czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Zapraszam na forum,tych którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.Chodzi mi o ktedyt w banku PKO BP.Napiszcie mi jak to wszystko wygląda od kuchni i w praktyce.Co zyskuje klijent a co traci.Na co trzeba zwracac uwagę podpisując umowę. Czy klijent jest oszukiwany.Czy są jakies kanty.
Wiem, że mogę iść do banku i o wszystko wypytać ,ale oni tłumaczą na swój sposób.
Więc zapraszam.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

To masz problem, pokaż mi polski bank, który działa na korzyść klienta, a dostaniesz NOBLA w dziedzinie ekonomii.

ściemka wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Nie lepiej zatrudnić doradcę kredytowego? Tu na forum przecież ktoś może Cię oszukać. Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

hmm jakis czas temu myslalem zeby zaciagnac kredyt na zakup mieszkania. niestety nie posiadam zdolnosci kredytowej:( polecam strone www.bankier.pl tam jest naprawde masa informacji na temat kredytow mieszkaniowych. jesli to am byc mieszkanie na wynajem ostatnio chyba pojawily sie kredyty na 45 lat:)

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Polecam Kredyt Bank

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

cinussii są firmy ogólnopolskie doradztwa kredytowego np:Expander lub Open Finance udzielą Ci tam wszelkich potrzebnych informacji, wyliczą zdolność kredytową, podpowiedzą najlepszy bank i zrobią to wszystko za darmo
czyli ich usługi nic Cię nie kosztują.
Jeśli chcesz skorzystać z którejś z tych firm odezwij się na mój adres to podam Ci nr.tel. do dobrych doradców w tych firmach.
kalinamaj@wp.pl

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Dużo praktycznych informacji dotyczących kredytu hipotecznego znalazłem pod tym adresem - kliknij tutaj. Obecnie coraz trudniej będzie uzyskać kredyt po kolejnych rekomendacjach KNF. Trzeba będzie posiadać wkład własny - a z tym różnie bywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Kolego cinussi spróbuję podzielić się z Tobą swoją wiedzą, a więc...
Nie korzystaj z usług pośredników czy doradców finansowych typu Open Finance itp. Agenci tam zatrudnieni nie wybierają banku i oferty najlepszej dla Ciebie tylko najlepszej dla siebie, gdyż każdy bank płaci im potem inne pieniądze za znalezienie klienta i wciśnięcie mu danej oferty.
Po kredyt hipoteczny uderzaj bezpośrednio do banku osobiście!
Z dostępnych banków na rynku bierz kredyt tylko w banku PKO BP! W żadnym innym typu Bzwbk, Alior itp. Ewentualnie możesz jeszcze przejść się do Pekao S.A i zapytać jaką Ci dadzą ofertę, ale na 90% dostaniesz gorszą ofertę niż w PKO BP.
Co dalej... Zwracaj uwagę na marżę,prowizję,odsetki, całkowity koszt kredytu, ubezpieczenie(a), możliwość spłaty wcześniejszej, ewentualne koszty dodatkowe. Reasumując na wszystko co ma wpływ na "zarobek" banku na Twoim kredycie.
Zakładając, że udasz się do PKO BP. Jeśli przedstawią Ci tam jedną ofertę to powiedz, że chcesz też inne przy innych założeniach, np. oferta z ubezpieczeniem i bez albo oferta z kartą kredytową i ROR bądź bez itp.
Ubezpieczenie nieruchomości to koszt ok.100zł rocznie, więc pierdoła, ale ubezpieczenie na życie może kosztować nawet 60zł miesięcznie, co jest dużym obciążeniem raty. Mogą Ci też zaoferować ROR za który płacić będziesz np.15zł miesięcznie, a tak naprawdę jest możliwość posiadania ROR za 0zł. To normalne, że będą próbowali wcisnąć Ci najlepszą dla nich ofertę... Jednak przy obecnej erze internetu można sobie poradzić z takimi doradcami ;)
Poza tym nie musisz od razu w 1 dzień składać wniosku o kredyt. Możesz poprosić o wydruk kilku ofert i w domu je przeanalizować.
Moja rada: Polecam przyjrzeć się ofercie z ubezpieczeniem na życie. Wzięcie do kredytu ubezpieczenia na życie może znacznie poprawić warunki kredytu, a z takiego ubezpieczenia można zrezygnować po podpisaniu umowy ;)
Można tak pisać i pisać, a tak naprawdę każda sprawa jest indywidualna. Jeśli nie masz w ogóle pojęcia o takich rzeczach to weź ze sobą kogoś kto ma choć minimalną wiedzę.
pozdrawiam i powodzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Oj sorki nie zwróciłem uwagi na to, że post założyciela jest sprzed kilku lat. Nie ważne, mam nadzieję, że mój post przyda się komuś :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Super przydatne rady mietek ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

