszkodz, a odpowiemy sobie sami, pewno każdy z osobna.
Oto kilka z nich:

-czy nie będzie lepszym rozwiązaniem ekonomicznym dla poszczególnych spółdzielni powrót do tego typu masztów.

-dlaczego spółdzielnia od samego początku pozwoliła (doprowadziła) do zmonopolizowania sygnału TV dostarczonego do mieszkań?

-komu przeszkadza(ł) wolny rynek, (czyli dwa lub więcej kabli w pionie)

- jeśli był np przetarg, to dlaczego vectra/multimedia i dlaczego użytkowanie wieczyste (domysły, ponieważ nie chce mi się wierzyć, aby firmy konkurencyjne nie złożyły atrakcyjniejszych ofert w okresię 20-tu lat panowania znanych nam kablówek)


Wymieniać korzyści konkurujących ze sobą firm o zwykłego kowalskiego w gigantycznych sypialniach, jakimi są łomżyńskie spółdzielnie z pewnością nie trzeba. Także wiem, że stary kotlet, ale przy okazji multiplexów warty odświeżenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

rewolwer masz nikłe pojęcie odnośnie kosztów. To są potężne pieniądze i oczywiście są to pieniądze które zapłacą mieszkańcy SM czy ZGM. bo pieniądze nie biorą się z kosmosu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

I jeszcze jedno. Mieszkasz w domu jednorodzinnym więc czemu też nie żądasz od spółdzielni pierwszej lepszej zeby tobie zrobili azart tylko sam sobie zainstalowałes antenkę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

annex, dlaczego nazywasz bezsenownym pisaniem moją troskę o własne pieniądze niezależnie jaka to kwota. Każdy ma pretensje do rządzących, panstwem, gminą albo miastem, że publiczną mamonę bezmyślnie marnotrawią.
Otóż spółdzielnia, gdzie co miesiąc wpłacam pieniądze jest podobną instytucją, która nie podatkami a wręcz moją gotówką ma odpowiednio zarządzać. To nie prywatny folwark prezesa ani zarządu i mają obowiązek prowadzić to ustrojstwo gospodarnie, i jeśli jest możliwość udogodnień/zmian funkcjonalnych albo oszczędności ekonomicznych (spółdzielni lub mieszkańca), łaski nie robią, za to im ludzie płacą.

Że haracz zapłacę, to jestem pewien,tylko pytałem dlaczego vektrze/multimedii.
Szczerze powiedziawszy wolę płacić łomżynskim konserwatorom, a przede wszystkim chcę aby vectra/multimedia zaczęły konkurować ze sobą i z tym Panem konserwatorem.
Czy naprawdę nie jest zauważalne dla Ciebie, że łomżynski rynek jest podzielony, jak półtusze między rodzinę? Czy NIe przyszło Tobie do głowy,, że czas to zmienić?
Jak wcześniej wspomniałem, posiadam cyfrę i antenę pokojową ale co z tego?
Ot cały sens, który mam nadzieję jest teraz zrozumiały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Powiem jedno, że pan konserwator to raczej niema czym konkurować.
A odnosnie osób mieszkających poza zasobami SM czy ZGM. Tu w Łomży, co oni mają zrobić? Masz telewizję od nadawcy satelitarnego i czemu do niego nie wyślesz tej pretensji? jest nadawcą takim samym jak vectra czy multinedia i też powinien nadawać telewizję naziemną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

annex sorka, ale chrzanisz głupoty, bo na dzień dzisiejszy jeśli cyfra mnie wnerwi przejdę do polsatu.
Ty natomiast dlaczego nie możesz przejść do multimedii?
Ponieważ pozbawiono Ciebie takiego wyboru, a na zdrowy i ekonomiczny rozum powinieneś mieć. Co do domków, jest możliwość doprowadzić sygnału nawet do Bud Czarnockich, ale czy koszty opłacalnymi będą dla przyszłych klientów, które prawdopodobnie będą musieli pokryć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Więc masz wolność wyboru. I nikt nikogo nie trzyma w multimediach, czy vectrze. Możesz sobie odbierać TV naziemną tak samo w Łomży jak i w Budach Czarnockich. I tu i tam musisz sobie zamontować antenę. Jakaś równość musi być.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

