czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Witam wszystkich
Otóż ponad rok temu zwróciłem sie do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o wytyczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Po ok. tygodniu znak stanoł, lecz nie na długo. Następnego dnia znak przestawiono vis-à-vis tego to parkingu. Gdy udałem sie do kierownika spółdzielni na ul. Konstytucji odpowiedział mi, że znak mósiał być przestawiony ponieważ 1 z lokatorów ,a i mój sąsiad oświadczył ,że on od lat parkuje tam samochody. Nowe miejsce znaku nie spełniało wymagań jakie powinny mieć koperty czyli 5m.x3,2m. poinformowałem o tym tegoż to kierowniczka, a on na to "...to namalujemy mniejszą koperte lub w popszek..." !?!?!? Koperta w popszek, myślałem że mnie szlag trafi,a zarazem śmiać mi sie chciało. Czekałem na reakcje ŁSM cierpliwie kilka miesięcy bez rezultatu koperty jak nie było tak i nie ma. Postanowiłem napisać pismo do ŁSM na Al.Legionów co z tą nieszczęsną kopertą. W odpowiedzi na to otrzymałem informacje, że znak zostanie przeniesiony w pierwotne miejsce lecz z przesunięciem go o 1 miejsce parkingowe w prawo tak by wcześniej wspomniany lokator-sąsiad miał gdzie parkować swe auta. Przeczekałem zimę gdyż z relacji kierownika wynikało że w zime nie można przestawić znaku bo jest ziemia zmarźnięta itp...
Dokładnie po roku (w kwietniu) od 1-szej wizyty w ŁSM poszedłem zapytać czy ziemia odtajała na tyle by znak przestawiono i wymalowano kopertę.
Znak przestawiono w niedługim czasie ale jak to powiedział kierownik
"... koperty nie będą malować, bo nie muszą..."

Tyko pan kierownik nie musi sadzać dziecka na ziemi po to by wystawić lub wstawić auto z pomiędzy zaparkowanych ciasno innych samochodów po to by otworzyć drzwi w samochodzie by wsadzić lub wysadzić niepełnosprawne dziecko.

Piszcie co myślicie o decyzji "kierownika" z Administracji Osiedli Konstytucji i Górka Zawadzka, ul. Konstytucji 3 Maja 2

marczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Dobry temat do TVN kontakt. Jak dobre słowo i cierpliwość petenta nie pomaga to może ręka mediów pomoże! Skandal, "bo sasiad tam od lat parkuje", a co to kogo obchodzi gdzie on parkuje, nie ma nigdzie wykupionego miejsca z napisem imiennym. Nagłośnij tę sprawę, a na pewno powstanie i znak i koperta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

"Dokładnie po roku (w kwietniu) od 1-szej wizyty w ŁSM poszedłem zapytać czy ziemia odtajała na tyle by znak przestawiono i wymalowano kopertę.
Znak przestawiono w niedługim czasie ale jak to powiedział kierownik
"... koperty nie będą malować, bo nie muszą..."

Czyli znak przestawili tam gdzie mial stac,zeby miejsce spelnialo wymogi. tak czy nie?? Czy koperta i znak musza byc w parze czy wystarczy sam znak, trzeba by sie jakiegos fachowca zapytac. jak sie dowiesz to napisz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Komu potrzebna koperta to potrzebna rozumiem. Napewno ułatwia zycie osobom niepełnosprawnym i jestem jak najbardziej za. Ale ...
U mnie na podworku (pod blokiem) na bardzo małym parkingu sa 4 koperty !! 1 osoba jest naprawde niepelnosprawna, ma nalepke na szybkie jak najbardziej sie jej nalezy ale pozostałe 3 to juz przesadzaja. Jeden facet ma niedosłyszacego syna (ktory jest na studiach poza domem 95% dni w roku) pozostali dwaj chyba im pozazdroscili bo to zdrowi faceci i nie wiem dlaczego maja koperty. Dodam tylko ze 3-ej ostatni nie maja zadnej nalepki na samochodzie !! A przy dwoch kopertach nie ma nawet znaku !!

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Do SN4P
Muszą czy nie muszą to tylko kwestia dobrej woli i zrozumienia innych.
Popatrz na innych osiedlach i znajdz miejsce dla niepełnosprawnych z samym znakiem bez koperty.
Ja nie znalazłem.

marczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

marczyk a widziales koperte bez znaku na ktorej parkuje czlowiek bez nalepki na samochodzie ?

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Nalepki, naklejki nic nie znaczą w prawie drogowym. Osoby uprawnione do stawania w miejscach do tego wyznaczonych (kopertach) powinny mieć za przednią szybą w lewym dolnym rogu (za kierownicą) KARTĘ PARKINGOWĄ.
Taka karta z numerem i datą ważności wydawana w Urzędzie Miasta upoważnia do parkowania na kopertach w Polsce jak i całej UE.

Co do kopert bez znaku pionowego jest to możliwe, znaki poziome P-20 + P-24, czyli koperta z namalowanym wózkiem inwalidzkim lub tabliczka T-49 na znaku pionowym informująca o ilości kopert.

marczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

cos kolego marczyk bojowo nastawiony do Swiata jestes. Napisalem,zebys sprawdzil jak to wszystko wyglada wedlug prawa. Bo skoro wystarczy znak to po co Ci koperta?? Ja osobiscie nie wiem jak sie odnosza do tego przepisy, wiec skoro Ty wiesz to napisz, moze komus sie przyda taka informacja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

przednia szyba, lewy dolny róg (za kierownicą), KARTA PARKINGOWA,
karta z numerem i datą ważności, koperta bez znaku pionowego, znaki poziome,
P-20 + P-24, koperta z namalowanym wózkiem inwalidzkim, 5 granatów,
tabliczka T-49 na znaku pionowym informująca o ilości kopert, 1 kałach,
co za cholerni biurokraci, we łbach się tym marczykom poprzestawiało,
w domu siedzieć na dupie!!!!!!!!!!!!!!!

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

U mnie ci ludzie nie maja nalepek na samochodzie nie mowiac o kartach parkingowych. Samochod wyglada jak kazdy inny. I taki czlowiek ma koperte, dziwne prawda ?
Co do kopert to jest namalowana koperta (nie wozek) stoi znak pionowy ale informujacy jedynie o 1 miejscu dla inwalidow !!

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

koperta to numer ktory robi sie z instruktorem jazdy

Zaara pusta samotna idiotka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

trzeba gdzieś iśc z tymi głupotami bo to jest duży problem, tak samo jak BRAK CIEPŁEJ WODY w nocy...



Latam, Skaczę i jeżdżę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM "olewa" niepełnosprawnych

Do: urodzony15maja

Jeżeli bez kart parkingowych to wezwij policję, zobaczysz jak się bedą zwijać z tych miejsc za 5 stów;))))))



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org