dziękuję ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

A jak ci się spisuje to aero 2 może podpowiesz jak to załatwić i czy długo trzeba czekać.???( rozumiem że to free)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Madziu oczywiście, że za free. Dziwię się, że w tych czasach ludzie płacą za internet bezprzewodowy, np. tak jak Ty z Play. Ja rozumiem, że ktoś gra czy ściąga dużo plików, ale bezprzewodówki to nie opłaca się brać bo Aero 2 to jest praktycznie to samo.
Madziu wejdź na ich stronę i tam masz wszystko podane. Nawet okres oczekiwania na wysyłkę.
Polecam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

mnieciu,


fanka cieczkę na play"a ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

To niech płaci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Nie mogę się zgodzić z Twoją opinią Mietek. Jak wiadomo każdy chce zarobić, a ten kto oszukuje to długo nie pociągnie bo przestanie być polecany. Ja skorzystałam z usług Open Finance i jestem zadowolona. Moja rada dla każdego kupującego to pytać się o jak najwięcej rzeczy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Oczywiście Mariola oszukiwanie klienta prowadzi do tego, że klient odchodzi i niesie za sobą złą opinię, a wiadomo że poczta pantoflowa to główny kanał opinii o firmach/produktach. Ja korzystałem z usług Open Finance przy okazji wyboru kredytu na mieszkanie dla córki. Za radą szwagra wybrałem się do doradcy z gradem pytań i na wszystkie uzyskałem odpowiedź. Wspólnie wybraliśmy korzystną dla nas ofertę i teraz mam poczucie że zrobiłem właściwie. Taką inwestycję jak kredyt na zakup mieszkania lepiej konsultować ze specjalistami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Klient, nie klijent, kto ci da kredyt :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

ja na szczęście mam w mbanku

Prowadzisz biznes w internecie? Analityka internetowa jest dla ciebie!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

zdecyduj sie w koncu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Wątek ciągnie się przez kilka lat - a tematyka jak widać jest nadal aktualna. Wcześniej był program rodzina na swoim teraz jest mieszkanie dla młodych. Jak czytamy w tym miejscu program ten obejmuje jedynie mieszkania nowe w stanie deweloperskim. Ma więc za zadanie pomóc młodym oraz rozruszać gospodarkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

A gdzie maciw wykupione ubezpieczenie kredytu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

ubezpieczenie kredytu to ściema. Ty płacisz składkę, a w razie problemu bank korzysta, zabiera odszkodowanie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

to wszystko sciema ,ale trzeba gdzies mieszkac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

W każdym programie pomocowym przede wszystkim zarobić musi żyd (mówiąc poprawnie bank) . Np. nazbierałem już 90% wartości mieszkania, spełniam wszystkie warunki i czy program MdM, czy inny dołoży mi brakujace 10%?
E.. nie ma tak dobrze. Nie dołoży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Nie jest to tak, że to zabezpiecza dwie strony? Jest potrzebne w niektórych sytuacjach link. Jak spłaca się kredyt wcześniej bank powinien proporcjonalnie zwrócić część ubezpieczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Ogrzewany kotlet. Spier...sam21

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt hipoteczny,na zakup mieszkania.

Dokładnie, bank powinien wypłacić zwrot ubezpieczenia przy wcześniejszej spłacie kredytu.

Pozdrawiam,
https://www.soskredyt.pl/page/artykuly.html/_/kredyty-hipoteczne/co-dalej-z-frankowiczami

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org