annex, czy Tobie będzie przeszkadzay dwa kable w pionie bloku?
Czy wybór między trzema dostawcami jest lepszy od czterech dostawców? także nie myl równości z możliwościami, których nie znam ja ani Ty, dlatego chcę je poznać i sam zdecydować co jest lepsze. Jeśli ktoś zdecyduje za mnie, mam prawo pytać dlaczego tak a nie imaczej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

rewolwerku :) teraz ja się pobawię w punktowanie :) :

"Dla twojej ciekawości z "talerza "czerpie przyjemnosci.
Nie musieli sie włamywać sam podpisałem , mieszkam w domku, wiec mam pasozytów typu zarząd z tzw "bańki"."

Oooo to mamy łomżyńskiego Robin Hood'a, który sam mając full wypas broni biednych uciśnionych mieszkańców blokowisk przed wyzyskiem :) tylko po co wciskasz nos (lufę) nie na swoje podwórko skoro temat Ciebie nie dotyczy :P

"Ale znam te problemy i te plugawe środowisko."

Napisz konkretnie kto Twoim zdaniem tworzy to plugawe środowisko, myślę, że niektórzy są bardzo ciekawi

"zmuszono lokatorów do podpisania umów, bo zlikwidowano anteny zbiorcze."

Było odwrotnie więc nie kłam - najpierw ludzie dobrowolnie podpisali umowy dopiero potem zlikwidowano anteny i to po latach od podpisania tychże umów, niektóre anteny demontowano zaledwie kilka lat temu przy okazji remontów połaci dachowych KŁAMSTWO panie kapiszon

"to był szwindel grubymi nićmi szyty."
Napisz konkretnie jaki szwindel i kto w nim uczestniczył ? chyba że jestes zwykłym "ujadaczem" (bez urazy), który nie ma odwagi :)

"Anteny brak , a płacic trzeba :))))"
No przecież Twoim zdaniem o to właśnie chodzi, żeby ludzie płacili za AZART nawet w okresie gdy mowy nie było o naziemnej telewizji cyfrowej i nikt nie wiedział że takowa powstanie :)

"Mysle, ze członków , to mało interesuje (a szkoda) na jakie fundusze ksiegowa w zmowie z prezesem ksieguje to co wpłacą"

Rozwiń tą myśl, myślę, że członkowie spółdzielni są bardzo ciekawi, to jest już konkretny zarzut, więc jeśli wiesz co mówisz napisz proszę

"A skąd Vlad wiesz , ze nie pisałem .
Uwielbiam ludzi którzy wiedzą lepiej niz ja, o tym co sądzę , albo co zrobiłem :)"
A możesz wkleić skan tego pisma rzecz jasna zamazując dane które mogą Ciebie "zdemaskować" :) Prezes Lipski wkleił kiedyś skan druczku czynszowego z ŁSM i nikt się na niego nie obraził :)

"Wiadomo powszechnie, ze nie było mowy w tamtym czasie o naziemnej telewizji cyfrowej. (Ułomki jedynie moga twierdzic inaczej)."
Ale to właśnie Twoja teoria spiskowa podważa tezę niebytu jasnowidzów Czyżbyś do ułomków się zaliczał ?

"Ale była mowa o kanałach bezpłatnych , które sie należały jak psu buda, a lokatorzy zostali ich pozbawieni, aby zarobić mogła prywatna firma."
I tu cały szkopuł że w przypadku bloków wielorodzinnych nie ma takiej opcji by nikt nie płacił za antenę zbiorczą i jej konserwację zatem kanały bezpłatne to mrzonka panie kapiszon tylko ładna nazwa zostaje która

"Vlad brakuje tobie argumentów, wiec cynicznie cos mi zarzucasz."
Moje argumenty są konkretne panie Robin Hood mieszkam w bloku i znam historię demontażu anten i ich opłacalności dla mieszkańców

"aha ,
jesli ktos nie zdaje sobie sprawy jak wielkie pieniadze wiąża sie z abonamentem telewizji kablowej i na dokładkę twierdzi, ze koszty utrzymania anteny zbiorczej to TAaaaaaaKIE olbrzymie koszty. To jest albo cynikiem, albo ułomkiem- do wyboru."

KONKRETY a nie mrzonki to:
6 zł za 25 kanałów w tym 4 w jakości HD - w Vectrze - zaiste majątek
w telewizji naziemnej 21 kanałów z czego w jakości HD aktualnie 2 gdzie koszty konserwacji mniej więcej na tym samym poziomie
Panie kapiszon wybierz Pan sobie zatem: jesteś Pan cynikiem czy może ... ?

Przy okazji potwierdza się reguła, że najwięcej w Łomży krzyczą ci, których problem nie dotyczy :P Aż tyle osób uważa, że czytam bez zrozumienia ? ILE ? a ile osób poparło mój tok myślenia ? ILE ?

Kejetan - przy okazji piszesz, że Ty masz wybór bo jak znudzi Ci się Cyfra to możesz mieć Polsat cyfrowy ... jak mi się znudzi Vectra to też mogę mieć nc+, Polsat Cyfrowy, Telewizję z IST albo Netię :) do wyboru do koloru :) nic tylko siedzieć i oglądać :) Mogę też w ogóle nic nie oglądać, a co ! wolno ? wolno !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

ale dlaczego nie można skożystać z anten zbiorczych(sygnał już nie dochodzi),skoro vectry nie mam i nie miałem(kożystałem z talerza).teraz jest tv."nadziemna";-) i do jej odbioru wystarczy.....czy ktoś obcioł kable,bądź zdemontował anteny zbiorcze(co nie jest legalne)?jakim prawem ja się pytam!musiałem montować antenę kierunkową(mieszkam nisko i pokojowa nie łapała idealnie)a powinno wystarczyć podpięcie przewodu do zbiorczej.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad, co mogę sobie zainstalować, to wiem i mam tego świadomość.
Powiedzmy, że jestem mieszkańcem ŁSM, to teraz proszę odpowiedz mi na pytanie, dlaczego nie mogę mieć Multimedii (zbiorcze anteny chwilowo zostawmy)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Vlad widac ,że jest Pan mocno umoczony lub jak kto woli zainteresowany tymi interesami i reprezentujesz chyba administratorów albo którąś z kabłowek. Informuję więc Pan ,że gizuk mnie tu obchodzi kablówka jedna czy druga i jej oferty itp. Mnie interesuje jak zostanie rozwiązany problem dostarczania sygnału darmowej telewizji naziemnej do mieszkańców bloków tak aby im umiżliwić a więc dac prawo wyboru a jednoczesnie uniknąc stawiania indywidualnie lasu anten na blokach. I chyba to jest proste pytanie. Więc prosze sie skupić na tym a nie unikac tematu sprowadzjąc go w innym kierunku.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Panie Rimpik to gdzie pracuję nie powinno Pana interesować :)
Odpowiedz mi Pan tylko na jedno pytanie:
Co zrobił Pan w tym temacie poza jałowym ględzeniem na forum ?

Proszę o konkretną odpowiedź !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Kejetan to pytanie skieruj do Multimedii - dlaczego nie położyli swoich kabli na terenie ŁSM i z kolei do Vectry dlaczego nie okablowali Perspektywy
Dla mnie osobiście może być 100 firm - byłoby o tyle lepiej, że my - odbiorcy - mielibyśmy wybór, a to z kolei procentowałoby naszymi mniejszymi opłatami.

Tak, tak Panie Rimpik jestem za tym i podpisuję się pod tym dwiema rękami ! :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad, czyli nie jesteś w stanie udzielić mi odpowiedz. Moim zdaniem adresatem tego pytania przede wszystkim powinny być obie spółdzielnie, bo rynek dopasowuje się do realiów, a nie odwrotnie. Jak dla Ciebie może być i 100 firm (konkurencja a z tym mniejsze opłaty), ja ciągle o tym piszę, bo również tego chcę jako klient, a od spółdzielni mam prawo wymagać takiego wyboru.

Niestety coś lub ktoś ten zdrwoy wolny rynek prawdopodobnie z premedytacją ogranicza, chociażby brakiem anten zbiorczych, o których mówi Rimpik.
Nie ostakżam o zmowę cenową, łapówki, czy podział rynku, ja tylko jak Rimpik zadaję pytania- dlaczego jest tak jak jest i co sprawia, że nie może być inaczej.
Powiem więcej, to nawet nie powinno zostać bez odpowiedz, których mam nadzieję doczekam, bo przecież wszystko było zgodne z prawem karnym, podatkowym i spółdzielczym.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

u mnie od dawna jest telewizja cyfrowa z dekoderem za darmo,tylko za dekoder trzeba bylo zaplacic, bez anteny,ale i tak jej nie uzywam:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Ale gdzie ja napisałem że nie może być inaczej ? Przecież już pisałem kilkanaście postów wyżej że dzwoniłem i wiem, że jeśli chodzi o anteny zbiorcze w ŁSM - to jest przygotowywany projekt i myślę, że niebawem władze spółdzielni go upublicznią.
Zrobiłem więcej niż Rimpik, choć ja nie jestem naziemną tv zainteresowany. Drażni mnie tylko mówienie, ględzenie, narzekanie przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek inicjatywy z własnej strony.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany Mutlimedia na terenie ŁSM albo Vectrą w Perspektywie niech dzwoni czy to do spółdzielni czy do kablówki i niech pyta. Bo tylko tak można coś zdziałać - z całą pewnością więcej niż lamentując przed monitorem jaki to świat okrutny.
Próbowałem też tłumaczyć że nie ma nic za darmo, że nawet przy zbiorczej antenie Rimpik poniesie koszty, nie można więc, będąc uczciwym używać określenia - DARMOWA tv. Próbowałem również tłumaczyć dlaczego lata temu anteny zniknęły. Sugerowałem, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem od stawiania anteny jest ten pakiet za 6 zł w Vectrze - bo tak uważam i mam prawo do własnej opinii. Jednak moje argumenty nie trafiają do niektórych umysłów.

Rimpik kończąc moje wypowiedzi w tym temacie życzę Ci byś jak najszybciej uporał się ze swoim problemem, a jest mi naprawdę obojętne, czy będziesz oglądał tv naziemną, kablową, satelitarną czy może jakąś kosmiczną :)

Z Panem Bogiem :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

ja też bym nie ogladał, bo francuskiego nie znam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad, już nie chcę napisać tego okreslenia "czytaj ze zrozumieniem" Naprawdę niepotrzebnie się przekomarzamy, myślimy podobnie ale inaczej interpretujemy.
"... widzenia od punktu siedzenia" Vald, wybacz ale też odnoszę takie wrazenie.

"Co sprawia, że nie może być inaczej?" nie było pytaniem skierowanym do Ciebie, chyba że punkt siedzenia potwierdzisz. (co mnie najmniej interesuje)

Post Rimpika i wszelakie wpisy odbierasz jako biadolenie.
Czy mam napisać, że to forum do tego służy? Czy próba zdobycia wiedzy w najpopularniejszym i nałatwiejszym z możliwych sposobów jest ględzeniem?
Czy nie można przed pismem, czy telefonem do spółdzielni posiąść dodatkowych informacji na forum i w ten sposób lepiej się do tego przygotować?
Twoje argumenty trafiają jak się domyślam do innych umysów, ale tak jak Ty mają własną opinię i prawo do nich.

Vlad, zdaję sobie sprawę, wręcz jestem przekonany, że wiesz co ja sugeruję (o co dopytuję) swoimi wpisami. To jest tylko próba zdobycia informacji dotyczących dawniej podjętych decyzjisłusznych lub nie i ewentualnego nagłosnienia albo nawet odpowiedzialności, jeśli zostały przekroczone normy moralne lub karne. Rewolwer przedstawił to dobitniej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Kejetan z całym szacunkiem dla tego forum ale nie uważam, że jest ono miejscem gdzie można się "przygotować" czy też "posiąść" fachową wiedzę w jakiejkolwiek dziedzinie :) Coś takiego na tym forum było możliwe 10 i więcej lat temu, dziś z pewnością nie. Czy jeżeli ktoś nie uznaje teorii spiskowych i widzenia we wszystkich złodzieja jest tu odmieńcem ? :)

A wpisy Rimpika, owszem, uważam za biadolenie, bo mimo wskazówek jakie mu dalem, on dalej przestępuje z nogi na nogę licząc że przyjdą krasnoludki i mu postawią tą antenę postawią i to jeszcze za darmo bo mu się należy :)

czy Ty kejetan również tak uważasz ? że w dzisiejszych czasach jest coś za darmo ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

A co do rewolwera :) to z niecierpliwością czekam na jego wieczorny wystrzał w moim kierunku :) aż się boję :)
i teraz już na poważnie kończę dyskusję w tym temacie :) i tak nie pamiętam już kiedy aż tyle się tu udzielałem

Pax Vobiscum !!!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Uważam, że Rimpik (również ja) chce mieć usługę w jak najlepszej jakości i w jak najmniejszej cenie, dlatego zainteresowany jest masztem zbiorczym, który jest gwarantem dobrej jakości sygnału, a odpowiednio przeprowadzony przetarg/instalacja może być gwarantem niskiej ceny, bez umowy i kosztów dekodera

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

no nie mogę się powstrzymać :) Kejetan zgadzam się z Tobą!

tyle, że Ty chcesz:
- mieć usługę w jak najlepszej jakości i w jak najmniejszej cenie - zgoda w 100%
- bez umowy - brak zgody - bo w opłacie czynszowej dojdzie Ci punkt za AZART, a to jest już jakimś zobowiązaniem
- kosztów dekodera - o ile masz TV z dvb-t

a Rimpik nie chce mieć najniższej ceny tylko chce to wszystko mieć ZAAAAAA DAAAARMOOOOOO :) !!!

i jeszcze jedno - zapytajcie się fachowców czy okablowanie stosowane do AZART w latach 70-80 spełniałoby wymagania przesyłu sygnału cyfrowego :)

może niech wypowie się jakiś elektronik b,o co tam byle Władek dla Was znaczy

KONIEC




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Łomzanie nie są przygłupami, zasób wiedzy oraz chęci dzielenia się z innymi nieodpłatnie zapewniam Ciebie, że posiadają.

Niewiadome , na które oczekuję odpowiedzi nie są teorią spiskową, dane powinne być dostępnymi dla mieszkańców z ogólnego przebiegu zarzadzania instytucją, do której należę i w której jeśli ktoś podjął się stołka, automatycznie zadeklarował odpowiedzialność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

NIe ładnie tak za jego plecami mówić :) ale Rimpik powiedział, że chce mieć dostęp do anteny zbiorczej, o azart-cie także wie i ma pojęcie, że jest lub będzie wliczone w koszt mieszkania, czy tam jak to inaczej nazwą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Koncentryk, jak koncentryk. Anteny zwykłe również spełniają swoją funkcję albo można dostosować. Wypruty kabel, to już problem właściciela lokalu, żeby nowy zamaskować w ścianie lub listwie, jak i przystosowanie telewizora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

VLAD dluzej mieszkam na osiedlu niz ty jestes prezesem lub najmniej kierownikiem w SM. vektre zalozono bez naszej zgody , azart (byl w czyszu wiec psim obowiazkiem bylaby konserwacja!) zdjeto bez naszej zgody. KROTKO MOWIAC -- anteny maja byc i to na koszt prezesow. !!!! nie lokatorow!!! a jak bylo to z vektra i jak to zalatwiono to popytaj bylego prezesa .

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Oj panie Vlad czepiasz sie jak rzep psiego ogona. Przeciez już dawno dąłem link do firmy która tokowe instalacje AZART remontuje i przystosowuje do obioru naziemnej telewizji cyfrowej. Więcej zrozumienia i życzliwości panie Vlad a nei zwyczajnej złosliwości.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

A dla pana Vlada umyśłnie złośliwego jak i leniwego jeszcze raz ten link

http://www.telmor.pl/pl/page/657

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Vlad
wygrałes
czuje sie znokautowany :)))))
Uważam, że bronisz zajadle własną doope sciemniając o dzisiajeszej cyfrowej telewizji naziemnej.
Robisz taki kocioł w którym można uciec od "numerku" z przed lat.

Hmmm
nawet zesrany jestem.
Ale nie pękaj
jak zajdzie potrzeba, to takie pismo zobaczysz w orginale.
I kilka jeszcze innych dotyczacych odmowy pozwoleń zawieszenie "talerza".
Te odmowy ty zapewne bedziesz interpretował troską o ład architektoniczny i innymi bzdurami, a ja jako dbałość spółdzielni o zyski operatora.

Koniecznie chcesz zamazać kwestię podstawową :

Lokator miał kilka programów z anteny zbiorczej notabene zakupionej z własnego wkładu , konserwowanej z własnego czynszu (ty twiedzisz , ze specjalny fundusz AZART) Mnie rozbicie mojego czynszu na czynniki pierwsze w tym pensja dla prezesa i sprzataczki mało rajcuje. Miałem telewizje w czynszu. A to , ze AZART zlikwidowali , a prezesowi akurat podniesli ?!?! -przy okazji czynsz i tak poszedł w góre.:)))
To czysta spóldzielniana socjotechnika.
Ale wracając do tematu:
Miałem to co wyzej, weszło nowe "kablówka" i nie miałem tego co wyzej, tylko musiałem przez "kablówkę" (prywatny biznesik) miec to co wyżej plus jeszcze "cos tam" , co mnie nie interesowało . No i za te "coś tam" zdecydowanie wiekszą opłate miałem wnosić . Nie miałem mozliwosci płacić mniej i miec tego co miałem wcześniej. Nikogo to nie obchodziło.
Czy Vlad rozumie to co napisałem, czy nie ???????
Prosciej nie potrafię .
Mnie goowno obchodziły wodotryski prywatnej firmy, ja chciałem miec swoje- ogólnie dostępne - bez wodotrysków.
Nie miałem.
I to jest istota problemu.
Reszta to piana bita przez Vlada.

Dzisiaj jest to samo, tylko oferta tego co za darmo jest bardziej atrakcyjna co ludziom otwiera oczy.
Bełkot w stylu ze Vectra cos przygotowuje za 6 zł :)))))
Słyszymy, ze w niedalekiej przyszłości dostapimy łaski . Vectra lokatorom da to co im się należało i należy
A dlaczego Vectra tego nie ma od dawna ???? Od początku. (Vectra czy inny operator). Vectra umownie.

Przecież od poczatku powinien byc pakiet (dla wyznawców spiskowej teorii dziejów , do której ja się zaliczam i się tego nie wstydzę) podstawowy, czyli to co jest za darmochę .
Kiedys w cenie dawnego AZARTu, a dzisiaj w cenie jak sam piszesz ok 6zł.

Resztę swoich wodotrysków niech operator sprzedaje w specjalnym rozszerzonym pakiecie , lub nawet w 100 róznych pakietach do wyboru do koloru.
Stękacie , ze dlaczego nie mam takiej pretensji do "talerzowców" ?
Proste
Bo oni mi nie ukradli anteny zbiorczej i to co ona niosła w cenie AZARTu.
Przecież gdybym do dzisiaj płacił AZART-czyli stare anteny by były przerabiane i konserwowane, to bez łaski, nikt by mi nie musiał przygotowywać specjalnej oferty Z podkreśleniem przygotowywać :)


Nie wiem prosciej nie potrafie, daruj Vlad

Czy tak było ? Czy tak jest?

Vlad nie odpowiadaj, to nie pytanie do ciebie. Nie chce juz czytac tego bełkotu.
Pytanie retoryczne, niech kazdy sobie na nie odpowie.

Na koniec:
są pewne zasady i nie jest ważne , czy mnie one bezposrednio dotyczą czy nie. Rozumiem, ze ty i annex uwazacie inaczej ok. Rozumiem to twój i annexa swiat. Dobrze , ze się do tego przyznajecie, wiec wiadomo jest z kim sie "tańczy"
A zarazem wiadomo dlaczego uparcie zagłuszacie temat:))) DOTYCZY was temacik, dotyczy.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Najgorsze, że smród rozpłynie się w powietrzu i za dwa lata koablówka przygotuje najniższą ofertę w promocji za 29,99.

Nie chcę tu polityki uprawiać, ale zaczynam wątpić, czy nie byłoby lepiej, aby jednak Rydzyk, dostał koncesję na to swoje tv. Już sobie wyobrażam zapisy na audiencję do księdza biskupa elity spółdzielnianej z inicjatywą masztów zbiorczych. Tyle duszyczek bez jedynej takiej TV?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Kejetan 1410
Masz rację tak by było :)))
I co ważniejsze byłaby to inicjatywa "oddolna", prezesi by o to zadbali.

Do poprzedniej mojej wypowiedzi dodam jedynie, że Vectra- to umownie jest napisane(dla jasnosci wypowiedzi, rzecz dotyczyła równiez innych operatorów,

Na pisma o to, ze chce miec tylko to co miałem z AZARTu technicy przychodzili i ciagle podłaczali takie kanały aby nie było,.
a to zamiast polsatu była polonia 4 czy inny bzdet , a to inna podmianka.

Ciekawy jest też drugi temat na forum:
http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=598902&t=598902

No i forumowicze sie zastanawiaja skąd podział wpływów.

ale najciekawsze jest to, że w" developerskich" mozna podłaczyć różne kablówki, a w spółdzielnianych "NIE"
Znaczy w developerskich mysli sie o lokatorze, a w spóldzielnianych chyba o sobie i pielegnuje kontakt z jedynym słusznym operatorem, a stekanie przez zęby że dzisiaj pluralistycznie mozna podłaczyc sie do anteny pokojowej i miec konkurencje, to taka kpina.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Rewolwer zobacz jak to jest, relikty PRL-u (bloki z wielkiej płyty) w kapitalizm przeszły, a kadry dalej w 80-tych siedzą i pewnie są zdania, że samo mieszkanie, to już rarytas.

Najgorsze, że problem na forum zbytniego zainteresowania nie wzbudza, mnie też za 1,5 roku tylko talerzyk
i "autostrada z tepsy" jedynym rozwiązaniem zostanie, bo coś zacząłem i myślę w tym czasie zakończyć, także monopol osiedlowy już mnie nie będzie dotyczył. Dlatego pomyślałem, co tu się szarpać, ale z drugiej strony
z jedno pismo wysłać nie zaszkodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

no i.. do jakich wnioskow doszliscie?? VLAD WYPARL SIE WSZYSTKIEGO !!! do kogo sie zwrocic aby miec antene , mieszkam na parterze ,widzialam takie siatkowe zewnetrzne.Najlepiej byloby poszukac jakiegos speca -ale gdzie? Moze ktos wie?

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Starczy zwykła pokojową za 30 zł kupić i odbiera jak talala:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Problem dawnych anten zbiorczych to głównie problem nieistniejących instalacji wewnątrz budynków, a nie samych anten na masztach umieszczonych na dachach, bo te łatwo byłoby zmienić i uaktywnić nawet gdyby trzeba było zmienić panele wzmacniaczy na nowoczesne. Hipotetyczne ożywienie instalacji zbiorczych musiałoby wiązać się z kosztami również bieżącej konserwacji, którą musieliby pokrywać lokatorzy. Dlatego racjonalniej jest zobowiązać operatorów TV kablowych by za niewielki abonament dostarczali we własnej sieci sygnał DVBT bo to dla nich jest niewielki problem i okazja do poszerzenia zakresu świadczonych usług.
Odbiór naziemnej DVBT w różnych miejscach i warunkach wymaga innych rozwiązań. Może być tak, że w jednym bloku część mieszkańców odbierze poprawnie na przysłowiowym kabelku, inni na prostych pokojówkach, ale część może mieć problem nawet przy zastosowaniu anten zewnętrznych jeśli ich mieszkanie będzie położone szczególnie niekorzystnie w stosunku do nadajnika.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

uwazam, ze to jest nie estetyczne intalacja anteny pokojowej, kolejny zakurzony przedmiot do sprzatania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Telewizor lcd plus antena od starego lg. Antena pokojowa, montowana poprzednio na tv, wygląd jak antena od radia, tylko podwójna. Leży sobie na półce nad tv i jest super, nie widać jej nawet. Nie wiem dlaczego macie problemy z innymi antenami, skoro taka potrafi doskonale ściągnąć sygnał. Antena czasami potrzebuje wzmacniacza...albo w tv słaby albo przystawka marna, nie wiem co tam macie. Sama antena, jak widać u mnie, nie musi być okazała( tzn. specjalna).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Owszem zgadza się, możliwości wykonania, zakupu, oraz zainstalowania pokojowej anteny jest wiele. Ma to swoje wady i zalety, tylko problem wywołany przez autora postu jest inny, mianowicie gdzie są, dlaczego nie ma i czemu nie może być anten zbiorczych, które w skutek działań spółdzielni i monopolistycznych zagrań kablówek znikły z naszych mieszkań.
Ja ze swojej strony pismo wysłałem, jeśli uzyskam odpowiedź, na pewno jakiś jpeg wkleję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

a ja jako członek spółdzielni nie mam zamiaru płacić za jakieś zbiorcze anteny i za ich konserwację i mam takie samo prawo jak ci co się ich domagają Gowno mnie obchodzi jakiś emeryt i jakaś rzepicha Nie będę płacić za coś z czego nie będę korzystała

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Shirley od kiedy gnebia ciebie takie objawy? jesli nie rozumiesz o czym mowa nie zabieraj glosu sie nie osmieszaj.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Dawne instalacje zbiorcze zniknęły śmiercią naturalną z kilku powodów. Po pierwsze przewody były położone wzdłuż kondygnacji szeregowo i jeśli u kogoś nastąpiło przerwanie ciągłości to za nim sygnału nie było. Po drugie wraz z nastaniem ery kablówek (szybko ich oferta wyparła TV naziemną analogową) administracje przestały konserwować instalacje zbiorcze i pobierać za to opłaty od lokatorów, którzy zawierali indywidualnie umowy o dostarczenie tv kablowej wg własnego uznania. Powstały więc nowe sieci umożliwiające dziś dostarczanie również sygnału naziemnej cyfrowej czego koszt powinien być niewielki. Zakup anteny, jej utrzymanie, przetrzymywanie, konserwacja....też przecież kosztuje, jednych mniej - innych więcej , więc uważam, że kablówki powinni być zobowiązane do umieszczenia w ofercie usługi dostarczania samej DVBT.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. Nadaje już w- Łomża/Szosa Zambrowska kanał 12. Czy ktoś z Was już odbiera w Łomży? Jeżeli tak, to jaka jest najlepsza antena, aby można było oglądać wszystkie kanały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Ja mam co prawda kablówkę, ale podłączyłem na próbę zwykłą antenę pokojową. Mam wszystkie programy w jakości 100%, chyba nawet lepiej widać niż nadaje vectra! Ale z MUXa8 to na razie chyba poza zoom.tv tylko jakieś ekrany kontrolne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

A może ktoś wie czy w naziemnej będzie tvp sport, czy jednak tvp info w HD?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbiór naziemnej cyfrowej w blokach.

Odpowiadam
1.Do mux8 nadaje się antena starego typu tzw siatkowa mux8 nadawany jest w polaryzacji pionowej pozostałe w poziomej dlatego mągo być problemy z odbiorem.
2.Obecnie nadaje zoomtv i nowatv start pozostałych jest podawany na planszach kontrolnych.
3. Najprawdopodobnie bedzie tvp info hd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org